برگزیده های پرشین تولز

آیا یه مهندس یا کارشناس ارشد میتونه با مدرک دیپلمش در آزمونهای استخدامی شرکت کنه ؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
ساکن کجا هستید ؟؟؟

داداش درکت میکنم واقعا بد دردیه !!! ادم حسابی سرخورده و دل شکسته میشه طوری که هر وقت تو خیابون هم راه میری فقط بی هدف راه میری و به این وضعیت کاملا غم الود مینگری و هیچی نمیگی !!!

من تا دیپلم گرفتم گفتم برم سر کار و این همه جا ثبت نام کردم اخرش هم هیچ

بعدش اومدم برم فوق بگیرم که دانشگاه قبول شدم اما دلسرد از ادامه تحصیل !!! ( البته تحصیل کلا خوبه و دید ادما رو به زندگی و جامعه باز تر و دقیق تر میکنه اما ارزش ادما تو ایران حتی با مدرک همیشه پایین میمونه )

البته کسی که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشه میتونه مدرک پایین تر ارائه بده مخصوصا در شرکتهای ازاد خصوصی مثلا دایتی - شرکت نوشابه سازی - تولید مواد غذایی و غیره !!!

به قول دوستم این دوره زمونه دنبال کار نباش دنبال پارتی باش

خلاصه این که یک پولی بدی به کسی یک جا استخدام بشی ( حتی ابدارچی :blush: البته منظورم به کل هست و جسارت به شما نکردم ) بهتر از اینه که دنبال کار ثبت نام کنید

من همچین پارتی گیر بیاد حق الزحمشو میدم . حتی توی شرکت شیر پاستوریزه ایران " پگاه " توی شهرمون حاظر شدم تا 2 ماه حقوق کامل رو بدم ( حدود 2-2.5 میل ) ولی خوب طرف خودش 3-4 سال بود مشغول بکار بود ، کاری از دستش نمیومد

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
فولاد مبارکه استخدام میکنه الان ولی دیپلم میخواد ببین میشه کاری کرد

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
فولاد مبارکه استخدام میکنه الان ولی دیپلم میخواد ببین میشه کاری کرد

ممنون سعادت عزیز . فولاد مبارکه اصفهان نمیگیره ، فولاد هرمزگان میگیره که اونم راهش خیلی دوره :eek:

hamed171

Registered User
لایک‌ها
150
میگم دوست من می تونی بری درس بخونی تا دکتر بگیری بعد استاد دانشگاه شی
بنظرم کلا مهندسی تو ایران نابود شد فقط میشه استاد دانشگاه شد
منم می خوام بعد اینکه کارشناسیم تو اینده نزدیک تموم شد برم یه جوری دبیری معلمی چیزی بشم وگرنه مهندس جماعت تو ایران هیچی
دوستم کارشناسی ارشد عمران از شریف داره دو ساله بیکاره
به ملت مشاوره کنکور میده
ولی هیچی بدتر از این نیست که این همه چیز یاد گرفتی چه شب هایی رو نخوابیدی کلا تنها یه راه به ذهنم آدم میرسه که از این کشور بره

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
میگم دوست من می تونی بری درس بخونی تا دکتر بگیری بعد استاد دانشگاه شی
بنظرم کلا مهندسی تو ایران نابود شد فقط میشه استاد دانشگاه شد
منم می خوام بعد اینکه کارشناسیم تو اینده نزدیک تموم شد برم یه جوری دبیری معلمی چیزی بشم وگرنه مهندس جماعت تو ایران هیچی
دوستم کارشناسی ارشد عمران از شریف داره دو ساله بیکاره
به ملت مشاوره کنکور میده
ولی هیچی بدتر از این نیست که این همه چیز یاد گرفتی چه شب هایی رو نخوابیدی کلا تنها یه راه به ذهنم آدم میرسه که از این کشور بره

اره داداش ، اگه میشد بریم معلمی من میرفتم چون پدرمم اموزش پرورشیه اشنا هم زیاد داریم منتها اموزش و پرورش طبق قانونی که تازگی مصوب شده اصلا از غیر از دانشگاههای تربیت معلم نیرو نمیگیره ! اصلا روش برنامه ریزی نکن ! یعنی فوق دکترا هم بگیری نمیزارند بری کلاس اول ابتدایی هم درس بدی ... والسلام !:)

hamed171

Registered User
لایک‌ها
150
اره داداش ، اگه میشد بریم معلمی من میرفتم چون پدرمم اموزش پرورشیه اشنا هم زیاد داریم منتها اموزش و پرورش طبق قانونی که تازگی مصوب شده اصلا از غیر از دانشگاههای تربیت معلم نیرو نمیگیره ! اصلا روش برنامه ریزی نکن ! یعنی فوق دکترا هم بگیری نمیزارند بری کلاس اول ابتدایی هم درس بدی ... والسلام !:)

اره شنیده بودم که تربیت معلم دوباره راه افتاده
میگم داداش پدر منم هم فرهنگیه یا قانونی قبلا خونده بودم که اگه پدر تو اداره ای استخدام باشه بتونه یکی از فرزنداشو جای خودش بیاره البته نمی دونم این قانون برای فرهنگیان هست یا نه?
میگم داداش نمی شه واسه ارشد بری تو دانشگاه فرهنگیان یا دبیری بخونی?البته از مهندسی?اگه بشه خیلی خوبه

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
اره شنیده بودم که تربیت معلم دوباره راه افتاده
میگم داداش پدر منم هم فرهنگیه یا قانونی قبلا خونده بودم که اگه پدر تو اداره ای استخدام باشه بتونه یکی از فرزنداشو جای خودش بیاره البته نمی دونم این قانون برای فرهنگیان هست یا نه?
میگم داداش نمی شه واسه ارشد بری تو دانشگاه فرهنگیان یا دبیری بخونی?البته از مهندسی?اگه بشه خیلی خوبه

یه دوره منم شنیدم همچین قانونی هست ولی قضیه مال 5-6 سال قبله ، اون چیزی که مطمئنا اینه که دیگه اون قانون نیست !

در مورد دوم اطلاع دقیق ندارم ، اگر چیزی فهمیدی به ما هم بگو

ویرایش :

انگار فقط در تهران ارشد دارند ، اونم فقط 30-40 درصد سهمیه ازاد هست و بقیه از دانشجوهای تربیت معلم دانشجو میگیرند و اونم فقط 4 تا رشته زپرتی مثل :

خاطرنشان کرد: این رشته ها شامل "علوم تربیتی با گرایش آموزش ابتدایی ویژه معلمان ابتدایی"، "مدیریت آموزشگاهی ویژه مدیران و معاونان"، "مشاوره و راهنمایی ویژه مشاوران"، "رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی ویژه دبیران تربیت بدنی"، "مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی تربیتی ویژه مدیران حوزه های اداری و ستادی" است.

روحانی مچکریم :)

hamed171

Registered User
لایک‌ها
150
یه دوره منم شنیدم همچین قانونی هست ولی قضیه مال 5-6 سال قبله ، اون چیزی که مطمئنا اینه که دیگه اون قانون نیست !

در مورد دوم اطلاع دقیق ندارم ، اگر چیزی فهمیدی به ما هم بگو

ویرایش :

انگار فقط در تهران ارشد دارند ، اونم فقط 30-40 درصد سهمیه ازاد هست و بقیه از دانشجوهای تربیت معلم دانشجو میگیرند و اونم فقط 4 تا رشته زپرتی مثل :

خاطرنشان کرد: این رشته ها شامل "علوم تربیتی با گرایش آموزش ابتدایی ویژه معلمان ابتدایی"، "مدیریت آموزشگاهی ویژه مدیران و معاونان"، "مشاوره و راهنمایی ویژه مشاوران"، "رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی ویژه دبیران تربیت بدنی"، "مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی تربیتی ویژه مدیران حوزه های اداری و ستادی" است.

روحانی مچکریم :)

خو دادا حداقلش سربازی نداری ''''خوش بحالت
این گزینه هم پس پرید.تنها راه ما مهندسا استاد دانشگاه شدن هست اینم باید یه عمر درس خوند
فکر کنم باید بریم تو کار بازار آزاد......

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
تقریبا بعد از 4-5 ماه بیکاری رفتم سر یه کار منتها متاسفانه حقوق خیلی کمه . یعنی اگر حقوق بدند با اضافه کاری شاید ماهی 500 بشه ! حدود 10 ساعت در روز کار حسابداری و طراحی و ....
اونم الان 2 ماهه حقوقی نگرفتیم . واقعا ازار دهندس ...

عزیز دل برادر همه جا 3 ماه آزمایشی میگیرن بعد کار تازه شروع میشه شما هم که سابقه کار نداری پس همینو بچسب (اگر برات بیمه رد میکنن) و اینجا رو سکوی پرشت برای کارهای آینده در نظر بگیر و مغازه و ... اینجور کار ها رو فراموش کن، توصیه اکید میکنم که همین جایی که هستی رو حداقل 2 سال ادامه بده.

مدرکم مهندسی برق قدرت هست ، پارسال توانیر شرکت کردم قبول نشدم ، یعنی کل استان اصفهان فک کنم 5 نفر میخواست ! اونم باید پارتی کلفت باشه وگرنه فایده ای نداره .

میخوام بدونم توی ازمونهای استخدامی میشه با مدرک دیپلم ازمون داد ؟ بارها خواستم اینکارو بکنم ولی دوستان گفتند نمیشه ، حتما باید اخرین مدرک تحصیلی رو ارائه کنی . بابا به کی بگم غلط کردم مهندسی برق قدرت خوندم ؟! یه شرکت هم استخدام میکرد فقط تا فوق دیپلم من خریت کردم زدم لیسانس حالا خبرمون نکردند . با اینکه توی قسمت توضیحات نوشتم حاظر به کار با مدرک سیکل هم هستم !

شهرستان محل سکونت
معدل کارشناسی
رو برای من پخ کن.

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
ممنون سعادت عزیز . فولاد مبارکه اصفهان نمیگیره ، فولاد هرمزگان میگیره که اونم راهش خیلی دوره :eek:

مطمئنی ؟ این جدیده ها ؟ اینجور که من شنیدم دارن کنار مجتمع فعلی یه مجتمع جدید میزنن و واسه اون استخدام دارن
حالا نمیدونم دقیقا

meisam3000

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2

meisam3000

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2

disturb

Registered User
لایک‌ها
410
تا اونجا که من اطلاع دارم اگه یه شرکت یا سازمان دولتی باشه، نه نمیشه ... و حتی اگه مخفی کنید جرم محسوب میشه ...
ولی شرکتای خصوصی فک نکنم مشکلی داشته باشه.

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
مطمئنی ؟ این جدیده ها ؟ اینجور که من شنیدم دارن کنار مجتمع فعلی یه مجتمع جدید میزنن و واسه اون استخدام دارن
حالا نمیدونم دقیقا

رفتم سایتشون ، یه لینک استخدام داده بودند روش کلیک کردم رفت سایت فولاد هرمزگان ، واسه اونجا نیرو میخواند

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام دوست عزیز
این سایتها و روزنامه های استخدام(نیازمندی جام جم شهرتون و ...) رو نگاه کردید؟
استخدام | آگهی های استخدام امروز تهران و شهرستان
استخدام ، آگهی استخدام - پرتال استخدامی کشور و...

سلام دوست عزیز
این سایتها و روزنامه های استخدام(نیازمندی جام جم شهرتون و ...) رو نگاه کردید؟
استخدام | آگهی های استخدام امروز تهران و شهرستان
استخدام ، آگهی استخدام - پرتال استخدامی کشور و...

یه 3-4 ماه اول که بیکار بودم همش توی سایتهای استخدامی میچرخیدم . اینقدر بهشون ایمیل زدم که نگوووو ، اصلا یه ایمیلم هم جواب داده نشد .

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
عزیز دل برادر همه جا 3 ماه آزمایشی میگیرن بعد کار تازه شروع میشه شما هم که سابقه کار نداری پس همینو بچسب (اگر برات بیمه رد میکنن) و اینجا رو سکوی پرشت برای کارهای آینده در نظر بگیر و مغازه و ... اینجور کار ها رو فراموش کن، توصیه اکید میکنم که همین جایی که هستی رو حداقل 2 سال ادامه بده.

شهرستان محل سکونت
معدل کارشناسی
رو برای من پخ کن.

پ.خ دادم خدمتتون

alonzo morning

Registered User
لایک‌ها
255
تا اونجا که من اطلاع دارم اگه یه شرکت یا سازمان دولتی باشه، نه نمیشه ... و حتی اگه مخفی کنید جرم محسوب میشه ...
ولی شرکتای خصوصی فک نکنم مشکلی داشته باشه.

نه عزيز جرم نيست فوقش اينه تعديل مدرک نميشي ۵ يا ۱۰ سال در صورت سپردن تعهد مجبور ميشي با حقوق ديپلم کارکني

Ali_3947

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستای گلم ، خوبید ؟
فک کنم نیازی نیست در دلم باز بشه و از وضعیت بازار کار بگم :( تقریبا بعد از 4-5 ماه بیکاری رفتم سر یه کار منتها متاسفانه حقوق خیلی کمه . یعنی اگر حقوق بدند با اضافه کاری شاید ماهی 500 بشه ! حدود 10 ساعت در روز کار حسابداری و طراحی و ....
اونم الان 2 ماهه حقوقی نگرفتیم . واقعا ازار دهندس ...

مدرکم مهندسی برق قدرت هست ، پارسال توانیر شرکت کردم قبول نشدم ، یعنی کل استان اصفهان فک کنم 5 نفر میخواست ! اونم باید پارتی کلفت باشه وگرنه فایده ای نداره .

میخوام بدونم توی ازمونهای استخدامی میشه با مدرک دیپلم ازمون داد ؟ بارها خواستم اینکارو بکنم ولی دوستان گفتند نمیشه ، حتما باید اخرین مدرک تحصیلی رو ارائه کنی . بابا به کی بگم غلط کردم مهندسی برق قدرت خوندم ؟! یه شرکت هم استخدام میکرد فقط تا فوق دیپلم من خریت کردم زدم لیسانس حالا خبرمون نکردند . با اینکه توی قسمت توضیحات نوشتم حاظر به کار با مدرک سیکل هم هستم !

باووووو از بس بیکاری کشیدم به نگهبانی و دربونی ادارات هم راضی شدم . مدرکمم که بسوزونم باز توی همه سیستمهاشون ثبت شده ، اخرش اگر استعلام بگیرند میفهمند ، راهی داره ؟

نه دوست عزیز این کارو نکن من در مورد اینکار اطلاعات دقیق دارم هر سازمان دولتی از شما تعهد می گیره که کلیه اطلاعات رو که وارد می کنی واقعی هست و در صورتی که مشخص بشه مدرک شما در زمان آزمون بالاتر از مدرک گفته شده باشه استخدام شما لغو میشه و برابر مقرارت با شما برخورد میشه ولی بعد از استخدام می تونی شما ادامه تحصل بدی که در این حالت فارغ التحصیلی شما بعد از تاریخ استخدام خواد شد یکی از اقوام با همین روش رفت توی بانک لیسانس بود با دیپلم رفت برای مستخدمی بانک فهمیدن اخراجش کردن و کلی هم ضرر و زیان ازش گرفتن بابت وقتی که از بانک برای آزمون و کارهای استخدامی گرفته بود و ...
این کارو نکن همیشه قانون مد نظرتون باشه بخدا اگر ایرانی ها بیایم قانون رو همه راعایت کنیم در نهایت به سود همه هست.

بالا