برگزیده های پرشین تولز

آیا یه مهندس یا کارشناس ارشد میتونه با مدرک دیپلمش در آزمونهای استخدامی شرکت کنه ؟

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
درسته که کار کردن واسه کسب تجربه خیلی‌ خوب

منم همین ایده رو داشتم

اما زمانی‌ که چند تا از همینایی که مثال زدی انجام دادم دیدم اصلا و اصلا حتی ارزشه وقت گذاشتن هم نداره! هم پول اندکی‌ میدن هم چیزی بهت اضافه نمی‌کنه!

در ضمن گفتی این کار هایی را معرفی کردم اصلا ارزش وقت گذاشتن را ندارد .
ولی یکیش را بذار توضیح بدهم برای مثال .
نویسندگی در اینترنت با سیستم ورد پرس که الان خیلی از سایت ها با این سیستم اومده اند بالا
اگر به طور حرفه ای بلد باشی که کاریم نداره یاد بگیری . و روزی مثلا چهار ساعت کار بکنی . و مثلا چهار تا پروژه که خیلی هم نیست بگیری .
و هر پزوژه 10 تا پست فقط بخواهد . می شود چهار تا پروژه 40 تا پست . الان هر پستی هم کمترین مبلغ را 200 تومان حساب بکنی .
40 تا پست با مبلغ 200 تومان می شود روزی 8000 هزار تومان . و در ماه می شود 320 تومان . حالا به نظرت 40 تا پست در روز چه قدر وقت می گیرد .
خیلی وقتت را بگیرد هر پستی را بگو 5 دقیقه که این قدر هم نمی شود . می شود 40 تا پست 5 دقیقه وقت هر 40 تا پست می شود 200 دقیقه یعنی روزی
حداکثر 3 ساعت و 20 دقیقه . بقیه اش را هم می گویم اتلاف وقت برای گشتن و پیدا کردن سایت و خستگی در کردن . کلا با روزی 4 ساعت .
پست 200 تومانی هم کار زیاد نباید بکنی . یک تغییر عنوان داره . یک مطلب باید کپی بکنی . و ادامه مطلب بدهی . بعد اگر لینکی داشت را لینک را حذف بکنی .
عکس را اپلود بکنی . کادر سئوی را پر بکنی و برچسب بزنی .
کار زیاد نداره . مثلا بیای از خودت متن بنویسی چند خط . واتر مارک بزنی . برچسب زیاد بزنی . لینک سایت طرف را بدهی در متن . و خلاصه خیلی چیز های دیگر
ولی این را نیز باید گفت در نویسندگی باید کار خوب از خودت بیرون بدهی . تا طرف از خودت راضی باشد . و این خودش می شود . نمونه کار .
بعدم کارش طوری هست که همیشه خیلی ها نویسنده می خواهند .
ولی معایبی هم دارد . مثلا چهار ساعت پشت سر کار کردن با کامپیوتر و مطلب دادن .
خستگی دست و چشم . و به درد اومدن گردن . و خیلی از مسائل دیگر . ولی بالاخره یک کاری هست .
از هیچی بهتره که
امیدوارم توانسته باشم کلا در این چند صفحه منظورم را رسانده باشم

3RR0r

Registered User
لایک‌ها
35
دقیقا لیسانس وقتی‌ ۴ روز دانشگاهی دیگه فرصتی برای کار نمی‌مونه!

بیخیال من که به استاد میگمم کار مینم یکم هم مظلوم نمای میکنم کل ترم 7-8 روز هم دانشگاه نمیرم :D

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
قبول که شدن شدم ولی رشته ی مورد علاقه ام را نه .
ولی دوست عزیز منظور بنده این نیست .
که هر کاری را شد انجام بدهیم .
شاید شما و دوستان عزیز منظورم را بد متوجه شده باشید
کلا منظورم این بود . مثلا فردی که چهار سال دبیرستان می خواند . و چهار سالم دانشگاه برای کارشناسی می شود 8 سال
در این هشت سال فقط اگر درس بخواند و بعدشم بیکار باشد . بهتر است یا مثلا یک کار را در حد متوسط به بالا بلد باشد . و درسش را هم خوانده باشد
الان دیگر ایا مهم است معدل فرد چند شده است فقط می گویند مثلا فرد مهندس است . نمی گویند مثلا فردی مهندس است با معدل
19 و فردی هم مهندس است با معدل 13
بعد کلا منظورم اینه که در طول این چهار سال دانشجویی حداقل یک سرمایه برای خودت جور بکنی بهتر از این است که بعد از چهار سال درس خوندن
هیچی نداشته باشی.
خوب معلومه دیگه . کدام بهتره

من که پارسال اونهمه نصیحتت کردم فایده نداشت. امسال دیگه تلاش نمیکنم ... حقوقش رو این معلمهای آموزش و پرورش میگیرن ، نصیحتش رو ما باید بکنیم...حرومشون باشه ایشالا:D

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
من که پارسال اونهمه نصیحتت کردم فایده نداشت. امسال دیگه تلاش نمیکنم ... حقوقش رو این معلمهای آموزش و پرورش میگیرن ، نصیحتش رو ما باید بکنیم...حرومشون باشه ایشالا:D

عزیز. بنده اگر نتیجه مورد نظرم را نگرفتم علتش درس نخواندن که نبوده خدا را شکر در زمینه درس دانش اموز بدی نیستم .
چندین اتفاق برایم افتاد که متاسفانه نتوانستم درس بخوانم . که این شد باعث نرسیده به نتیجه ام

و نصحیت های شما هم مفید بود .

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
صحبت از کار شد ، یاد چیزی افتادم.

یکی از رفیقامون پخش ژله رو گرفته بود ، بعدا یه مدت (حدود یه سال) مشکلی براش پیش اومده بود ، یه مقداری از بارش رو برای خودم تو یکی از خیابون های معروف رشت (بیستون یا همون طالقانی) میبردم دست فروشی جلوی بانک صادرات میفروختم.

بابت همین کار ، ترم اول و سوم دانشگاه رو مشروط شدم. ولی ارزشش رو داشت. از اونور ماهی حداقل 400 تا بعضی موقع ها موقع شلوغی تا 1 تومن هم میرسید سودش.
:lol:

دانشگاه هم ضرر نکردم. چون ازاد نبودم که بابتش پولی بدم . روزانه بودم و تا 6 ترم مجاز برای فوق دیپلم.
:p دقیقا این مهر ماه هم بیاد میشم ترم 6 و تمام.

الان هم هروقت اون خیابون میرم ، بازاری ها اکثرا منو میشناسن و با هم دیگه خوش و بش میکنیم.

ولی یه بار 2 تا از فامیلام ، روز اول فروردین 90 بودش ، عید بود ، منو از دور دیدن سریع راهشون رو عوض کردن و ادم ما رو حساب نکردن. منم از همون موقع به بعد شخم حساب نمیکنمشون.
:D

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
عزیز. بنده اگر نتیجه مورد نظرم را نگرفتم علتش درس نخواندن که نبوده خدا را شکر در زمینه درس دانش اموز بدی نیستم .
چندین اتفاق برایم افتاد که متاسفانه نتوانستم درس بخوانم . که این شد باعث نرسیده به نتیجه ام

و نصحیت های شما هم مفید بود .

از پایه طرز فکرت اشتباهه پسر خوب ..من نمیدونم کدام آدم بی مسئولیتی این چیزا رو تو مغز شما کرده !! کی گفته معدل 13 و 19 فرقی نداره ؟! مگه مهمونی خاله قزیه که میگی به هر دوشون میگن مهندس ؟:D

amir 1369

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
135
صحبت از کار شد یه مطلبی بگم....ما الان سال سوم مدیریتیم یکی از بچه ها که خیلی ادعاش میشد که هم درس می خونه هم کار میکنه ترم پیش 15 واحد از 20 واحد ماخوذه رو افتاد!!!یکی دیگه از دوستان که کلاسا رو به شخمش حساب میاورد و کار میکرد الان بعد از گذشت 4 ترم 24 واحد گذرونده همین جوری پیش بره حدود 20 سال دیگه لیسانسشو میگیره اگه با اردنگی از دانشگاه پرتش نکنند بیرون...
من خودم با کار کردن تو دوره کارشناسی موافق نیستم بهتر هستش تو این 4 سال بیشتر به فکر یادگیری زبان های خارجی و نرم افزارهای مرتبط با رشتتون و کلا افزایش مهارت ها باشید نه اینکه برید یه کار بیخود پیدا کنید و ماهی 300 تومن حقوق بگیری و درس و دانشگاهتونو به گ. بدید تابستان ها فرصت دارید برای کار کردن اگرم مورد خوبی پیش اومد مثه تدریس خصوصی اونم 2 تایم تو هفته بد نیست برید دنبالش البته نباید اولویتها فراموش بشه

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
از پایه طرز فکرت اشتباهه پسر خوب ..من نمیدونم کدام آدم بی مسئولیتی این چیزا رو تو مغز شما کرده !! کی گفته معدل 13 و 19 فرقی نداره ؟! مگه مهمونی خاله قزیه که میگی به هر دوشون میگن مهندس ؟:D

معدل 14 با معدل 17 تو صنعت هیچ فرقی نمیکنه . ولی معدل 13.99 تا 14 از زمین تا اسمون فرقشه . دلیلش هم اینه که تو اکثر ازمونا حداقل معدل 14 است . قبل شاغل شدن تو چند تا ازمون شرکت کردم طرف معدلش 13.98 بود و ازمون قبول شده بود موقع مصاحبه تخصصی اومده بود و گریه زاری کرد ولی واسه همین دو صدم راحت حذفش کردن و چند مورد دیگه ....

Last edited:

amir 1369

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
135
حرفتون کاملا درسته ایشون تشریف ببرن واسه استخدام ببینند که با معدل 13 هیچ حا بهشون کار نمیدن میفهمند این دو تا با هم خیلی فرق داره البته نه اینکه با معدل بالا کار ریخته واسه کسی ..ولی کسی که معدلش بالاتره لااقل یه قدم جلوتره

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
بعد کلا منظورم اینه که در طول این چهار سال دانشجویی حداقل یک سرمایه برای خودت جور بکنی بهتر از این است که بعد از چهار سال درس خوندن
هیچی نداشته باشی.
طی 4سال دانشجویی سرمایه جم کنی؟:eek:

مرد حساب من کارم میکنم دوره دانشجویی خرج خوردو خوراکم به زور در میاد بقیه رو از بابام میگیرم اونوقت شما میخوای سرمایه جم کنی تو این 4سال؟:blink:

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924

دوست عزیز من نگفتم که فرق نمی کنند به نظرم یا من متن را بد نوشتم یا شما بد متوجه شدید .
بنده منظورم این بود از نظر عوام هیچ فرقی نمی کنه . و به هر دو طرف که مدرک مهندسی دارند می گویند مهندس
ولی اره برای کار و این جور کار ها خیلی خوبه . ولی بهتر از این راه می بری چیه
مثلا کسی مثلا معدلش 18 هست . تئوری . عملی هم واقعا خوب بلد باشد دیگر می شود نور علی نور

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
طی 4سال دانشجویی سرمایه جم کنی؟:eek:

مرد حساب من کارم میکنم دوره دانشجویی خرج خوردو خوراکم به زور در میاد بقیه رو از بابام میگیرم اونوقت شما میخوای سرمایه جم کنی تو این 4سال؟:blink:

عزیز اصلا سرمایه هم جمع نکنی خوب . ولی بالاخره باید کمی پول در بیاری .
تا کی طرف می خواهد از پدرس پول بگیرد . بالاخره باید کمی مستقل بود .
منظورم کلا این بود . حتی شده در تابستان طرف کار بکنه .
بهتر از اینه که بشینه در تابستان در خانه بخور و بخوابه

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
حرفتون کاملا درسته ایشون تشریف ببرن واسه استخدام ببینند که با معدل 13 هیچ حا بهشون کار نمیدن میفهمند این دو تا با هم خیلی فرق داره البته نه اینکه با معدل بالا کار ریخته واسه کسی ..ولی کسی که معدلش بالاتره لااقل یه قدم جلوتره

عزیز بنده نگفتم که معدل تاثیر نداره . حرف شما و دوست عزیزمون هم کاملا درسته و شکی در ان نیست
ولی از نظر عوام متاسفانه هر دو را به نام مهندس صدا می زنند . ولی دیگر ازش نمی پرسند شما اقای مهندس معدلت چند شده است
و از اون یکی هم بپرسند شما اقا مهندس معدلت چند شده است
بعدم بگویند ایول اون فرد که مهندسه معدلش بیشتره
منظورم این است کلا برای چیز های رسمی مثل استخدام و غیره اره خیلی هم مهمه به قول دوستمان باید 14 باشه .

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
صحبت از کار شد یه مطلبی بگم....ما الان سال سوم مدیریتیم یکی از بچه ها که خیلی ادعاش میشد که هم درس می خونه هم کار میکنه ترم پیش 15 واحد از 20 واحد ماخوذه رو افتاد!!!یکی دیگه از دوستان که کلاسا رو به شخمش حساب میاورد و کار میکرد الان بعد از گذشت 4 ترم 24 واحد گذرونده همین جوری پیش بره حدود 20 سال دیگه لیسانسشو میگیره اگه با اردنگی از دانشگاه پرتش نکنند بیرون...
من خودم با کار کردن تو دوره کارشناسی موافق نیستم بهتر هستش تو این 4 سال بیشتر به فکر یادگیری زبان های خارجی و نرم افزارهای مرتبط با رشتتون و کلا افزایش مهارت ها باشید نه اینکه برید یه کار بیخود پیدا کنید و ماهی 300 تومن حقوق بگیری و درس و دانشگاهتونو به گ. بدید تابستان ها فرصت دارید برای کار کردن اگرم مورد خوبی پیش اومد مثه تدریس خصوصی اونم 2 تایم تو هفته بد نیست برید دنبالش البته نباید اولویتها فراموش بشه

ایول حرفت در این جا درسته . خوب اینم می شود دیگه کار چه فرقی می کند . مثلا زبان یاد گرفتن . مثلا کار با نرم افزار ها و غیره
اینم می تواند یک کار بسیار مفید باشد . مثلا بنده دیگه چیزی یادم نبود . مثال اینترنت زدم . شما هم مثال زبان انگلیسی و کار با نرم افزار های رشته فرد گفتید
حرفتان بسیار خوبه .

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
ممنون دوستان ولی خواهشا مسیر تاپیک منحرف نشه :)

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
ممنون دوستان ولی خواهشا مسیر تاپیک منحرف نشه :)

باشه دوست عزیز
ولی یک سوال دارم از شما چندین سایت معروف که اگهی روز استخدامی را می گذارند می توانید در این تایپک بگذارید با تشکر
برای کسی می خواهم

mahdips3

Registered User
لایک‌ها
121
ولی یه بار 2 تا از فامیلام ، روز اول فروردین 90 بودش ، عید بود ، منو از دور دیدن سریع راهشون رو عوض کردن و ادم ما رو حساب نکردن. منم از همون موقع به بعد شخم حساب نمیکنمشون.:D

دوست عزیز فکر کنم ،برداشت شما اشتباه بوده. به نظر بنده ایشان بخاطر شما و اینکه ممکن است از دست فروشی خجالت زده بشید ، راهشون رو کج کردن تا با شما روبرو نشوند.

بیایید همیشه طرف مثبت قضیه رو در نظر بگیریم

smart2009

Registered User
لایک‌ها
120
ساکن کجا هستید ؟؟؟

داداش درکت میکنم واقعا بد دردیه !!! ادم حسابی سرخورده و دل شکسته میشه طوری که هر وقت تو خیابون هم راه میری فقط بی هدف راه میری و به این وضعیت کاملا غم الود مینگری و هیچی نمیگی !!!

من تا دیپلم گرفتم گفتم برم سر کار و این همه جا ثبت نام کردم اخرش هم هیچ

بعدش اومدم برم فوق بگیرم که دانشگاه قبول شدم اما دلسرد از ادامه تحصیل !!! ( البته تحصیل کلا خوبه و دید ادما رو به زندگی و جامعه باز تر و دقیق تر میکنه اما ارزش ادما تو ایران حتی با مدرک همیشه پایین میمونه )

البته کسی که مدرک لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشه میتونه مدرک پایین تر ارائه بده مخصوصا در شرکتهای ازاد خصوصی مثلا دایتی - شرکت نوشابه سازی - تولید مواد غذایی و غیره !!!

به قول دوستم این دوره زمونه دنبال کار نباش دنبال پارتی باش

خلاصه این که یک پولی بدی به کسی یک جا استخدام بشی ( حتی ابدارچی :blush: البته منظورم به کل هست و جسارت به شما نکردم ) بهتر از اینه که دنبال کار ثبت نام کنید

بالا