برگزیده های پرشین تولز

آیا HDTV بودن برای دریافت کانالهای دیجیتال در تهران کافی است ؟

steve_rb

Registered User
لایک‌ها
0
فکر میکنم تلویزیونهایی مانند سامسونگ LCD سری 6 و غیره قابلیت آپگرید داشته باشه. تلویزیونهایی که تازگی از مریوان و بانه میآد مجهز به تیونر دیجیتاله. من خودم دیشب تمام کانالهارو برای برادرم که یکی دو ماه پیش از مریوان خریده گرفتم و عالی نشون میده. مال خودم 46 اینچ سری 6 هستش که شب عید خریده بودم ولی تیونر دیجیتال نداره. کسی میدونه شرکت سامسونگ آیا میتونه آپ گرید کنه و چند میگیره؟

sahra_7

Registered User
لایک‌ها
19
بغیر از این ال سی دی های ال جی شرکتهای سونی و سامسونگ مدلی که تیونر دیجیتال داشته باشه ندارن؟!!
تلویزیونهایی که تازگی از مریوان و بانه میآد مجهز به تیونر دیجیتاله. من خودم دیشب تمام کانالهارو برای برادرم که یکی دو ماه پیش از مریوان خریده گرفتم و عالی نشون میده. مال خودم 46 اینچ سری 6 هستش که شب عید خریده بودم ولی تیونر دیجیتال نداره.
منم شنیدم از مریوان و بانه میارن. چه مارکی هست؟ توی این سایت http://www.sonytehran.com/content.aspx?pageid=23 از این دستگاه تیونر دیجیتال(DVB-T) را برای فروش گذاشته مثل اینکه زده از 26 آبان قابل تحویل هست.

Hossaini

Registered User
لایک‌ها
0
نه عزیز دستگاه شما همچین امکانی نداره

دستگاه گیرنده دجیتال باید بگیرید

سلام
ما یک sh854 از شما خریدیم ولی تا حالا موفق نشدیم dvb-tv ان را کار بندازیم
کانال ها را میگه no video و میگه فرمتشو ساپورت نمیکنه
چیکار کنیم؟

Borat

Registered User
لایک‌ها
31
سلام
ما یک sh854 از شما خریدیم ولی تا حالا موفق نشدیم dvb-tv ان را کار بندازیم
کانال ها را میگه no video و میگه فرمتشو ساپورت نمیکنه
چیکار کنیم؟

هيچي ديگه ... عجله كرديد خوب ... مثل اينكه فرمت ارسالشون عوض شده صدا و سيما !

steve_rb

Registered User
لایک‌ها
0
بغیر از این ال سی دی های ال جی شرکتهای سونی و سامسونگ مدلی که تیونر دیجیتال داشته باشه ندارن؟!! منم شنیدم از مریوان و بانه میارن. چه مارکی هست؟ توی این سایت http://www.sonytehran.com/content.aspx?pageid=23 از این دستگاه تیونر دیجیتال(DVB-T) را برای فروش گذاشته مثل اینکه زده از 26 آبان قابل تحویل هست.

مارک سامسونگ ولی ساخت کره نیست. فکر کنم ساخت چک یا اسلوواک بود ولی کیفیت خیلی خوبی داشت. خیلی امکانات دیگه هم داشت که سری 6 خو من نداره

arashmidos

Registered User
لایک‌ها
46
با سلام خدمت همه دوستان
گيرنده هاي ديجيتال جديدا فقط با يك پيغام ميان درب منزل شما

در حال حاضر مي توانيد با زنگ زدن به شركت ماديران ، يا با ارسال پيام به وبلاگ maadiran.mihanblog و يا ارسال ايميل به قسمت گيرنده ديجيتال سايت ماديان، دستگاه را بدون پرداخت هزينه پيك دريافت كنيد
البته دستگاه هاي USB را
يعتي usb-dvb ها كه مخصوص كامپيوتر هستد
ماركشون هم xvision هست. قيمتش هم 29 تومنه و كارانتي خيلي خوب ماديران رو دارند

arashmidos

Registered User
لایک‌ها
46
سلام به همه دوستان
شركت ماديران در حال حاضر گيرنده هاي ديجيتال خودش را يا هزينه پيك خودش، براتون مياره
به اين ترتيب كه شما با شركت ماديران با شماره 88781500 تماس مي گيريد و يا به وبلاگ ماديران يك پيغام مي فرستيد.
USB -DVB يا گيرنده ديجيتال مخصوص كامپيوتر براي شما ارسال ميشه با هزينه پيك خود ماديران (شما هزينه پيك پرداخت نمي كنيد)

www.maadiran.mihanblog.com

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
برای کامپیوتر که خودتون فرمودین. یک گیرنده DVB-T USB یا PCI
و متصل کردن آنتن معمولی بهش و نصب نرم افزار و دیدن کانالها در تلویزیون

برای دیدن در تلویزیون باید گیرنده و تیونر تلویزیون دیجیتال باشه با مشخصات DVB-T MPEG4 H.264
که الان هیچ تلویزیونی در ایران (حتی LCD Sony پنج میلیونی) همچین تیونری نداره چون وارد کننده
های تلویزیون در ایران سواد فنی ندارند و فقط پول دارند و عقلشون به این چیزا نمیرسه.
اما شنیدم این LCD های آشغالی Xvision که 600 هزار تومانه و از دم قسطی هست :D از بس در پیته
جدیدا بعضی مدلهاش این قابلیت رو داره.

حالا ما تلویزیونی داریم که تیونر و گیرنده اش معمولیه (برفکی :blush:) و میخوایم با آنتن شاخکی معمولی
تلویزیون رو دیجیتال ببینیم. (این کار فعلا در تهران امکان داره)
میبایست یک گیرنده مجزا بخریم که سیم آنتن رو به اون گیرنده وصل کنیم و از خروجی تصویر اون گیرنده
به ورودی تصویر تلویزیونمون بزنیم. (اکثر این گیرنده ها همه جور خروجی دارند که بالاخره یکیش به تی وی ما می خوره) مثل رسیور ماهواره. منتها رسیور ماهواره بهش باید النبی که روی دیش سوار هست وصل کرد اما به
این گیرنده مورد نظر ما فقط یه آنتن هوایی شاخکی مجاز:f34r: وصل میشه!

حالا تا اینجا رو داشتی... از این به بعد تازه مشکل شروع می شه. چرا؟
چون اون گیرنده DVB-T MPEG4 H.264 Receiver در ایران وجود نداره. چرا؟
چون افرادی که تو کار صوتی تصویری هستند سواد این جور تکنولوژی ها رو ندارند.
قیمت این وسیله در خارج حدود 50 هزار تومانه. بعضی ها که هارد داخلی دارند و قابلیت ضبط بالای 100 هزار هستند.

در مورد سوالاتت:
DVB یک نوع ورودی نیست. بلکه یک تکنولوژی برای پخش دیجیتال تلویزیونی هست. مخفف Digital Video Broadcasting
تلویزیون لازم نیست ورودی HDMI (نه HDTV) داشته باشه چون کانالهای ایران حتی وقتی دیجیتالی پخش میشن همون آشغالی هستند که بوده اند. رزولوشن HD هزار هست که هیچ کدوم از تحفه کانالهای صدا و سیما اینجوری نیستند.

اگر شما رسیور DVB-T جهت این کار پیدا کردی اولا حتما بنده رو خبر کن. دوما با زدن 3 فیش زرد سفید قرمز یا فیش پنج تایی DVD کامپوننت (سه تا تصویر و دو تا صدا) یا کابل HDMI میتونی تصویر رسیور رو ببینی منتها. حتما حتما من رو خبر کن اگر همچین چیزی پیدا کردی.

موفق باشی.

ممنون از اطلاعات خوبی که دادین برای من جای بسی خوشحالیست که یک شخص واردی مثل شما در این فروم اطلاع رسانی میکنه.

در مورد اون مساله تیونر دیجیتال داخل تلویزیون باید بگم تاثیر خیلی بالایی در افزایش کیفیت تصویر داره،تصویر با بهره تینوتر داخل تلویزون یا کیفتیش بالاتر از رسیور یا در بهترین شرایط ممکن هم سطح هستن.

کلا تلویزیونهایی که وارد ایران میشه برای کشورهای عربی ساخته میشه، و از نظر تولید کنندگان سیستمهای صوتی تصویری سیستم مناسب پخش برای این کشورها Analog هستش (به نظر من DVB-S بهترین سیستم واسه ایران)،فعلا در مورد این مساله کاری نمیشه کرد، کلا واسه هر جای دنیا یک جور میسازن حتی نوع خروجیهای تلویزیونم فرق میکنه ولی در نهایت یکیه، مثلا تلویزیون PJ350 شرکت LGتو اروپا تیونر DVB-T داره، ولی پخش تصویر از روی USBنداره، ولی اونی که واسه عربها زدن توینرش آنالوگ ولی عوضش با کیفیت SD از روی USB فیلم پخش میکنه، خوب یک جوری حساب کنی همچین بدم نیست.

Last edited:

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
برای کامپیوتر که خودتون فرمودین. یک گیرنده DVB-T USB یا PCI
و متصل کردن آنتن معمولی بهش و نصب نرم افزار و دیدن کانالها در تلویزیون

برای دیدن در تلویزیون باید گیرنده و تیونر تلویزیون دیجیتال باشه با مشخصات DVB-T MPEG4 H.264
که الان هیچ تلویزیونی در ایران (حتی LCD Sony پنج میلیونی) همچین تیونری نداره چون وارد کننده
های تلویزیون در ایران سواد فنی ندارند و فقط پول دارند و عقلشون به این چیزا نمیرسه.
اما شنیدم این LCD های آشغالی Xvision که 600 هزار تومانه و از دم قسطی هست :D از بس در پیته
جدیدا بعضی مدلهاش این قابلیت رو داره.

حالا ما تلویزیونی داریم که تیونر و گیرنده اش معمولیه (برفکی :blush:) و میخوایم با آنتن شاخکی معمولی
تلویزیون رو دیجیتال ببینیم. (این کار فعلا در تهران امکان داره)
میبایست یک گیرنده مجزا بخریم که سیم آنتن رو به اون گیرنده وصل کنیم و از خروجی تصویر اون گیرنده
به ورودی تصویر تلویزیونمون بزنیم. (اکثر این گیرنده ها همه جور خروجی دارند که بالاخره یکیش به تی وی ما می خوره) مثل رسیور ماهواره. منتها رسیور ماهواره بهش باید النبی که روی دیش سوار هست وصل کرد اما به
این گیرنده مورد نظر ما فقط یه آنتن هوایی شاخکی مجاز:f34r: وصل میشه!

حالا تا اینجا رو داشتی... از این به بعد تازه مشکل شروع می شه. چرا؟
چون اون گیرنده DVB-T MPEG4 H.264 Receiver در ایران وجود نداره. چرا؟
چون افرادی که تو کار صوتی تصویری هستند سواد این جور تکنولوژی ها رو ندارند.
قیمت این وسیله در خارج حدود 50 هزار تومانه. بعضی ها که هارد داخلی دارند و قابلیت ضبط بالای 100 هزار هستند.

در مورد سوالاتت:
DVB یک نوع ورودی نیست. بلکه یک تکنولوژی برای پخش دیجیتال تلویزیونی هست. مخفف Digital Video Broadcasting
تلویزیون لازم نیست ورودی HDMI (نه HDTV) داشته باشه چون کانالهای ایران حتی وقتی دیجیتالی پخش میشن همون آشغالی هستند که بوده اند. رزولوشن HD هزار هست که هیچ کدوم از تحفه کانالهای صدا و سیما اینجوری نیستند.

اگر شما رسیور DVB-T جهت این کار پیدا کردی اولا حتما بنده رو خبر کن. دوما با زدن 3 فیش زرد سفید قرمز یا فیش پنج تایی DVD کامپوننت (سه تا تصویر و دو تا صدا) یا کابل HDMI میتونی تصویر رسیور رو ببینی منتها. حتما حتما من رو خبر کن اگر همچین چیزی پیدا کردی.

موفق باشی.

ممنون از اطلاعات خوبی که دادین برای من جای بسی خوشحالیست که یک شخص واردی مثل شما در این فروم اطلاع رسانی میکنه.

در مورد اون مساله تیونر دیجیتال داخل تلویزیون باید بگم تاثیر خیلی بالایی در افزایش کیفیت تصویر داره،تصویر با بهره تیوتر داخل تلویزون یا کیفتیش بالاتر از رسیور یا در بهترین شرایط ممکن هم سطح هستن.
(البته احتمالا این مساله با واکنش فروشندگان گیرنده Xvision روبرو میشه و احتمالا این بحث مطرح میشه که گیرنده داخل تلوزیون با تغییر اموج صدا سیما سازگار نیست؛ با توجه به اینکه گیرنده های آنالوگ داخل تلویزونها بدون داشتن تاییدیه از صدا سیمای وطنی سالهاست که دارن بی هیچ میشکلی کار میکنن نوع دیجیتالشم که در آینده ای نه چندان دور وارد بازار میشود بدون هیج مشکلی کارخواهد کرد البته با کیفیت بالاتر و بهتر،
ولی چقدر خوب که Xvision که بنابر تایید فروشندگانش بالاترین کیفیت صدا وتصویر رو داره با شرکتهای ضعیفتر مثل Sony و Samsung همکاری کنه و این شرکتها رو در ساخت یک تیونر دیجیتال بدون مشکل و دارای تاییدیه در تلویزیونهاشون یاری بده :lol:)

کلا تلویزیونهایی که وارد ایران میشه برای کشورهای عربی ساخته میشه، و از نظر تولید کنندگان سیستمهای صوتی تصویری سیستم مناسب پخش برای این کشورها Analog هست،فعلا در مورد این مساله کاری نمیشه کرد، کلا واسه هر جای دنیا یک جور میسازن حتی نوع ورودیهای تلویزیونم فرق میکنه ولی از نظر کلی یکی هستن، مثلا تلویزیون PJ350 شرکت LGتو اروپا تیونر DVB-T داره، ولی پخش ویدیو از روی USBنداره، ولی اونی که واسه عربها زدن توینرش آنالوگ ولی عوضش با کیفیت SD از روی USB فیلم پخش میکنه، خوب یک جوری حساب کنی همچین بدم نیست.

Last edited:

desert_prince29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه ایده چند روزیه زده به سرم:p
پشت ریسیور ها یک ورودی آنتن هوایی وجود داره. فکر میکنم میشه از ریسیور هم به جای این دستگاه استفاده کرد... منتها چون استفاده از ریسیور مجاز نیست این دستگاه ها به سفارش ایران وارد بازار شده اند؟ نظرتون چیه؟

storm.desert

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آیا می شود از تلویزیون هایی که قابلیت پخش تصاویر دیجیتال را دارند به عنوان رسیور استفاده کرد و به آنها دیش مارهواره وصل کرد ؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261

isfahaneshop

Registered User
لایک‌ها
2
یه ایده چند روزیه زده به سرم:p
پشت ریسیور ها یک ورودی آنتن هوایی وجود داره. فکر میکنم میشه از ریسیور هم به جای این دستگاه استفاده کرد... منتها چون استفاده از ریسیور مجاز نیست این دستگاه ها به سفارش ایران وارد بازار شده اند؟ نظرتون چیه؟

سلام عزیزم
این ایده محکم به سرت خورد یا آهسته؟!!!
این سیستم DVB-T است و ماهوا@ره DVB-S است ، در حد یک جزیی سیستمش با هم تفاوت داره.
البته مدل های کمبو (DVB-S به همراهDVB-T) هم وجود داره ولی قیمتش یک مقدار بالاتر از حد معمول است.
DVB-S سیستم دیجیتال ماهواره ای است و DVB-T سیستم دیجیتال محلی است.

arashmidos

Registered User
لایک‌ها
46
اگر میخواهید بدونید گیرنده ها در کدام استانها کار می کنند و دقیقا چند کانال می گیرند در این وبلاگ پیغام بدید تا سریع جواب بگیرید:

. مشخصات دستگاه ها ممکنه نیاز داشته باشند که با تغییرات امواج صدا و سیما تغییر کنند و تنها در صورتی که خدمات پس از فروش دستگاه خوب باشه و بتونه برای ددستگاه فریمورجدید بنویسه می تونید بگید دستگاه خوبه:happy:

isfahaneshop

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام خدمت همه دوستان
گيرنده هاي ديجيتال جديدا فقط با يك پيغام ميان درب منزل شما

در حال حاضر مي توانيد با زنگ زدن به شركت ماديران ، يا با ارسال پيام به وبلاگ maadiran.mihanblog و يا ارسال ايميل به قسمت گيرنده ديجيتال سايت ماديان، دستگاه را بدون پرداخت هزينه پيك دريافت كنيد
البته دستگاه هاي USB را
يعتي usb-dvb ها كه مخصوص كامپيوتر هستد
ماركشون هم xvision هست. قيمتش هم 29 تومنه و كارانتي خيلي خوب ماديران رو دارند

سلام به همه دوستان
شركت ماديران در حال حاضر گيرنده هاي ديجيتال خودش را يا هزينه پيك خودش، براتون مياره
به اين ترتيب كه شما با شركت ماديران با شماره 88781500 تماس مي گيريد و يا به وبلاگ ماديران يك پيغام مي فرستيد.
USB -DVB يا گيرنده ديجيتال مخصوص كامپيوتر براي شما ارسال ميشه با هزينه پيك خود ماديران (شما هزينه پيك پرداخت نمي كنيد)

نظر لطف مادیران است که با هزینه خودش میفرسته درب منزل ولی نمی دونم چرا توی نمایندگی هاش دستگاه را 23 تومان میفروشند! بعد مادیران با هزینه خودش میفرسته درب منزل میشه 29$!

dj-tv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان من وارد این تاپیک نشده بودم تا حالا . من هفته ای یک بار می گردم وجواب می دم.
باور کنید از بس سوال های ساده دیدم که جوابش خیلی واضح بود و بحث و درگیری بعض از دوستان با فروشگاه های اینترنتی که جای بس تاسف دارد.
و یکی از دوستان که نامش بردن جایز نیست ولی جواب اشتباه تحویل دوستان داده اند . ساعت 12شبه خیلی دوست داشتم که جواب کل دوستان رو بدم ولی دیر وقته و زمان در رمضان اجازه نمی ده.(سحر باید زود بیدار شیم;)
جواب چند تا از دوستان را دادم البته سوالات بعدی شما هم بی جواب نخواهد بود. با اجازه دوستان و حاضرین.

dj-tv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بغیر از این ال سی دی های ال جی شرکتهای سونی و سامسونگ مدلی که تیونر دیجیتال داشته باشه ندارن؟!! منم شنیدم از مریوان و بانه میارن. چه مارکی هست؟ توی این سایت نمایندگی رسمی سونی: فروش محصولات سونی ایران - فروش گیرنده دیجیتال درایران باتاییدیه تکتا DVB-T از این دستگاه تیونر دیجیتال(DVB-T) را برای فروش گذاشته مثل اینکه زده از 26 آبان قابل تحویل هست.

دوستان در بانه مدل های الجی اسمارت و سامسونگ و سونی وجود دارد که گیرنده دیجیتال بعضی از مدل هاش فعاله

dj-tv

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مارک سامسونگ ولی ساخت کره نیست. فکر کنم ساخت چک یا اسلوواک بود ولی کیفیت خیلی خوبی داشت. خیلی امکانات دیگه هم داشت که سری 6 خو من نداره

نه عزیز
ال جی اصل تنها ساخت کره است و هیچ کشور دیگه ای اصل نیست.
و ما در بانه فقط ال جی کره داریم.
http://forum.persiantools.com/images/smilies2/thumbsdownsmileyanim.gif

بالا