برگزیده های پرشین تولز

آیکیدو (کارشناس متخصص hosein ati)

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
باسلام.باز هم به خاطر دیر به دیر اپدیت کردن تاپیک معذرت میخوام.
دوستان امروز نوبت فنون کیو 3 هست.
کیو 3 :
تاچی وازا :
آی هانمی کاتات دوری : کوکیو ناگ
گیاکو کاتات دوری : سوتو کایتن ناگ
ریوت دوری : ایک کیو (اوداساا) - شی هو ناگ - اودکیم ناگ - کوکیو ناگ.
کاتات ریوت دوری :ایک کیو (اوداساا) - نی کیو (کوت ماواشی) - اودکیم ناگ - کوکیو ناگ - کوکیو هو - کوت گااشی
اوشیرو ریوت دوری : شی هو ناگ- - ایک کیو (اوداساا) - ایریمی ناگ - نی کیو (کوت ماواشی ) -اودکیم ناگ - کوت گااشی - کو کیو ناگ
شومن اوچی : نی کیو (کوت ماواشی) - سان کیو ( کوت هینری) - یون کیو (تکوبی اساا) - گوکیو (اودنو باشی) -اوچی کایتن سان کیو (کوت هینری)
یوکومن اوچی : ایک کیو ( اوداساا) - نی کیو (کوت ماواشی) - سان کیو (کوت هینری) - یون کیو (تکوبی اساا) - کوت گااشی - ایریمی ناگ -
جودان سوکی : ایک کیو (اوداساا) - شی هو ناگ - کوت گااشی -
چودان سوکی : اودکیم ناگ - سوتو کایتن ناگ - اوچی کایتن سان کیو ( کوت هینری)
سوواری وازا :
گیاکو ت دوری : ایک کیو (اوداساا) - نی کیو (کوت ماواشی) -
کاتا دوری : ایک کیو (اوداساا) - نی کیو ( کوت ماواشی)
شومن اوچی : نی کیو (کوت ماواشی) - سان کیو (کوت هینری ) - یون کیو (تکوبی اساا) - کوت گااشی - ایریمی ناگ .
------------------------------
kyu : 3
TACHIWAZA :
AIHANMI KATATE DORI : KOKYO NAGE
GYAKU HANMI KATATE DORI : SOTO KAITEN NAGE
RYOTE DORI : IKKYO (UDEOSAE) - UDEKIME NAGE - KOKYU NAGE
KATATE RYOTE DORI : IKKYO (UDEOSAE) - NIKYU ( KOTEMAWASHI) - UDEKIME NAGE - KOKYU NAGE - KOKYU NAGE - KOKYU HO - KOTE GAESHI
USHIRO RYTE DORI : SHIHO NAGE - IKKYO (UDEOSAE) - IRIMI NAGE - NIKYU ( KOTEMAWASHI ) - UDEKIME NAGE - KOTE GAESHI - KOKYU NAGE
(SHOMAN UCHI : NIKYO ( KOTEMAWASHI ) - SANKYO ( KOTEHINERI ) - YONKYO (TEKUBI OSAE) - GOKYU (UDENOBASHI ) - UCHIKAITEN SANKYO ( KOTEHINERI
TOKOMEN UCHI : IK KYO (UDEOSAE) - NIKYO ( KOTEMAWASHI) - SANKYO ( KOTEHINERI ) - YONKYO ( TEKUBI OSAE) - KOTE GAESHI - IRIMI NAGE
JUDAN TSUKI : IKKYO (UDEOSAE) - SHIHO NAGE - KOTE GAESHI -
(CHUDAN TSUKI: UDEKIME NAGE - SOTO KAITEN NAGE - UCHIKAITEN SANKYO (KOTEHINERI
SUWARI WAZA :
(GYAKU TE DORI : IK KYO ( UDEOSAE) - NIKKYO (KOTE MAWASHI
(KATA DORI : IK KYO (UDEOSAE ) - NIKYO (KOTEMAWASHI
SHOMEN UCHI : NIKYO (KOTEMAWASHI) - SANKYO (KOTEHINERI)- YONKYO ( TEKUBI OSAE) - KOTE GAESHI - IRIMI NAGE

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
ممنون
در آکیدو دوران و چرخش بستگی به نوع پرتاب داره .
یک پرتاب خوب چرخش حریف رو در هوا آسون میکنه

ببر سیاه

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
میشه تکنیک های بی نظیر آیکیدو را با تصویر نشون بدید ؟
سلام الان دارم یه فیلمی اپلود میکنم در مورد تکنیک های خشن ایکیدو.اپلودش تموم شد میزارم لینکشو.فقط کیفیتش پایینه متاسفانه.

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
ممنون
در آکیدو دوران و چرخش بستگی به نوع پرتاب داره .
یک پرتاب خوب چرخش حریف رو در هوا آسون میکنه

ببر سیاه
لطف کردین به تاپیک سر زدین باعث افتخارمه از دانش شما استفاده بکنم.
و اگه منظورتون درست فهمیده باشم ادامش هم میشه یک پرتاب خوب نیازمند اشی ساباکی قوی هست.

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
سلام دوستان اینم ویدیویی که گفتم واقعا تکنیک های خوبی نشون میدن.مخصوصا اونجا که یه خانوم فنون رو اجرا میکنه.اگه به پاهای اساتیدی که فن اجرا میکنن توجه کنین میبینین که چه قدر روان حرکت میکنند.برای همینه که میگن حرکت پاها(اشی ساباکی)یکی از مهترین اصول ایکیدو هست.
Aggressive Aikido techniques demonstration - YouTube.flv

http://hoseinati.persiangig.com/vid...chniques demonstration - YouTube.flv/download

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
:) با سلام و تشکر فراوان. گذاشتم برای دانلود :)

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
خواهش میکنم.
یه ویدیو دیگه دارم اپلود میکنم که اونم تکنیک های خوبی نشون میدن.به محض تموم شدن لینکش رو قرار میدم.

Last edited:

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
عالی هستن :)
ممنونم از محبت شما.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
استاد، خیلی دوست دارم یه مبارزه ی واقعی بین کسی که حمله میکنه(مثل کاراته) و رشته ی آیکیدو رو ببینم. باید خیلی جذاب باشه. اگر لینکی دارید راجع به همچون مبارزه ای، ممنونم میشم به من بدید.

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
دوست عزیز خواهشا به من نگید استاد چون هنوز دانشم به اون حد نرسیده.و خیلی فاصله دارم از اون کلمه.
ویدیو هم به روی چشم حتما امشب میذارم.
ممنون.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
اختیار دارید :)
همین که شما به ما چیزی یاد میدید، بنا به فرموده ی یکی از معصومین، ما رو بنده ی خودتون کردید. پس استاد برازنده ی شماست.
از لطف شما هم بینهایت سپاسگزارم.

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
اختیار دارید :)
همین که شما به ما چیزی یاد میدید، بنا به فرموده ی یکی از معصومین، ما رو بنده ی خودتون کردید. پس استاد برازنده ی شماست.
از لطف شما هم بینهایت سپاسگزارم.
ممنونم.شرمنده میکنید.
در باره ی ویدیو ی مقابله ایکیدو با دیگر رشته ها باید بگم که طی این چند ساعت که دارم ویدیهای مختلف میبینیم و تجربیات گذشته باید بگم که ویدیو ها هیچوقت نمیتونن این موضوع رو نشون بدن.
برای مثال الان توی یو-تیوب سرچ میکنین که aikido vs jujitsu یا مثلا aikido vs karate تعدادی ویدیو میان بعد میشینین تماشا میکنین میبینین به صورت رندوم هر بار یکی مبارزه رو پیروز میشه.اونم به خاطر اینه که این ویدیو ها به وسیله ی کسایی که دو رشته رو کار میکنند و با هم دوست هستن درست میشن و قبل از فیلم گرفتن مثلا با هم دیگه توافق میکنن مثلا من فلان تکنیک رو میزنم و به خاطر این هر کدوم بخوان سبک رو تبلیغ کنن اون پیروز میشه.الان مبارزه ی بین ایکیدو و جوجیتسو یکی از این نوع ویدیو ها هست که هر بار یکی پیروز میشه و نمیشه با استناد به ویدیو گفت مثلا فلان سبک کاربردی تره.
چیزی که شما میخوایین اینه که دو نفر خارج از محیط باشگاه که همدیگرو نمیشناسن دعواشون بشه و یکی هم این وسط فیلم بگیره.که اونم فکر نکنم ویدیو های زیادی دربارشون باشه.ولی شما میتونین با همون روش سرچ تعداد زیادی ویدیو مرتبط با این قضیه ببینین ولی باز هم میگم این ویدیو نمیتونن ملاک باشن.
برای مثال توی این ویدیو ایکیدو برنده میشه :
و توی این ویدیو هم همینطور:
ولی توی این ویدیو برعکس:

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
واقعاً نمیدونم چطور از این همه لطف و محبت شما تشکر کنم :)
حسابی شرمنده شدم.

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
واقعاً نمیدونم چطور از این همه لطف و محبت شما تشکر کنم :)
حسابی شرمنده شدم.
اقا این حرفا چیه دشمنت شرمنده.من لذت میبرم برای دوستانی مثل شما مطلب بنویسم انقدر که علاقه نشون میدید.
راستی دیدن این ویدیو خالی از لطف نیست:
سعی میکنم به زودی فنون کیو 2 و کیو 1 رو هم قرار بدم تا بتونیم از اون قضیه گذر کنیم و به چیزای مهمتر برسیم.

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سپاسگزارم :)

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
من یکسری ویدئو دیدم در یوتیوب aikido vs که در اکثرش آیکیدوکار شکست میخوره (از کشتیگیر و بوکسور و هاپکیدوکار و ...)

حالا از ناتوانی آیکیدوکار بود یا ناتوانی آیکیدو نمیدانم؟!

hosein ati

Registered User
لایک‌ها
329
من یکسری ویدئو دیدم در یوتیوب aikido vs که در اکثرش آیکیدوکار شکست میخوره (از کشتیگیر و بوکسور و هاپکیدوکار و ...)

حالا از ناتوانی آیکیدوکار بود یا ناتوانی آیکیدو نمیدانم؟!

با سلام خوش اومدید به تاپیک.
ببینید دوست عزیز یه چیزی که بیننده متاسفانه بهش توجه نمیکنه اینه که دو مبارزی که در ویدیو مشاهده میشه هیچوقت واقعا درجه هاشون معلوم نیست یعنی شما نمیدونی اونی لباس کشتی داره چند سال تجربه داره و اونی که لباس ایکیدو داره چند سال.
برای مثال یک بوکسوری که 10 ساله داره کار میکنه از دان 1 ایکیدو قویتره چون دان 1 حدودا 5 سال طول میکشه.ولی اون بوکسور دوبرابر تجربه مبارزه داره.در ضمن کمر بند مشکی دان 1 ایکیدو خیلی پیشرفته نیست.به طوری که استادمون بهمون میگفت که فنون اصلی کشنده و خطرناک از دان 4 به بالا شروع میشه.اسمشون رو هم فک کنم گفت "آیو وازا" دقیقا یادم نیست ولی فقط 1 فن اجرا کرد از اون فنون و ما فقط تونستیم نگاه کنیم و دهنمون باز بمونه.یعنی اصلا نفهمیدیم چیکار کرد فقط ناله های ارشد کلاس به گوشمون میرسید که داشت فن روش اجرا میشد.
منظورم اینه که هیچ هنر رزمی ضعیف نیست و همشون اگه به حد کمال برسن خیلی هم قوی هستن ولی شما به این فکر کنید کسی که 16 سال هست ایکیدو کار میکنه و یواش بواش داره این فن هارو یاد میگیره چند درصد احتمال داره روی کسی اجراش کنه؟مخصوصا که اون ادم یه ورزشکار با سابقه باشه...
نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه؟

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763
آیکیدو بصورت دفاع شخصی هم آموزش داده میشه؟

یک کسی مثل من دنبال ورزش رزمی هست که بتونه اگر جایی لازم شد برای دفاع از جون خودش از آن استفاده کنه و نمیخواد چندین سال وقت بگذاره تا تکنیکهای اساسی را بهش یاد بدهند!

بالا