برگزیده های پرشین تولز

آی پی ولید یا اینولید

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
کسی میدونه

آی پی ولید چیه ! آی پی اینولید چیه ؟؟

یه آی پی بدن بهتون از کجا میفهمید ولید هست یا نه !؟؟

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
بحثش خیلی مفصله اجازه بدید اساتید بیان توضیح کامل بدن هممون فیض ببریم

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به ip اي که هميشه براي خودته و ثابته ميگن وليد !

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
از کجا میشه فهمید یه ای پی ولیده !!
حالا مال من هم نباشه مثلا

M-r-r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بطور کلی اگر یه آدرس آی پی بدون نیاز به نت شدن (یک فرایند در شبکه که تمامی درخواست ها یکی شده و روی آدرس دیگری سوار میشوند و پس از رسیدن به مقصد دوباره مسیر را طی نموده و پس از بازگشت به سمت آدرس اولیه باز میگردند) به اینترنت بتونه دسترسی داشته باشه میگیم این آی پی ولید هست .
اگه نیاز به نت شدن هم داشته باشه که میگیم آی پی اینولید هست .
برای مثال این آی ÷ی ها از جمله آِی پی های اینولید هستند :
192.168.0.1
172.16.0.1
172.16.10.1
10.0.0.1
و آدرس 127.0.0.1 مربوط به لوپ بک خود سیستم شماست که به نوعی آی پی اینولید خوانده میشود .

arsiajoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad201 :
کسی میدونه

آی پی ولید چیه ! آی پی اینولید چیه ؟؟

یه آی پی بدن بهتون از کجا میفهمید ولید هست یا نه !؟؟

وليد و اينوليد بحثشون بيشتر برای يا پرکسی هست يا برای crack کردن. ip وليد هست که فعال باشه ببين مثلاً يهip از يه جايی مثلاً ماله يه کشوری توسط يه شخصی تو يه فضا ايی که داره اييجاد ميکنه بعدش خودش از بين ميبراتش تا وقتی قابل استفادست ميگن وليده(valid) وقتی ديگه نميشه ازش استفاده کرد ميگن اينوليد(invalid) شده راه چک کردنشون هم با برنامه هايی مثلهIP VALIDATOR هست

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
IP Valid
کامپیوترهایی که دارای ip یکتا در اینترنت باشندو به بقیه کامپوترها سرویس اینترنت میدهند
کامپیوتر هایی که از این سرویس دهنده استفاده میکنن IP شان در بین کامپیوتر ها یی که از همین سرویس دهنده استفاده میکنند باید متمایز باشد واین IP در اینترنت یکتا نیست ویگولنرججججججج IP اینولید

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
جایی هست که ای پی بدیم بهش بعد این به ما بگه ولیده یا نه !؟

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
whois.sc/IP

مشخصات IP رو میده

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mehrdad201 :
جایی هست که ای پی بدیم بهش بعد این به ما بگه ولیده یا نه !؟

بهتره بجای valid یا invalid از public و private یعنی عمومی و خصوصی استفاده بشه چون invalid مفهوم دیگه ای داره.

Private IP (همونی که بغلط invalid گفته میشه) برخلاف تصور اولیه که از اسمش بنظر میاد یعنی IPی که شما در شبکه خصوصی خودتون استفاده میکنین (اعم از اینکه این شبکه به اینترنت وصل باشه یا نه) بنابراین هر کس دیگه ای هم در هرجای دیگه دنیا میتونه در داخل شبکه خودش از این IPها استفاده کنه.با توجه به وسعت یک شبکه، 3 محدوده IP خصوصی در نظر گرفته شده:

از 192.168.0.0 تا 192.168.255.255 که بهش میگن بلوک 16بیتی و 2 بتوان 16 = 65536 IP ظرفیت داره.
از 172.16.0.0 تا 172.31.255.255 که بهش میگن بلوک 20 بیتی و 2 بتوان 20 = 1048576 IP ظرفیتش هست.
از 10.0.0.0 تا 10.255.255.255 که بهش میگن بلوک 24 بیتی و 2 بتوان 24 = 16777216 آدرس IP گنجایش داره.

پس برای اینکه بدونیم آدرس ما خصوصی (اینولید) هست یا عمومی (ولید) فقط کافیه ببینیم آیا IP ما در یکی از این 3 محدوه بالا قرار داره یا نه؟

Public IP (همونی که باصطلاح بهش میکن valid) آدرسی هست که در اینترنت استفاده میشه و بهمین خاطر باید یکتا باشه - بهمین دلیل هست که این آدرسها باید رجیستر بشن و مالکشون هم مشخصه.

وقتی یک شبکه بخواد به اینترنت متصل بشه، اگر آدرسهای داخلیش عمومی هست (حتما باید قبلش اونها رو گرفته باشه) که هیچ ولی اگر از آدرسهای خصوصی استفاده کرده باشه باید این آدرسها در روتر یا یک دستگاه دیگه به آدرسهای عمومی تبدیل کنه که بهش NAT=Network Address Translation میگن. در هر صورت حداقل یک آدرس عمومی نیاز داره.

از نظر امنیتی بهتره حتی اگر بتعداد کافی آدرس عمومی در اختیار باشه بازهم NAT بشه یعنی هر آدرس خصوصی به یک آدرس عمومی و بالعکس تصویر بشه.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
خیلی ممنونم

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
mazoolagh جان از توضیحاتت ممنون اما نمیدونم فکر می کنم یه مشکلی هست.

حقیقتش من رفتم اکانت وی پی ان گرفتم. کلی باهاش ور رفتم که نصب کنم
اول از همه جناب پرو وایدر به ما گفت که توی کانکشن رنج کلاینت سرور باید متقارن باشه : مثلا اگه سرور آی پیش 192.168.0.1 هستش کلاینت باشه 192.168.0.200 ( مثلا)
شرکتی که ما ازش اینترنت میگیریم خب من کانکشن رو دیدم .متوجه شدم که درسته و این قانون توش رعایت شده

اما بازم نشد با *** ارتباط برقرار کنم. واسه همین باز هم رفتیم سراغ آقای پرو وایدر و اون ای پی سرور ما رو که شنید گفت که این آی پی ها ولید (به قول شما پابلیک / پرایویت ) نیستن و شما باید از جایی بری اینترنت بگیری که علاوه بر اونکه رنج کلاینت سرور یکسان و متقارت داشته باشه آی پیش هم معتبر و ولید باشه.
چ.ن ای پی های اینولید از روترهای سرور وی پی ان عبور نمی کنن نمیشه استفاده کرد ازشون.
آی پی سرور شرکتی که ما باهاش به اینترنت وصل میشیم اینه : 192.168.0.8
آی پی ای هم که به من میده اینطوریه : ؟؟؟.192.168.0
با توجه به توضیحاتی که شما فرمودی در بالا ای پی ما که جزء اون 3 دسته هست باید ولید باشه اما این جناب پرو وایدر میگه نیست.

حالا به نر شما من چیکر کنم. به اکانت وی پی ان نیاز دارم و این مشکل هم واسه ما شاخ شده !!!!

arsiajoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين اطلاعات اين ايپ شما هست توی اي پی رنجش هم مشکلی نيست نبايد اينوليد باشه!!!!!
OrgName: Internet Assigned Numbers Authority
OrgID: IANA
Address: 4676 Admiralty Way, Suite 330
City: Marina del Rey
StateProv: CA
PostalCode: 90292-6695
Country: US

NetRange: 192.168.0.0 - 192.168.255.255
CIDR: 192.168.0.0/16
NetName: IANA-CBLK1
NetHandle: NET-192-168-0-0-1
Parent: NET-192-0-0-0-0
NetType: IANA Special Use
NameServer: BLACKHOLE-1.IANA.ORG
NameServer: BLACKHOLE-2.IANA.ORG
Comment: This block is reserved for special purposes.
Comment: Please see RFC 1918 for additional information.
Comment:
RegDate: 1994-03-15
Updated: 2002-09-16

OrgAbuseHandle: IANA-IP-ARIN
OrgAbuseName: Internet Corporation for Assigned Names and Number
OrgAbusePhone: +1-310-301-5820
OrgAbuseEmail:

OrgTechHandle: IANA-IP-ARIN
OrgTechName: Internet Corporation for Assigned Names and Number
OrgTechPhone: +1-310-301-5820
OrgTechEmail:

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mehrdad201 :
mazoolagh جان از توضیحاتت ممنون اما نمیدونم فکر می کنم یه مشکلی هست.

حقیقتش من رفتم اکانت وی پی ان گرفتم. کلی باهاش ور رفتم که نصب کنم
اول از همه جناب پرو وایدر به ما گفت که توی کانکشن رنج کلاینت سرور باید متقارن باشه : مثلا اگه سرور آی پیش 192.168.0.1 هستش کلاینت باشه 192.168.0.200 ( مثلا)
شرکتی که ما ازش اینترنت میگیریم خب من کانکشن رو دیدم .متوجه شدم که درسته و این قانون توش رعایت شده

اما بازم نشد با *** ارتباط برقرار کنم. واسه همین باز هم رفتیم سراغ آقای پرو وایدر و اون ای پی سرور ما رو که شنید گفت که این آی پی ها ولید (به قول شما پابلیک / پرایویت ) نیستن و شما باید از جایی بری اینترنت بگیری که علاوه بر اونکه رنج کلاینت سرور یکسان و متقارت داشته باشه آی پیش هم معتبر و ولید باشه.
چ.ن ای پی های اینولید از روترهای سرور وی پی ان عبور نمی کنن نمیشه استفاده کرد ازشون.
آی پی سرور شرکتی که ما باهاش به اینترنت وصل میشیم اینه : 192.168.0.8
آی پی ای هم که به من میده اینطوریه : ؟؟؟.192.168.0
با توجه به توضیحاتی که شما فرمودی در بالا ای پی ما که جزء اون 3 دسته هست باید ولید باشه اما این جناب پرو وایدر میگه نیست.

حالا به نر شما من چیکر کنم. به اکانت وی پی ان نیاز دارم و این مشکل هم واسه ما شاخ شده !!!!

آی پی شما چون در محدوده اون سه دسته هست پس خصوصی (یا اینولید) هست - باید ISP خودت رو عوض کنی. همونی که سرویس رو به شما داده خودش میدونه کی داره

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
من شمال هستم در ساری
و این بنده خدا داره از تهران به من اکانت میده !!!

کل ای اس پی ها رو دیدم. راستش اصلا نمی دونن جیه قضیه این ولید و ولید. واسه اینکه کم نیارن میگن ولیده.
من یه جوری باید در بیارم کدوم ای اس پی ای پی ولید میده

aria_cop

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا NAt Service رو چطور میتونم رو XP نصب کنم؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mehrdad201 :
من شمال هستم در ساری
و این بنده خدا داره از تهران به من اکانت میده !!!

کل ای اس پی ها رو دیدم. راستش اصلا نمی دونن جیه قضیه این ولید و ولید. واسه اینکه کم نیارن میگن ولیده.
من یه جوری باید در بیارم کدوم ای اس پی ای پی ولید میده

مخابرات به همه ISPهایی که ازش سرویس میگیرن بسته به پهنای باندشون آی پی پابلیک میده - یک سر برو اداره دیتا ساری و لیست ISPها با تلفنهاشون رو بگیر. یک لیست هم اینجاست ولی ممکنه قدیمی باشه و شرکتهای جدیدی باشن که تو لیست نیامده باشن:
http://www.dci.ir/isp/mazandaran.htm
باهاشون تماس بگیر و با مسئول فنیشون صحبت کن - صحبت از ولید و .. نکن فقط اصل مشکلت رو بگو و بپرس میتونن بهت سرویسی بدن که خواسته ات رو برآورده کنه یا نه!

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
ممنونم دوست من

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از aria_cop :
آقا NAt Service رو چطور میتونم رو XP نصب کنم؟

با RRAS میشه فکر کنم ولی در SP2 کلا disable شده - با برنامه هایی مثل win route هم میشه. تو بخش شبکه اگر مطرح کنی آدمهای باتجربه تری هستن که بهتر کمکت میکنن

بالا