برگزیده های پرشین تولز

ابزار هاي فارسي يا ابزار هاي ايراني؟

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احسان خان، من از فرصت استفاده مي كنم و با توجه به اين كه سايت مي خواد دوباره راه اندازي بشه يك پيشنهاد دارم. فارسي يكي از مليت ها و يكي از زبان هايي مختلفي است كه در كشور ما وجود داره. چطوره كه اسم سايت رو از ابزارهاي فارسي به ابزارهاي ايراني تغيير بديم تا به اين ترتيب از نظر مفهومي هم كه شده آن ايراني هاي ديگر را شريك در اين فوروم كرده باشيم؟ فكر مي كنم حتي اگر به نظر خواهي هم بگذاريد فكر خوبي باشد؟

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
نمي دونم چه علاقه اي داريد كه زبان هاي ديگر را جدا كنيد. خط و زبان تركي آذري و كردي هم، خط فارسي است
اما هنگامي كه بحث ابزارهاي فارسي مي شود، يعني هر فارسي نويسي در هر جا! از هند تا كردستان عراق و از تاجيكستان تا جنوب عراق

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واله من نمي خوام جدا كنم ولي واقعيت اينه كه جدا هستند
مخلصم
اسد

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واله من نمي خوام جدا كنم ولي واقعيت اينه كه جدا هستند ( متاسفانه يا خوشبختانه). حتي اگر حروف الفبا مون مشترك باشه و حتي اگر كردها و آذربايجاني ها و ... قادر به خواندن و نوشتن به فارسي باشند باز هم اين تغييري در موضوع نمي ده و اين ها از نظر مردم شناسي و زبان شناسي و ... مليت هاي مستقل مي مونند. شما از خودشون بپرس ببين چي مي گن؟ مگر اينكه بگيم حاليشون نيست و ما صلاح اشون رو بهتر مي دونيم :oops: .
الته من مخالف اسم ابزار هاي فارسي نيستم ولي چون فكر كردم كه در عمل اين سايت براي همه ايراني ها درست شده خوب بد نيست اگر اسمش هم به همين مضون باشد تا اينكه فردا شاهد ابزارهاي كردي و ابزارهاي تركي و گيلكي و بلوچي و ... باشيم :shock: .
فكر كنم اونوقت اين جوري بيشتر به اين جدايي ها دامن زده ايم...
تا نظر شما چي باشه نيك نام عزيز؟
مخلصم
اسد

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نام خدا
مشکل اینه که تعویض نام خیلی مشکلات جانبی داره. مثلا اون وقت اسم انگلیسی سایت با اسم فارسیش نمی خخونه. مردم ممکنه اشتباه کنن بعضی وقت ها. این معروفیتی که تا به حال به دست اورده ممکنه قسمتیش از دست بره.
بابا بچسب به اصل قضیه. یعنی می گی اگر کسی ببینه این جا نوشته ابزار های فارسی و جزءاعراب خوزستان باشه، نماید این جا مشکلش را بپرسه؟ یا احساس غریبی می کنه؟

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
اول يه پيشنهاد به شوخي
اسمش رو بگذاريم ابزارهاي پرشين
كسي پرسيد اين چيه؟
بگيم تو دوست داري چي باشه؟
اگه گفت فارسي، بگيم اين پرشين يعني فارسي، اگه گفت ايراني، بگيم اين همون ايرانيه! :shock: :D
آخرش هم اينكه صاحب سايت جناب احسان خان كاليبر بالاست ;) كه هر چي حال كنه، همون رو مي گذاره :rolleyes: ولي اين پيشنهاد شوخيه، چيز بدي از آب در نيومد ها! :D

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نظر من ابزارهاي ايراني اصلا مفهوم فارسي بودن اون رو نميرسونه... چون دليل نميشه هرکي ايراني باشه فارسي هم باشه...
خلاصه اينکه به نظرم اسم الانش بهتره (تازه مثلا من حق وتو دارم!)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
من هم دقيقا با نظر احسان موافقم اينجا ميخواهيم در مورد اينكه به فارسي توي دنياي اينترنت و يا جاهاي ديگه بحث بشه مثلا اگهع بذاريد ابزارهاي ايراني به نظرم به ذهن اينجوري مياد كه مثلا تنبلي از زير كار در رفتن دو دره كردن و ... اينارو ميگيد ولي وقتي ميگيد فارسي يعني مشكلات گذار از اينگليسي به فارسي رو هدف گرفتيد كه دقيقا با نگاه به سايت ديده ميشه اكثر مشكلات و مسائل مطرح شده هم همينه
خوش باشيد

asad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوبببب ... اولا كه بعد از فتواي احسان ديگه بحث كردن ضروري به نظر نمي رسه.
به نظر من خودم هم اين صحبت هايي كه شد ( احسان و rmb_ali ) يك و جه جديد رو به ميان آورد كه من خودم قبلا زياد بهش فكر نكرده بودم. يعني مسئله حل مشكل فارسي در اينتر نت و يا دقيق تر بگيم اصولا تكيه بر زبان فارسي و نه مليت فارسي آنطور كه كه خود من مطرح كرده بودم.
البته بگم كه من يك نگاه كردم و دمين ابزار هاي ايراني هنوز آزاده و كسي نگرفته و فكر مي كنم علي آقا كلا از نظر محبوبيت سايت و شناخته شدنش در اين مرحله هنوز مشكلي نباشه و خيلي زود دوباره جا بيفته ولي شايد چند سال ديگه اصلا ممكن نباشه.
ولي من هنوز ميگم ابزارهاي ايراني، چرا كه مي گم خوب اين مشكل زبان فارسي خلاصه يك روزي حل ميشه و بعد ما تمام ايرانيان به يك محل براي حل مشكلات ديگه كامپيوتر و اينتر نت و ... ( و خدا رو چي ديدي غير فني اصلا كه همين حالاش هم تو اين سايت زياده راجع به سينما و تلوزيون و شعر و مسائل روزو ...) داريم.
حالا هي ما پافشاري مي كنيم كه نه الا و بلا ... و شما بگيد نه نميشه امكان نداره ... تا ببينيم آخرش چي ميشه. :twisted:

مخلص همگي

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به سبك و سياق شما
خوبببب ... اولا كه بعد از فتواي احسان ديگه بحث كردن ضروري به نظر نمي رسه.
ما هم فكر ميكنيم بحث تمام شده است ولي باز هم تاكيد ميكنيم اگر واقعا ميخواهيد وجه تسميه (تسميه درسته؟) اسم با محتوا درست باشه باز هم ميگم ايراني به درد نمي خوره چون غير از مسائل فارسي سازي بقيه مسائل ربطي به مليت و يا زبان نداره مثلا براي گذاشتن يه عكس يا موسيقي و يا كنترل و آمارگيري جداي از فارسي بودن زبانها و مليت هاي مختلف نيز به طريق ما و يا ما به طريق اونا عمل خواهيم كرد مثلا فتو شاب روي هر كامپيوتري نصب بشه يك رفتار يكسان دارد كه فقط مسئله فاري تايپ كردن متمايزش ميكنه
باز هم بگو نه و پاهاتو بكوب زمين ;)
خوش باشي :)

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Nicnam :
خط و زبان تركي آذري و كردي هم، خط فارسي است

من بحثي روي اسم سايت ندارم . اسم مهمه اما محتوا بيشتر مهمه .
فقط چند تذكر آيين نامه اي بدم براي روشن شدن افكار عمومي و دادن اطلاعات ( فقط دنباله بحث رو نگيريد كه دوباره دعوا نشه!!! ):

1) خط فارسي نداريم و فارسي با خط عربي نوشته مي شود
2) خط عربي و فارسي قابليت نوشتن زبان تركي را ندارند و زبان تركي آذربايجاني به علت كامل بودن و زياد بودن تعداد صداهاش نسبت به عربي گرچه در ايران به خط عربي نوشته ميشه اما مشكلات زيادي به بار مي آره و براي درست نوشتن بايد از خط لاتين كه طراحي شده و چندين سال هست استفاده مي شه استفاده كرد .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
منم یه توضیح بدم !! فقط میشه گفت زبان و خط اسپرانتو که در اوایل قرن بیستم به وجود اومده این مشکلات رو کمتر داره ولی به دلایل بسیاری عمومیت پیدا نکرد
تازه همونطور که جناب الفا گفتن اصل محتوا هست
فقط یه سوال! اینجا معنی اسم سایت ابزارهای فارسی(یا... کارندارم منظورم خود -ابزار- هست) ولی اثری از ابزارهای مثل کنتور-گست بوک-........نیست؟؟در حالی که جای مثل مجید انلاین هم ابزارهای مثل کانترو.. جدیدا گذاشته برای عموم
از ابتدا قصد ارائه همچین خدماتی رو هم داشتید یا اینکه در اینده ارائه بدید یا نه؟؟؟؟؟

amir

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2
به نقل از mehrdad1355 :
منم یه توضیح بدم !! فقط میشه گفت زبان و خط اسپرانتو که در اوایل قرن بیستم به وجود اومده این مشکلات رو کمتر داره ولی به دلایل بسیاری عمومیت پیدا نکرد
تازه همونطور که جناب الفا گفتن اصل محتوا هست
فقط یه سوال! اینجا معنی اسم سایت ابزارهای فارسی(یا... کارندارم منظورم خود -ابزار- هست) ولی اثری از ابزارهای مثل کنتور-گست بوک-........نیست؟؟در حالی که جای مثل مجید انلاین هم ابزارهای مثل کانترو.. جدیدا گذاشته برای عموم
از ابتدا قصد ارائه همچین خدماتی رو هم داشتید یا اینکه در اینده ارائه بدید یا نه؟؟؟؟؟
والا مهرداد جون ! اسم واسه این گذاشته شده که بعدا دستمون باز باشه !! یعنی کاری خواستیم بکنیم دستمون باز باشه ! بعدش هم روز اول این سایت فقط مربوط به مشکلات وبلاگ و این کار ها بودش ! بنابراین ابزار دست فارسی برای وبلاگ نویس ها بودش.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از amir :
والا مهرداد جون ! اسم واسه این گذاشته شده که بعدا دستمون باز باشه !! یعنی کاری خواستیم بکنیم دستمون باز باشه ! بعدش هم روز اول این سایت فقط مربوط به مشکلات وبلاگ و این کار ها بودش ! بنابراین ابزار دست فارسی برای وبلاگ نویس ها بودش.
حالا در اینده نزدیک هم قصد این کارو ندارید؟؟؟؟؟؟ یعنی الان هیچ طرح و پروژه مشخصی هم واسه این کار در نظر ندارید؟؟؟؟

amir

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2
طرح والا مقدار خیلی زیادی داریم !
چند روز آینده هم شاید یکیش آماده شه.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از amir :
طرح والا مقدار خیلی زیادی داریم !
چند روز آینده هم شاید یکیش آماده شه.
حالا این طرح چی هست؟؟؟؟؟؟

mixiran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همين ابزار هاي فارسي بهتر باشه چون براي فارسي زبان هاست نه براي ايراني ها شايد يكي تو هند ام فارسي باشه

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
معما طرح میکنی؟؟؟؟؟؟؟تبلیغات تو پرشین تولز رو هم گفتید تا یه ماه دیگه!! یه ماه گذشت و خبری نشد؟؟لااقل اگه معما طرح میکنی یه راهنمایی بکن تا حدس بزنیم! واگرنه سر این موضوع که این طرح چیه معطل نشیم!!لاقل یه تاریخ معین بگو!!
راستی تبلیغات در پرشین تولز نهایی نشد؟؟؟؟؟؟ بابا یه ماه هم بالا شد!! نکنه اونو میگی؟؟

بالا