برگزیده های پرشین تولز

اتفاق عجیب برای کارت گرافیک

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام به همه دوستان عزیز
راستش من مادربوردم گیگا GA-K8N51GMF هست و گرافیک آنبورد Nvidia GeForce 6100 داره که 128 هست , از ویندوز اکس پی پرو با 768 مگ رم استفاده میکنم.
خب تا اینجاش که مشکلی نیست تا زمانی که تصمیم گرفتم رزلوشن دسکتاپ رو بکنم 960*1280 که در این حالت مانیتور خاموش شد و بعد 30 ثانیه وقتی Refresh rate رو میزان کرد روشن شد و من به کارم ادامه دادم.
چند روز بعد اتفاقی متوجه شدم که هر جایی که میزان رم کارت گرافیکی رو میشه ازش فهمید نوشته میزان رم 256 !!!
حالا من نمیدونم واقعا چه اتفاقی افتاده , آیا این اشتباه ویندوز هست ؟ یا شاید مثلا خود بخود گرافیکم اور کلاک شده :D
دوستان اگر نظری دارین خوشحال میشم برام بنویسین
با تشکر​

فایل های ضمیمه

• Capture.jpg
    Capture.jpg
    53 KB · نمایش ها: 8

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اين مادربرد تا مقدارم 256 مگ رم ميتونه ميزان رم گرافيك رو بالا ببره . تو بايوس ميتونيد روي 128 ست كنيد

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام عرض شد
خیلی ممنونم از این که پاسخ دادین , پس با این حساب خود مادر بورد این کار رو انجام داده البته توی بایوس یک قسمت داره به این اسم : Load optimized defaults
که من این قسمتو انتخاب نکرده بودم و روی Load fail safe defaults گذاشته بودم.
یه قسمت هم هست که مال کنترل ولتاژ و فرکانس هست که مربوط به از ما بهترون یعنی شما میشه و کار من نیست .
البته حالا دیگه دو روز هست که ویستا Home Premium نصب کردم و باز هم همون 256 هست و فعلا که دارم از این ویستای فوق العاده زیبا و پایدار استفاده میکنم و لذت میبرم.
تعجب آور اینکه حس میکنم سرعت اینترنت خیلی نسبت به XP بهتر شده و برنامه ها هم نرم تر اجرا میشن.
با آرزوی شادکامی برای شما دوست عزیز

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست من اون تو حات عادي ميتوني cpu ht رو تا 220-230 بالا ببري . البته چون مادربردت vga onboard هست ممكنه از اين بيشتر يه دردسر بخوري . بيا تاپيك اوركلاك

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
بيا تاپيك اوركلاك

در آقاییی شما شکی نیست , خیلی ممنون و چشم با وجود این که از اوورکلاک چیزی سرم نمیشه از همین امروز شروع میکنم به خوندن تاپیکهای اونجا.
با سپاس

بالا