برگزیده های پرشین تولز

اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس و بالعکس

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
نمیدونم این 2 برنامه رو کدوم تاپیک معرفی کردین ولی چون کاربرد زیاد داره و همه دنبالشن اینجا میذارمشون برا دانلود
MONO
برای برنامه نویسی و مخصوصا دات نت در لینوکس
لینک صفحه دانلود: http://www.monodevelop.com/Download

WINE
نرم افزار اجرای برنامه های ویندوزی در لینوکس
لینک صفحه دانلود: http://www.icewalkers.com/Linux/Software/53560/Wine.html

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر میکنم اشتباه برداشت کردید، Wine پیاده سازی توابع ویندوز در لینوکسه و میشه با اون خیلی از برنامه هایی که روی ویندوز اجرا کرد رو روی لینوکس اجرا کرد.
MonoDevelop رو هم تا حالا نشنیده بودم ولی ظاهرا یک IDE هست که یک سری قابلیت دیگه هم بهش اضافه کردن (نقل قول از سایت ای که آدرسش رو گذاشتید):
MonoDevelop is a free GNOME IDE primarily designed for C# and other .NET languages, although open to any kind of language.

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
Mono شبيه ساز .net ماكروسافت در لينوكسه

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
درسته من اینو از کسی شنیدم و دنبال اینکه درسته یا نه نرفتم
اگه میشه مدیر این بخش ادیتش کنه آبروم رفت :D
wine برنامه های ویندوزو تو لینوکس اجرا میکنه و مونو برای برنامه نویسی و برنامه نویسی دات نت هست

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
virtual machine مگه کلا ویندوز رو بالا نمیاره؟ پس اجرای ویندوز در لینوکس نمیشه. اجرای ویندوز در مشابه ساز ویندوز میشه

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
virtual machine مگه کلا ویندوز رو بالا نمیاره؟ پس اجرای ویندوز در لینوکس نمیشه. اجرای ویندوز در مشابه ساز ویندوز میشه
Vmware چرا فکر کنم نسخه لینوکسم دارم . کلا همه سیستم عامل ها رو داره حتی Solaris هم میشه روش نصب کرد مگه اینکه نسخه لینوکسش نداشته باشه که نمیدونم چون با نسخه لینوکسش کار نکردم ولی با نسخه ویندوز خیلی کار کردم و هر روز دارم کلی ازش استفاده میکنم روی ویستا XP نصب کردم .

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
VMWare شبیه ساز ویندوز یا لینوکس نیستريال شبیه ساز ماشین (Virtual Machine) هست، یعنی یک کامپیوتر رو شبیه سازی میکنه، در نتیجه میشه روش ویندوز یا لینوکس یا سیستم عامل های دیگه رو نصب کرد.
نرم افزار های مثل Wine نسبت به VMWare خیلی مزیت ها دارن (البته قدرت و قابلیت های VM ها رو زیر سوال نمیبرم ها!). یک نمونش اینه که به منابع کمتری نیاز دارن.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
VMWare شبیه ساز ویندوز یا لینوکس نیستريال شبیه ساز ماشین (Virtual Machine) هست، یعنی یک کامپیوتر رو شبیه سازی میکنه، در نتیجه میشه روش ویندوز یا لینوکس یا سیستم عامل های دیگه رو نصب کرد.
نرم افزار های مثل Wine نسبت به VMWare خیلی مزیت ها دارن (البته قدرت و قابلیت های VM ها رو زیر سوال نمیبرم ها!). یک نمونش اینه که به منابع کمتری نیاز دارن.
حرفت درسته ولی باید اون سیستم عامل رو پشتیبانی کنه مثلا ماکروسافت هم Virtual Machine داره ولی فقط میشه روش ویندوز نصب کرد . این Vmware که همه سیستم عامل ها رو پشتیبانی میکنه ولی قبل نصب هم ازت میپرسه چه سیستم عاملی رو میخوای نصب کنی . ولی به نظر منم بزرگترین مشکلش همون سنگین بودنشه روی ویستا اگه بخوایین با سیستم عامله روش کار کنید باید حداقل سیستمتون 2 گیگ رم داشته باشه که به مشکل برنخورید با اینکه میتونید مقدار رم قابل استفادش رو مشخص کنی ولی اون فقط رمیه که ویندوزه اشغال میکنه ولی به طور عجیبی خوده برنامش هم رم زیادی میگیره من رو ویستا بعضا که هم از ویندوز روی Vmware (که 350 مگ رم بهش اختصاص دادم چون از Visual Studio استفاده میکنم توش ) و هم خوده ویستا با هم استفاده میکنم با اینکه رمم 2 گیگه ولی تا 95-96 % از رمم استفاده میشه یعنی فکر کنم حداکثر رمم . ولی بهترین استفادش اینکه بخواید یه سیستم رو سرور کنید و هم ازش استفاده دیگه ای بکنید ویندوز سرور میریزید رو Vmware میزنید تو Background کارش رو بکنه ما هم تو شرکتمون همین کارو کردیم یبار , کامپیوتر نداشتیم سرور کنیم یکی از سیستمها رو برداشتیم روش Vmware ریختیم هم سرور بود و هم باهاش کار میکردیم البته چون بار سرور یکمی بعدش سنگین شد بعدا مستقلش کردیم .

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حرفت درسته ولی باید اون سیستم عامل رو پشتیبانی کنه مثلا ماکروسافت هم Virtual Machine داره ولی فقط میشه روش ویندوز نصب کرد . این Vmware که همه سیستم عامل ها رو پشتیبانی میکنه ولی قبل نصب هم ازت میپرسه چه سیستم عاملی رو میخوای نصب کنی . ولی به نظر منم بزرگترین مشکلش همون سنگین بودنشه روی ویستا اگه بخوایین با سیستم عامله روش کار کنید باید حداقل سیستمتون 2 گیگ رم داشته باشه که به مشکل برنخورید با اینکه میتونید مقدار رم قابل استفادش رو مشخص کنی ولی اون فقط رمیه که ویندوزه اشغال میکنه ولی به طور عجیبی خوده برنامش هم رم زیادی میگیره من رو ویستا بعضا که هم از ویندوز روی Vmware (که 350 مگ رم بهش اختصاص دادم چون از Visual Studio استفاده میکنم توش ) و هم خوده ویستا با هم استفاده میکنم با اینکه رمم 2 گیگه ولی تا 95-96 % از رمم استفاده میشه یعنی فکر کنم حداکثر رمم . ولی بهترین استفادش اینکه بخواید یه سیستم رو سرور کنید و هم ازش استفاده دیگه ای بکنید ویندوز سرور میریزید رو Vmware میزنید تو Background کارش رو بکنه ما هم تو شرکتمون همین کارو کردیم یبار , کامپیوتر نداشتیم سرور کنیم یکی از سیستمها رو برداشتیم روش Vmware ریختیم هم سرور بود و هم باهاش کار میکردیم البته چون بار سرور یکمی بعدش سنگین شد بعدا مستقلش کردیم .

در مورد اولی با شما مخالفم، تو Virtual PC ای که مایکروسافت داده هم میشه لینوکس نصب کرد. البته به طور رسمی مایکروسافت چنین چیزی رو ادعا نمیکنه (چون ظاهرا با واسط گرافیکی لینوکس مشکل داره) و گفته که "Virtual PC can run most x86 operating systems, not just the operating systems listed below, in a virtual machine environment." (نقل قول از اینجا، بخش Product Spcification). اگه اینجا رو هم نگاه کنید توضیح داده که میشه لینوکس نصب کرد.
در ضمن VMWare هم همه سیستم عامل ها رو پشتیبانی نمیکنه، مثلا نمیشه روی یک سیستم x86 عادی، با VMWare سیستم هایی مثل MacOS رو نصب کرد.
برای چیزی که شما نیاز دارید نسخه های خاصی وجود داره، درباره VMWare ESX Server و Microsoft Windows 2008 Server Core (یکی اینجاست!) بخونید. چیزهای جالبی هستن!

بالا