برگزیده های پرشین تولز

اجکت کردن خودکار رایتر سامسونگ !!! لطفاً کمک کنین ...

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
با سلام دوستان
گرام
من یه رایتر سامسونگ دارم و دو ساله که ازش استفاده میکنم
هر جور سی دی که بگین خش دار و... رو باز می کنه
فکر کنم اونقدر هم باهاش رایت کردم و می کنک که پولش در اومده
تا حالا هم خوب کار می کنه
تازه گی ها خود به خود اجکت می کنه دو سه بار پشت سره هم اعصابم داغون کرده
چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن ویندوز رو هم از هارد نصب کردنم یعنی ویندوز سی دی نم خواد ، خود به خود اجکت می کنه

لطفا کمک کنین
با تشکر بای
:(

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
فكر كنم سي ديت 32 52 32 باشه كه اين مشكل رو دارره كه البته براي شما چون احتمالا باهاش مراعات كردي بعد از دوسال اينجوري شده بايد بري درشو تعويض كني كه اگر خودت بتوني گير بياري و تعويض كني خوبه وگرنه 10 الي 15 ميخوان ازت بگيرن تعويض كنن كه نميصرفه

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
با سلام و تشکر از دوست بالایی
رایتر من 52x24x52 است و اصل کره ، فکر کنم
متوجه نشدم
پانل جلوش رو عوض کنم یا وقتی اجکت می کنی میاد بیرون ، سی دی رو توش می زاری ، اونو عوض کنم ؟؟
با این کار حتماً درست می شه ؟؟؟
از کجا گییرش بیارم ؟؟؟

با تشکر

athar

Registered User
لایک‌ها
8
امکانش کمه اما ممکنه که مشکلت از Sub7 باشه. وقتی روی اینترنت نیستی هم این مشکل رو داری؟

لایک‌ها
0
این مشکل ربطی به نوعش و کشور سازندش نداره ....

تاحالا توجه کردی وقتی در سی دی رام (رایتر) رو موقع بسته شدن نگه میداری دوباره باز میشه ...

این مشکل فنی (مکانیکی) داره ... احتمالا فنری چیزی توش در رفته یا اینکه چرخ دنده ای که موقع بسته شدن در رو به داخل میکشه و موقع باز شدن در رو بیرون هل میده مخدوش شده ......
چون اینا نه مشکل استپ موتوری دارن و نه مشکل آی سی و برد ... چون اجکت سی دی رام ربطی به اپتیک و برد و آی سی نداره ... فقط میتونه مشکل مکانیکی داشته باشه ... تازه ممکنه کلید اجکتش مورد پیدا کرده باشه ...

موفق باشی

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
همونطور كه دوستم كفت مشكل از در سي دي رامت هست و منظور از در هموني هست كه روش سيدي رو ميزاري البته به يه متخصص نشون بدي بد نيست ولي اين مدل سامسونگ ها اين مشكل رو دارن كه بعد از يه مدتي در شون اين مشكلو پيدا ميكنه مال خود من هم همين مشكلو پيدا كرد ه بود كه دادم تعمير و 17 تومن برام آب خورد براي همين بهت ميگم ارزششو نداره

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
با سلام
تشكر از همه دوستاني كه جواب دادند
والا ديگه داره رو اعصابم راه مي ره :wacko:
وقتي سيستم رو روشن مي كنم قبل از اينكه بوق صحت سخت افزار رو بده
رايتر اجكت مي كنه لامسب ؟؟؟
راستي از اينترنت نيست چون نه من ساب سوب استفاده ميكنم هم اينكه فايروال زون آلارم دارم
شيطونه ميگه دل و رودشو باز كنم ببينم چه مرگشه ؟؟؟
پس حتماَ حتمآ از درشه ؟؟
خودم مي تونم باز ش كنم ببينم فنر منري در رفته يا نه ؟؟؟؟ گارانتيشم خيلي وقته تموم شده

باتشكر
باي

لایک‌ها
0
به نقل از Electronics Art :
با سلام
تشكر از همه دوستاني كه جواب دادند
والا ديگه داره رو اعصابم راه مي ره :wacko:
وقتي سيستم رو روشن مي كنم قبل از اينكه بوق صحت سخت افزار رو بده
رايتر اجكت مي كنه لامسب ؟؟؟
راستي از اينترنت نيست چون نه من ساب سوب استفاده ميكنم هم اينكه فايروال زون آلارم دارم
شيطونه ميگه دل و رودشو باز كنم ببينم چه مرگشه ؟؟؟
پس حتماَ حتمآ از درشه ؟؟
خودم مي تونم باز ش كنم ببينم فنر منري در رفته يا نه ؟؟؟؟ گارانتيشم خيلي وقته تموم شده

باتشكر
باي

آقا اينو اگر خواستي بازش كني مواظب باش كه چيزي اضافه ازش بيرون نمونه ... همونطور كه بازش ميكني دوباره ببنديش هيچ مشكلي واسش پيش نمياد .... فقط جون مادرت رو اپتيكش (لنزش) دست نزني كه دار فاني رو وداع ميگه ....
اصلا هم ربطي به فاير وال و ساب سون و از اين حرفها هم نداره ... مطمئن باش از همين قطعات مكانيكي درشه كه تا برق مياد توش اجكت ميكنه .... فقط قبل از اينكه بازش كني يه سي دي رام ديگه رو با سيستمت امتحان كن كه مطمئن مطمئن بشي .... اما بازش كن شايد آشغالي چيزي توش گير كرده باشه .... !!! موفق باشي (تو ميتوني)

پژواک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من هم همین مدل رایتر را دارم منتهی با یه مشکل دیگه از من وقتی داخلش سی دی نباشد اصلا باز نمیشه و برای باز کردنش مجبورم از یه سوزن استفاده کنم .اما وقتی سی دی داخلش هست خیلی راحت باز میشه.

فکر میکنید علت چیه؟

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از rmb_ali :
فكر كنم سي ديت 32 52 32 باشه

جلل خالق... يعني:
سرعت رايت = 32
سرعت ري رايت = 52 :eek: :eek: :eek: :eek:
سرعت ريد = 32

عجبا ... مگه همچين چيزي وجود داره!!!!!!! :blink:

GoodTricks

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ژ یان ماشین نشد سامسونگ هم رایتر
بابا یه رایتر 25 هزار تومنی که ایقدر بحث نداره.....مثل من برو یه YAMAHAبخر حالشو ببر! :p :D

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,350
به نقل از Arastoo_Photo :
آقا اينو اگر خواستي بازش كني مواظب باش كه چيزي اضافه ازش بيرون نمونه ... همونطور كه بازش ميكني دوباره ببنديش هيچ مشكلي واسش پيش نمياد .... فقط جون مادرت رو اپتيكش (لنزش) دست نزني كه دار فاني رو وداع ميگه ....
اصلا هم ربطي به فاير وال و ساب سون و از اين حرفها هم نداره ... مطمئن باش از همين قطعات مكانيكي درشه كه تا برق مياد توش اجكت ميكنه .... فقط قبل از اينكه بازش كني يه سي دي رام ديگه رو با سيستمت امتحان كن كه مطمئن مطمئن بشي .... اما بازش كن شايد آشغالي چيزي توش گير كرده باشه .... !!! موفق باشي (تو ميتوني)

نظر شما كاملا درسته..معلومه زياد باز و بستش كردين..(بر عكس من..)اين ايراد معمولا 2 حالت داره..يا اهرم فشار دان ننده درست كار نيكنه...يعني ديسك ازاد ميشه ولي پايين نمياد...يا قفل زير اهرم باز نميشه..در هر دو صورت ميشه رفعش كرد بسرعت...

در ضمن منم تاكيد ميكنم كه دوستمون حتما ميتونه گرچه در نهايت خراب هم بكنه 10 هزار ضرر كرده..از همين الان فداي سرت.. ;)

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
آقا مشکل منم بر عکس این قضیه هستش یعنی باید 7 -8 بزنم تا درش باز بشه خیلی ناجوره اولا خوب بودا ولی الان اینجوری شده راهی نداره درستش کنم

بالا