برگزیده های پرشین تولز

اخباردنیای خودرو ...

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان
اینجا کی ماشین گل ( فولکس واگن ) داره ؟
راستش یه سری اطلاعات در مورد این ماشین میخواستم . مثلا آیا فروش نقدی و اقساط و پیش فروش داره ؟ اطلاعات فنی در مورد این ماشین . و سایت رسمیش که گشتم چیزه مفیدی پیدا نکردم :happy:

این ماشین مورد علاقه منه. اسپرت خورش خوبه . هندلینگه خوبی داره . جزوه ماشین های خز هم نیست . کلا Golf دیر خز میشه .. الان گلف های قدیمی که برای 7 - 8 سال پیشو تمیزشو میبینی حال میکنی :cool:

حالا کسی این ماشینو داره ؟ نظر بدید . ( فقط لطفا با پژو مقایسه نکنید که برام تکراری شده . با ماشین های بیشتر از 13 14 میلیون هم مقایسه نکنید چون بودجشو ندارم )

مرسی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
ماشین خوبیه

البته من زیاد ازش نمیدونم. یکی از بچه ها داره و ازش راضیه.

تیپ اسپرتش قشنگه و صندوقش هم جا دار. توش هم همش دکمست. تمام کنترل با دکمه انجام میشه.

قیمتش هم فکر کنم بین 11 و 12 هستش اگه اشتباه نکرده باشم

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
ماشین خوبیه

تیپ اسپرتش قشنگه و صندوقش هم جا دار. توش هم همش دکمست. تمام کنترل با دکمه انجام میشه.

صندوق عقبش اصلا هم جا نداره!
جاش حتی از 206 هم کمتره. مثلا اگه قد بلند باشی و جلو بشینی صندلی رو تا آخر هم بکشی عقب، باز هم پات گیر می کنه!!!

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
ماشین خوبیه

اگه این قیمت باشه که خوبه . من یدونه صفر رنگ نوک مدادی تو یه نمایشگاه ماشین قیمت کردم گفت 14500 .!!! شاخ دراوردم !!! نمیدونم دقیقا منم فکر میکردم 11 12 باشه ... وای چقدر ناز بود .. حالا یکی از دوستان شماره نمایندگیشو داده . زیگ میزنم ببینم چی میگه ....

صندوق عقبش اصلا هم جا نداره!
جاش حتی از 206 هم کمتره. مثلا اگه قد بلند باشی و جلو بشینی صندلی رو تا آخر هم بکشی عقب، باز هم پات گیر می کنه!!!
ولی من دقیقا بر عکس حرف شما شنیدم . میگن حجم صندوق عقبش تو مایه های پرایده .. عقبشم جادار تر از 206 هستش ... مثلا تو 206 سه نفر یخورده سخت عقب میشینن.. والا همینجوری که تو خیابون دیدم اینجور به نظر میرسید .. حالا باید از نزدیک دید شایدم اینکه شما میگی درست باشه ...

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
اگه این قیمت باشه که خوبه . من یدونه صفر رنگ نوک مدادی تو یه نمایشگاه ماشین قیمت کردم گفت 14500 .!!! شاخ دراوردم !!! نمیدونم دقیقا منم فکر میکردم 11 12 باشه ... وای چقدر ناز بود .. حالا یکی از دوستان شماره نمایندگیشو داده . زیگ میزنم ببینم چی میگه ....

ولی من دقیقا بر عکس حرف شما شنیدم . میگن حجم صندوق عقبش تو مایه های پرایده .. عقبشم جادار تر از 206 هستش ... مثلا تو 206 سه نفر یخورده سخت عقب میشینن.. والا همینجوری که تو خیابون دیدم اینجور به نظر میرسید .. حالا باید از نزدیک دید شایدم اینکه شما میگی درست باشه ...

من خودم 206 دارم ولی یکی از دوست های نزدیکم گل داره، من چندین بار ماشینش رو سوار شدم؛ اون گل رو همون سری اول و با قیمت حدودا 14 میلیون خریده بود. به نظر من تنها حسنش موتور پرقدرتش هست. که انصافا واسه این ماشین خیلی قویه. ولی از نظر فضا اصلا جالب نیست، یعنی قدت بلند باشه صندلیت رو بدی عقب باز هم خیلی راحت نیستی، صندوق عقبش واقعا کوچیکه؛ باید ببینی. به نظر من اگه گل همون قیمت سابق باشه 206 خیلی بهتر از گله(با توجه به تفاوت قیمت ) ولی ظاهرا الآن خیلی ارزونتر شده. بعلاوه باید بدونی که گل با گلف فرق داره، گل مال شعبه برزیل فولکس واگن هست و شعبه اصلی و آلمان فولکس حاضر به عقد قرارداد با ایران نشده.

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
درسته گل برای فولکس واگن برزیل هستش..

در مورد قطعات و مسائل فنی کسی چیزی میدونه ؟

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
به نظر من که خیلی ماشین شیکیه! مخصوصا با رینگ و لاستیک اسپرت که چه بهتر! جمع و جور هم هست و به درد ترافیک تهران و کمبود جا پارک میخوره...

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من خودم 206 دارم ولی یکی از دوست های نزدیکم گل داره، من چندین بار ماشینش رو سوار شدم؛ اون گل رو همون سری اول و با قیمت حدودا 14 میلیون خریده بود. به نظر من تنها حسنش موتور پرقدرتش هست. که انصافا واسه این ماشین خیلی قویه. ولی از نظر فضا اصلا جالب نیست، یعنی قدت بلند باشه صندلیت رو بدی عقب باز هم خیلی راحت نیستی، صندوق عقبش واقعا کوچیکه؛ باید ببینی. به نظر من اگه گل همون قیمت سابق باشه 206 خیلی بهتر از گله(با توجه به تفاوت قیمت ) ولی ظاهرا الآن خیلی ارزونتر شده. بعلاوه باید بدونی که گل با گلف فرق داره، گل مال شعبه برزیل فولکس واگن هست و شعبه اصلی و آلمان فولکس حاضر به عقد قرارداد با ایران نشده.

البته موتور گل 10 اسب از 206 تيپ 5 ضعيفتره.

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
اتحاديه كارگران صنعتي هيونداي كره جنوبي بزرگترين توليد كننده خودرو در اين كشور پس از شكست گفت و گوهاي خود با مديران شركت مذكور از كميسيون روابط كارگري خواستند با ميانجي‏گري بين دو طرف مانع از ادامه مناقشه جاري شوند به نقل از " بي بي سي " شركت هيوندا طي ماههاي اخير با انتقاد تند كارگران خود روبرو بوده كه خواستار افزايش حقوق ها و مشاركت در امور مديريتي شركت هستند.

حوادثي چون اعتصابهاي كارگري و ادامه رسيدگي قضايي به پرونده مديرعامل هيونداي همچنين موجب شد ارزش سهام اين شركت با 4/1درصد كاهش به مرز 6/18ميليارد دلار بالغ شود.

بزرگترين خودروساز كره جنوبي با انتشار بيانيهاي مجموع فروش خود در ماه ژوئن را 223هزار دستگاه عنوان كرد كه 6/1درصد كمتر از مدت مشابه سال قبل است. اين شركت كه به لحاظ حجم توليد، ششمين شركت بزرگ خودروساز جهان است، همچنين با افت 9/2درصد فروش داخلي خود در ماه ژوئن مواجه شد.

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدير عامل سازمان تاكسيراني كشور از ورود 30 هزار دستگاه تاكسي جديد تا خردادماه سال 86 در قالب افزايش ناوگان حمل و نقل شهري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) جواد صادقي مجد در مراسم تحويل 500 دستگاه خودرو پژو 405 به ناوگان تاكسيراني با بيان اين مطلب افزود: تعداد 16 هزار و 165 نفر متقاضي خريد تاكسي‌هاي فسفري پژو 405، روآ، سمند اي ال تاكنون ثبت نام كرده‌اند.

وي تصريح كرد: ايران خودرو حدود دو هزار و 300 دستگاه سمند در راستاي اجراي مذكور تحويل ناوگان تاكسيراني داده است.

مدير عامل سازمان تاكسيراني كشور خاطر نشان كرد: تعداد 35 هزار دستگاه تاكسي فرسوده در كشور شناسايي شده است كه مقرر شد تا پايان سال جاري تعداد 20 هزار دستگاه تاكسي فرسوده با محصولات خودروسازان داخلي به ويژه گروه صنعتي ايران خودرو جايگزين شود.

وي با ابراز خرسندي از تعامل ايران خودرو با سازمان تاكسيراني گفت: سمند بهترين گزينه براي نوسازي ناوگان حمل و نقل شهري است و تاكسيرانان مبلغان كيفيت محصولات ايران خودرو هستند.

صادقي مجد مهمترين مزيت خودروي سمند را نسبت به توليدات خودروسازان خارجي جهت استفاده در ناوگان تاكسيراني هزينه‌ي تعمير و نگهداري پايين، قيمت و خدمات پس از فروش مناسب، متناسب بودن با شرايط اقليمي كشور دانست.

بر اساس اين گزارش تاكسي‌هاي فسفري رنگ براي ساختن تهران سبز انتخاب شده است

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
سایت تخصصی خودروی سوپرکارز دات نت هر سال در آخرین روز ها لیست نهایی کارشناسی شده ی خود را با توجه به استقبال بینندگان از خودرو های به نمایش در آمده در سایت قرار می دهد و لیست 10 خودروی برتر امسال به ظرح زیر می باشد.
اطلاعات 3 خودروی برتر و نام 7 خودروی دیگر :

1. Ferrari P4/5

محصول سال 2006 کمپانی فراری با حجم موتور 5000 سی سی و موتور وی 12 .بدنه ی آلومینیومی و قطعات کربنی با حداکثر سرعت 370 کیلومتر بر ساعت با قیمتی بالغ بر 2 میلیون دلار با امکان هدایت خودکار الکترونیک با توجه به نظر بینندگان مبنی بر قدرت بالای این خودرو و زیبایی ظاهر به عنوان خودروی برتر سال انتخاب شده است .
نکته جالب در مورد رتبه ی این خودرو اینه که اگه این رده بندی در سایت هایی نظیر یاهو یا ام اس ان برگزار می شد این خودرو هرگز نمی تونست رتبه ای بهتر از 20 ام کسب کنه .. دلیلش هم اینه که خصوصیاتی که یک خودروی برتر باید داشته باشه قیمت و همزمان قدرت و نو اوری در طراحی است که قیمت بسیار بالای فراری این اجازه رو به انتخاب کنندگان نمی ده که اون رو به عنوان یک خودروی محبوب در نظر بگیرند .

2. Caparo T1

خودرویی با موتور وی 8 و حجم موتور 2400 سی سی و بدنه ای از جنس کربن و آلومینیوم با طراحی نه چندان مورد علاقه بازدید کنندگان اما مایه ی شگفتی در رکوردی که مدل آزمایشی این خودرو به ثبت رسونده .. کاپارو این قابلیت رو داره تا در مدت 2 ثانیه سرعتش به 100 برسه و این در نوع خودش بی نریه .. بر اساس نظر خیلی ها طراحی این خودرو تنها عامل کاهش توجهات به اون شده ولی جالب است که بدونید دلیل انتخاب این خودرو به عنوان دومین خودرو آیرودینامیک عالی بدنه ی خودرو و حداقل دریافت فشار هوا است . کمپانی تولید کننده این خودرو به صورت محدود به تولید خودرو های شخصی و سفارشی می کند .

3. Gemballa Mirage Evolution

موتور وی 10 .. با 5000 سی سی حجم موتور ، بدنه ی آلومینیوم ، طراحی زیبا ، هم قیمت فراری (2 میلیون دلار) و ماکزیمم سرعت 330 کیلومتر بر ساعت از عواملی بودند که در سوم شدن این خودرو دخیل بوده اند. قدرت 630 اسب بخاری جیمبالا از خصوصیات بارز این خودرو به شمار میاد و نکته ی جالب هم اینه که زمانی که این خودرو در نمایشگاه لس آنجلس به نمایش در اومد .. تمامی عکاسان می گفتند که لذت بخش ترین و زیبا ترین قسمت نمایشگاه زمانی بود که می خواستیم از محصول جدید جیمبالا عکس بگیریم به گونه ای که این خودرو در میان طراحی های بدنه در لس آنجلس رتبه ی دوم را پس از محصول جدید شورلت به خود اختصاص داد .

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
سمند راهی اروپا شد
سمند LX مجوز ورود و شماره گذاری بازار بلغارستان را دریافت کرد و سال آینده حدود ۴۰۰ دستگاه از این نوع خودرو به این کشور صادر می‌شود.
معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: بلغارستان پس از بررسی سطح استانداردهای خودرو سمند و انجام تست های لا‌زم‌, مجوز ورود سمند به این کشور و شماره‌گذاری را صادر کرد.
میرزایی با بیان اینکه بلغارستان از ابتدای سال ۲۰۰۷ میلادی به اتحادیه اروپا پیوسته است‌, اظهار داشت: ورود سمند به حوزه اروپای شرقی‌, رویدادی مهم برای ایران خودرو است.
وی ادامه داد: خودروی که به این کشور صادر می‌شود, نوعی از خودرو سمنداست که پس از انجام برخی تغییرات مطابق شرایط بازار به نام سمند صوفی "صوفیا پایتخت بلغارستان" نامگذاری شده است.
میرزایی با بیان اینکه ایران خودرو به لحاظ تکنولوژی طراحی و تولید خودرو از نظر آلایندگی همگام با استانداردهای جهانی پیش می رود, گفت:این شرکت هم‌اکنون حداقل ۲ سال از استانداردهای الزامی کشور جلوتر است.
معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه صنعتی ایران خودرو اظهارداشت: این شرکت به زودی خودروی با سطح استاندارد آلایندگی یورو ۴ را به بازارهای جهانی و اروپایی عرضه خواهد کرد.
خبر دیگر اینکه وزیر ارشد کابینه سنگاپور آمادگی این کشور را برای همکاری در زمینه صادرات سمند فرمان راست در شرق آسیا اعلا‌م کرد.
هوچو تانگ وزیر ارشد کابینه سنگاپور گفت: شرق آسیا بازار خوبی برای محصولا‌ت ایران خودرو است و سمند به‌عنوان یک خودرو خوب و باکیفیت می‌تواند از جایگاه خوبی در این منطقه برخوردار باشد.
وزیر ارشد کابینه سنگاپور افزود: ایران خودرو می تواند در بخش صنعت خودروسازی و یا فروش انواع خودرو در کشورهای آسیای شرقی فعالیت مشهودی داشته باشد.
وی تاکید کرد: تمامی ارکان دولت سنگاپور آماده همکاری با ایران خودرو است تا این شرکت پایگاهی در شرق آسیا به دست آورد.

RAHVAR

Registered User
لایک‌ها
453
دیدنی های نمایشگاه خودرو ژنو 2007...لذت ببرید!!!

نمایشگاه خودرو ژنو که به عبارتی قدیمی ترین و معتبرترین نمایشگاه خودرو جهان می باشد امسال هم با شکوه فراوان در حال برگزاری است....
بسیاری از کمپانی های جهان بهترین و زیباترین محصولات خود را در این نمایشگاه رونمایی می کنند و قدرت خود را به رخ یکدیگر می کشند.....
در اینجا گوشه ای از مهم ترین هدایای سال نو کمپانی های معتبر را که در نمایگاه ژنو رونمایی شدند به روایت تصاویر می بینیم و بازدیدی مجازی از این میعادگاه خودروی جهان داریم....

بالا