• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اخبار شرکت های میزبانی وب

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون
دوستان در این تاپیک اخبار و اطلاعات جدیدی که از شرکت های میزبانی در سایتشون درج میشه را پست کنید.
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون

معرفی سرویس CDN ایران برای خدمات میزبانی آلمان​

بدین وسیله به اطلاع مشتریان گرامی می‌رساند با توجه به افت کیفیت ISPهای داخلی در ارتباط با سرورهای خارج از کشور و بروز اختلالات پراکنده در باز شدن سرویسهای آلمان، هاست دی ال پس از بررسی کامل و جامع این مشکلات، به عنوان راهکار اقدام به راه اندازی سرویس CDN مبتنی بر GeoDNS پیشرفته کرده که این مورد به مدت چند هفته برای چندین سایت پیاده سازی و با موفقیت به اجرا در آمده است

این CDN دارای این قابلیت است که کاربران ایرانی را به سمت Nodeهای ایران، و درخواستهای غیره را مستقیما به سمت سرور آلمان هدایت کرده و بدین صورت در هر ۲ حالت بهترین مسیر ارتباط برای دسترسی به سایت مورد استفاده قرار خواهد گرفت

به عنوان مثال سایت در چنین حالتی برای Googlebot و یا سایر سرویسهای خارجی مستقیما از سرور آلمان با بهترین سرعت در دسترس بوده و برای کاربران ایرانی نیز از طریق IP ایران فراخوانی میشود لذا مشکلات ISPها بی اثر شده و از طرف دیگر برای کاربران داخل کشور مشابه سرورهای ایران در دسترس قرار میگیردیک نمونه پیاده سازی صورت گرفته برای یکی از سایتها در تست زیر قابل مشاهده است:https://www.host-tracker.com/v3/check/2/c3232784-c174-4fb3-8c6e-a3e380c467a7

https://www.host-tracker.com/v3/check/3/fc0015a1-cc2e-4633-82f4-f94abbe36ed6همانطور که در نتیجه تست هم مشاهده میشود درخواستهای ارسالی از داخل ایران از طریق IP ایرانی ( 79.127.126.118 ) و سایر درخواستها از IP آلمان ( 46.4.244.143 ) فراخوانی میشوداین قابلیت و این پیاده سازی با دقت نزدیک به ۱۰۰٪، افت کیفیت و سرعت اخیر ISPهای داخلی در ارتباط با سرورهای خارج از کشور را به طور مطلوبی پوشش داده و به طور محسوس سرعت باز شدن سایت برای کاربران ایرانی افزایش میابدهاست دی ال مفتخر است در راستهای افزایش سرعت دسترسی خدمات به بازدیدکنندگان، این امکان را به صورت رایگان در اختیار مشتریان گرامی قرار دهدپ.ن: این مورد صرفا برای سایتهایی که در سرویسهای آلمان هاست دی ال میزبانی میشود قابل استفاده است
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون
به اطلاع می‌رساند با توجه به درخواست‌های متعدد مشتریان گرامی، پس از چند دوره، سرور جدید آلمان به مجموعه اضافه شده و در حال حاضر امکان پذیرش سفارش جدید آلمان میسر می‌باشد

لازم به توضیح است متاسفانه شرایط سرور میزبانی داخل کشور متفاوت بوده و کماکان امکان پذیرش سفارش جدید میزبانی ایران فراهم نمی‌باشدبا توجه به افت کیفیت دسترسی ISPهای ایرانی به سرورهای خارج از کشور در ماه‌های اخیر برای آن دسته از مشتریانی که نگرانی و دغدغه برای بازدیدکنندگان از داخل از کشور را دارند سرویس CDN ایران همراه با هاست آلمان قابل ارائه بوده و توصیه می‌شودجزئیات بیشتر در خصوص سرویس cdn مذکور:https://cp.hostdl.com/announcements/20/معرفی-سرویس-CDN-ایران-برای-خدمات-میزبانی-آلمان.htmlبا احترام

هاست دی الMonday, April 26, 2021
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون

انتقال سرور مجازی HDD به SSD و NVMe


در راستای ارایه خدمات بهتر و همسو با تغییرات صنعت میزبانی وب از دو سال پیش ارایه سرورهای مجازی ‌HDD متوقف و سرورهای پرسرعت‌تر SSD و NVME جایگزین آن شد.


در طی این مدت امکان تمدید سرور HDD برای کاربران فراهم بود که از امروز ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ امکان تمدید برداشته شد و لازم است کاربران برای انتقال اطلاعات به هارد دیسک SSD اقدام کنند.


سرور جدید با همان قیمت سابق ارایه می‌شود اما اگر دیسک NVME انتخاب شود، هزینه سرویس ۲۰ هزار تومان بیشتر خواهد بود.


چنانچه یکی از کاربران سرورهای قدیمی نگاه روشن پارس هستید، خواهشمند است برای انتقال رایگان به هارد دیسک SSD، تیکت جدید ایجاد کنید تا سرور جدید در اختیار شما قرار گیرد.

نگاه روشن پارس
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون

سرور اختصاصی جدید - سرَمد


نظر به تقاضای کاربران محترم نسبت به اضافه شدن سرورهای اختصاصی قدرتمندتر ایران، سرور اختصاصی سَرمد با پردازنده 5-2650v2 و ۹۶ گیگ حافظه با هارد دیسک ترکیبی SSD و NVMe آماده سرویسدهی شد.
همچنین نام بقیه پلان های سرور اختصاصی به اسامی ایرانی تغییرنام پیدا کرد.
پلان های سرور اختصاصی ایران
موفق باشید
نگاه روشن پارس
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون

افزایش قیمت خدمات سون هاست​

با سلام خدمت کاربران گرامی،
در تاریخ 10 اردیبهشت سال 1400، جهت حفظ کیفیت سرویس ها با 19% افزایش قیمت روبرو خواهیم شد. دیتاسنتر های افرانت و پارس آنلاین در تاریخ 15 فروردین، هزینه خدمات دیتاسنتری را 30% افزایش قیمت داده اند. از این رو این افزایش قیمت از سمت دیتاسنتر ها قیمت تمام شده خدمات ما را تغییر خواهد داد. به دلیل حفظ کیفیت خدمات ارایه شده، پایین نگه داشتن تراکم سرور ها و ارایه پشتیبانی 24 ساعته همیشگی، این افزایش قیمت انجام خواهد شد. سعی شد با افزایش تنها 19 درصدی در تمامی خدمات، این تورم 30% درصدی را بالانس کنیم.
  • صورتحساب هایی که از قبل ایجاد شده اند شامل این افزایش قیمت نخواهند بود.
  • این افزایش قیمت در روز جمعه، 10 اردیبهشت انجام خواهد شد.
  • عزیزان می توانند سرویس های خود را زودتر از موید تمدید کنند تا شامل این افزایش قیمت نشوند.
با تشکر از همراهی شما عزیزان
سون هاست
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون

اضافه شدن مالیات بر ارزش افزوده در تمامی سرویس ها​


ا سلام خدمت همراهان همیشگی پارس وب سرور


با توجه به اصلاح قوانین مالیاتی کشور و تاکید موکد به شرکت ها بابت دریافت مالیات از کاربران و همینطور درخواست گروهی از کاربران بابت ارائه صورتحساب رسمی روی تمام سرویس ها 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود.


بدیهی است این مالیات به حساب دولت واریز می شود و پارس وب سرور هیچ دخل و تصرفی ندارد.


پارس وب سرور همواره قدردان همراهی شما عزیزان می باشد.
 

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
تاریخ عضویت
1 مارس 2006
نوشته‌ها
21,282
لایک‌ها
20,163
محل سکونت
اوهایو - دیتون

اطلاع رسانی گرانی دامنه ملی IR​


با سلام

مطابق با اطلاع‌رسانی اعلام شده از سمت ایرنیک (مرکز ثبت دامنه ملی) از تاریخ 1 خرداد 1400، هزینه ثبت یا تمدید دامنه ملی (ir) از طریق نمایندگان ایرنیک، شامل افزایش قیمت حداقل 200%ی خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از رسیدن به موعد گفته شده، نسبت به ثبت یا تمدید دامنه‌های ir خود در نت‌افراز اقدام نمائید.

توضیحات 1: توجه داشته باشید که بیشترین زمان ممکن برای ثبت و تمدید دامنه آی آر، 6 سال است. به عبارتی حداکثر اختلاف زمانی مجاز بین روز تمدید دامنه تا تاریخ انقضا دامنه پس از تمدید، بیشتر از 6 سال نمی‌تواند باشد.

بنابراین آن دسته از دامنه‌هایی که تاریخ انقضای دامنه‌شان تا قبل از 31 اردیبهشت 1401 است، می‌توانند تا قبل از اول خرداد و گرانی دامنه نسبت به تمدید 5 ساله دامنه اقدام کنند.
از آن طرف دامنه‌هایی که تاریخ انقضای دامنه آن‌ها بعد از 31 اردیبهشت 1401 است، می‌توانند به نسبت تاریخ انقضا تا رسیدن به محدودیت شش ساله تمدید، دامنه را یک یا چند بار یکساله (تا قبل از گرانی) تمدید کنند.

برای مطلع شدن از تاریخ انقضای دامنه IR خود می‌توانید "این آموزش" را مطالعه نمائید.

توضیحات 2: در صورت تمایل به ثبت دامنه در نت‌افراز، لازم است تا "رابطه‌های مجاز" دامنه خود را به "خودم" و "نمایندگان" تغییر دهید. برای مشاهده روند کلی این تنظیمات، "این آموزش" را مشاهده نمائید.

توضیحات 3: درصورتیکه قصد تمدید و انتقال دامنه به نت‌افراز را دارید، باید ابتدا رابط نماینده دامنه خود را روی شناسه نت‌افراز یعنی "ne346-irnic " مطابق با "این آموزش" تنظیم نمائید. سپس لازم است تا نسبت به ایجاد سفارش انتقال دامنه به نت‌افراز اقدام کنید.

توضیحات 4: برای انتقال دامنه ir به نت افراز و تمدید آن به صورت 5 ساله، کافیست در پنل کاربری، از بخش "دامنه‌ها"، "انتقال دامنه به ما" را انتخاب کنید.

پس از طی مراحل مربوطه و رسیدن به مرحله پرداخت صورتحساب، صورتحساب را پرداخت نکنید. شماره صورتحساب را از طریق تیکت پشتیبانی به بخش "امور دامنه‌ها" ارسال کنید تا صورتحساب 5 ساله برای شما ایجاد شود.توجه داشته باشید که در صورت عدم تنظیم رابط یا رابطه‌ها در ایرنیک، امکان ثبت، تمدید و انتقال وجود نخواهد داشت. بنابراین پس از چندساعت سفارش خرید شما لغو شده و مبلغ سفارش به شارژ حساب شما عودت داده می‌شود. پس از انجام تغییرات گفته شده می‌توانید نسبت به ایجاد سفارش بار دیگر اقدام کنید.
 
بالا