برگزیده های پرشین تولز

اخبار فوتبال دنیا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
واكنش علي كريمي در مورد انتشار اخبار غير واقعي:
اگر برانكو دستوراتم را اجرا مي كرد،‌ فرشيد را به تيم ملي مي آوردم

--------------------------------------------------------------------------------

درمورد جنجال هاي اين روزهاي برخي مطبوعات پيرامون علي كريمي، اين بازيكن علاقه اي به اظهار نظر و وارد شدن به اين معركه را نداشت، اما براي آنكه هشداري به دوستداران فوتبال و مسئولان تيم ملي در راه ايجاد جو تشنج و نا آرامي در تيم ملي را داده باشد، در گفتگو با سايت اختصاصي خود صحبتهاي زير را بيان كرد.

؛ علي كريمي در اين مورد گفت: برنامه ريزان ايجاد تشنج و آشوب در تيم ملي اين بار مرا نشانه گرفته اند.

هر چه به شروع بازي هاي جام جهاني نزديكتر مي شويم، آدمهايي كه به هر دليلي به خاطر تسويه حسابهاي شخصي نمي توانند پيروزي و موفقيت تيم ملي را در خود هضم كنند، به عناوين گوناگون و با توسل به حربه هاي مختلف، در راه برهم خوردن آسايش تيم ملي سنگ اندازي مي كنند.

وي ادامه داد: خداوند نياورد آن روزي را كه من دست به چنين كار كثيفي بزنم و به هر دليلي ولو انتقام گيري از بزرگترين دشمن خود، سد راه پيشرفت يك بازيكن و در نهايت لطمه به تيم ملي كشورم وارد سازم.

من بازيكن چكاره ام كه براي مربي تيم ملي تعيين تكليف كنم؟ خودم بارها در تيم ملي تعويض شدم و يا در جريان جام ملتهاي آسيا در بيروت، روي نيمكت نشستم و اكثر بازيها را تماشا كردم، اما هيچگاه كسي را متهم نكرده و به نظر مربي خود آقاي جلال طالبي احترام گذاشتم.

مرد شماره هشت بايرن تصريح كرد: در چنين اوضاع و احوالي اگر بتوانم جايگاه خود را محفوظ نگاه دارم كار بزرگي انجام داده ام. از اين دست خيالبافي هاي بي سر و ته و دنباله دار هميشه بوده و همچنان ادامه دارد.

اين توهين به فدراسيون، مربي تيم ملي و تمام بازيكنان است كه كساني مدعي شوند كه يك بازيكن به مربي تيم ملي دستور مي دهد تا چه كسي انتخاب شود و چه كسي انتخاب نشود.

وي افزود: من حريم تيم ملي را مقدس تر و بسيار ارزشمند تر از آن مي دانم كه به خود اجازه دهم تا در تركيب و انتخاب نفرات دخالتي داشته باشم.

با هيچكس كينه، غرض و دشمني ندارم اگر هم اختلافاتي در عالم رفاقت و دوستي هاي گذشته باشد، اين مسائل شخصي هرگز جايي در تيم ملي يك مملكت نداشته و با احساسات 70 ميليون نفر، بازي نخواهم كرد.

علي كريمي تاكيد كرد: ديگر حرفي براي گفتن ندارم و تنها هشدار مي دهم كه مردم و رسانه ها و فدراسيون و مسئولين، حواسشان جمع باشد و بدانند كه براي مسموم كردن هواي تيم ملي، چنين ترفندهايي همواره وجود داشته و ادامه خواهد داشت.

زيرا عاقلان مي دانند كه در چنين مقطعي انداختن بازيكنان به جان هم و دفاع از چهره هايي كه به نوعي حقشان ضايع شده، تنها و تنها بخاطر دلسوزي و دفاع از بازيكن نيست، بلكه اهدافي در پشت پرده دنبال مي شود. اميدوارم كه دوستان ما، طعمه چنين اهدافي نباشند.

هافبك بايرن در مورد صحبتهاي خود اظهار داشت: با اميد به اينكه اين مطلب باعث رنجش و بي احترامي به هيچ كس نشود. تنها با اين اشارات دوستداران فوتبال به اين باور رسيده باشند كه من قصد اخراج هيچ بازيكني را در حال حاضر و سپس بازيكن ديگري را در مرحله بعدي ندارم و آنچه در اين مورد نوشته و گفته مي شود، صرفاَ در راه نا آرام ساختن جو تيم ملي است.

مرد سال 2004 آسيا در پايان گفت: بي ترديد اگر بدانم دستورات من را برانكو اجرا مي كند، به جاي اخراج ديگران، تقاضاي انتخاب فرشيد، برادرم را مي كردم.

حرفها و اظهار نظرهايي كه انتشار مي يابد، تنها در سايت اختصاصي مورد قبول و مسئوليت آنها را به عهده مي گيرم و هر نوع مصاحبه و حرفي و يا جنجال سازي هايي كه از اين بابت از قول من انعكاس مي يابد، شديداَ آنها را تكذيب مي كنم.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
توتي تحت عمل جراحي قرار گرفت

او در جام جهاني حضور دارد

--------------------------------------------------------------------------------

پس از اوون و کافو دو بازيکن ارزشمند تيم هاي ملي فوتبال انگلستان و برزيل ، فراچسکو توتي هم در آستانه رقابت هاي جام جهاني فوتبال دچار يک مصدوميت جدي شد . كاپيتان ارزشمند آ.اس رم يكشنبه شب در كلينيك ويلا استوارت مچ پاي چپ خود را به تيغ جراحان سپرد.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ بعد از مصدوميت در ديدار با امپولي، پروفسور مارياني بلافاصله پاي چپ توتي را تحت عمل جراحي قرارداد و از وضعيت كاپيتان محبوب رم ابراز رضايت كرد.
وي در مصاحبه با خبرنگاران در مورد آخرين وضعيت توتي گفت: همه چيز خوب است و ساير پزشكان هم از شرايط روحي و جسماني او رضايت دارند. نظر نهايي در مورد احتمال حضور او در جام جهاني را به بعد از خارج شدن او از كلينيك موكول مي كنيم ولي آنچه براي من مشخص است، توتي به طور حتم مي تواند در جام جهاني آلمان حضور داشته باشد.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
طالقاني:

ايران نشان داد كه داراي كشتي ناب است

بهترين تماشاگران دنيا را داريم

قهرماني در پيكارهاي جام جهاني 2006 ساري نشان داد كه از قهرمانان و كشتي‌گيران ناب در سطح جهان برخوردار است.
محمدرضا طالقاني رئيس فدراسيون كشتي بعد از قهرماني تيم كشورمان ضمن بيان مطلب فوق گفت: حاصل 6 ماه زحمت شبانه‌روزي تمامي اعضاي تيم‌ملي را امشب با قهرماني گرفتيم و من فكر مي‌كنم كه بهتر از اين نمي‌شد خستگي از تن من به‌در برود.

وي ادامه داد: در ديدار برابر روسيه آنطور كه بايد و شايد كار نكرديم و خدا را شكر مي‌كنم كه در برابر تيم قدرتمند كوبا با اقتدار كامل حريف را در هم شكستيم و مقام قهرماني را از آن خود كرديم.
طالقاني در پايان خاطرنشان كرد: من دست تمامي تماشاگران و مردم ايران را مي‌بوسم كه در تمامي لحظات پابه‌پاي اعضاي تيم‌ملي حضوري پررنگ داشته و باعث بالا رفتن روحيه و انگيزه بچه شدند. ما بهترين تماشاگران دنيا را داريم

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
براي بازي با كره‌ي جنوبي؛

اسامي تيم ملي آنگولا اعلام شد

لوييس اوليويرا گونكالوس سرمربي تيم ملي آنگولا اسامي بيست بازيكن اين كشور را براي بازي دوستانه روز دهم اسفند برابر كره‌ جنوبي اعلام كرد.
؛ در اين ليست نام مانتوراس مهاجم سرشناس‌ترين باشگاه بنفيكا به علت انتقاد عليه سرمربي اين كشور ديده نمي شود.
ضمن اينكه پنج بازيكن ديگر كه آنگولا را در جام ملت‌هاي آفريقا همراهي كرده بودند در اين مسابقه حضور نخواهند داشت.
اين ديدار دوستانه در شهر سئول برگزار مي شود و دومين ديدار تداركاتي اين تيم آفريقايي با تيم هاي آسيايي است. در مسابقه قبلي كه چهار ماه پيش انجام شد تيم آنگولا در توكيو برابر ژاپن با يك گل شكست خورد.
اسامي بازيكنان دعوت شده به تيم ملي آنگولا به شرح زير است:
گولايت، ريكاردو (دروازه‌بانان)، جامبا، كالي، لبولبو، لوكو، آبرئو، ماركو ايروسا، روي ماركوئز(مدافعان)، آندره، ادسون، فيگوئردو، مندونكا، كالانگا، زوئلا (بازيكنان خط مياني)، آكوا، آندره تيتي بوئنگو، فلاويو، لاو ‌و مائوريتو (مهاجمان)
لازم بذكر است تيم ملي آنگولا در گروه D رقابت‌هاي جام جهاني با تيم هاي ايران، مكزيك و پرتغال همگروه است.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
سرمربي تيم كامرون:

به فيفا شکايت مي کنم

آرتور جورج مربي پرتغالي تيم ملي فوتبال كامرون در مصاحبه اي تاكيد كرد: هنوز به قرارداد خود با فدراسيون فوتبال كامرون پايبندم.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ آرتور جورج روز گذشته در گفت و گويي با يكي از روزنامه هاي عربستاني اظهار داشت: هم اكنون در كامرون به سر مي برم با وجود اين تا اين لحظه هيچ مسوولي با من در خصوص تمديد قراردادم صحبت نكرده است.
سرمربي تيم ملي كامرون در ادامه تاكيد كرد: احتمالا طي چند روز آينده كامرون را ترك خواهم كرد و براي احقاق حقم به فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) مي روم.
وي در پايان گفت: پيشنهادهاي بسيار خوبي از يك تيم پرتغالي، تيم ملي دانمارك و باشگاه العين امارات دارم اما فكر مي كنم در حال حاضر نياز به استراحت بيشتري دارم.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
تساوي بزرگان در مونيخ
ستاره ايراني درخشيد

در آغاز مرحله يک هشتم نهايي رقابت هاي ليگ قهرمانان باشگاههاي اروپا هشت ديدار حساس برگزار شد که در مهمترين مسابقه تيم هاي بايرن مونيخ و آ ث ميلان به تساوي يک بر يک رضايت دادند تا تکليف تيم صعود کننده در دور برگشت مشخص شود.
در اين ديدار حساس که به ميزباني مونيخي ها برگزار شد ابتدا بالاک با يک شليک سنگين در دقيقه 23 دروازه ميلان را گشود و در نيمه دوم شوچنکو از روي نقطه پنالتي در دقيقه 57 اين گل را پاسخ داد.
علي کريمي مهاجم ايراني بايرن در نيمه دوم اين بازي به ميدان آمد و نمايش خيره کننده اي در رويارويي با هافبک هاي ميلان داشت.
در ديگر بازي هاي شب اول رئال مادريد با تک گل آنري در برنابئو مقابل آرسنال مغلوب شد. بنفيکا در خانه خودش با يک گل از سد ليورپول گذشت و ليون با يک گل آيندهوون را در هلند شکست داد.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
ماگات:در ميلان کار سختي نداريم

روسونري ها در چهارچوب مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا ميهمان بايرن مونيخ بودند كه با نتيجه يك – يك امتيازات را با ميزبان تقسيم كردند.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ به رغم اينكه مونيخي ها در آليانتس آره نا بازي خوبي از خود به نمايش گذاشتند و بالاك در دقيقه 23 شادي را برايشان به ارمغان آورد اما نتوانستند سه امتياز اين ديدار را از آن خود كنند و دروازه شان را در دقيقه (58) توسط شوچنكو باز شده ديدند تا هر دو تيم تنها يك امتياز دشت كنند.
فليكس ماگات پس از اين تساوي گفت: مردانم را سرزنش نمي كنم. آنها بد بازي نكردند بلكه اين ميلاني ها بودندكه با دفاع بسته كار را گره زدند. فكر مي كنم با توجه به اين بازي در ميلان كار سختي نداشته باشيم و اميدوارم نتيجه لازم را آنجا بدست آوريم.
ماگات با ابراز رضايت از عملكرد زسينگ جانشين كان گفت: او عالي بود. او در تمام صحنه ها همانطور که انتظار داشتيم خوب و قوي ظاهر شد.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
بالاك: بازي در ميلان آسان تر است

تيم بايرن مونيخ نتوانست در خانه حريف ايتاليايي اش را مغلوب كند. بايرن رسم ميهمان نوازي را به جا آورد و امتيازات را تقسيم كرد!

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ در ديدار بايرن با ميلان در مرحله يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا بالاك ستاره باواريايي ها با به ثمر رساندن تك گل تيمش بار ديگر ثابت كرد بي دليل نيست كه بسياري از تيم هاي بزرگ اروپايي خواهان به خدمت گيري اش هستند.
بالاك در پايان اين ديدار در حالي كه از نتيجه حاصله ناراضي بود گفت: اگرچه ما بعد از گلي كه به ثمر رسانديم بازي را تحت كنترل داشتيم اما آن طور كه بايد براي گل دوم تلاش نكرديم. انگار كه به نتيجه يك بر صفر قانع بوديم. چون به اندازه كافي قوي هستيم.
طبيعتا بازي برگشت براي ما ساده تر از اين ديدار خواهد بود و اين نتيجه را آنجا جبران خواهيم كرد.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
جوكول: مورينيو باعث پيشرفت من بود

جو كول، هافبك چلسي معتقد است كه شيوه سرمربيگري خوزه مورينيو، سرمربي تيم از او يك بازيكن واقعي ساخته است.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ بازيكن سابق وستهام قطعا در رقابتهاي جام جهاني 2006 آلمان تيم ملي انگليس را ياري مي كند و تاكنون نيز فصل موفقي را پشت سر گذاشته است.
كول در اين خصوص اظهار داشت: "هميشه و در همه حال با سرمربي تيم مذاكره و گفت و گو دارم. براي يك بازيكن لازم است كه بداند سرمربي در مورد او چگونه مي انديشد مخصوصا سرمربي چلسي زيرا كه او بازي هاي زيادي را تماشا مي كند و خوبي ميداند كه در فوتبال چه چيزي خوب و چه چيز واقعا بد است."
هميشه وظايفم را به من گوشزد مي كند. به اينجا نيامده ام كه تبديل به يك ابر ستاره شوم، مي خواهم كه عضو ثابت چلسي و تيم انگليس باقي بمانم. همه ما بايد براي موفقيت تيم بجنگيم.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
تارنات: دو سال ديگر خداحافظي مي کنم

ميشائيل تارنات مدافع هانوفر، تصميم گرفت تا دو فصل ديگر به فوتبال ادامه دهد.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ ميشائيل تارنات ملي پوش اسبق تيم ملي آلمان و بازيكن چپ پاي هانوفر در 34 سالگي همچنان آماده است و تصميم گرفت تا دو فصل ديگر در ميادين فوتبال حضور داشته باشد.
وي در اين مورد گفت: هنوز احساس خستگي نمي كنم و از آمادگي بالايي برخوردار هستم. تصميم گرفته ام تا ژوئيه 2008 بازي كنم و پس از آن براي هميشه با فوتبال وداع كنم. اميدوارم تا آن زمان بتوانم افتخاري را با هانوفر كسب كنم.http://www.ipna.ir/

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
دقیقه ی 80

چلسیه میزبان 2 بر 1 از بارسلون عقبه !!

چلسی گل اول رو 10 نفره (یه اخراج) زد بعد بارسلون 2 تا زد .

10 دقیقه از بازی مونده.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از hamedsullivan :
دقیقه ی 80

چلسیه میزبان 2 بر 1 از بارسلون عقبه !!

چلسی گل اول رو 10 نفره (یه اخراج) زد بعد بارسلون 2 تا زد .

10 دقیقه از بازی مونده.
با همون نتیجه به پایان رسید.

2 تا گل اول , گل به خودی بود .

چه بازیی بشه بازیه برگشت.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
بكام:نبايد نااميد باشيم

رئال در بازي رفت مرحله يک هشتم نهايي با يک گل مقابل آرسنال شکست خورد و حالا سفيدپوشان به ديدار برگشت دو تيم در مادريد اميدوار خواهند بود.

ديويد بكام ستاره انگليسي رئال مادريد پس از شكست تيمش مقابل آرسنال گفت: من قبلا هم گفته بودم كه اگر در اين بازي حرفه اي نباشيم، شكست مي خوريم.
به گزارش گروه فوتبال جهان؛ وي گفت: ما بد بازي نكرديم اما حتي يكي از چندين و چند تاكتيك ديكته شده توسط لوپس كارو هم اجرا نشد از طرفي آرسنالي ها فوق العاده حرفه بودند و حرفه اي بازي كردند. آنها هم در جنگ تن به تن و هم در جنگ رواني پيروز بوند و اين يك درس بزرگ براي ما بود ما 90 دقيقه ديگر هم فرصت داريم و حالا زمان نااميدي و تاسف نيست.http://www.ipna.ir/

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
موراتي: بنيتس را نمي خواهيم

ماسيمو موراتي، مرد همه كاره اينتر ميلان شايعات جايگزين كردن روبرتو منچيني را با رافائل بنيتس قويا تكذيب كرد.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ به نظر مي رسيد كه پس از تساوي بدون گل شنبه شب در ليوورنو، مقامات اينتر قصد دارند منچيني را اخراج و سرمربي اسپانيايي ليورپول را به باشگاه دعوت كنند.
با اين تساوي اينتر به پله سوم لغزيد و با يوونتوس صدرنشين 12 امتياز اختلاف دارد.
اما موراتي تمام اين شايعات را تكذيب كرد و اعلام كرد كه منچيني جايگاه خود را در باشگاه دارد.
وي در اين باره اظهار داشت: شايعات از طريق تلويزيون به گوشم رسيده است. منچيني به هيچ وجه در وضعيت اخراج قرار ندارد. تا حالا خوب پيش رفته و اميدوارم بهتر از اين هم بشود.
به او ايمان دارم و اميدوارم تا پايان فصل کار را با موفقيت سپري كند.http://www.ipna.ir/

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
حساسيت در جام يوفا

شانزده تيم کنار مي روند

دور برگشت از مرحله يک شانزدهم نهايي رقابت هاي جام اتحاديه باشگاههاي اروپا جام يوفا پنج شنبه شب در نقاط مختلف قاره سبز برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه فوتبال جهان در اين چارچوب شانزده بازي برگزار خواهد شد و در نهايت چهره تيم هاي حاضر در مرحله يک هشتم نهايي مشخص مي شود.
بازي ميدلزبرو و اشتوتگارت و همچنين جدال اسپانيول و شالکه حساس ترين بازي هاي اين مرحله محسوب مي شود در حالي که هامبورگ هم کار سختي پيش روي خواهد داشت و باشد شکست در برابر تون سوئيس را در يک بازي خانگي جبران کند.
اودنيزه با پيروزي سه بر صفر در بازي رفت کار دشواري مقابل لانس ندارد و مي توان گفت که حساسيت هاي اين ديدار کمتر است اما در بازي هاي ديگر رقابت هاي نزديکي جريان خواهد داشت.
برنامه بازي هاي پنج شنبه شب به اين شرح خواه بود؛
راپيد بخارست – هرتابرلين (نتيجه بازي رفت 1 – 0 )
آلکمار - بتيس(نتيجه بازي رفت0 – 2 )
موناکو – بازل(نتيجه بازي رفت0 – 1)
لوسکي – آرتمديا (نتيجه بازي رفت 1 – 0 )
لانس – اودينزه (نتيجه بازي رفت 0 -3 )
زنيت – روزنبورگ (نتيجه بازي رفت 2 – 0 )
استراسبورگ – ليتس (نتيجه بازي رفت2 – 0 )
آ اس رم – بروخه (نتيجه بازي رفت 2 - 1 )
استوا بخارست – هيرنوين (نتيجه بازي رفت 3 -1 )
اسپانيول – شالکه (نتيجه بازي رفت 1 -2 )
سويا – لوکوموتيو مسکو (نتيجه بازي رفت 1 -0 )
شاختار دونتسک - ليل(نتيجه بازي رفت 2- 3 )
مارسي - بولتون(نتيجه بازي رفت 0 – 0 )
هامبورگ – تون (نتيجه بازي رفت 0 -1 )
پالرمو – اسلاويا پراگ (نتيجه بازي رفت 1 -2 )
ميدلزبرو – اشتوتگارت (نتيجه بازي رفت 2 -1 )

http://www.ipna.ir/

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
جام جهاني آلمان همچون جامهاي جهاني گذشته محل خاتمه يافتن دوران بازيهاي ملي براي تعدادي از سرشناس ترين بازيکنان جهان است.
بازيکناني مثل زيدان ، تورام ، ماکه له له ، فيگو و ندود که اخيرا با اصرار مسوولان فوتبال کشورشان پذيرفتند که به ميادين ملي بازگردند از جمله اين بازيکنان هستند.
در اين ميان ، لوئيز فيگو که در 10سال اخير همواره بين بازيکنان برتر جهان بوده ، يکي از اين بازيکن هاست که اعلام کرده پس از جام جهاني 2006آلمان ، جاي خود را به بازيکنان جوان خواهد داد و فقط به حضور در بازيهاي باشگاهي اکتفا خواهد کرد.
فيگو 27خرداد سال 1385در فرانکفورت مقابل مردان ملي پوش ايران قرار خواهدگرفت. کي ير ردنج ، نويسنده صاحب نام World Soccer به تازگي اين مطلب را درباره او نوشته است.
والتر ساموئل از مسوولان رئال مادريد به دليل اجازه دادن به فيگو براي رفتن به اينتر انتقاد کرده بود. رئال مادريد به فيگو اجازه داد تابستان گذشته ، ره اينتر را پيش گيرد و او بدون آن که حتي در اردوگاه تابستاني مادريد حاضر شود و بتواند با بازيکنان رئال خداحافظي کند به تيم اينتر منتقل شد.
فيگو همان بازيکني است که با انتقال پرحرف و حديثي از بارسلونا راهي رقيب ديرينه رئال مادريد شد. ساموئل که خودش هم مثل فيگو مسير مشابه مادريد ميلان را پيموده ، مي گويد: نمي توانم بفهمم که چرا مادريد به فيگو اجازه رفتن داد.
او در اينتر براي ما خيلي خوب بازي مي کند، فصل قبل هم در مادريد خيلي خوب بازي کرد، او قلب تيم ما بود. در هر بازي 110درصد تلاشش را مي کرد و با تمرکزي دو چندان وارد زمين مي شد.
وقتي تيمي به فکر مبارزه است به چنين بازيکن هايي احتياج دارد، او باعث پيشرفت ما شد. بجز رئال ، او باعث پيشرفت پرتغال هم شد. او بار ديگر به تيم ملي برگشت تا آخرين تلاش خود را براي تيم ملي کشورش به کار گيرد. اين بازيکن 33ساله حتي بيشتر از اوزه بيو، افتخار و جام کسب کرده است ، قهرماني در اسپانيا با بارسلونا و رئال مادريد، قهرماني در جام باشگاه هاي جهان ، ليگ قهرمانان ، جام برندگان جام و جام برتر اروپا گوشه اي از افتخارات اين بازيکن پرتغالي است.
او توانست عناوين مرد سال فوتبال جهان و اروپا را نيز در کارنامه اش ثبت کند. پس از شکست نااميدکننده در فينال يورو 2004، فيگو تصميم گرفت بعد از 112بازي ملي از ميادين ملي خداحافظي کند.
وي گفت : فشار به عنوان ميزبان جام ملتهاي اروپا روي ما زياد بود. بجز آن من نياز به استراحت داشتم تا بتوانم بيش از گذشته در کنار خانواده ام باشم.
نمي خواستم بيشتر براي تيم ملي بازي کنم ، چون فکر مي کردم لوئيز فيليپه اسکولاري مي خواهد تيم جديدي با بازيکنان جوان بسازد. نمي خواستم مشکلي براي تيم به وجود آيد، چون قبلا هم طعم چنين مشکلاتي را چشيده بودم.
اما بعداز مدتي حس کردم انگيزه ديگري براي بازگشت به تيم ملي پيدا کرده ام و در صورت نياز مردم و مربي مي توانم براي تيم ملي مفيد باشم و به نظرم رسيد که آنها هم مرا مي خواهند و مطمئنا اين آخرين دوران او در تيم ملي است.
او يکي از آخرين بازماندگان نسل طلايي فوتبال پرتغال است که توانستند اوايل دهه 90، دوبار قهرمان جام جهاني جوانان شوند، اما هرگز نتوانستند در رده سني بزرگسالان عنواني کسب کنند.
فيگو درباره اتفاقاتي که باعث رفتن او از مادريد شد، مي گويد: من مربي آن زمان تيم وندرلي لوکزامبورگو را مقصر نمي دانم ، او کارش را انجام مي داد، اما من مي دانم که بازيکنان تيم را کسان ديگري انتخاب مي کردند.
او فقط کسي بود که نمايش رئال مادريد را روي صحنه مي برد، همه اين را مي دانند. البته فيگو نام فلورنتينو پرز را در اين باره به زبان نمي آورد، اما به هر حال فيگو از رئال رفت.
خودش مي گويد: خانواده ام در ميلان راحت هستند، در کنار سانتياگو سولاري ، والتر ساموئل و استبان کامبيانو، 3بازيکن قبلي رئال بودن به من کمک زيادي مي کند. ما مثل شبهاي گذشته در مادريد با هم صحبت مي کنيم.
صحبتهاي زيادي درباره فيگو باقي مانده است ، ولي مساله مهم اين است : آيا فيگو مي تواند پرتغال را در آخرين جام جهاني اش بخوبي هدايت کند؟

امیدوارم نتواند و ما ببریمشون
39.gif

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
توتي ،عمل جراحي ، معماي جام جهاني

پس از اوون و کافو دو بازيکن ارزشمند تيم هاي ملي فوتبال انگلستان و برزيل ، فراچسکو توتي هم در آستانه رقابت هاي جام جهاني فوتبال دچار يک مصدوميت جدي شد . كاپيتان ارزشمند آ.اس رم يكشنبه شب در كلينيك ويلا استوارت مچ پاي چپ خود را به تيغ جراحان سپرد.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ بعد از مصدوميت در ديدار با امپولي، پروفسور مارياني بلافاصله پاي چپ توتي را تحت عمل جراحي قرارداد و از وضعيت كاپيتان محبوب رم ابراز رضايت كرد.

وي در مصاحبه با خبرنگاران در مورد آخرين وضعيت توتي گفت: همه چيز خوب است و ساير پزشكان هم از شرايط روحي و جسماني او رضايت دارند. نظر نهايي در مورد احتمال حضور او در جام جهاني را به بعد از خارج شدن او از كلينيك موكول مي كنيم ولي آنچه براي من مشخص است، توتي به طور حتم مي تواند در جام جهاني آلمان حضور داشته باشد.http://www.ipna.ir/

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
جام باشگاه هاي اروپا(رئال مادريد)

خبرهاي اخير کهکشاني ها حاکي از عزم آنها براي کسب عنوان در اين فصل مي باشد

تابستان گذشته شايد داغ ترين بحث درباره رئال موضوع آمدن بهترين بازيکن جهان به تيم بود و آن اينکه چگونه فلورنتينو پرز پيراهن سفيد رئال را بر تن اين بازيکن کرد تا دوباره رئال جان تازه اي بگيرد.

فصل پيش، کهکشاني رئال مايکل اوون بود اما شايد چيزي در مورد او کم بود. ظاهراً گلزني هاي مداوم رئال کافي نبود و مقامات رئال محسنات ديگري را هم از يک بازيکن توقع داشتند. هنگام ورود بکام، رونالدو و ديويد بکام کسي نتوانست شکوه آنها را انکار کند اما تابستان گذشته بازيکنان جديد ديگري هم به رئال پيوستند. والتر ساموئل مدافع رئال از اين تيم جدا شد اما جاناتان وودگيت پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدوميت کار خود را در رئال آغاز کرد. اين فصل پس از آنکه رئال دو سال از کسب عنوان محروم بوده است چندان هم به دنبال حفظ نامهاي بزرگ نبود. لوئيس فيگو اولين کهکشاني که به رئال پيوست اين تيم را ترک کرد و اوون هم از رئال جدا شد.

رئال اکنون پنج بازيکن جديد در اختيار دارد که در آغاز فصل گذشته همراه اين تيم نبودند. توماس گراوسن تنومند، کارلوس دياگوي اروگوئه اي که بيشتر مي تواند از حيث بيشترين کارت دريافتي در فصل گذشته رکورددار باشد. اما کهکشاني هاي تابستان، روبينو است که متفاوت است که متفاوت از ديگر بازيکنان رئال مي باشد. او جوان و تشنه کسب افتخار است. در کنار او برزيلي ديگري به نام خوليو باپتيستا است که واقعاً غيرقابل کنترل مي باشد. مطمئناً رئال نمي تواند اين فصل هم دست خالي باشد و از ليگ قهرمانان زودتر از سالهاي گذشته حذف شود آنچه که طي سه فصل گذشته براي اين تيم رخ داد.http://www.tebyan.net/Teb.aspx?nId=1640

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
تاکتيکها

واندرلي لوکزمبورگو معتقدبود، تاکتيکي که او اواخر فصل گذشته براي تيمش اتخاذ کرد و باعث شد رئال ديدارهاي بسياري را بدون شکست پشت سر بگذارد عليرغم آنکه اين تيم را به بارسلونا نرساند اما راه حلي بود براي شرايط اضطراري رئال در آن مقطع. او مي گويد اين فصل رئال با مهارت بيشتري بازي خواهد کرد. ارائه فوتبال مسلط و اداره بيشتر بازي در زمين حالا لوکزمبورگو مي خواهد تيمش با سرعت بيشتري نسبت به گذشته بازي کند. ايکر کاسياس که خيلي زود در زمره بهترين دروازه بانان جهان قرار گرفت درون دروازه اين تيم خواهد ايستاد و جلوي او الگوئز، وودگيت، سالگادو و روبرتو کارلوس بازي خواهند کرد. ديويد بکام با پست هميشگي اش يعني هافبک راست به کار خود ادامه مي دهد و يک راس از الماس ارزشمند رئال را تشکيل خواهند داد. توماس گراوسن يا پابلوگارسيا در مرکز زمين بازي خواهند کرد و خوليو باپتسيتا هم نقش هافبک چپ را بر عهده خواهد داشت. زين الدين زيدان جلوتر از بقيه هافبکها به ايفا نقش خواهد پرداخت و رونالدو و روبينيو (يا رائول) هم خط آتش رئال را تشکيل مي دهند. هر چند نبايد از ترکيب اين تيم هم غافل شد با توجه به اينکه زيدان عنوان کرده است که توان انجام چهل بازي را در خود نمي بيند و فيکس بودن رائول هم کمي با شک همراه است بعلاوه آنکه توانايي باپتيستا به عنوان يک هافبک چپ صرف هم هدر مي رود.

ورزشگاه

برنابئو (گنجايش 72000 نفر) ... اين استاديوم براي هميشه دستخوش تغييرات بسياري خواهد شد و با تدابيري جديدي که پيش بيني شده است روز به روز بهتر از قبل مي شود. استاديوم جديد بسيار زيبا خواهد بود و فلورنتينو حتي قول سقف متحرک را نيز براي اين ورزشگاه داده است.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا