• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اخبار کامل پیرامون تغییرات اساسی سیاست های مایکروسافت در قبال Xbox One

PS3.ONE

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
تاریخ عضویت
23 اکتبر 2010
نوشته‌ها
3,296
لایک‌ها
354
سن
41
محل سکونت
طهران
بازم بعد از مدتي سلام
مثل اينكه ما نباشيم خبري از اخبار گيم نيست پس كاربراي عزيز چيكار ميكنن :)


_________________________________________________________________

همانطور که اطلاع دارید از لحظه معرفی کنسول نسل بعد مایکروسافت با نام ایکس باکس وان انتقاد های تندی بابت انواع و اقسام قفل های این کنسول، سیستم های امنیتی آن و قوانین سفت و سخت معاوضه و یا فروش بازی ها به این کنسول وارد شده بود. اما ساعاتی پیش و در طی اقدامی مشتری مدارانه، دان متریک رئیس بخش سرگرمی های مایکروسافت به طور رسمی اعلام کرد که با توجه به مطالبات کاربر ها و هواداران، خبری از محدودیت های مذکور نخواهد بود.

xbox-one-new-.png


تغییراتی که در پی تغییر سیاست های مایکروسافت به وجود آمد به شرح زیر هستند:
  • کنسول ایک باکس وان نیاز ندارد که هر ۲۴ ساعت به اینترنت متصل شود تا بتوان با آن بازی کرد. با تهیه ی کنسول پس از یک بار اتصال به منظور راه اندازی دستگاه و ستآپ کردن آن، دیگر خبری از اتصال اجباری به اینترنت نخواهد بود. البته این بدان معنا نیست که ایکس باکس وان یک کنسول آفلاین میشود چرا که همانند گذشته برای انجام بازی های MMO و آنلاین به اینترنت نیاز است، اما اینبار دیگر اختیارش دست خودمان است.
  • خرید، فروش، معاوضه، اجاره و حتی هدیه دادن بازی ها بلامانع است. دقیقا همانند بازی های ایکس باکس ۳۶۰ ما میتوانیم بازی های خود را به دوستانمان داده یا آن ها را بفروشیم بازی های ایکس باکس وان محدود به کنسول خاصی نمیشوند و میشود از یک دیسک در چند کنسول مختلف استفاده کرد. البته همانند چیزی که در حال حاضر در کنسول ایکس باکس ۳۶۰ وجود دارد، برای اجرای بازی ها دیسک باید داخل دستگاه باشد.
  • از این پس تمامی بازی های ایکس باکس وان بدون قفل منطقه ای و یا به عبارت دیگر ریجن فری(region-free)خواهند بود.
  • علاوه بر تهیه ی فیزیکی بازی ها بر روی دیسک، شما قادر خواهید بود که بازی هایتان را در روز عرضه شان دانلود کرده و به استفاده از آنها حتی به صورت آفلاین بپردازید. البته این بازی های دانلود شده قرض داده نمیشوند.
don_mattrick111-700x360.jpg


خلاصه ای از صحبت های دان متریک:
ما سعی داریم تا ایکس باکس وان بهترین وسیله برای بازی و سرگرمی باشد و با مجهز کردن آن به انواع تکنولوژی، سعی در هرچه بهتر کردن آن داریم. اما ما از لحظه معرفی ایکس باکس وان تا کنون با شما بودیم. به صورت مستقیم نظرات شما را میخواندیم و انتقاد هایتان را می شنیدیم. من میخواهم این فرصت را غنیمت بشمارم و از شما بابت کمکی که به ما در ساخت ایکس باکس وان کردید تشکر کنم. شما از آسانی و انعطاف پذیری بازی های ۳۶۰ به ما میگفتید و میگفتید که چقدر با آنها راحت هستید و اینکه میخواهید بازی ها قرض بگیرید. همچنین به ما میگفتید که میخواهید هرچقدر که میخواهید، بدون توجه به این که کجای جهان هستید بازی ها را به صورت آفلاین هم اجرا کنید. پس بنابر این امروز من تغییراتی که در سیاست های کنسول انجام شده است را اعلام میکنم.( همان موارد بالا – م )
در نهایت من این اشتیاق شما را ستایش میکنم و به شما میگویم که ما بازخورد نظرات شما را میبینیم و این بازخورد های شما هستند که برای ما اهمیت دارند.
در پی اعلام این خبر که تیتر اکثر پایگاه های خبری شده است سایت معتبر گیم استاپ، بابت این کار از مایکروسافت تشکر کرد و خیلی خیلی خوشحال شد و آن را تصمیم صحیح و به جایی خواند.
 
بالا