خرید بک لینک,خرید رپورتاژ آگهی
zula

اختلاف ساعت server با client و رفع این مشکل

شروع موضوع توسط marooned_tools ‏22 آگوست 2007 در انجمن asp , ASP.NET

1. marooned_tools

marooned_tools کاربر تازه وارد

سلام دوستان من یه مشکل دارم کسی می تونه کمکم کنه ؟

من یه صفحه دارم که از طریق اون میشه یک مطلب نوشت و ارسال کرد - بعد در یک صفحه دیگه مطالب ارسالی مردم نشون داده میشه - یه چیزی مثل همین تاپیک ها - فقط به مشکل دارم وقتی کسی مطلب خودشو ارسال می کنه من اونو تو دیتابیس ذخیره می کنم به تاریخ و ساعت همون لحظه اما چون سرور Hosting من تو آمریکاست تاریخ و ساعت به وقت سرور ثبت می شه - مثلا اگه امروز صبح ساعت 8 یکی مطلب ارسال کنه توی دیتابیس به تاریح دیشب ساعت 12:30 ثبت می شه - می دونم که باید یجوری Time سرور رو به Time کلاینت تبدیل کنم و یا اینکه از Timezone استفاده کنم اما چجوری ؟

راستی من از کلاس Datetime برای دسترسی به تاریخ استفاده کردم و توی این کلاس هیچ متدی که بهم کمک کنه پیدا نکردم.

تورو خدا کمکم کنید. ممنون
    :(

2. کوتاه کننده لینک
  3. marooned_tools

بابا یعنی یه مسلمون پیدا نمی شه جواب من بیچاره رو بده ؟:(

4. mosyhey1

mosyhey1 Registered User

یکی از راه هایش این است که شما زمان را همین گونه در دیتا بیس ذخیره کنید و سپس هنگام نمایش از همه 7.5 ساعت کم کنید و آن را نمایش دهید. البته در مواقع مختلف سال این اختلاف شاید فرق کند به علت ساعات تابستانی کشور ها.

5. marooned_tools

به این راه فکر کردم اما اگه با اضافه شدن به ساعت هاست از 12 شب بگذره میره روز بعد اونوقت باید تاریخ رو هم 1 روز ببرم جلو و با وجود تفاوتهای فاهش تقویم میلادی و شمسی در موارد استثنایی به مشکل بر می خورم. راه اصولی تری باید باشهو من یادمه توی vb 6 میشد به تاریخ یک محدوده زمانی اضافه کرد مثلا 1 روز و 2 ساعت و 50 ثانیه اونوقت تاریاتوماتیک می رفت جلو . یه همچین چیزی می خوام.

6. mosyhey1

mosyhey1 Registered User

اگر شما هنگام ذخیره زمان ارسال پیام بازدید کننده آن را با فرمت کامل تاریخ و زمان که از دستور Now() به دست می آید استفاده کنید با جمع و تفریق زمان، تاریخ هم عوض می شود.
    برای مثال در کد زیر ابتدا زمان و تاریخ جاری و سپس تاریخ و زمان 7.5 ساعت پیش را چاپ می کند و اگر نیاز باشد تاریخ را هم تغییر می دهد:
    کد:
    <%
    Response.Write(Now())
    Response.Write("<hr>")
    Response.Write(Now()-(7.5/24))
    %>
    راه دیگر این است که شما زمان جاری را از زمان ثبت شده کم کنید و این طور نمایش دهید: "2 ساعت پیش" یا "20 روز و 3 ساعت پیش". که در این صورت مهم نیست ساعت سرور چند باشد.

avanak عسل طبیعی و گرده گل ایرانی همکاری در فروش