برگزیده های پرشین تولز

اخراج منشی

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
آقا این پست بیشتر یه درد دل هست،
من یه منشی داشتم که خیلی پیگیر کارها بود و بازدهی شرکت رو چند برابر می‌کرد، متاسفانه ایشون برای پدرش مشکلی پیش اومد و دیگه نتونست برامون کار کنه و مجبور شدیم شخص دیگه‌ای رو به عنوان منشی استخدام کنیم، منشی جدیدمون لیسانس داره و هیچ تجربه‌ای تا حالا نداشته، با توجه به وضع مالی خانوادش و ... نیاز به کار داشت و از طرف یکی از همکارا معرفی شد، خلاصه ما ایشون رو استخدام کردیم... این منشی جدید از ماه قبل که مشغول به کار شده وضعیتش بد نبود و من امیدوار بودم که تو کارش رشد کنه،
بعد یکی دو هفته من احساس کردم ایشون پای تلفن حرفهای بی ربط به کارمون میزنه، خلاصه کم کم مطمئن شدم که ایشون از صبح تا شب اینجا تو نیازمندیهای همشهری دنبال کار می‌گرده!! حالا من نمی‌دونم ایشون چه تصوری از خودش داره ولی ایهاالناس شما بگین ۷۰۸ هزار تومن + بیمه + غذا برای جواب تلفن دادن از ساعت ۹ تا ۴/۵ کمه؟! تازه روز کاریمون شنبه تا چهارشنبه هست یعنی پنجشنبه‌ها تعطیلیم. برای یه دختر لیسانس بی تجربه کمه؟!
امروز یه چشمه جدید از کارهای ایشون رو هم به عینه دیدم اونم بازاریابی واسه شرکت رقیب ما که منشی اون شرکت خواهر ایشونه! یکی تماس گرفته بود و ایشون شماره دفتر یه شرکت دیگه رو داد به طرف! این دفعه دیگه تاب نیاوردم و گفتم شماره ایشونو به کی دادی؟! گفت یه کار دیگه بود یه بحث خصوصی بود، من نمی‌دونم چرا برای حرف خصوصی با ایشون به دفتر ما زنگ می‌زنن؟ بعد هم شروع کرد به طلبکار بازی که من تعهد کاری دارم و این حرفها!!! منم گفتم قبل از شما ما ماهی حداقل ۳ یا ۴ قرارداد جدید داشتیم از وقتی شما اومدین یه قرارداد هم نبستیم
خلاصه من تصمیم گرفتم آخر این هفته با ایشون تسویه حساب کنم و از شرش راحت بشم
اینایی که می‌گن کار نیست، اینایی که می‌گن همه جا از آدم کار می‌کشن و اخراج می‌کنن، امثال این خانوم هستن! متاسفانه اخلاقیات یا تعهد کاری برای جوونای ما هیچ معنایی نداره دیگه، کار این خانوم کم از دزدی نداره، از من حقوق می‌گیره، پول تلفن و غذاشو من می‌دم بعد ایشون برای خودش دنبال کار بهتر می‌گرده! برای رقیبم بازاریابی می‌کنه!!
واسه همین چیزاس که اونی که میاد تو پی تی میگه کار نیست، من به خونش تشنم و یقشو می‌گیرم!

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
آقا توقعات بالاست. ما هم اغلب اوقات تو شرکت نیروی جدید میگیریم هنوز مرکب حکمش خشک نشده میاد راجع به اضافه حقوق و مزایای رفاهی صحبت میکنه. من کار قبلیم خدمات نرم افزاری بود کارشناس صفر کیلومتر استخدام میکردیم کلی آموزش میدادیم طرف به محض این که کمی با کار آشنا میشد با مشتری صحبت میکرد که تو پول قرارداد پشتیبانی ای که قراره بدی شرکت رو نصف یا کمتر بده به خود من من خودم پشتیبانیت میکنم بعد هم از وقت شرکت میزد و با امکانات شرکت به اونها سرویس میداد.
خیلی چیزها تو زمینه اخلاقیات تو این مملکت از بین رفته یا داره میره به خاطر همین تا یکی میگه ما فرهنگ دو هزار و سه هزار و چهار هزار ساله داریم جفت پا میرم تو دهنش.

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
دقیقا.
همه فقط دنبال اینن که یه جوری از هم دیگه دزدی کنن.
از تقلب تو امتحان بگیر برو بالا تا استاد های دانشگاه.
تعهد کاری صفر مطلق حاکمه.

و اگه قرار باشه شما به این اخلاقیات پایبند باشی ضرر می کنی.فقط و فقط پول حاکمه.و خوب انتظار غیر از اینهم نمیره.

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
در اینکه طرف بی وجدان وبچه پرو.... بوده بحثی نیست، منتها نکتش به نظر من اینه که معرفش هم بی تقصیر نیست که ایشون رو معرفی کرده
من داداشه خودمو کلی آنالیز میکنم تا به جایی معرفیش کنم چه برسه به بقیه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
من یه منشی داشتم که خیلی پیگیر کارها بود و بازدهی شرکت رو چند برابر می‌کرد، متاسفانه ایشون برای پدرش مشکلی پیش اومد و دیگه نتونست برامون کار کنه و مجبور شدیم شخص دیگه‌ای رو به عنوان منشی استخدام کنیم، منشی جدیدمون لیسانس داره و هیچ تجربه‌ای تا حالا نداشته، با توجه به وضع مالی خانوادش و ... نیاز به کار داشت و از طرف یکی از همکارا معرفی شد، خلاصه ما ایشون رو استخدام کردیم... این منشی جدید از ماه قبل که مشغول به کار شده وضعیتش بد نبود و من امیدوار بودم که تو کارش رشد کنه،
بعد یکی دو هفته من احساس کردم ایشون پای تلفن حرفهای بی ربط به کارمون میزنه، خلاصه کم کم مطمئن شدم که ایشون از صبح تا شب اینجا تو نیازمندیهای همشهری دنبال کار می‌گرده!! حالا من نمی‌دونم ایشون چه تصوری از خودش داره ولی ایهاالناس شما بگین ۷۰۸ هزار تومن + بیمه + غذا برای جواب تلفن دادن از ساعت ۹ تا ۴/۵ کمه؟! تازه روز کاریمون شنبه تا چهارشنبه هست یعنی پنجشنبه‌ها تعطیلیم. برای یه دختر لیسانس بی تجربه کمه؟!
امروز یه چشمه جدید از کارهای ایشون رو هم به عینه دیدم اونم بازاریابی واسه شرکت رقیب ما که منشی اون شرکت خواهر ایشونه! یکی تماس گرفته بود و ایشون شماره دفتر یه شرکت دیگه رو داد به طرف! این دفعه دیگه تاب نیاوردم و گفتم شماره ایشونو به کی دادی؟! گفت یه کار دیگه بود یه بحث خصوصی بود، من نمی‌دونم چرا برای حرف خصوصی با ایشون به دفتر ما زنگ می‌زنن؟ بعد هم شروع کرد به طلبکار بازی که من تعهد کاری دارم و این حرفها!!! منم گفتم قبل از شما ما ماهی حداقل ۳ یا ۴ قرارداد جدید داشتیم از وقتی شما اومدین یه قرارداد هم نبستیم
اینایی که می‌گن کار نیست، اینایی که می‌گن همه جا از آدم کار می‌کشن و اخراج می‌کنن، امثال این خانوم هستن! متاسفانه اخلاقیات یا تعهد کاری برای جوونای ما هیچ معنایی نداره دیگه، کار این خانوم کم از دزدی نداره، از من حقوق می‌گیره، پول تلفن و غذاشو من می‌دم بعد ایشون برای خودش دنبال کار بهتر می‌گرده! برای رقیبم بازاریابی می‌کنه!!
واسه همین چیزاس که اونی که میاد تو پی تی میگه کار نیست، من به خونش تشنم و یقشو می‌گیرم!
یک همچین آدمایی احتمالا بعد اخراج هم میرند دنبال شکایت از شما برای اینکه اخراجشون کردید

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
آقا منشیتو از ماه اول بیمه کردی؟ معمولاً یک ماه آزمایشی استخدام می کنند و بعدش اگه تو این یک ماه انتظارات رو تونست برآورده کنه قراردادهای کوتاه قابل تمدید می بندند. تنها دلیلش هم اینه که از این مشکلات پیش نیاد. البته اینو بگم که همه هم مثل این خانم اینطوری نیستند. یه وقت یدبین نشی نسبت به استخدام کارمند جدید.

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
آقا منشیتو از ماه اول بیمه کردی؟ معمولاً یک ماه آزمایشی استخدام می کنند و بعدش اگه تو این یک ماه انتظارات رو تونست برآورده کنه قراردادهای کوتاه قابل تمدید می بندند. تنها دلیلش هم اینه که از این مشکلات پیش نیاد. البته اینو بگم که همه هم مثل این خانم اینطوری نیستند. یه وقت یدبین نشی نسبت به استخدام کارمند جدید.
نه من تا ۲ ماه بیمه نمی‌کنم، این که گفتم با بیمه منظورم توافقمون بوده، اگه این کارارو نمی کرد قراربود تو لیست آذر یا دی اضافه بشه

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
708 هزارتومان پول زیادی نیست اون 8 هزارتومن دیگه چیه:Dبدبخت باید نصف پول هزینه رفت آمد کنه بقیش هم استهلاک خودش هست تهش چیزی نمی مونه
میشه بپرسم کار شما چی هست؟

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
708 هزارتومان پول زیادی نیست اون 8 هزارتومن دیگه چیه:Dبدبخت باید نصف پول هزینه رفت آمد کنه بقیش هم استهلاک خودش هست تهش چیزی نمی مونه
شما انگاری از وضع مملکت و حقوقا خبر نداری

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
تو اینکه این پول کمیه شکی نیست اما فعلا وضع همینه .لیسانسه برنامه نویس را دارند اینقدر بهش می دهند برای منشی ساده زیاد نباشه کم نیست

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
تو اینکه این پول کمیه شکی نیست اما فعلا وضع همینه .لیسانسه برنامه نویس را دارند اینقدر بهش می دهند برای منشی ساده زیاد نباشه کم نیست
البته لیسانس و برنامه نویس اکثرا فقط اسم مدرک یدک میکشن تو دانشگاه فقط مدرک میدن طرف لیسانس برق داره هیچی حالیش نیست بعدش هم 708 هزار تومن واقعا پول کمی هست شما حساب کنید طرف به قول شما لیسانس داره 4 سال درس خونده تو این چهارسال میلیونها تومن خرج کرده آنوقت بیاد 708 تومن بگیره نصفش هم هزینه کرایه ماشین بکنه هزینه استهلاک خودش چیزی دستش نمیگیره یعنی اگه عملا اگه به فرض در دانشگاه آزاد درس خونده باشه اگه تو این مدت پول شهریه دانشگاه پس انداز کرده بود الان با سودش حداقل 40-50 میلیون داشت پس عملا نمی صرفه

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
شما انگاری از وضع مملکت و حقوقا خبر نداری

چرا خبر دارم چهارسال درس بخونی کلی هزینه کنی آخرش بری 708 تومن بگبری اونم با آخم کلی همن اعصابت خورده بشه نمی صرفه

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
وضع مملکت که همینه، الان دکتری هم داشته باشی، اگه بری در مسیر کارگری بیفتی، کارفرما عشقش بکشه همین حقوق پایه کارگری که به هر کسی صرفنظر از مدرکش که همین 700 تومن هست می ده. این که بگی طرف دختره، طرف خرج خانواده نداره، طرف اجاره خونه نداره هم توجیه تضییع حقه. وقتی وضع این طوریه، کسی هم از کارش راضی نیست. کارفرماش هم در نتیجه راضی نیست، و این وضع همین طور ادامه داره.

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
چرا خبر دارم چهارسال درس بخونی کلی هزینه کنی آخرش بری 708 تومن بگبری اونم با آخم کلی همن اعصابت خورده بشه نمی صرفه
دختر با کمتر از این حرفام هم کار میکنن اینقدر بازی در نمیارن
ایشون با عنوان منشی استخدام شده اگر خیلی عرضه میداشت میرفت تو تخصص خودش میلیاردی در میاورد البته اگه همچین چیزی امکان پذیر بود تو ایران!
اون مدرکش هم به درد ازدواج کردنش میخوره فقط
مگه بابای ما با لیسانسش و این همه سال سابقه کار و سگ دو زدن چقدر در میاره که خانوم چیز بهتر بخواد تازه نون یه خونواده هم داره میده
تو کارخونه بابای ما که منشی دارن از این بیشتر نمیدن مشکل رفت و امد هم با خودشونه نمیخوان نیان کار کنن
!

lucifer_quest

Registered User
لایک‌ها
748
این "استهلاک خودش" رو منظورت چی بود؟!! :Dمگه چی کار می کنه که مستهلک می شه؟:general707:

stole110

Registered User
لایک‌ها
481

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
داداش کار خصوصی معنی نداره
همین که با تلفن کار شخصی انجام میده کاملا خلافه چه برسه به بازاریابی برای رقیب

samanni

Registered User
لایک‌ها
725
من از استارتر عذر میخوام واقعا نمیشه یک طرفه رفت به قاضی و نمیشه یکجانبه قضاوت کرد
من در مورد اینکه ایشون دنبال کار بهتر میگردن رو کاملا توجیه میکنم یعنی هر کسی بهرحال دنبال اینه که بتونه اینده کاریش رو بهتر کنه و پیشرفت کنه مطمینا خود شما هم دوست دارید هر روز بیشتر پیشرفت کنید و اینده بهتری داشته باشید اینکه ایشون دنبال کار بهتری هست کاملا عادی و معمول هست
اما در مورد اینکه با شرکت رقیب صحبت میکنه و ...واقعا اگه باعث بشه شما متضرر بشید اون موقع حق باشماس اما باز هم اگه باعث ضرر و زیان نشه واقعا میشه این رو هم مربوط به همون مسایل شخصی دونست مخصوصا اینکه فرمودید خواهر ایشون هم تو شرکت دیگه اس بنده یا شما هم اگه یجا خواهر یا برادرمون گرفتاری داشته باشه بهش کمک میکنیم حتی اگه تو شرکت رقیب باشه البته گفتم در موردی که به شرکت ضرر وارد نباشه
امیدوارم مشکلتون با ایشون حل بشه و اگه نشد در اینده مورد بهتری رو انتخاب کنید
ولی چیزی که مهمه یه مدیر میتونه به شکلی رفتار کنه که کارمند رو راضی نگهداره شما میتونید باهاشون صحبت کنید و برداشتتون رو کاملا شفاف از رفتار ایشون بگید و خواسته هاتون رو هم بگید مثلا اینکه ایشون دنبال کار بهتری هست برا شما هیچ مشکلی نیست اما اینطور نباشه که به کار شما صدمه واردبشه و تا انتخاب جایگزین مناسب ایشون متعهد بشه که کارش رو انجام بده
موفق باشید

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
این "استهلاک خودش" رو منظورت چی بود؟!! :Dمگه چی کار می کنه که مستهلک می شه؟:general707:
استهلاک دیگه از هرچی زیاد کار بکشی مستهلک میشه مثلا یه ماشین صفر وقتی هر روز باهاش بری بیای فرسوده میشه و به خرج میفته آدمم همینطور هست وقتی شما از ساعت 8صبح تا شب سرپا هستی و فعالیت میکنی علاوه بر اینکه ممکن بیمار بشی خرج های مثل پوشاک خوراک و خرج های متفرقه دیگر هم ممکن هست باشه یه کفش اگه مرتب هر روز 12 ساعت پات باشه معلومه که سر یک ماه زوارش در میره حالا فهمیدی استهلاک چیه تو ماشین لنت ترمز عوض میکنیم تو آدم چیزای دیگه :D

بالا