برگزیده های پرشین تولز

اخراج 21 هزار كارگر بزرگترين خودروساز آمريكا

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
شركت خودروسازي جنرال موتورز آمريكا اعلام كرد قصد دارد بيش از 21 هزار نفر از كارمندان خود را در راستاي اجراي اصلاحات ساختاري و كاهش هزينه ها طي سال 2010 اخراج كند .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتدپرس ، جنرال موتورز با شديدترين كاهش فروش طي 27 سال اخير روبرو شده و براي ادامه حيات و بقاي اقتصادي خود به شدت تلاش مي كند . دولت آمريكا نيز تا ابتداي ژوئن به اين شركت فرصت داده تا وضعيت مالي خود را از نظر ورشكستگي اعلام نمايد .
جنرال موتورز تا كنون بيش از 4/15 ميليارد دلار كمك مالي از دولت فدرال آمريكا دريافت كرده است . اگر جنرال موتورز نتواند تا ابتداي ژوئن نظر دولت اوباما را براي ادامه فعاليت جلب نمايد ، بايد رسما اعلام ورشكستگي كند .
جنرال موتورز به دولت آمريكا و اتحاديه هاي كارگري پيشنهاد داده تا در ازاي بدهي هاي اين شركت ، سهام آن را خريداري كنند . در صورت موافقت دولت و اتحاديه هاي كارگري با اين پيشنهاد بيش از 89 درصد سهام جنرال موتورز در اختيار دولت و اتحاديه هاي كارگري قرار خواهد گرفت .
دولت آمريكا هم اكنون بيش از 50 درصد سهام جنرال موتورز را در اختيار دارد . كاخ سفيد نيز طي بيانيه اي اعلام كرد ، كارشناسان اقتصادي دولت ضمن همكاري كامل با مديران جنرال موتورز قصد ايجاد صنعت قوي و مقتدر خودروسازي در آمريكا را دارند .
فريتز هندرسون رييس جنرال موتورز نيز تاكيد كرد ، در صورت قبول پيشنهاد واگذاري سهام به دولت ، دولت آمريكا مالك اصلي جنرال موتورز خواهد شد . جنرال موتوز اكنون با بدهي 4/62 ميليارد دلاري روبرو است . در صورت موافقت دولت و اتحاديه هاي كارگري با خريداري سهام جنرال موتورز ، ميزان بدهي اين شركت به كمتر از 44 ميليارد دلار كاهش خواهد يافت .
هندرسون اذعان كرد ، ترجيح مي دهيم مساله ورشكستگي جنرال موتورز پيش از انكه به دستگاه قضايي آمريكا بكشد ، حل و فصل شود ، گرچه احتمال ورشكستگي جنرال موتورز نسبت به هفته هاي پيش بسيار افزايش يافته است .
جنرال موتورز قصد دارد تعداد كارخانه هاي خود را از 47 واحد در سال 2008 به 34 واحد تا پايان سال 2010 كاهش دهد . جنرال موتورز همچنين قصد دارد واحد توليد پونتياك را پس از 82 سال فعاليت رسما تعطيل كند .

منابع مختلف: http://www.google.com/search?hl=en&client=opera&rls=en&hs=lLg&q=21-thousand+U-S+factory&btnG=Search
http://news.google.com/news?um=1&ned=us&hl=en&ncl=1339473967&cf=all&scoring=n

pany

Registered User
لایک‌ها
19
خوب بهره وری بالا یعنی همین . در شرایطی که نیاز نیست نباید بی جهت حقوق کارگر داد.
---------------------------------------------------------------

چقدر امریکا دلسوز داره بین ایرانی ها :happy: وقتی رشد اقتصادی امریکا خوبه کسی چیزی نمیگه اما به محض رکود همه نگران میشن و دربارش حرف میزنن .

نگرانی ایرانی ها برای امریکا جالبه . مردم دلسوزی هستیم و همچنین به شدت نگران اقتصاد امریکا و جهان .

Last edited:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
خوب بهره بری بالا یعنی همین . در شرایطی که نیاز نیست نباید بی جهت حقوق کارگر داد.

خب اينكه رسم انصاف نيست. ببينيد ما چطور از ايران خودرو و سايپا حمايت ميكنيم و ماشين هاي زاقارتشون رو گرون تر ميخريم تا بيكار نشن! اونام بايد همين كار رو بكنند تا صنعت اتومبيل كشورشون به بيگانگان متكي نباشه. :lol:

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
تو هم مثه صدا وسیما بند کردی به آمریکا.
خوبه داری میبینی خیلی از کارخونه ها تو ایران هم کلی اخراج کردن یا درشون تخته شده.

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
کاش میشد بجای 20-30 میلیون پول دادن جای ماشین های آشغال داخلی ماشیناشون رو ما بخریم!

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
خوب بهره وری بالا یعنی همین . در شرایطی که نیاز نیست نباید بی جهت حقوق کارگر داد.
---------------------------------------------------------------

چقدر امریکا دلسوز داره بین ایرانی ها :happy: وقتی رشد اقتصادی امریکا خوبه کسی چیزی نمیگه اما به محض رکود همه نگران میشن و دربارش حرف میزنن .

نگرانی ایرانی ها برای امریکا جالبه . مردم دلسوزی هستیم و همچنین به شدت نگران اقتصاد امریکا و جهان .
ما درباره همه خوبی ها و بدی ها حرف میزنیم.ولی شما وقتی چیزبدی گفته میشه میبینی
اینهمه از تکنولوژی ها و .... گفته میشه ، چه در دنیای مجازی چه حقیقی
=========
ضمنا آمریکا هر روز تو بسیاری از مسائل دنیا دخالت میکنه و از جمله ایران . حتی تو داخلی ترین مسائل کشورها
ما نباید به خاطر ضعف آمریکا در به خطر انداختن اقتصاد دنیا نگران باشیم؟ (طفره نرید و جواب بدید)

Last edited:

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
هی میخوام گیر ندم ، بچه خوبی باشم نمیذاری !
تو کدوم روزنامه یا شبکه یا هر ... دیگه ای تو ایران وقتی صحبت اختراع وسیله ای یا پیشرفت تکنولوژی درباره آمریکا میشه میان دربارش کلی حرف میزنن یا بحث می کنن که تا 2 تا کارگر از 1 کارخونه تو آمریکا اخراج میشه میان سریع موضع گیری می کنن و مثل شما خبر پخش می کنن ؟!!
شد یه بار شما یه تاپیک اینجا بزنی بگی فلان چیز در آمریکا تولید شد یا کشف شد یا ... ؟!!
خوبه آدم یکم منصف هم باشه ، بد نیست .
من بخوام از یه چیزی بد بگم اول میام ازش یکم تعریف می کنم بعد میزنم تو سر مال !!
خیلی جدی میگم ، اصلا این کار هوشمندانه نیست که مستقیم از یه چیزی اونم با غرض بد بگیم .
تاثیری که سر من و بقیه دوستان میذاره دقیقا عکس اون چیزی هست که شما مدنظرتونه .
کاش حداقل میخوایم از یه چیزی بد بگیم کمی زیرکانه تر موضوع رو مطرح کنیم !

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105

سلام...

همممم......

می گم مهدی جان شما هدف خاصی رو از دادن این اخبار دنبال می کنین؟
مثلا نمی تونستین یک تاپیک بزنین برای بحران اقتصادی در غرب* و بعد اونجا این مطالب رو بنویسین برادر من؟

و سوال من اینه: نتیجه ای که خودت از این مساله می گیری چیه؟ (به جای نقل اخبارش)

* در واقع در جهان، منتها بعضا به نظر می رسه که جهان در اینجا به آمریکا محدود می شه...

پ.ن: این پست لحن کاملا سوالی داره، با لحن دیگه ای نخونیدش...

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
سلام...

همممم......

می گم مهدی جان شما هدف خاصی رو از دادن این اخبار دنبال می کنین؟
مثلا نمی تونستین یک تاپیک بزنین برای بحران اقتصادی در غرب* و بعد اونجا این مطالب رو بنویسین برادر من؟

و سوال من اینه: نتیجه ای که خودت از این مساله می گیری چیه؟ (به جای نقل اخبارش)

* در واقع در جهان، منتها بعضا به نظر می رسه که جهان در اینجا به آمریکا محدود می شه...

پ.ن: این پست لحن کاملا سوالی داره، با لحن دیگه ای نخونیدش...
ما هر جوری که تاپیک بزنیم یه عده موضع گیری میکنن و نمی خوان حرفی مخالف نظراتشون باشه.حالا اسمش رو بزاریم بحران اقتصادی ، یه سری اتفاق نادر در غرب ، چیزهایی که عمرا در غرب اتفاق بیفتید و... :D

نتیجه اینه که بعضی از دوستان می بینن که اتفاقاتی غیر از چیزی که در ذهنشون هست هم رخ میده.من هم با نظرات دیگر هموطنان بیشتر آشنا میشم.
یه کسایی هم پیدا میشن که اسم بحران و مشکلات اقتصادی رو میزارن بهره وری ;)
من بخوام از یه چیزی بد بگم اول میام ازش یکم تعریف می کنم بعد میزنم تو سر مال !!
خیلی جدی میگم ، اصلا این کار هوشمندانه نیست که مستقیم از یه چیزی اونم با غرض بد بگیم .
تاثیری که سر من و بقیه دوستان میذاره دقیقا عکس اون چیزی هست که شما مدنظرتونه .
کاش حداقل میخوایم از یه چیزی بد بگیم کمی زیرکانه تر موضوع رو مطرح کنیم !
در این مورد نظر من اینه که ذکر اخبار واقعی و بدون کم و کاست کار خودش رو انجام میده . نیازی به تعریف و تخریب نیست

Last edited:

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
نتیجه این بدگویی ها باعث شده که خیلیا شیفته آمریکا بشن و نتیجه عکس بده.
آمریکا بهترین و قدرتمند ترین کشور دنیاس .
چن لول هم از دنیا سر تره..اینم یکی دیگه.

Last edited:

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
ما هر جوری که تاپیک بزنیم یه عده موضع گیری میکنن و نمی خوان حرفی مخالف نظراتشون باشه.حالا اسمش رو بزاریم بحران اقتصادی ، یه سری اتفاق نادر در غرب ، چیزهایی که عمرا در غرب اتفاق بیفتید و... :D

نتیجه اینه که بعضی از دوستان می بینن که اتفاقاتی غیر از چیزی که در ذهنشون هست هم رخ میده.من هم با نظرات دیگر هموطنان بیشتر آشنا میشم.
یه کسایی هم پیدا میشن که اسم بحران و مشکلات اقتصادی رو میزارن بهره وری ;)

خوب، همچنان سوال من رو جواب ندادی مهدی جان.

به من بگو چه نتیجه ای می خوای بگیری؟ چه درکی از اوضاع اقتصاد جهانی داری؟
بالاخره ما هم خوشحال می شیم با نظرات شما آشنا بشیم...:happy:

---------------------
قبلنا اسمش بحران اقتصادي بود !!

و اتفاقا پانی هم درست می گه، اسم اون بهره وری بالای اقتصادی هست. و البته حرف شما هم صحیحه، اسمش بحران هم هست...

این جملات نیاز به توضیح داره، منتها اول دوست دارم جواب سوالم رو از مهدی بگیرم...

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

ميدونيد چه اتفاقاتي دور از ذهن ما هست كه اونجا هم داره اتفاق مي افته؟ مثلا اينكه دولت كمك مالي به صنايع خودرو سازي بكنه، در حاليكه ميخواد عضو سازمان تجارت جهاني هم باشه و اساس اين سازمان بر اينه كه سازنده اي كه ضرر ميده و منابع طبيعي رو داره با كارش حروم ميكنه از دور خارج بشه، نه اينكه تازه بياد و از پولهايي كه مردم بابت ماليات دادن براي جبران ضرر فلان صنعت استفاده كنه تا سر پا بمونه. شما در اين مورد تاپيك بزن، ما هم ميايم توش ميگيم واقعا اسف باره كه دولت آمريكا (مثل ما) اينكار رو كرده. اما ورشكستگي و پايان كار GM اتفاقي بود كه بايد مدتها قبل مي افتاد، نه دور از انتظاره و نه چيزي هست كه در ذهنمون نگنجه.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
خوب، همچنان سوال من رو جواب ندادی مهدی جان.

به من بگو چه نتیجه ای می خوای بگیری؟ چه درکی از اوضاع اقتصاد جهانی داری؟
بالاخره ما هم خوشحال می شیم با نظرات شما آشنا بشیم...:happy:

این جملات نیاز به توضیح داره، منتها اول دوست دارم جواب سوالم رو از مهدی بگیرم...
من نه اقتصاد دان هستم نه نظرات عمیق اقتصادی دارم . احساس میکنم لازمه اخبار متفاوتی هم در بین فعالان اقتصادی ایرانی مطرح بشه و نظرات اونها هم پرسیده بشه (به استثنای یکسری طرفداری های بی منطق)
پیتی خیلی فعال اقتصادی داره (البته منظورم در رنج کوچک و کمی هم متوسط هست)

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
من نه اقتصاد دان هستم نه نظرات عمیق اقتصادی دارم . احساس میکنم لازمه اخبار متفاوتی هم در بین فعالان اقتصادی ایرانی مطرح بشه و نظرات اونها هم پرسیده بشه (به استثنای یکسری طرفداری های بی منطق)
پیتی خیلی فعال اقتصادی داره (البته منظورم در رنج کوچک و کمی هم متوسط هست)

به طور اصولی، به عقیده ی من این حق برای من یا شمای نوعی وجود نداره که بدون توجه به حرف کسی، بی منطق بودنش رو (اونم قبل از اینکه حرف بزنه!) پیراهن عثمان کنیم و به جای حرفش، خودش رو رد کنیم.

من امشب برای شما توضیح می دم قضیه ی اون جمله ی آخر پست صفحه ی قبلم چیه (الان وقت ندارم).

ولی می تونید به پست دوستمون آمادئا در صفحه ی قبل رجوع کنید و صحبت های ایشون رو ببینید که به عقیده ی من نکات بسیار خوبی رو اشاره کردن.

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
اگر یه مقدار منطقی‌تر برخورد کنیم.

خوب مهد IT دنیا آمریکاست و خیلی از تکنولوژی‌های دنیا اونجا اتفاق افتاده و .... ( سایت‌های منم اونجاست، پرشین تولز هم اونجاست :D)

اما خوب شما حساب کنین تو کجای دنیا نرفته! کره و ژاپن پایگاه داره اروپا تو شهر‌های مختلف پایگاه داره، اطراف ما هم که انواع پایگاه‌ها رو داره.

یک سوال من رو اگه دوستان جواب بدند ممنون میشم. چرا باید این‌همه خرج بذاره رو دست خودش، این‌همه پایگاه بزنه !

من به شخصه برای مردمش و مسئولانش و دانشمندانش احترام قائل هستم. اما خوب دلیل این‌همه فعالیت‌های نظامی در مناطق مختلف دنیا چیه ؟

یک لحظه فقط حساب کنین که سربازان آمریکایی در همین عراق و افغانستان روزانه فقط 1 وعده غذا + 1 بطری آب معدنی بخورند، ببینید چقدر خرجشون هست.

چیز‌های خوب بسیاری هم داره که در این تاپیک جای بحثش نیست لازم باشه اون‌ها رو هم مطرح می‌کنیم.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
کاش همین اینترنت رو آمریکا به همه دنیا نمیداد تا تو الان نمیتونستی این تاپیک رو بزنی.
من صدا و سیما رو چن ساله انداختم تو سطل آشغال ولی بعضی موقع ها هم که صداش میرسه همش دارن در مورد آمریکا میگن.
من موندم اینجا مگه ایران نیس .خوب خبر از ایران بدید یا لا اقل از آمریکا خبر خوب هم بدید .

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
در اینجا یه خاطره‌ای تعریف کنم از یه کشیش اگه اشتباه نکنم تو ایالت ماساچوست بوده.

این کشیش تصمیم می‌گیره دنیا رو تغییر بده، بعد یه مدت میبینه کاری از پیش نبرد میاد تو کشور خودش میاد تغییر ایجاد کنه، باز نمیشه میاد تو ایالت خودش بازم می‌بینه کاری از پیش نرفت میاد تو شهر خودش تغییر ایجاد کنه بازم کار به جایی نمیرسه میاد تو محل زندگی خودشون، بازهم اتفاقی نمی‌افته بعد میاد که خانواده‌ی خودشو عوض کنه باز هم کار آنچنانی پیش نمی‌بره و در آخر مینویسه که می‌خواستم دنیا رو تغییر بدم نشد و اگر خود را تغییر می‌دادم شاید می‌توانستم دنیایی را تغییر دهم.

اینو که گفتم منظورم همون مثل هست که میگه یه سوزن به خدت بزن بعد یه جوالدوز به بقیه. ( اگه درست باشه :D)

ما بعضی وقت‌ها از مشکلات خودمون و ایرادهامون غافل می‌شیم.

در اینجا هم اگر سعی بشه کاملا بی‌طرفانه صحبت بشه بهتر هست به نظرم.

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
كاري به بحث و جدل شما ندارم ولي هيچ كس مالكيت نداره رو اينترنت....جهت اطلاعات عمومي !

بالا