برگزیده های پرشین تولز

اخطار استفاده از فیناستراید - پروپشیا - فین پشیا

momo az nakoja

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
دوستانی که دربالا گفتند که ربزش موهاشون با خوردن فیناسترابد قطع شده،یه سوال داشتم ازشون: اینکه الگوی ریزش موهاشون به چه شکلی بوده؟موهاشون از جلوی سر شروع به ریزش کرده یا از فرق سر ریزش داشتند یا اینکه تراکم موهای روی سرشون کاهش پیدا کرده؟
آخه تراکم موهای روی سرم کاهش پیدا کرده و علاوه بر اون فرق سرم هم داره خالی میشه وبشدت ریزش داره،ولی جلوی سرم ریزشی ندارم ،در نتیجه میخاستم ببینم فیناستراید اثری در ریزش موهای من داره یا نه؟ وآیا الگوی ریزش موی سر افرادی که فیناستراید در کاهش ریزششون تاثیر داره شبیه الگوی ریزش موی سر من بوده یاخیر؟
باتشکر
هر چقدر ریزش به وسطه سر نزدیکتر باشه درمانش راحتره ریزش مو در ناحیه شقیقه ها درمانی نداره تقریبا

jafarsydi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان خواهشا من رو راهنمایی کنید
من الان 1 ساله که فینستراید مصرف میکنم.بعد از 2-3ماه از مصرف این دارو،موهام به شدت شروع به سفید شدن کردند!
نمیدونم به خاطر تاثیر این دارو بوده یا نه؟واگه مصرف رو قطع کنم،ممکنه رنگ موهام برگرده؟

sa5070

Registered User
لایک‌ها
165
دوستان خواهشا من رو راهنمایی کنید
من الان 1 ساله که فینستراید مصرف میکنم.بعد از 2-3ماه از مصرف این دارو،موهام به شدت شروع به سفید شدن کردند!
نمیدونم به خاطر تاثیر این دارو بوده یا نه؟واگه مصرف رو قطع کنم،ممکنه رنگ موهام برگرده؟

منم دارم 3 سال مصرف می کنم موهای سمت شقیقه ام داره سفید میشه ولی فکر نمی کنم ربطی به مصرف این دارو داشته باشه.سفید شدن مو بیشتر ارثیه و معمولا بعد از 25 سالگی مشاهده میشه.

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
دوست عزیز فین پشیا مال هنده
فیناستراید هم ایرانیه
اطلاعاتی که شما دادید فقط در خصوص پروپشیا صادقه،اونم بخاطر دوز بالاش
من حتی تغییر تن صدای آقا و ظریف تر شدنش رو به خاطر استفاده از پروپشیا تو پسر عموم دیدم

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

cyrusz

Registered User
لایک‌ها
20
سلام....

افرادی که از این دارو برای طولانی مدت استفاده کرده اند و یا میکنند
اگر در این بحث شرکت کنند بسیار مفید خواهد بود ، نوشته ای که مشاهده
میکنید تنها از طرف اینجانب جهت اطمینان از استفاده از این دارو مورد تحقیق
واقع شده است.

در ابتدا و در شروع :
داروی فوق در زمینه جلوگیری از ریزش ارثی مو و بعضاً در دراز مدت رشد مو
تاثیر قابل توجه ای را در افراد مختلف داشته است اما بایستی ریسک
استفاده از آن نسبت به عوارض آن مورد توجه قرار گیرد.

چیزی که باعث شد این پست را بنویسیم عدم اطلاع بسیاری از افراد از آخرین تغییرات این دارو و
همچنین راحتی در دسترس بودن این دارو در ایران و عدم اعلام جدی عوارض آن از سوی پزشکان
بوده است.

بنابر آخرین اعلام های رسمی از سوی شرکت Merck تولید کننده پروپشیا عوارض شدید این محصول
ممکن است دائمی و همیشگی باشد ، اخطاری که طی سال های گذشته هرگز داده نشد.

در خیلی از موارد گزارش شده است مشکلات جنسی بواسطه این دارو بصورت کاملا دائمی باقی مانده اند.

همچنین FDA در اعلامیه ای اعلام نموده است در موارد نادر سرطان سینه مشاهده
شده است.

شرکت Merck تولید کننده این دارو بطور رسمی در آخرین اقدام بروشور داروی پروپشیا را با تذکرات بسیار
جدی
بروز کرده است با این عنوان که احتمال اینکه عوارض برای همیشه باقی بمانند برای همیشه وجود دارد.

بدین معنی که ناتوانی جنسی دائمی و کامل و... این دارو میتواند ثابت بمانند. این بروز رسانی بروشور تقریبا بی سر و صدا صورت گرفته است.

همچنین طی آخرین اعلام این شرکت افسردگی/عصبانیت به عوارض جدی این دارو افزوده شده است،
مواردی از جمله افسردگی ، تفکر جدی خودکشی و Panic Attacks گزارش شده است.

برخلاف گفته این شرکت که تنها 2 درصد از مردم دارای عوارض جانبی این دارو خواهند شد
هم اکنون و پس از گذشت سالها افراد بسیاری از سرتاسر دنیا دچار عوارض بسیار خطرناک این دارو
گردیده اند. و هم اکنون تعداد شکایات بالاست. قطعاً درصد خیلی بیشتری گریبان گیر عوارض هستند.

همچنین شرکت فوق دربرابر تغییر بروشور و اخطارهای لازم مقاومت های بسیاری را تاکنون
داشته است که در نهایت برخی از آنها که در بالا ذکر شده است را اعلام نموده است.

برخی از عوارضی که هرگز به شما گفته نشده است و ممکن تا مدت که مصرف
میکنید بروز نکند (با اینحال بروز میکند.) پوست شما خصوصا پوست صورت ،
پس از مدتی بسیار چروکی و دارای مشکلات پوستی خواهد شد.
(بنابر گزارش های مصرف کنندگان)

قابل ذکر است علاوه بر تمامی عوارضی که تاکنون در بالا نوشته شده است بسیاری از
عوارض پس از ترک و عدم مصرف این دارو مشاهده خواهد شد.

بزرگترین بی صداقتی شرکت Merck این است که عوارض دارو کاملا پس از ترک استفاده دارو
از بین میروند اما این تنها یک دروغ بوده است و برای بسیاری از افراد دائمی میباشد.
این گفته را خود شرکت Merck اخیراً تایید نموده است.

اعلامیه های رسمی شرکت Merck :

منبع رسمی همین شرکت بیلیون دلاری Merck میباشد :

بروز رسانی های بروشور در آمریکا

As of April 2011, Merck has updated the USA Propecia leaflet:
Pg 3. http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/p/propecia/propecia_ppi.pdfPg 10 - http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/p/propecia/propecia_pi.pdf

توضیحات مربوط به دارو در بروشورهای اروپا

به نظرم استفاده از داروی پروپشیا (فیناستراید) دقیقا مانند یک قمار سنگین میماند.
ممکن است شما جزئی از افرادی باشید که عوارض آن به شدت روی شما
اجرا شود و یا جزئی از افرادی باشید که عوارض آن دیرتر بروز کند.
(مثلا بعد از چند سال استفاده) یا اگر بتوان گفت اصلا بروز نکند که بعید است هرچند کم باشد.

و با توجه به اینکه قطع دارو به ریزش مو دقیقا به حالت قبلی را در پی دارد
قابل تامل است...هرچند به احتمال زیاد ریزش شدیدتر نمیشود.

این دارو تاثیرات جالب توجه ای را در حفظ مو دارد ، اما باور کنید ارزشش
را ندارد. حداقل طاسی و... بیماری نیست که بخواهید سر آن کل زندگی خود را
در ریسک قرار دهید و تا سالهای سال دارای مشکلات بسیاری شوید.

در پایان اینکه :
داروی فوق بسیار قوی است ، به کوچکی و 1 میلی گرم بودن آن توجه نکنید !
اگر کماکان اصرار به استفاده از این دارو دارید هرگز دوز آن را افزایش ندهید.

یک سوال مهم مطرح است ، بر فرض اینکه با قطع دارو عوارض کاملا برطرف شوند،
طبیعتاً تمامی مویی نیز که بواسطه این دارو ریزش نکرده اند و یا رشد کرده اند شروع
به ریزش خواهند کرد.

سلام به کاربر عزیز ایرانیی و همچنین بقیه دوستان
من حدود 5ماه از فین پشیا استفاده کردم و دچار افسردگیه بدی شدم.اما به دکتر که گفتم،گفت ربطی نداره.
اما من دارو رو قطع کردم و خوب شدم.
اینجا هرکس باید دکتر خودش باشه.اگر بخایم به حرف دکترایی که فقط فکر ویزیت بیشتر هستند گوش کنیم ،معلوم نیست چه بلایی سرمون بیاد.
این تجربه ای بود که من کردم.و به نظر میاد هنوز اون عارضش باهامه.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

jafarsydi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من 27 سال دارم و 10 درصد از موهام ریخته. و 1سال هست که پروپرشیا میخورم.
برای سفیدی موهام رفتم دکتر وبهش گفتم که پروپرشیا میخورم.
گفت دیگه هرگز اون قرص رو نخور چون اثراتش همیشگیه و عقیم میشی.ایرانی و آمریکایی هم نداره.
به خدا بمیرم دیگه از اون قرص نمیخورم....

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
منم هر جا که در مورد این قرص مطلب دیدم گفتم ! دکتر من گفت چند ماه قبل از اینکه کسی بخواد بچه دار بشه قطع کنه اوکی هست
اما من که متاهل نیستم اما از وقتی با عوارض اشنا شدم قطع کردم به نظر من مانوکسیدیل هم بی ضرره و هم بدون عوارض مشابه فیناستراید

amir3852

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام به همه
من حدود 1 سال دارم مصرف ميكنم
فين پشيا هندي ميگيرم ولي مصرف دائمي نداشتم 6 ماه كامل خوردم روزي يكبار ولي الان خيلي وقت مصرف نميكنم چون متوجه شدم كه ديگه كنترلي روي انزال و مسائل جنسي ندارم
از زمان شروع مصرف بسيار پرخاشگر شدم و شديدا عصباني ميشدم متوجه چروك شديد صورتم شدم متوجه سفيدي موي صورتم شدم
بعد بزرگترين مشكل اينكه الان در كمتر از يك دقيقه دهنم صاف ميشه
از اولش هم ميدونستم عوارض جنسي داره ولي بخاطر موهام چاره اي نداشتم البته خيلي تاثيري نداشتش ولي موهاي سرم ريزشش كمتر شده و بهتر شده

بزرگترين مشكل اين قرص طبق سايت FDA و سايتهاي بزرگ دارويي Drugs.com كاهش ميل جنسي و كاهش زمان انزال و كلا روي سيستم جنسي تاثير خيلي بدي داره

الان باورتون نميشه دارم دنبال سمناكس و ويگركس پلاس ميگردم كه حداقل كمي زمان سكس رو بالا ببره تا مياييم تكون بخوريم ...

من از دوست عزيزمون كه اطلاع رساني دقيق و درست رو انجام دادند خيلي خيلي ممنونم

لطف بزرگي كردين

m.shahi

Registered User
لایک‌ها
0
داروی جدیدی به بازار آمده که موثر است و تقریباً همان تاثیرات فیسنتراید را دارد (به گفته متخصصان پوست)
اما بدون عوارض و شیمیایی هم نیست. پ.خ شد.
جناب ایرانی عزیز
میشه اسم این دارویی که می فرمایید رو برای بنده هم پخ کنید؟
من 9 ماه فین پشیا مصرف کردم بعدش 8 ماه آوودارت (اشتباه بزرگی بود) دوباره برای 11 ماهه که برگشتم رو فین پشیا ولی دیگه تاثیر نداره و الآن رویش مو چه از لحاظ کمی و چه طولی خیلی کم شده و موهام نازک شده ولی میترسم قطعش کنم فکر میکنم نکنه بدتر بشه و کلا نا امید بشم چون تو این زمینه خیلی استرس دارم به نظرتون چطور قطع کنم چیزی اول جایگزین کنم و بعد کم کم قطع کنم؟ کسی تجربه داره تو این زمینه؟
ممنون

v_t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
afshin5
جمله ی آخرتون جالب بود
ما متوجه شدیم ولی FDA و یک پزشک در سطح جهانی متوجه نشده!

v_t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
هستند افرادی که از این موضوع اطلاع دارند چند وقت پیش تو یکی از سایتها یه متخصص پوست نوشته بود کمبود تستسترون میتونه باعث ریزش مو از نوع نعل اسبی بشه جدا از اون تبیان هم تو یکی از مقالاتش به این موضوع اشاره کرده گویا تازه دوزاریها داره میفته بهتون قول میدم در آینده نه چندان دور این فرضیه مطرح بشه منتها قدری زمان میبره
لینک تبیان
وقتی هورمون تستوسترون یا مردانه کم شود

علائم کاهش تستوسترون در مردان
در برخی مردان، کاهش تستوسترون باعث علائم واضحی می شود، از قبیل:
- تحلیل (کوچک شدن) عضلات
- ریزش موی سر
- بزرگ شدن سینه
- کوچک شدن بیضه
این قرص تستسرون را کم نمی کند
از تبدیل تستسترون به دی DHD جلوگیری می کند
آنهم حدود 70 درصد از این تبدیل را روزانه جلوگیری میکند
صحیح عرض می کنم؟

Lovelylady

Registered User
لایک‌ها
95
من نمیدونم شما با خوندن 4 تا بروشور و بدون اینکه بدونین چطوری دارین اطلاعات غلط رو پخش میکنین. فیناستراید عوارض خاصی نداره. هیچ اثری روی سرطان سینه نداره. در ضمن این مواردی که شما اشاره کردین اثبات نشده. یه سری داروهای در رابطه با رشد مو هستند که اگر به دکتر پوستتون بگین که مثلا سابقه سرطان سینه توی خانوادتون دارین به شما تجویز نمیکنن و میگن که مشکل زا میشن. اصولا داروها ریسک ابتلا به بیماری رو بالا میبرن اما باعث بیماری نمیشن. اون ریسک هم خیلی ساده است پیشگیری ازش. باید بیماری های زمینه ای و ارثی تون رو به دکترتون بگین تا داروهایی که میتونه خطر رو گاهی افزایش بده تجویز نکنه. فیناستراید یه داروی خیلی ساده و کم عوارض هست. اثرش هم بعد از قطع به طور کل از بین نمیره. اگرچه کلا اثر خاصی هم نداره.

Last edited:

saeedbg

Registered User
لایک‌ها
171
سلام
من جلوی سرم و بالای سرم ریزش شدید دارم
پوست صورت و سرم هم خیلی شدید چربه
رفتم دکتر برام فینپشیا 1 میلی گرم تجویز کرد حدود 10 بسته
اما الان اینارو خوندم دو دل شدم نمیدونم مصرف کنم یا نه
از طرفی هم به خاطر موهام خیلی ناراحتم

Sent from my LT29i using Tapatalk 2

Last edited:

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
من و همسرم می خواستیم از این دارو مصرف کنیم.
به خصوص که همسرم ریزش موی زیادی داره و این مسئله ارثی هم هست!
پس بریم سراغ ماینوکسیدیل خوبه؟
میشه کسی از دوستان که می دونه راهنمایی کنه.
با تشکر

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
من و همسرم می خواستیم از این دارو مصرف کنیم.
به خصوص که همسرم ریزش موی زیادی داره و این مسئله ارثی هم هست!
پس بریم سراغ ماینوکسیدیل خوبه؟
میشه کسی از دوستان که می دونه راهنمایی کنه.
با تشکر

میانوکسیدیل برا خانوما اصلا توصیه نمیشه چون معمولا باعث ایجاد مو تو ناحیه پیشانی هم میشه،همینطور پرمویی داخل بینی و ضخیم شدن موهاس دست و پا

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
میانوکسیدیل برا خانوما اصلا توصیه نمیشه چون معمولا باعث ایجاد مو تو ناحیه پیشانی هم میشه،همینطور پرمویی داخل بینی و ضخیم شدن موهاس دست و پا

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

ممنون از پاسختون
چیزی هست برای خانومها بشه استفاده کرد.
یه مخلوطی از روغن زیتون و زرده تخم مرد و پودر نخود رو شنیدم. از این ماه می خوام شروع کنم. اما نیاز به یه دارو دارم.
موهام خیلی ریزش پیدا کرده. نمی دونم به خاطر رژیمه یا رنگ و دکلره ؟!

IIXL

Registered User
لایک‌ها
31
من دو سال پروپشیا مصرف کردم تا پیک ریزش مو که در خانواده ی ما دوران بلوغ هست بگذرونم بعد از اون اثر هرمون ها روی فولیکول مو کم میشه در نتیجه یا کلا ریزش قطع میشه یا فقط موهاتون کم پشت میشه و دیگه کچل نمی شید پس لازم نیست تا آخر عمر بخورید
حداقل زمان مصرف هم ۱ ماه هست یعنی باید یک ماه بخورید تا دارو وارد فاز اثرگذاری بشه
حداقل چند ماه باید مصرف کنید تا تاثیرات ببینید
پس دوستانی که دوره های یک ماه میرن خودشون خسته نکنند
در ضمن این قرص از ریزش مو جلوگیری می کنه و کاری به رشد مجدد نداره پس در کنارش برای رشد مجدد مو و تقویت موهای ضعیف از محصولات دیگر مثل ماینوکسیدیل استفاده کنید
در آخر با خوردن نمونه هندی و ایرانی پول و وقت خودتون تلف نکنید که نسبت تاثیرش با مشابه آمریکایی ۱ به ۱۰۰۰ هست و اگر مقدور هست حتما آمریکایی یا آلمانیش تهیه بفرمایید

Sent from my iPhone using Tapatalk

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
ممنون از پاسختون
چیزی هست برای خانومها بشه استفاده کرد.
یه مخلوطی از روغن زیتون و زرده تخم مرد و پودر نخود رو شنیدم. از این ماه می خوام شروع کنم. اما نیاز به یه دارو دارم.
موهام خیلی ریزش پیدا کرده. نمی دونم به خاطر رژیمه یا رنگ و دکلره ؟!

حقیقتشو بخواید به جز (پروپشیا-فینپشیا-فیناستراید-ماینوکسیدیل) تمامی داروهایی که تو مجلات،روزنامه ها و... ذکر میشه،خیلی نمیشه روشون حساب کرد،چون از لحاظ جهانی اثرگزاریشون در ریزش مو اثبات نشده،پس من خیلی توصیه نمیکنم استفاده کنین
و اینم بدونین هر دارویی در کنار تاثیر گزاری تو اون ناحیه خاص مد نظر شما،احتمالش هست که باعث ایجاد موهای ناخواسته هم بشه ...
خود من از حدود 17 سالگی ریزش موم کم و بیش شروع شد،بالای 20 جور دارو رو امتحان کردم،هیچ کدوم جواب قطعی و دقیق ندادن،حتی همین ماینوکسیدیل و فین پشیا ! گرچه نمیتونم منکر اثرگزاری این 2تای آخر بشم،اما اونقدی نبود که بگم معجزه کردن،هنوزم دارم ماینوکسیدیل استفاده میکنم
مشکل اصلی تمام این داروها اینه که وابستگی میارن و در صورت قطع مصرف ریزش بیش از پیش میشه

پیشنهاد من اینه که : فقط درست با موهاتون رفتار کنید،درست شونه بزنید،سر وقت بشورید و شامپو هم،شامپوی ایرانی استفاده کنید ! بله،شامپوی ارزون ایـــــرانــــــی

بالا