برگزیده های پرشین تولز

اداره پست يا اداره تفتيش عقايد ؟؟؟

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
اما اینو بشنوید:
رفته بودم چندتا DVD و CD رو برای یکی از دوستانم توی یکی از شهرهای داخل کشور بفرستم.... اونوقت متصدی اون باجه بسته من رو باز کرد و میخواست محتوای CD ها رو نیگاه کنه!!! با اینکه بسته مقصدش داخل کشور بود!
جلوشون رو گرفتم...گفتم چه وضعشه ... اصلاً ربطی نداره که بدونی من چی رو دارم پست میکنم... و خلاصه نذاشتم این کارو بکنه ...
طبق قانون پست حق برسی بسته های داخل کشور رو نداره...

بعد يعني بالاخره نديد شانس اوردي گير نبود:D

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
مثل اينكه شما ها نميدونيد كه داريد توي ايران زندگي ميكنيد!!!
ايران همينه!!!!! and I hate it

براي من هم هر موقع بسته اي از خارج ميفرستند .. وقتي در خونه ميرسه ميبينم توي يه پاكت پلاستيك پسته!! و درش هم باز شده و ....
حتي يه بار يه نوار كاست آموزشي بود ( به همين كوچكي .. .. اون رو هم باز كرده بودند!!! تازه بلد نبودن جلدش رو باز كنند .. زده بودند جلدش رو شكسته بودند!!!!!!!!

اين از وضع توي ايرانه!!
يادمه انگليس بوديم .. يه بسته ي پستي برامون از ايران فرستادند اندازه ي يه كاميون ... خراش هم بر نداشته بود ... قشنگ پست انگليس اومد و تحويلش داد و رفت!!!

ما كه ديگه عادت كرديم!!!

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من نمیدونم چرا بسته هایی که واسه ما میاد هیچیش نمیشه و خیلی وقتا وقتی میفرستیم حتی میریزنش دور
شاید پارتی دارم خودم خبر ندارم
ura1.gif

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
بابا اینا که چیزی نیست
ما چند وقت پیش یه سری چیز میز برای آشناهامون تو کشورای مختلف فرستادیم از قبیل ایتالیاو آلمانو هلند و انگلیس
پدرشونو در آوردن هرچی خوراکی بود ریخته بودن دور
بقیه رو همرو باز کردن و چک کردن
بعضیا دوست دارن سریع بگن کشور ما اینجوریه بس که حقیرن و خودشون خودشونو کوچیک میکنن

:)

اما من مطمئن هستم که ما در ایران در بسیاری از موارد خفقان به وجود آوردیم که همچنین جوی رو به دنبال داشته
همانطور که چند وقت پیش اعلام شده بود دولت انگلیس تصمیم داشت پیامهای اینترنتی افراد رو کنترل کنه

به هر حال فیل*رینگ سنگین سانسور محدودیت های شدید در اینترنت و ماهواره برای چی؟

خوب با این اوضاع وقتی برای کسی همچین اتفاقی می افته ممکنه باعث قضاوت اشتباه بشه

از قدیم گفتن آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

sascovach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آره تمامی بسته هایی که از خارج میاد رو باز میکنند و برسی میکنند (طبق قانون این مملکت!)
یادمه چند سال پیش یکی از دوستان برای من از انگلیس چندتا بسته و کادو پست کرد ... همه بسته ها باز و برسی شده بودند و چندتایی هم رو گرفتند و تحویل ندادند... (بسته های من تقویم و نمونه های کارهای تبلیغاتی بودند)

اما اینو بشنوید:
رفته بودم چندتا DVD و CD رو برای یکی از دوستانم توی یکی از شهرهای داخل کشور بفرستم.... اونوقت متصدی اون باجه بسته من رو باز کرد و میخواست محتوای CD ها رو نیگاه کنه!!! با اینکه بسته مقصدش داخل کشور بود!
جلوشون رو گرفتم...گفتم چه وضعشه ... اصلاً ربطی نداره که بدونی من چی رو دارم پست میکنم... و خلاصه نذاشتم این کارو بکنه ...
اگر اشتباه نگرفته باشم و درست بگویم شما ماله این مملکت نیستید پس میتونید تشریف ببرید مملکت آباده خودتون که مانند تکه ای از بهشت هست
ولی اگر حالا در این مملکت هستید انقدر با لحن تحقیر آمیز در بارش صحبت نکنید

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ایران که آباد کرده
من اصلا طرفدار این بی ... هارو نمیکنم فقط خوشم نمیاد از بعضیا که وطن فروشن
کسی که بگه ایران خفقان نیست , فضار نیست و سانسور نیست ینی ابلهه چون هست و کاریشم نمیشه کرد
ولی خب فقطم ایران نیست
انگلیس شدید ترین کنترل هارو داره
به ازای هر 14 نفر در انگلیس یک دوربین مخفی نصب شده
این فاجعس
الان میدونم بعضیا میان میگن واسه امنیته
نمیدونم چرا وقتی به ما میرسه تفتیش عقایدو سانسورو .. هست به خارجیا میرسه میشه تامین امنیت عمومی و زحمات بی شاعبه ی دولت برای مرد
متوجه میشی که چیمیگم؟
من از وطن فروشی بدوم میاد
افغانی هارو ببین
یه خرابه دارن ولی مثل چی ازش دفاع میکنن

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اگر اشتباه نگرفته باشم و درست بگویم شما ماله این مملکت نیستید پس میتونید تشریف ببرید مملکت آباده خودتون که مانند تکه ای از بهشت هست
بیخیال بابا
یکی نیست بگه اگه اونجا خوبه چرا موندید اینجا
یه ذره تو بحثای خصوصی ایرانیا داخل شده پر رو شده
اون خرابشون هیچی نداره دانشگاهاشون محتاج کتابای اهدایی ماس
برقشون همینطور .....
حالا دم دراوردن

man98

Registered User
لایک‌ها
3
بابا اینا که چیزی نیست
ما چند وقت پیش یه سری چیز میز برای آشناهامون تو کشورای مختلف فرستادیم از قبیل ایتالیاو آلمانو هلند و انگلیس
پدرشونو در آوردن هرچی خوراکی بود ریخته بودن دور
بقیه رو همرو باز کردن و چک کردن
بعضیا دوست دارن سریع بگن کشور ما اینجوریه بس که حقیرن و خودشون خودشونو کوچیک میکنن

دوست عزيز لحن نوشتتون مناسب نيست. اولا" من از قوانين كشور هاي ديگه خبر ندارم اما مي دونم فرستادن مواد خوراكي به بيشتر كشورهاي اروپايي اشكال داره. بعدشم من اين عمل رو تو هر كجا كه باشه بد مي دونم حالا چون فلان كشور هم كرده ما نبايد هيچي بگيم ؟؟ چون ديگران هم مي كنن پس بگيم كار خوبيه ؟؟ البته اين دوست ما تا حالا تمام بسته هاي ما رو صحيح و سالم گرفته.... ولي بايد بپذيريم محدوديتها در كشور ما خيلي بيشتره...بايد واقعيت ها رو ديد...اينجا كشورمه و برام مهمه، مهمه كه ديگران راجع بهش چي مي گن، دوست ندارم خيلي از تصوراتشون درست ازآب دربياد كه البته بعضي هاش هم درسته...

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
خوب خیلی وقته مه این کار رو می کنند...بسته ها باز می شه...نوش رو نگاه می کنند ...دوباره میگذارند توی یک پلاستیک سفید که روش با آب نوشته که این بسته باز شده و....
راستی بحث سیاسی؟؟؟؟؟؟؟شااااااااااااااااااااااااااااااااااااایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من نگفتم چون اونا میکنن خوبه
اصلا اینطور نیست
فقط میگم خوشم نمیاد هی میگن ایران فلان ایران بهمان
هیچ تعصبی هم رو حکومت ندارم که بخوام طرفداریشو بکنم

man98

Registered User
لایک‌ها
3
مثل اينكه شما ها نميدونيد كه داريد توي ايران زندگي ميكنيد!!!
ايران همينه!!!!! and I hate it

براي من هم هر موقع بسته اي از خارج ميفرستند .. وقتي در خونه ميرسه ميبينم توي يه پاكت پلاستيك پسته!! و درش هم باز شده و ....
حتي يه بار يه نوار كاست آموزشي بود ( به همين كوچكي .. .. اون رو هم باز كرده بودند!!! تازه بلد نبودن جلدش رو باز كنند .. زده بودند جلدش رو شكسته بودند!!!!!!!!

اين از وضع توي ايرانه!!
يادمه انگليس بوديم .. يه بسته ي پستي برامون از ايران فرستادند اندازه ي يه كاميون ... خراش هم بر نداشته بود ... قشنگ پست انگليس اومد و تحويلش داد و رفت!!!

ما كه ديگه عادت كرديم!!!

بله داخل يك كيسه پلاستيكي كه روش نوشته :بسته شما بازبيني گرديد. و تمام بسته بندي ها رو به بدترين شكل پاره كردن و جز يكي دو تا همشون رو خالي گذاشتن! قسمت بد و ناراحت كننده مي دونين چيه ؟ هر پكي يك قسمتي داره كه داخلش كاغذيه كه توسط فرستنده پر مي شه و شامل آدرسها و ريز اقلام هست. اداره پست اين قسمت مشمعي( كه روش به انگليسي نوشته شامل همچين ورقه اي هست) رو پاره كرده و اون ورقه رو برداشته...من حتي دقيق نمي دونم ريز اقلام چي بوده و به چه ارزشي ؟؟ نا مردا اون ورقه رو هم نذاشتن !!! در اين مورد چه توجيهي مي شه اورد ؟

aliabdi22

Registered User
لایک‌ها
4
آخه به کی بگیم ؟؟
بسته مجلات من که از خارج پست شده بودو خیس! با پاکت پاره پوره لاشه هاش رو ریخته بودن توی یه نایلون با آرم پست روش خرچنک غورباقه نوشته بودند به همین شکل تحویل پست شد . شما انصاف بدید پست آمریکا اینشکلیش کرده بود ؟؟؟

-- یک بسته اومدم پست کنم . کادو پیچ بود . کادوشو کندن بماند! بازش کردن بماند! نایلون حباب دار بسته بندیشم زدن کنار توشو دیدن . فقط مونده بود منم دستامو بزارم به دیوار تفتیشم کنن !!! آخر سر چپوندش تو یک کارتن آشغال تو شو با کاغذ باطله کیپ کردن دورشو نوار چسپ صنعتی 4 دور پیچیدن 8 نوع مهر زدن روش... من شوکه شده بودم که آدم با دریافت همچین چیزی چه حسی بهش دست میده !
آخه قرن بیست و یک شده . ما از این قرن جز تحریم و این همه بی حرمتی از داخلی و خارجی چی نصیبمون شده ؟ هان؟
از همه عذر میخوام به کسی بر نخوره . همتون بزرگوارید ولی حاضرم ثابت کنم انصافن یک "سگ" حقوق شهروندیش تو اروپا از ما قابل قبول تره!

afshin_electronic

Registered User
لایک‌ها
1
یک "سگ" حقوق شهروندیش تو اروپا از ما قابل قبول تره!

مثال يه كمي ناجوريه !!
ولي كاملا درسته!!!!!!!
البته سگش بايد شناسنامه دار و قلاده دار باشه!!!

حيف كه نميخوام حرف سياسي بزنم و اعصابشو هم ندارم!!!! ..... وگرنه يكي دو صفحه اي پر ميكردم!!!!
grin.gif

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آره تمامی بسته هایی که از خارج میاد رو باز میکنند و برسی میکنند (طبق قانون این مملکت!)
یادمه چند سال پیش یکی از دوستان برای من از انگلیس چندتا بسته و کادو پست کرد ... همه بسته ها باز و برسی شده بودند و چندتایی هم رو گرفتند و تحویل ندادند... (بسته های من تقویم و نمونه های کارهای تبلیغاتی بودند)

اما اینو بشنوید:

بعد يعني بالاخره نديد شانس اوردي گير نبود:D

افغانستانو داره میگه

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
لتون خوشه
من بسته DHL برام اومد. دیدم باز شده!!!!
رفتم دفتر DHL ، یارو کارتش می زدی خونش در نمی یومد. می گفت تمام بسته های ما را باز می کنند و تابلو می چسبونند.

BiKhial

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
قانونه که باز کنن مرسولاتی که از خارج میاد!! تازه خوبه خبرت کردن بیا جنازه پاکت و ببر...

حالا بخوای پست کنی میگه درشو نبند چون بازبینی میشه حتی نامه و عکس هاتونم خونده میشه خیال کردی دوست خارجی داری؟ اونم از نوع امریکایی؟ از نوع جنایتکاریش؟
263cylj.gif

همه چی باید قربیل بشه تا وارد میهن عزیزمون بشه
لغت های اشنای ایرانی: فیلترینگ ، سانسور ، پارازیت ، تفتیش پاکت نامه! چاپیدن...
انجمن شورشیان مقیم مرکز
145.gif

حالا شما چه نسبتی با Ingvar Kamprad داری که داری تبلیغ فروشگاههای زنجیره ای اونو میکنی ؟؟؟ IKEA
;) :D

BiKhial

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزيز من نگفتم فيلمي تو اين مايه ها بود... گفتم حتي تلويزيون هم چند بار نشون داده.... البته اون طور كه از شواهد بر مياد! من حدس زدم چيه و 90% هم مطمئنم درسته !!

بعدشم حق با دوستانه اينجا بسته ها رو باز مي كنن ولي حداقل نبايد يه خبري بدن تا من خودم باشم و در حضور خودم باشه ؟! هر چي خواستن بردارن به اسم غير قانوني بودن... خدا مي دونه چه چيزهاي ديگه اي هم برداشتن...كمترين حقي كه گيرنده داره اينه كه بسته در حضور خودش چك بشه....

دوست گرامی روال کار اینجوری که دوست شما قبل از پست کردن باید یه لیست از اجناس داخل کارتن رو برای شما ایمیل یا.... کنه و یه کپی از لیست اجناس هم داخل کارتن بذاره !!! اینجوری قابل پیگیری هست ... اگر چیزی ورودش قانونی نباشه شما رو میخوان و باید تعیین تکلیف کنید که جنس مرجوع بشه یا معدوم !! ولی با این روش مطمین باشید چیزی گم و گور نمیشه ..... ولی الان دست شما به جایی بند نیست ... و باز کردن مرسولات خارجه جز قانون پست هست !! :f34r:

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0

افغانستانو داره میگه

بیخیال بابا
یکی نیست بگه اگه اونجا خوبه چرا موندید اینجا
یه ذره تو بحثای خصوصی ایرانیا داخل شده پر رو شده
اون خرابشون هیچی نداره دانشگاهاشون محتاج کتابای اهدایی ماس
برقشون همینطور .....
حالا دم دراوردن

چرا بعضی ها این طرز فکر رو دارند؟؟؟
چرا فکر میکنید تمام خوبی های عالم راست افتاده بینشون.... و تخم هر چه بدی و بدبختی و فقر و فساد از دیگرانه؟؟؟
من دارم تو این کشور زندگی میکنم ، اینجا متولد شدم ، اینجا بزرگ شدم...
و اگه درباره ایران انتقاد میکنم ، دربارش بحث میکنم بخاطر اینکه بهش توجه دارم، به اوضاعش اهمیت میدم

وگرنه (خیلی ببخشید ها) من خیلی راحت میتونستم بگم که به تخ..! بزار هرکاری دلم میخواد انجام بدم! به من چه ربطی داره...

مثل خیلی از کسایی که عضو این مملکت و جامعه هستند اما منافع شخصیشون رو ارجهیت میدن به کل جامعه...

آره مملکت من 30 سال اسیر جنگ و بدبختی و دخالت بیگانه و عقاید کهنه بوده.... به اندازه توان و امکاناتش ازش انتظار دارم... هیچوقت هم نخواستم ازش تعریف کذب کنم (چون این کار ناشی از کمبوده)

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
همیشه بسته ای که از خارج بیاد رو باز میکنن که ببینن توش چیه
برا من هم اومد بازش کرده بودن
خیلی عجیب نیست به هر حال چیزی که از مرز رد میشه باید بازرسی بشه
تکبیر .......

بالا