برگزیده های پرشین تولز

ادیتورهای حساس به متن در ++C

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
سلام کسی میدونه ادیتورهای حساس به متن در ++c(نه #c)چه جوری کارمیکنن یعنی برای ساخت این ادیتور چی کار باید کنیم؟! لطفا اگه سایت یا منبعی سراغ دارین بگین ممنون میشم!

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
منظورتون از ادیتور های حساس به متن چیه؟

سلام توی دات نت یا جاواوقتی مینویسیم نسبت به کلمات حساسن یعنی در حال نوشتن if یه رنگ میشه while یه رنگ و... توی++c مکانیزمش مثل اینکه فرق داره !! اما من هیچ جا نتونیتم منبع درست حسابی پیدا کنم!

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
هم سوال و هم جوابتون اشتباه هست دوست من(تا جایی که من فهمیدم)
اینکه کلمات رو چه رنگ می نویسه به ویژوال استودیو مرتبط هست نه به دات نت
و حساسیت به بزرگی کوچکی حروف به کامپایلر هست نه چیز دیگر
---
(اگر اشتباه فهمیدم : )
اگر می خواهید یک ادیتور بنویسید
خوب اسمبلی
سی
هر زبان دیگه ای
فکر کنم با اسکریپتم بشه

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
هم سوال و هم جوابتون اشتباه هست دوست من(تا جایی که من فهمیدم)
اینکه کلمات رو چه رنگ می نویسه به ویژوال استودیو مرتبط هست نه به دات نت
و حساسیت به بزرگی کوچکی حروف به کامپایلر هست نه چیز دیگر
---
(اگر اشتباه فهمیدم : )
اگر می خواهید یک ادیتور بنویسید
خوب اسمبلی
سی
هر زبان دیگه ای
فکر کنم با اسکریپتم بشه

در مورد ویژوال استودیو حق با شمای ببخشید !! من نمیخوام ادیتور بنویسم احتمالا باید سوالمو در بخش سیستم عامل مطرح میکردم منظور من مکانیزم کار ادیتورهای حساس به متن در ++c است مثلا سی GNU راستش فقط یه تحقیقه خواستم اگر منبعی میشناسید معرفی کنین خیته شدم ازبس سرچ کردم:(

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
سلام .در مورد اونهایی که توی ویندوز هستن تا اونجا که میدونم این ادیتور ها معمولا از کنترل های پیشفرض ویندوز مثل Edit یا RichEdit واسه نشون دادن و درست کردن محیط تایپ استفاده نمیکنن.یعنی کل عملیات مربوط به یک TextBox رو بر اساس نیازی که دارن باز سازی میکنن.(یک کلاس Custom برای این کار Register میکنن)
مثلا شما یه متنی رو توی ادیتور ِ ویژوال استادیو به عنوان کد cpp وارد میکنی. توی ساده ترین حالت این ادیتور یک Parser داره که میاد کد رو کلمه به کلمه و کاراکتر به کاراکتر بررسی میکنه.بعد مثلا میاد از بالا به پایین تک تک کلمه ها رو چاپ میکنه.قبل از چاپ میاد کلمه ها رو با تک تک Keyword های موجود مثل if چک میکنه و اگه اون کلمه keyword بود اون رو با رنگ مربوط به keyword چاپ میکنه و الی آخر...
نمونه Open Source یه همچین برنامه ای البته به شکل سادش که با Visual CPP نوشته شده(بوسیله MFC) رو من از http://quincy.codecutter.org دانلود کردم.

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
در مورد ویژوال استودیو حق با شمای ببخشید !! من نمیخوام ادیتور بنویسم احتمالا باید سوالمو در بخش سیستم عامل مطرح میکردم منظور من مکانیزم کار ادیتورهای حساس به متن در ++c است مثلا سی GNU راستش فقط یه تحقیقه خواستم اگر منبعی میشناسید معرفی کنین خیته شدم ازبس سرچ کردم:(

اگر منظورتون customize هست
خوب محیطی چون Cbuilder این امکان رو به شما می دهد
اما محیط های ضعیف تر کمتر از قابلیت customize پشتیبانی می کنند
موفق باشید

bache-mosbat

Registered User
لایک‌ها
12
ممنون از کمکتون من خودمم نفهمیدم منظوراستاده چی بود گفت مکانیزم ++c با بقیه فرق داره! و گفت تحقیق کن ببین چه جوریاس فکر کنم منظورش EMACS و از این حرفا بود چون من ادیتور حساس به متن ++c زیاد ندیدم! ولی هر چی سرچیدم چیزی پیدا نکردم مثل اینکه باید بهش میل بزنم ببینم چیکار باس بکنم!

بالا