برگزیده های پرشین تولز

ارتباط باس رم و باس پردازنده

s.a.t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ,خواهشا اگر اطلاع کافی دارید منو راهنمایی کنید:

میخوام یه Cure 2 quad Q9550 بگیرم که دارای باس 1333 است.

حالا سوال من اینه که آیا اگرباس ram هم 1333(DDR3) باشه ,باعث عملکرد بهتر سیستم میشه یا نه ربطی نداره!؟؟؟

راستش موندم که زیاد هزینه نکنم و یه سیستم با رم ddr2 بگیرم یا نه به خاطر مطلب بالا هم شده هزینه زیادی کنم و سیستمی با ساپورت ddr3 بگیرم.

خیلی ممنون میشم کمکم کنید.​

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
یه کم غلط گفتی!!

باس سی پی یو 333 هست FSB اون 1333 هست.

همیشه باس سی پی یو و رم باید با یک نسبت خاصی با هم باشن.

مثلا 1:1 می شه سی پی یو بالا به همراه رم باس 667. (چون DDR2 دو برابره) نسبت های دیگه ای هم هست مثل 2:3 و 3:5 و اینها. که قابل تنظیم توی بایوس مادربرد هست. با کم و زیاد کردن این نسبت ها رم یا اورکلاک می شه یا آندر کلاک یا هیچ کدوم!! و ممکنه سیستم بالا نیاد!!

البته امیدوارم غلط نگفته باشم:دی! کلا هم اضافه بودجه ای که باید برا رم و مادر بدی تا DDR3 بگیری نمی صرفه. مگر اینکه پول اضافی داشته باشی!

پ.ن: توصیه اینکه صبر کن Corei5 برسه ایران از این Core2 ها بهتره بید و از این Corei7 ها ارزون تر....

MicroSystem

Registered User
لایک‌ها
0
Corei5 كه امده ايران ولي فعلا از Corei7 هم گرونتره. پردازنده و مادبرد و 4 گيگ رمش رو 600-700 ميدند.
همونطور كه فندق جان فرمود بيخود پول پاي رم DDR3 نده كه فرق چنداني با DDR2 تو عملكرد نداره.

s.a.t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پ.ن: توصیه اینکه صبر کن Corei5 برسه ایران از این Core2 ها بهتره بید و از این Corei7 ها ارزون تر....

Corei5 كه امده ايران ولي فعلا از Corei7 هم گرونتره. پردازنده و مادبرد و 4 گيگ رمش رو 600-700 ميدند.

دوباره سلام,
واقعا ممنون که درباره core i5 گفتیند.
تو این چند روز یه سبک سنگین کردم,دیدم خرید core i5 منطقی تره:
1_کارایی بهتر
2_قیمت کمی بالاتر
3_استفاده از سوکت های جدید cpu و ram که قابلیت ارتقا سیستم رو در آینده میده.

حالا می خواستم نظر تون رو درباره تصمیمم بدونم؟

ضمنا به نظرتون تا یه ماه دیگه قطعات و قیمت این سیستم در بازار مناسب میشه یا نه؟(آخه سیستم لازمم هستم!!:blink:)

kakihot

Registered User
لایک‌ها
1
انشالله شنبه با قیمتی خوب ارایه میکنیم حیف که رم گرون شد
میونید قیمتها رو چک کنید البته ما باندل میفروشیم یعنی cpu+main asus+ gskill ddrIII

بالا