برگزیده های پرشین تولز

ارتباط ميكروكنترلرها با پورت يو اس بي (USB)

sheida1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چطور ميشه با ميكرو كنترلرها (مثل AVR و 8051) با پورت يو اس بي ارتباط برقرار كرد
كسي ميتونه به من كمك كنه ؟

sheida1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Mehrdad001

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
0
شما برای هرگونه ارتباط به Tx و Rx نیاز دارید دیگه درسته؟

پس:

attachment.php

فقط میمونه ....
هاااااااا
!!!!

فایل های ضمیمه

• USB.JPG
    USB.JPG
    20.2 KB · نمایش ها: 160

sheida1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما برای هرگونه ارتباط به Tx و Rx نیاز دارید دیگه درسته؟

پس:

attachment.php

فقط میمونه ....
هاااااااا
!!!!

راستش من از اون شكل چيزي نفهميدم
شايد مشكل من اين باشه كه تا الان هيچ برنامه اي با AVR ننوشتم
راستش يه پروژه دانشجويي دارم كه بايد توي اون از يك ورودي مثل صفحه كليد بخونم ( توسط ميكرو) و اين اطلاعات ( مثلا يك عدد) رو توسط يو اس بي به كامپيوتر بفرستم و اونجا با يك زبون ديگه مثل سي نشون بدم
شايد كار ساده و مسخره اي باشه ، ولي پر دردسر هست ( من اينطور فكر مي كنم)
ممنون مي شم كمكم كنين

mohsen++

Registered User
لایک‌ها
4
راستش من از اون شكل چيزي نفهميدم
شايد مشكل من اين باشه كه تا الان هيچ برنامه اي با AVR ننوشتم
راستش يه پروژه دانشجويي دارم كه بايد توي اون از يك ورودي مثل صفحه كليد بخونم ( توسط ميكرو) و اين اطلاعات ( مثلا يك عدد) رو توسط يو اس بي به كامپيوتر بفرستم و اونجا با يك زبون ديگه مثل سي نشون بدم
شايد كار ساده و مسخره اي باشه ، ولي پر دردسر هست ( من اينطور فكر مي كنم)
ممنون مي شم كمكم كنين

خب اگه آشنایی با پورت usb ندارین میتونین از آی سی ft232 استفاده کنین این آی سی یه مبدل usb به سریاله
با این کار شما در میکروتون با پورت سریال در خروجی این مبدل سر و کار خواهید داشت و این مبدل اطلاعات سریال میکروتون رو به usb تبدیل می کنه در کامپیوتر تون هم اطلاعات توسط یک پورت com مجازی که توسط این مبدل ایجاد شده دریافت میشه .
لینک مشخصات آی سی FT232BM

موفق باشین

avrlove

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
این موضوعی که دوست عزیز( sheida1365) مطرح کرد مشکل خیلی هاست (از جمله بنده) که می خوان به پورت USB در یه برنامه وبژال دسترسی داشته باشن.
من دیدم که که AVR رو بدون آی سی واسط (مثلFT232) به پورت USB وصل کردن تو این سایت هم هستش http://www.kavirelectronic.com . در واقع یه دماسنج با AVR و پورت USB هستش. برنامه میکرو open source هست ولی برانامه ویژوال اصلا معلوم نیست چیه ، فقط یه exe هستش. ولی اتصال میکرو بدون آی سی رابط نکته جالب اونه.
تا اون جایی که من فهمیدم یه درایور با پسوند DLL داره که ارتباط با پورت رو با اون انجام میده. ولی از این که چه طور باید از اون تو یه برنامه ویژوال استفاده کرد و توابعش چیه بی خبرم.
http://libusb-win32.sourceforge.net
این لینکی که اون درایور رو توضیح داده.
اگه کسی چیزی فهمید ماهارو بی نصیب نگذاره.;)

ramin_ae2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شيداجان فكر نكنم اين پروژه شما عملي باشه (براي شما ) اولا نياز به يك مدار پيچيده با يك ميكرو با پايه هاي زياد هستي و يك پروگرمر AVR حرفه اي كه كارش رو خوب بلد باشه و بيشترين پيچيدگي ها جايي هستش كه مي خواي ميكرو رو با پورت يو اس پي به كامپيوتر وصل كني كه اين خودش نياز به يك برنامه داره كه بايد تو كامپيوتر فوق نصب بشه و برنامه بايد توسط يه برنامه نويس كامپيوتر به طوري كه عملكرد دلخواهي شما رو انجام بده نوشته بشه و همچنين نياز به برنامه اي كه بتونه كليه مدارات الكترونيكي و يو اس پي رو به كامپيوتر بشناسونه كه به نظر من يه همچين پروژه اي براي دانشجويان ترم آخر كارشناسي ارشد رشته برنامه نويسي و الكترونيك تؤاما" خوب باشه نه براي شما. من خودم ميكروهاي PIC رو پروگرم مي كنم . ميشه بجاي كامپيوتر از يك LCD كوچك يا چند صفحه نمايشگر LED استفاده كرد كه به خوبي جواب مي ده . فقط كامپيوتر رو بي خيال شين . باز اگه سؤالي داشتين در خدمتون هستم . مرسي .رامين

behnamavr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از دوست خوب و تازه کارمون جناب ramin_ae2003 :blink:
جناب مهندس پروژه ای که شما فکر میکنید در حد کارشناسی ارشده در حد کارشناسی هم میتونه یه پروژه کلاسی برای یه درس باشه من نمی دونم شما کجا درس می خونید ولی در رابطه با تجربیاتتون باید عرض کنم که پروژه ای که از صفحه کلید بخونه و روی LCD نمایش بده میتونه در حد پروژه های دبیرستانی باشه ولو در حد مبتدی برنامه نویسی
و در مورد شما کاربر محترم sheida1365 چندین روش وجود داره که شما بتونید میکروتون رو با usb به کامپیوتر وصل کنید اول همون روش FT232 که دوستان پیشنهاد کرده بودند میشه گفت ساده ترین و مطمئن ترین روش ممکنه دوم استفاده از ارتباط مستقیم USB به میکرو که میتونید تو سایت شرکت ATMEL یه APPLICATION NOTE در این مورد ارائه شده که برنامه اش هم OPEN SOURCE اونو دریافت کنید برنامه به زبان C نوشته شده که با یه ATMEGA8 مبدل USB به RS232 طراحی شده حالا شما میتونید با کمی تغییر در برنامه اون و اتصال صفحه کلید به همون میکرو اطلاعات را به جای دریافت از پورت سریال از کی بورد بخونید و ارسال کنید
در مورد نمایش تو کامپیوتر هم باید بگم که من شخصا از دو تا نرم افزار برای این کار استفاده کردم
1- VB که DLL اش رو اگه یادم بمونه حتما آپلود میکنم تا شما هم استفاده کنید
2-LAB VIWE که تو ورژن های 6 به بالا ابزارهای کاربردی جهت خوندن ونوشتن USB وجود داره کار باهاش هم واقعا ساده است به امتحانش میارزه:)
من با این دو روش 5 تا مدارو به کامپیوتر INTERFACE کردم امیدوارم شما هم بتونید این کارو بکنید البته این روش واقعا قطعات کمی نیاز داره و سخت افزار خیلی ساده و هیچ نیازی به میکرو بزرگی نیست میدونید که این میکرو که گفتم تو بسته بندی 28 پایه عرضه شده و علاوه بر میکرو قطعه خاص دیگه ای نداره:wacko:
مدار مهرداد هم یه مدار خیلی عالیه که تنها مشکلش اینه که باید DLL اش رو خودت بنویسی که این قسمت احتیاج به داشت اطلاعات جامع در مورد USB داره
دوستان اگه خودتون چیزی بلد نیستین دیگرانو هیچ وقت نا امید نکنید و هیچ وقت علم خودتون رو با دیگران قیاس نکنید من هم چیزی بلد نیستم و ادعایی در مورد چیزی ندارم ولی سعی میکنم در حد خودم خوب یاد بگیرم;)

123456za

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از پاسخ شماbehnamavr
اگه منظورتون avr309 هست که توی سایت atmel اینو بگم که برنامه میکروی اون با اسمبلی که با avrstudio کامپایل کردم و تست شده و برنامه کامپیوترش با دلفی به همرا ه سورس اون البته dll برای بیشتر زبا ن ها است
اگه مثال دیگه ای هست که با c بگین لطفا
برای دانلود avr309 به این لینک برین
http://www.kavirelectronic.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=30

sheida1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از راهنمايي همه دوستان ممنونم

بالا