برگزیده های پرشین تولز

ارتقاء سيستم - تعویض قطعات

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
سلام كسي مي دونه قيمت يك سيستم خوب كامپيوتر چنده با اين مشخصات ؟(قيمت هر كدام از اين قطعات )
Ram 512
graphic 128
cpu 2600 ful cash
cd room 40x asus
cd writer asus
case
moderboard gigabyte
شما هم نظر بهتري داريد بگيد

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اينا هر كدوم كلي شاخه داره . بستگي به ماركي كه مي خواي برداري داره . من حدودي اينا رو مي دونم :
گرافیک 128 اگر بخوای یه چیز خیلی معمولی برداری fx 5200 شصت تومن داریم تا 5900 205 تومن . بستگی به کاری که می خوای بکنی داره . قیمت radeon ندارم .
2.6 فول کش اگه اشتباه نکنم 140 تومن .
40x الان به سختي پيدا ميشه . فكر كنم 52x ايسوس حدود 20 تومن باشه قيمت دقيق ندارم .
case هم كه كاملا بستگي داره چي برداري اما خوب از 30 تومن شروع ميشه .
مين گيگا بايت هم بستگي به مدل داره . من 8ipe1000 رو پيشنهاد مي كنم ، معموليش 85 تومن پرو 95 تومن . اگر با vga آنبورد مي خواي 8ig1000 هست معموليش 95 تومن پرو 105 تومن .

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
به نقل از babak_b :
اينا هر كدوم كلي شاخه داره . بستگي به ماركي كه مي خواي برداري داره . من حدودي اينا رو مي دونم :
گرافیک 128 اگر بخوای یه چیز خیلی معمولی برداری fx 5200 شصت تومن داریم تا 5900 205 تومن . بستگی به کاری که می خوای بکنی داره . قیمت radeon ندارم .
2.6 فول کش اگه اشتباه نکنم 140 تومن .
40x الان به سختي پيدا ميشه . فكر كنم 52x ايسوس حدود 20 تومن باشه قيمت دقيق ندارم .
case هم كه كاملا بستگي داره چي برداري اما خوب از 30 تومن شروع ميشه .
مين گيگا بايت هم بستگي به مدل داره . من 8ipe1000 رو پيشنهاد مي كنم ، معموليش 85 تومن پرو 95 تومن . اگر با vga آنبورد مي خواي 8ig1000 هست معموليش 95 تومن پرو 105 تومن .

دستت درد نكنه كسي ديگه نظري نداره يا يه سيستم بهتري بگه؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خب يك سيستم بهتر كه خيلي هست بسته به اينكه چه قدر پول بدي. يك سيستم خيلي عالي اينه:
Athlon 64 3200+
Graphic Radeon 9800 Pro 128MB
در مورد سي دي رام به شدت اعتقاد دارم بهتره DVD-Rom بگيري. يك مارك عالي مثل Yamaha ! سي دي رام بگيري پشيمون ميشي!
در مورد سي دي رايتر هم باز هم ميگم Yamaha البته اين مهرداد را كه مي شناسي ميگه Teak هاي اصل خيلي عالين. اگه گير آوردي (اصلشو ) بخر.
سي دي رام واسه اين نميگم چون سي دي رام فوق العده تقلبي اش زياد شده و به زودي به دي وي دي رام احتياج پيدا مي كني.
در مورد كيس هم يك كيس ATX خوب زيبا بگير ديگه! كره اي بشه خيلي عالي ميشه.
در مورد مادربرد پيشنهاد مي كنم حتما مادربردت اينها رو داشته باشه
Serial ATA
ATA 133 RAID
در مورد مادربرد هاي آتلون 64 هم GA-K8NSNXP-939 واقعا عاليه! چون آتلون 64 FX هم ساپرت مي كنه متاسفانه تنها بديش اينه كه PCI Express را ساپرت نمي كنه.
در مورد كارت گرافيك R9800 Pro اگه تونستي بگير با قيمت 230 هزار تومان. نشد R9600XT هم 170 هزار تومان عاليه.
مادربرد را قيمت نمي دانم اما آتلون 64 3000+ حدود 260 هزار تومان قيمت داره البته 3200+ كه چه بهتر.
در مورد دي وي دي رام و سي دي رايتر حدود 100 تومان
كيس هم بستگي به خودت داره.
فراموش نكن من عادت دارم مدلهاي بالا پيشنهاد بدم! چون با چنين سيستمي تا مدتها مشكل نخواهيد داشت! (بازار ايران P4 زياد بر مي دارن خارج هميشه اي ام دي حرف اول را ميزنه)
و اينكه سعي كن از نمايندگيهاي معتبر بگيري.
سايت www.gheymat.com هم يك سري قيمت گذشاته اما بهش زياد اطمينان نكن!
موفق باشي! (اين كه دي وي رام بگيري را hardware خيلي تاكيد مي كرد)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از MohammadR :
خب يك سيستم بهتر كه خيلي هست بسته به اينكه چه قدر پول بدي. يك سيستم خيلي عالي اينه:
Athlon 64 3200+
Graphic Radeon 9800 Pro 128MB
در مورد سي دي رام به شدت اعتقاد دارم بهتره DVD-Rom بگيري. يك مارك عالي مثل Yamaha ! سي دي رام بگيري پشيمون ميشي!
در مورد سي دي رايتر هم باز هم ميگم Yamaha البته اين مهرداد را كه مي شناسي ميگه Teak هاي اصل خيلي عالين. اگه گير آوردي (اصلشو ) بخر.
سي دي رام واسه اين نميگم چون سي دي رام فوق العده تقلبي اش زياد شده و به زودي به دي وي دي رام احتياج پيدا مي كني.
در مورد كيس هم يك كيس ATX خوب زيبا بگير ديگه! كره اي بشه خيلي عالي ميشه.
در مورد مادربرد پيشنهاد مي كنم حتما مادربردت اينها رو داشته باشه
Serial ATA
ATA 133 RAID
در مورد مادربرد هاي آتلون 64 هم GA-K8NSNXP-939 واقعا عاليه! چون آتلون 64 FX هم ساپرت مي كنه متاسفانه تنها بديش اينه كه PCI Express را ساپرت نمي كنه.
در مورد كارت گرافيك R9800 Pro اگه تونستي بگير با قيمت 230 هزار تومان. نشد R9600XT هم 170 هزار تومان عاليه.
مادربرد را قيمت نمي دانم اما آتلون 64 3000+ حدود 260 هزار تومان قيمت داره البته 3200+ كه چه بهتر.
در مورد دي وي دي رام و سي دي رايتر حدود 100 تومان
كيس هم بستگي به خودت داره.
فراموش نكن من عادت دارم مدلهاي بالا پيشنهاد بدم! چون با چنين سيستمي تا مدتها مشكل نخواهيد داشت! (بازار ايران P4 زياد بر مي دارن خارج هميشه اي ام دي حرف اول را ميزنه)
و اينكه سعي كن از نمايندگيهاي معتبر بگيري.
سايت www.gheymat.com هم يك سري قيمت گذشاته اما بهش زياد اطمينان نكن!
موفق باشي! (اين كه دي وي رام بگيري را hardware خيلي تاكيد مي كرد)

به به عجب سيستمي شد !
حساب نكردم ولي فكر كنم راحت با يه مانيتور درست حسابي 1.5 ميليون تومن بشه :D
ضمنا اين DVD-rom كه گفتي yamaha ديگه چيه؟

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
منظورم Asus بود. عذر ميخوام

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
به نقل از MohammadR :
منظورم Asus بود. عذر ميخوام
ممنون اما يك سيستم معمولي نه اونقدر گران

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اگر سيستم معمولي مي خواهي قضيه فرق مي كنه:
CPU:Athlon XP 2500+
Graphic:Radeon 9600 XT or Geforce 5700 Ultra
Ram 512MB DDr
DVD-Rom Asus
CD-Writer Asus or Teak
MotherBoard:GA-7NNXPV
در مورد سي دي رايتر بهتره با بقيه هم مشورت كني. مثل اينكه Teak هاي اصل خيلي خوبه.
فكر كنم سيستم قيمتش خيلي بهتر شد. ضمن اينكه سيستم خيلي خوبي هست.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در ضمن اگه سوالي/مطالب داشتي بهتره درقسمت مشاوره خريد قطعات ادامه بدي كه بهتر باشه

Mahiar0

لایک‌ها
1,208
به نقل از MohammadR :
در ضمن اگه سوالي/مطالب داشتي بهتره درقسمت مشاوره خريد قطعات ادامه بدي كه بهتر باشه
ممنون از شما

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
چنانچه قصد خرید سیستمی را به صورت یکجا دارید و وقت مطالعه بقیه ی قسمتها را ندارید اینجا مطرح کنید.
متشکرم. :)

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از ali206speed :
من براي يكي از اقوام ميخوام يك كامپيوتر بگيرم خودش گفته 500 هزار تومن بشه
ميخوام يه سيستم توپ به من معرفي كنيد مودم رو نميخواد بگيد
گرافيك
سي پي يو
مادر بورد
[pay=QUOTE]واسه 500 تومن بايد يه كم صرفه جويي كرد يه چيزي تو اين مايه ها:
مادربرد:Giga k7vt600 (يا هر مارك ديگه با اين مشخصات چيزي حدود 60 تومن)
cpu:
AMD 2500+ (حدود 80 تومن)
كارت گرافيكي:
radeon 9200 يا Geforce 5200 ( قيمت بين 50-80 تومن بستگي به سازنده و امكانات كارت داره)[/QUOTE]
به نقل از ali206speed :
آقا خيلي ممنون خوشم اومد مثل خودم فكر ميكني فقط يك سوال اين مادربورد كه گفتي كارش درسته آخه من خودم ايت آي آر 2003 GIGA دارم خيلي ازش راضي هستم البته اينتل ساپورت هست ميخوام بدونم ايني كه گفتي از واسه خودم بهتر هست يا نه گرافيك هم به نظرم Radeon 9200 بگيرم خوبه ولي چه ماركي باشه ؟
به نقل از pay :
من خودم از اين برد دارم استفاده مي كنم نسبت به قيمتش برد خوبيه.
radeon 9200 هم اگه دوست داشتي همون مال گيگا رو بگير زياد فرقي باهم ندارن!
به نقل از MohammadR :
جان خوشم مياد حرفت ردخور نداره و مدلهاي خياي مناسبي پيشنهاد مي كني!
در مورد كارت گرافيك حتما گيگابايت آواژنگ بگير چون گارانتي اش از بقيه بهتره. و اينكه ميشه برد خود ATI هم بگيري اما معمولا بردهاي خود ATI چيزهاي ساده اي هستند و بردهاي گيگا معمولا بهتر است.
در ضمن جواب دوستمون در مورد كارت گرافيك:
فكر مي كنم بهترين و مناسب ترين كارت گرافيك 128 مگابايتي Radeon 9800 Pro 128MB باشد كه در گيگابايت با مدل GV-R98P128D شناخته مي شود.
اين كارت حدود 230 هزار تومان قيمت دارد.
الان كارتهاي جديد خيلي زياد شدند! منظورم كارتهاي با PCI Express هست! كه به احتمال 90% مادربرد شما اونو پشتيباني نمي كنه! پس از خيرش بگذريد! اگه داشتيد مي تونستم مدلهاي X600XT را پيشنهاد بكنم.
البته مدلهاي 256MB هم زياد هست اما شما گفتي 128 وگرنه Radeon 9800 Pro 128,Geforce 6800 ultra,X800 XT, كه البته قيمتش سر به فلك ميزنه و اكثرا از 350 تومان به بالا!
همان طور كه گفتم و از صحبتتون فهميدم بهترين براي شما Radeon 9800 Pro 128MB هست كه فوق العاده كارت قوي اي هست و اونو جزو دسته ي قوي ها حساب مي كنند (نه متوسط)
اما اگه پايين ار خواستي مدلهاي مختلف هست كه بهترينش Geforce 5900XT و به دنبالش R9600XT و بعد از آن Geforce 5700 Ultra هست كه اولي 200 هزار تومان و دومي و سومي حدود 170 هزار تومان.
فكر نمي كنم بخواي پايين تر از اين بري با لحن گفته ي شما!
البته جديدا Geroce 5700 Ultra 256MB اومده كه صد البته به پاي Radeon 9800 Pro نمي رسه با اينكه 250 هست!!
قيمتشم 166 هزار تومان هست. 128 شم كه بالا گفتم 146 هزار تومان هست.
شما تمام قيمتها را مي توني اينجا ببيني
http://www.lamerdsystem.com/price.htm
در آخر گارانتي آواژنگ بگير! به قول hardware از جاي مطمئن خريد كنيد!
به نقل از Xradical :
سري nforce2 non ultra 400 هم خوبه كه هم سطح(قيمتي) بردهاي (kt600(Giga k7vt600 ولي عملكردش تو single channel ddr ها بالاترينه يكي از بردهاي خوبش هم a7n8x-x كه ميتونه گزينه برتر تو قيمتهاي پايين برا athlon xp باشه نوع گيگابايتش هم در مدل GA-7N400E هست كه قيمتش مناسب تره
به نقل از darush :
سلام به همه برو بچ persidntools
داريوش هستم و خيلي خوشحالم كه به جمع شما وارد شدم قربون همتون برم.
يه سئوال سخت افزاي دارم دمتون گرم هركي جوابمون داد اي ول.
من 2 سال پيش يه سيستم با مشخصات زير بستم الان يه سري مشكلات از نظر سرعت و كارايي برام پيش اومده
CD-ROM ASUS 52X
CPU 1800 MHZ TITAN
RAM 256 MB DDR kingmax
VGA CARD ATI 64 MB
MAIN BORD GIGA 8IRXP
HARD Segate 40Gb
CASE GREEN 300 W
البته الان ميخوام سيستمو ارتقا, بدم ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد قطعه’ پيشنهادي شما چيه؟
هركي سوال نرم افزاي داشت (فتوشاپ . ورد . پريمير. و....) در بس در خدمتيم
فداتون بشم جواب بديننا منتظرم.

تشكر
به نقل از MohammadR :
ضمن تشکر برای اینکه این بار سوال را در اینجا مطرح کردید:
سیستم شما فعلا خوبه اما اگر شما قصد ارتقا دارید
اول باید دانست چه قدر میشه پول داد بابتش؟
من Cpu را Athlon 64 3000+ و یا اگر وسعت رسید 3200+ را پیشنهاد می کنم. پردازنده ای بسیار عالی و جالب و سریع که کارتون راحت راه میفته!
البته اگر از مهرداد بپرسی میگه اینتل.
این نظر منه و هر کس نظری داره و من مناسب را این چنین می بینم.
در مورد سی دی رام!
شما به دی وی دی رام ارتقا دهید خیلی خوب میشه!
DVD Rom Asus خوبه قیمت که Pay کرده بود 29 هزار تومان بود معقول و خوبه خریدش!
رم به شما 512MB DDR400 Kingstone پیشنهاد می کنم البته اگر بتوانید 1GB بگیرید بهتره چون دیگه الان نمیشه گفت 512MB خیلی زیاده و بسیار عالی!
در مورد VGA:
به نظرم بهتره فعلا گرافیکی که دارید باشه (حدود 2-3 ماه بعد ) یک کارت گرافیک عالی میاد Geforce 6600 Ultra که قیمتهای گرافیک احتمالا سقوط خواهد کرد و از خرید الانتون ممکنه پشیمان بشید. بهترین کار به نظرم همینه ضمن اینکه زیادم گرافیکتون بد نیست.
هارد هم یک 120GB western + در واقع 7200 rpm خیلی خوب هست هم قیمتش مناسبه هم ظرفیت خوبی داره (البته مکستور هم عالیه و گارانتی مکستور بهتره بستگی به خودتون داره من میگم وسترن)
کیس به نظرم یک کیس کره ای خوب ایده آل باشه
من خودم کیس SR Deluxe دارم که هم طرح زیبایی داره هم اینکه دارای 1 فن اضافی بود روی کیس
البته الان کیسهای جدید 2-3 تا فن اضافه دارن مثل کیسهای جدید SR Deluxe
در مورد مادربرد طبق اخباری که دوست عزیز Pay در قسمت اخبار زحمت می کشن مطرح می کنن بیان شد که در 6-7 ماه آینده شاهد Nforce 4 خواهیم بود که چیپست خیلی خوبیه
شما الان می تونید GA-K8NSNXP-939 بگیرید که بسیار عالیه اما قیمتشم بسیار بالاست پس این انتخاب بهتره:
GA-K8NS !
GA-K8NS Pro از آن بهتره اما قیمت بالاتری داره و GA-K8NSNXP از آن بهتر! یعنی که این دو تای آخری که الان گفتم قیمت بالاتری دارن پیشنهاد من اینه: هر 4 مادربرد را یک قیمتی توی بازار بگیر و خودت بررسی کن که چه قدر وسعش را داری
اگه دقت کرده باشی برای هر قطعه ای یک اما و اگری امده چون آخر سر بستگی به خودت داره که چه قدر بتونی پول بدی چون اعلام نکردی
این سیستم از عالی ترینهای بازار کامپیوتر دنیاست و با انتخاب آن مدتی راحت هستید

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اين مشخصات رو بخونيد و اين عكس ها رو هم ببينيد !

Hardware

Microprocessor: Intel® Pentium® 4 Processor 2.80GHz
Chipset: ATI Technologies Inc. RADEON™ IGP345M/ALi M1535+
Processor System Bus: 533MHz
Cache: L2 Cache: 512 KB (on CPU)
Main Memory: 256MB SDRAM (Maximum 1GB) (2 SO-DIMM Slots, 1 occupied)
Hard Drive: 40GB (C: 15GB, D: 25GB)
Optical Drive: Reading Speed: DVD-ROM 8x, CD-R & CD-ROM 24x
Writing Speed: CD-R 24x, CD-RW 10x
Graphic Accelerator: Dual display compatible, 3D graphics acceleration compatible, ATI Technologies Inc. Radeon™ IGP 345M Chipset
Video Memory: 64MB (32MB/64MB/128MB selectable: shared with main memory)
Display: 15.0" XGA (1024x768) colour TFT
Interfaces: 4-pin i.LINK (IEEE1394) S400, USB 2.0 x 3, PCMCIA Type I/II x 1(Cardbus support), RJ45 Ethernet, RJ11 Modem, 3.5mm Microphone in (mono), 3.5mm Headphone out (stereo), HD15 Monitor, Memory Stick Direct Slot (MS PRO)
Modem: V.90/V.92/K56flex compliant
Ethernet: 100 Base-TX/10 Base-T
Audio: Windows® Sound System compatible, AC97 compliant, Software MIDI sound generator, Stereo speakers
Keyboard / Input Device: 19mm pitch / 3mm key stroke, 86 keys, Intelligent Touchpad
Battery: Up to 3.0 hours of use with supplied lithium-ion battery (estimated; actual battery life may vary by usage)
Dimensions (WxHxD): 329.0 x 42.0(minimum) - 56.0 x 277.5mm
Weight: Approximately 3.5kg (with supplied battery)
Warranty: 12 months standard during business hours;

مشخصات رو اينجا هم ميتونيد ببينيد

pcgk64_1.jpg

pcgk64_2.jpg

اينا ماله يه Laptop ه سوني هست كه مدل دقيقش اينه : VAIO INTEL PENTIUM 4 2.80GHz NOTEBOOK PCGK74

يكي از اقوام نزديك تو استراليا اين لپتاپ رو با يه تسهيلات خيلي خيلي عالي گرفت ! حالا چون خوبه ... منم گفتم بگيرم ! ولي تو ايران قيمت ندارم !!!

شما لطف كنيد ( خواهش ميكنم :) )

- اگر قيمت داريد ، قيمت بديد !
- آگر جائي رو ميشناسيد كه ميتونم قيمت بگيرم ... شماره تلفنش رو بديد !
- اگر هيچ كدوم از اينا رو نداريد ، بگيد چند ميارزه !

فقط لطف كنيد از اين تاپيك بي جواب نريد !

( من تا امروز ساعت 2،3 وقت دارم تصميم بگيرم ! )

از مدير اين بخش ، بقيه مدير ها و همه كاربر ها معذرت ميخوام كه اين مدلي تاپيك زدم ! ولي ديگه خيلي فوري بود ... چيزه كوچيكي هم نيست ! بازم شرمنده !

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزير من چند تا تلفن برات مي ذارم اميدوارم كه كمكي بهت بكنه :
راايان گستر - مجتمع پايتخت - 8796642
آرتين رايان - مجتمع پايتخت - 8796943و8796944

Laptopiran - 8505667

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
از مدير اين بخش ، بقيه مدير ها و همه كاربر ها معذرت ميخوام كه اين مدلي تاپيك زدم ! ولي ديگه خيلي فوري بود ... چيزه كوچيكي هم نيست ! بازم شرمنده !
خواهش می کنم.
اين تاپيكو با خريد كلي ادغام كردم!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
آقا مدير !!!! ميشه بگيد چي كار داريد ميكنيد ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! اولا من عذر خواهي كردم ! گفتم اين تاپيك رو فقط براي 3،4 ساعت ميخوام !!!! دوما شما ميخوايد اديت كنيد يا جاش رو عوض كنيد ... چرا اينطوريش كرديد ؟!؟!؟!؟! كرديدش يه پست تو يه تاپيك بي ربط !!! من اينجا تاپيكي در مورد Laptop نميبينم !!!

حداقل ميذاشتيد 2،3 ساعت بگذره بعد !!! ... من تو گفتگوي آزاد اين تاپيك رو ميزنم ... از شما هم خواهش ميكنم تا 3،4 امور مديريتتون رو در مورد اين تاپيك اعمال نكنيد !!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
باشه Split كردم.
به تلفني كه Jacky داد زنگ زدي؟

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
به اونا نه هنوز ! ( الان ديدم ) ولي چند جا تو پايتخت زدم ... نداشتن ! يكي گفت حدود 1300000 ميارزه !

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خب ! Jacky كاره همرو با هم انجام داد !!!! 3 تا شماره داد كه 2 تاش داشتن ! هر دو تا 1450000 قيمت دادن ! ...

تا اينجاش كه خيلي خوب بوده ! چون قيمتي كه من ميخوام بگيرم زير 1200000 هست ! با اين توضيح كه به صورت قسطي ... بدون 1 ريال سود ! ( البته1 دلار :D ) و به اين صورت كه شما تو 16 ماه بايد اين پول رو پرداخت كنيد ... حالا دوست داري كل پول رو ماه 16 هم بديد ! دوست داريد تو 2 ماه بديد تموم شه !!!! خيلي عاليه .... نه ؟!

حالا اگر كسي اطلاعات خاصي داره ... در مورد معايب ... مضايا ... ايناش بده بد نيست !

يكي از معايبش رو بگم ... Bluetooth و IR نداره !

بالا