برگزیده های پرشین تولز

ارتقاء پیشنهادی سیستم برای اجرای راحت 3Ds Max

Artix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و وقت بخیر

بنده دانشجوی معماری هستم و اکثر پروژه هام طراحی 3 بعدی با نرم افزار تری دی مکس رو میطلبه.

فکر میکنم سیستم به نسبت خوبی رو جمع کردم اما گویا برای استفاده ی "راحت" و "بی دردسر" ( بدون کندی برنامه یا کرش کردنش ) کافی نیست.

این ترم پروژه نهایی دارم و باید بتونم به طور "کامل" روی سیستمم حساب کنم.

پس از دوستانی که در این مورد اطلاع کافی دارن ( یه وقت به اشتباه پیشنهاد تعویض قسمت غیر مرتبط با مشکلم رو ندن ) خواهش میکنم راهنمائیم کنن کدوم قسمت سیستمم رو باید ارتقا بدم ( چون واقعا هزینه جمع کردن یه سیستم کامل برام بالاست ) و قطعه پیشنهادی شون برای جایگزینی چی هست

تنها خواهشم هم اینه که قطعات پیشنهادی حتما درصد این مشکلاتی که عرض کردم رو به صفر برسونه...

باز هم ازتون متشکرم

×××

اطلاعات سیستم من :

CPU : INTEL Core i7 950
RAM: 6 GB
GRAPHIC CARD: NVIDIA GeForce GTS 450
Motherboard: Gigabyte X58-USB3

hamidparniyan

Registered User
لایک‌ها
36
درود دوست عزیز
شما بهتره در اولین اقدام یه خنک کننده بگیرید برای اون سی پی یو !چون کولر استوک خودش واقعا افتضاحه و دمای سی پی یو کنترل نشه سیستم کند میشه و اذیت میکنه اونم تو رندر 100%
در مرحله دوم رم رو ارتقا بدید حداقل 12 گیگ بشه چون واقعا رم مورد نیاز هست!
در مرحله سوم اگه مشکل مالی پیش نیومد گافیک رو به gtx580 ارتقا بدید!

باز هم مراحل گفته شده بستگی به هزینه شما داره!
هزینه رو قید کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

max_3d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,002
سلام
خب دوست عزیزمون توضیح دادند کولر از واجبات میباشد چون رندر که تک فریم باشد که انیمیشن که دانشجوهای معماری فقط تک فریم کار میکنن رم را حتما ارتقا بدهید مثلا برای بخواهید یک نمای پار محله ای طراحی کنید وقتی از گل و گیاه و درخت استفاده میکنید اینجاست که به خاطر وارد شدن میلیونها ورتکس پولیگان ها باید رم قدرت اینو داشته باشه که بتونی حداقل درمحیط پرسپکتیو حرکت کنید و حتما کند میشه حتی رم 16 گیگ هم کم میباشد ولی خب باز هم قابل تحمل میباشد فکر به حال رم بکنید اصلا 6 گیگ کافی نیست در حالت عادی خود ویندوز و برنامه ها درصدی از رم را از همون اول اشغال میکند فعلا رم را تا 16 ارتقا بدهید تا بعد ایشالا بتونی بیشتر از 16 ارتقا بدهید اگر هم وضعیت مالی خوب میباشد بزن روی 32 گیگ رم:blink:ولی اگر صرفا معماری بدون درخت و چمن استفاده انچنانی ندارید این 6 گیگ هم کفاف میده ...i7 اخرین مدل اینتل هم که باشد بعد با کمی میانبر خاقیت میتوانی یک رندر کاملا سنگین را تا چند ساعت کاهش دهید اگر اطلاعات نرم افزاریتون و مخصوصا پلاگین vray را بلد باشید خوب میتونید سرعت عمل را بالا برد من رندرهای سنگینی میگیرم که نهایتش با 2 ساعت تمام میشود سی پی یو من به خداطر وسق مادی
AMD PHENOM II X6 1090T BLACK EDITION
این سی پی یو من میباشد همراه با 16 گیگ ddr3 باس 1600 خدا رو شکر جوابگو میباشد ولی تو کف i7 میباشد که بتوانم زمان رندر را کاهش بدهم به زیر 1 ساعت اگر محیطی کاملا نورپردازی و بخوام ریل باشد

amir1365

همکار بازارچه
همکار انجمن
لایک‌ها
215
سلام.
شما اگر از نظر مالی مشکلی نداری ، یه کارت گرافیک firepro یا quadro بگیر بذار رو سیستم دیگه در محیط نرم افزار به هیچ عنوان کمبود رم ، سی پی یو و ... رو احساس نمیکنی ولی برای رندر همچنان به cpu قوی نیاز داری و پیشنهاد بنده 3930k هست.

perans0631

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,291
درود دوست عزیز
شما بهتره در اولین اقدام یه خنک کننده بگیرید برای اون سی پی یو !چون کولر استوک خودش واقعا افتضاحه و دمای سی پی یو کنترل نشه سیستم کند میشه و اذیت میکنه اونم تو رندر 100%
در مرحله دوم رم رو ارتقا بدید حداقل 12 گیگ بشه چون واقعا رم مورد نیاز هست!
در مرحله سوم اگه مشکل مالی پیش نیومد گافیک رو به gtx580 ارتقا بدید!
باز هم مراحل گفته شده بستگی به هزینه شما داره!
هزینه رو قید کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

دوست عزیز ایشون مگر گیم میخوان بازی بکنن که گرافیک 580 پیشنهاد میدین

سلام.
شما اگر از نظر مالی مشکلی نداری ، یه کارت گرافیک firepro یا quadro بگیر بذار رو سیستم دیگه در محیط نرم افزار به هیچ عنوان کمبود رم ، سی پی یو و ... رو احساس نمیکنی ولی برای رندر همچنان به cpu قوی نیاز داری و پیشنهاد بنده 3930k هست.

پیشنهاد این دوستمون برای گرافیک تائید میشه
ولی برای cpu نه چونکه باید ماردبرد رو هم تعویض بکنن و هزینه اضافی هست و ایشون برای هزینه تاکید کرده

Dj_aghamajid

Registered User
لایک‌ها
10
مشکل اول رم هست. 6 گیگ رم رو رد کن. جاش 3*4 گیگ بگذار. یا حتی 6*4 گیگ.
برای کاهش تایم رندر با همین پلتفرم میتونی این سی پی یو رو بگیری.
Intel Core i7-990X
980X

این پردازنده ها قدیمی هستن. اما هنوزم در بالای جدول پردازنده های جایگاه خودشون رو حفظ کردن.
Charts, benchmarks CPU Charts 2012, [26] 3DS Max 2012

برای روون شدن ویو پرت میتونی از کارت فایرپرو - کوادرو استفاده کنی. البته قیمت سرسام آورس دارن. با توجه به شرایط شما نمیشه رفت طرفش. فعلا همین کارت GTS450 براتون خوبه.
بعدا یک عدد SSD هم به سیستمون اضافه کنید. کلا سیستم رو روون میکنه.

بالا