برگزیده های پرشین تولز

اررور در هنگام نصب SQL Server 2005

james007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
يه سوال داشتم:
آخرش نفهميديم ميشه ويرايش Entrprise اين برنامه رو روي Win XP نصب کرد يا نه؟
اگه ميشه راه حلش رو بگيد چون من در قسمت زير و در هنگام نصب Error ميگيرم:(
2.jpg

اگه نميشه؛ چي کار بايد کرد؟

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
فکر نکنم روی XP نصب بشه developer یا standard رو امتحان کن

ali-g

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما اگر از SQL Server Express Edition استفاده کنین مشکلتون حل میشه.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز
این Error مربوط به دو علت خاصه
1 اینکه شما حد اقل مورد نیاز سخت افزاری را ندارید که البته با توجه به اطلاعات بنده حقیر این پیغام رو شما حتی در سیستم های که ویندوز ویستا نیز قابل نصب است هم این خطا مشاهده می شود البته وجود این پیغام مانع اجای برنامه کاربردی نخواهد شد
2 اینکه این سیستم اپراتور که برنامه به روی آن نصب شده این ورژن از برنامه رو حمایت نمی کنه و شما می تونید فقط ابزار برنامه رو نصب و اجرا کنید و همچنین شما در این ابزار بخش های مربوط به برنامه مشتری رو می توانید اجرا و راه اندازی کنید تا بتوانید به سرور اصلی متصل و تراکنش ها رو انجام بدهید.

اما تحلیل سئوال شما: شما این ورژن از SQL که انتخواب کردهاید حتماً باید به روی WINDOWS Server 2003 Entrprise نصب کنید در غیر این صورت کار نخواهد کرد و خودتو خسته نکن من کردم نشد تو هم نکن ولی اگر دوست داری روی محیط XP کار کنی چون تازه کاری نرم افزار SQL 2000 Personal رو بگیر نصب کن و کار کن و لذت ببر بعد که حرفه ای شدی میتونی سویچ کنی به روی محیط های حرفه ای. فکر کن کار روی نرم افزار های حرفه ای میتونه کمک کنه در مکانی که شما هستید فرق این دو محیط به اندازه یک پر پشه فرق نمی کنه. پیش نهاد من این که بجای SQL سرور از محیط SQL نرمافزار Access استفاده کن اونجا حسابی تمرین کن خوب که به محیط SQL تشنه شدی بعد تازه بیا SQL سرور 2000 کار کن(این پیشنهاد و گاهی اجبار منه به محصلینم)
موفق باشی

Neo.BHK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
من خودم با sqlserver 2000 كار مي كنم ولي يادمه زماني كه مي خواستم نصب كنم به منم مي گفتن كه نمي شه روي ايكس پي نسخه enterprise‌نصب كرد ...
ولي من نصب كردم خيلي راحت ... و هنوزم كه هنوزه دارم باهاش بدون مشكل كار مي كنم.
به جز set up‌ اصلي يه set up ديگه اي هم بود كه اونو اينستال كردم و درست شد.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
من خودم با sqlserver 2000 كار مي كنم ولي يادمه زماني كه مي خواستم نصب كنم به منم مي گفتن كه نمي شه روي ايكس پي نسخه enterprise‌نصب كرد ...
ولي من نصب كردم خيلي راحت ... و هنوزم كه هنوزه دارم باهاش بدون مشكل كار مي كنم.
به جز set up‌ اصلي يه set up ديگه اي هم بود كه اونو اينستال كردم و درست شد.

دوست عزیز کسی نگفت که SQL 2000 Enterprise به روی XP نصب نمیشه شرایط خاص میخواهد اونم این که XP شما سرور یک شبکه باشه که در غیر این صورت باز میشه SQL 2000 رو با ورژن Personal که تو همون نسخه Enterprise هست نصب و استفاده کرد.
و....
اطلاعات بیشتر باشه برای بعد
ممنون

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
دوست عزیز برا یادگیری همون sql 2005 رو یاد بگیر این مزخرفات رو هم که اول 2000 بعد 2005 رو بزار کنار.
اینا همش مزخرفه وقت خودتم تلف نکن.
روی xp pro می تونی نسخه developer رو نصب کنی که از نظر امکانات با enterprise فرقی نمیکنه

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
دوستان من هم sql server 2000 کار می کردم الان میخوام سویچ کنم روی 2005

به نظر میرسه این ورژنی که با خود ویژوال استودیو تصب میشه امکاناتی مثل query analyzer رو نداره. اگه داره لطفا یکی به من بگه چطور میتونم ازش استفاده کنم ؟

من واسه اینکه بتونم از این امکان هم استفاده کنم تصمیم گرفتم که ورژن 2005 رو نصب کنم اما تو نصب مشکلاتی به وجود اومده.
لطفا یه سری به این تاپیک بزنید.

http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1404975#post1404975

اینطوری که من متوجه شدم برخلاف ورژن 2000 که نسخه اینترپرایزش راحت روی وین ایکس پی نصب میشد در مورد 2005 این امکان نیست ؟؟

آیا حرف من درسته. لطفا به اون آدرسی که در بالا دادم برید و ببینید آیا راهی هست که من مشکل ایجاد شده رو حل کنم.
http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1404975#post1404975
لطفا راهنم

بالا