برگزیده های پرشین تولز

ارزان ترین کشورهای برای مسافرت

hastina

Registered User
تاریخ عضویت
14 فوریه 2014
نوشته‌ها
675
لایک‌ها
230
نیاز به تعطیلات دارید ولی بودجه کمی دارید؟ طراحی یک سفر بر اساس بودجه کم آن اندازه که فکر می کنید شما را محدود نمی کند. در دنیا کشورهایی هستند که هزینه های سفر به آنجا می تواند با روشهایی که برخی از آنها را در این مطلب ذکر می کنیم،هزینه کمی برای شما داشته باشد. من تحقیق کوچکی بر اساس هزینه زندگی و بودجه سفر در بعضی کشورها انجام دادم و متوجه مکان های فوق العاده ارزان برای بازدید شدم. همچنین امکانات ارزان و رایگان زیادی برای استفاده در این کشورها وجود دارد.

یافته های من بصورت زیر برای هر کشور تقسیم می شود:
– ارزان ترین تخت خواب در یک هتل شبانه روزی در پایتخت کشورها. در صورت اقامت در بیرون پایتخت کاملاً مطمئنم که قیمتی حتی ارزانتر از این هم خواهید یافت.

– دو سفر در یک جابجایی عمومی در روز(نرخ متوسط کشورها)

– پرداختن به یک جاذبه در روز بر اساس قیمت ها در پایتخت کشورها

– سه وعده غذایی ارزان در روز

– افزودن همه موارد مذکور به هم به عنوان بودجه روزانه

در اینجا ۱۱ کشوری را که هر فردی می تواند بر اساس یک هزینه کم به آنجا سفر کند ارائه می گردد.

۱. کلمبیا
13.jpg


کلمبیا کشوری در ساحل کارائیب، کوه های مرتفع Andean و جنگل اسرارآمیز آمازون که آن را تبدیل به یکی از عجیب ترین و جذاب ترین کشورها در آمریکای جنوبی کرده است. فرهنگ های بومی و اسپانیایی و جزایر کارائیب برای ایجاد یک خوراک لذیذ و معماری برجسته مستعمراتی و مردم بسیار خونگرم آن با هم در آمیخته است. برای اینکه حتی کلمبیا فریبنده تر باشد خرج کردن پول از کیف می تواند به همان گونه که به چشم می آید آسان باشد. کلمبیا دارای امکانات مسکن ارزان بوده و از خوراکی های ارزان و رایگان برخوردار است.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه بر اساس قیمت های شهر کارتاجنا و مابقی. قیمت ها به طور میانگین در کلمبیا است.

مسکن ارزان ۱۱٫۷۷ دلار حمل و نقل ۱٫۶۲ دلار وعده های غذایی ۱۱٫۴۶ دلار نوشیدنی ها ۳٫۵۷ دلار جاذبه ها ۷٫۲۷ دلار

بودجه روزانه ۳۵٫۶۹ دلار

۲. اکوادور
2-Copy.jpg


اکوادور دارای گنجینه های معماری مستعمراتی ، بازارها و میادین خوش منظره و خیابان های سنگ فرش شده پر پیچ و خم می باشد. در پیوند با جنگل مه آلود بارانی آمازون ، آتشفشان های با شکوه ، شما همه ماجراهای ساخته شده افسانه ای یا داستانی را در آن می یابید.

حتی آنچه را که فراتر از واقعیت است. مسافرت به اکوادور می تواند خیلی ارزان باشد. هر شهری دارای امکانات ارزان و رایگان برای استفاده است. گشت و گذار در یک بازار در فضای باز و بازدید از آنها رایگان بوده و راه مهمی برای تجربه فرهنگ در اکوادور است و یا یک پیاده روی رایگان و آموختن از یک راهنمای محلی درباره شهری که در حال بازدید از آن هستید .

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت ها در شهر کیوتو و مابقی هزینه های متوسط زندگی در اکوادور می باشد.

مسکن ارزان ۱۰٫۷۵ دلار حمل و نقل ۰٫۵۰ دلار وعده های غذایی ۹ دلار نوشیدنی ها ۳ دلار جاذبه ها ۵٫۲۵ دلار

بودجه روزانه ۲۸٫۵۰ دلار

۳. بولیوی
31.jpg


برخی در مورد آن قدری گیج کننده و خشن صحبت می کنند. بطور صریح بولیوی فریبنده ، بزرگ و پیچیده است. بولیوی یکی از بهترین کشورها برای سفر است. دارای قلل برج مانند ، نوارهای جنگل های انبوه و کمترین هزینه های مازادی که متوجه شما است می باشد حتی در کمک به حیات وحش. این بدین معنی است که بولیوی باورنکردنی و جایگاهی برای کاوش است. بازدید از اغلب موزه ها و کلیساهای بولیوی رایگان یا خیلی ارزان است. بازدید از فعالیت های ماجراجویانه صحرایی در این کشور پر جادبه نیز کاملاً ارزان است.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت هادر شهر لا پاز و مابقی هزینه های متوسط زندگی در بولیوی می باشد.

مسکن ارزان ۹٫۷۸ دلار حمل و نقل ۰٫۶۰ دلار وعده های غذایی ۶٫۵۱ دلار نوشیدنی ها ۴٫۵۱ دلار جاذبه ها ۱٫۹۳ دلار

بودجه روزانه ۲۳٫۳۳ دلار

۴. نیکاراگوئه
42.jpg


آتشفشان در حال دود کردن، دود را بر روی دریاچه نیکاراگوئه می پراکند و یکی از هیجان انگیزترین مناظر جهانی را بوجود می آورد. مفهوم نیکاراگوئه عبارت است از آتش از زمین ، باد بر روی آب . که داستانی عاطفی و چرخشی از اهمیت عناصر در گذشته دور و پر آشوب کشورها را بیان می کند. سحرآمیز به نظر می رسد، اینطور نیست؟ خبر خوب اینکه امکانات مورد نیاز مسافرین نیز در آنجا ارزان است.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت هادر شهر ماناگوآ و مابقی هزینه متوسط زندگی در نیکاراگوئه می باشد.

مسکن ارزان ۱۸ دلار حمل و نقل ۰٫۳۰ دلار وعده های غذایی ۱۵ دلار نوشیدنی ها ۳ دلار جاذبه ها ۷ دلار

بودجه روزانه ۴۳٫۳۰ دلار

۵. کاستاریکا
51.jpg


در جنگل بارانی قدم بزنید و در زیر سایبان با سرعت و انرژی حرکت کنید. از آبشارهای کوتاه رودخانه که به سرعت فوران می کنند و موج سواری در کلاس جهانی لذت ببرید. در مسیر اسکی پیاده روی کنید و آتشفشان های در حال دود کردن را مشاهده کنید. می توانید تمام اینها را در کاستاریکا بدون دور شدن از ساحل تجربه نمایید.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت هادر شهر سان جوز و مابقی هزینه های متوسط زندگی در کاستاریکا می باشد.

مسکن ارزان ۱۲ دلار حمل و نقل ۱٫۴۸ دلار وعده های غذایی ۲۲٫۲۳ دلار نوشیدنی ها ۶ دلار جاذبه ها ۹٫۲۸ دلار

بودجه روزانه ۵۰٫۹۹ دلار

۶. مکزیک
6.jpg


مکزیک تمام اینها را دارد یعنی بیابان هایی با کاکتوس های آبدار خال خال، جنگل های سرسبز که با حیات وحش عجیب و غریب و سواحل شنی سفید و تالاب های رویایی. از همه غذاهایی که به ذائقه شما خوش می نشینند فراموش نکنید. مکزیک حواس شما را برمی انگیزد.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت ها در شهر مکزیکو سیتی و مابقی هزینه های متوسط زندگی در مکزیک می باشد.

مسکن ارزان ۲ دلار حمل و نقل ۱٫۰۴ دلار وعده های غذایی ۱۳٫۲۶ دلار نوشیدنی ها ۴٫۴۱ دلار جاذبه ها ۶٫۳۲ دلار

بودجه روزانه ۲۷٫۰۳ دلار

۷. رومانی
7.jpg


رومانی که در فرهنگ عامه سراشیب نامیده می شود دارای همه تجملات داستان های تخیلی است. دژهای ترسناک شوم بر روی بلندی تپه های ناهموار و دهکده هایی که در آن بنظر می رسد در قرون وسطی قدم گذاشته و بخش کوچکی از جمعیت که هنوز صادقانه به سحر و افسون اعتقاد دارند. در حقیقت توده ای از داستان های افسانه ای است.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت ها در شهر بخارست و مابقی هزینه های متوسط زندگی در رومانی می باشد.

مسکن ارزان ۱۲٫۸۵ دلار حمل و نقل ۱٫۱۲ دلار وعده های غذایی ۱۶٫۴۱ دلار نوشیدنی ها ۴٫۲۳ دلار جاذبه ها ۴٫۰۱ دلار

بودجه روزانه ۳۸٫۶۲ دلار

۸. تایلند
8.jpg


تایلند دارای فرهنگ و تاریخ ، معبدهای درخشان ، غذاهای استوایی فوق العاده و شهرهای پرآوازه با زندگی سخت شبانه می باشد. برای هر بودجه ای بدون توجه به اینکه چقدر کم باشد در این سرزمین که مشهور به داشتن مردمانی با لبخندهای فریبنده است چیزی وجود دارد.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت ها در شهر چانک مای و مابقی هزینه های متوسط زندگی در تایلند می باشد.

مسکن ارزان ۶٫۶۳ دلار حمل و نقل ۱٫۲۲ دلار وعده های غذایی ۵٫۰۱ دلار نوشیدنی ها ۵٫۴۹ دلار جاذبه ها ۳٫۳۴ دلار

بودجه روزانه ۲۱٫۶۹ دلار

۹. آلبانی
9.jpg


همه اروپا را گران می پندارند ولی بعضی از کشورهای آن برای مسافران با بودجه خاص خیلی مهم هستند. به احتمال زیاد آلبانی بهترین آنها در اروپا است که راز خود را حفظ کرده است با زیبایی طبیعی، جاذبه های فوق العاده و روستاهای کوهستانی که ظاهراً در زمان گذشته یخ زده اند (مانند قیمت های بازدید این جواهر کوچک) .

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت ها در شهر تیرانا و مابقی هزینه های متوسط زندگی در آلبانی می باشد.

مسکن ارزان ۱۱٫۶۷ دلار حمل و نقل ۰٫۵۴ دلار وعده های غذایی ۱۸٫۶۶ دلار نوشیدنی ها ۳٫۷۲ دلار جاذبه ها ۶ دلار

بودجه روزانه ۴۰٫۵۹ دلار

۱۰. سریلانکا
10.jpg


سریلانکا: یادآور غذای خوش طعم، امتداد بی انتهای ساحل و آثار باستانی پایدار.

چای آن بسیار معروف بوده و در شگفتم از اینکه متوجه شدم سریلانکای کوچک دارای ۸ مکان میراث جهانی یونسکو است. فاصله بین مکان ها کوتاه است بطوری که می توان با هزینه ای کم از محلی به محل دیگر رفت. مکانهای زیادی برای بازدید وجود دارد مانند کوه ها ، کشت با شکوه چای ، جنگل بارانی که با حیات وحش سازگاری دارد و معبد های تماشایی. سریلانکا دارای زیبایی چشم نواز و حاصل خیز است.

قیمت های مسکن (تخت خواب هتل) و جاذبه ها بر اساس قیمت ها در شهر کلمبو و مابقی هزینه های متوسط زندگی در سریلانکا می باشد.

مسکن ارزان ۱۶٫۰۲ دلار حمل و نقل ۰٫۴۹ دلار وعده های غذایی ۴٫۵۹ دلار نوشیدنی ها ۴٫۱۴ دلار جاذبه ها ۱۵ دلار

بودجه روزانه ۴۰٫۲۱ دلار

۱۱. اندونزی
1121.jpg


اندونزی سرزمین عجایب ،رجز خوانی هزاران جزیره و صدها زبان، سواحل شنی سفید و آتشفشان های جوشان است. تنوع گیج کننده اندونزیایی ها بخش کوچکی از گفتنی های این کشور است. با ارائه پیشنهادهای خیلی زیاد به مسافران امکانات و خوراکی های فراوانی رایگان و ارزان برای تجربه بهتر در اندونزی وجود دارند.

مسکن ارزان ۱۷٫۲۲ دلار حمل و نقل ۰٫۵۸ دلار وعده های غذایی ۶٫۱۲ دلار نوشیدنی ها ۶٫۱۲ دلار جاذبه ها ۱٫۰۲ دلار

بودجه روزانه ۳۱٫۰۶ دلار

هزینه رزرو بلیط هواپیما را از سایر هزینه های سفر به این کشورها جدا کنید. خطوط هواپیمایی قیمت ها را بطور مرتب تنظیم می کنند بنابراین قیمت ها را در اول روز و بطور مرتب کنترل کنید. آنها می توانند قیمت گذاری چندین زمان را در یک هفته تغییر دهند و لذا روزانه کنترل کنید تا اینکه قیمت دلخواه خود را پیدا کنید. بهترین قیمت گذاری عموماً هفت هفته زودتر است. شما احتمالاً باید برای رزرو در آخرین دقیقه یا زمان های خیلی دور هزینه بیشتری بپردازید.

منبع : مقاصد ارزان برای سفر
 
بالا