برگزیده های پرشین تولز

ارزش ارتقا لپ تاپ ذیل

Skh2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
چون تو بخش لپ تاپ اجازه دسترسی م نمیدونم چرا محدود شده اینجا تو سخت افزار مطرح میکنم و عذر.
سلام.
خواستم بدونم لپ تاپ فعلی ضعیف من ، که البته با اطلاع قبلی ، و فقط جهت وبگردی و دانلود چند سال پیش گرفتم، با سی پی یو AMD E2 9010 نسل ۷ - در صورتی که به یه لپ تاپ مشابه اما ظاهراً عملکرد بهتر ، با سی پی یو اینتل N4020 ارتقا داده بشه ،
(یا حتی فی المثل دست دو i7 نسل های قدیمی تر)
از لحاظ راندمان چقدر تفاوت میکنه و ارزش هزینه دارد یا خیر؟
( البته مقایسه زیر رو هم طبق عکس از سایت معروف مقایسه سخت افزار دیدم که به ذهنم رسید بپرسم).

مشخصات دقیق :
AMD E29010 APU 7th Gen.
12GB DDR4 2400
SSD ADATA SU800 128GB
HDD 500GBو ...

فایل های ضمیمه

• قدرت لپ تاپم.jpg
    قدرت لپ تاپم.jpg
    285.9 KB · نمایش ها: 9

astor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
بهترین کار اینه یه لپ تاپ استوک اروپایی بخر
کارت راه می اندازه
و بعد سر فرصت لپ تاپ قبلی بفروش

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,234

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,234
چون ۹۹٪ ایرانی ها تا پدر لپ تاپ در نیارن نمی فروشن
اون ۱٪ ممکنه به مشکل مالی بخورن بخوان سریع بفروشن
خارجی ها اکثرا تکنولوژیشون قدیمیه..
اگر هم گیمینگ باشن ، با کارت گرافیکشون قبلا کلی ماینینگ صورت گرفته توسط دلال ها

astor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
خارجی ها اکثرا تکنولوژیشون قدیمیه..
اگر هم گیمینگ باشن ، با کارت گرافیکشون قبلا کلی ماینینگ صورت گرفته توسط دلال ها
مگه خارج زندگی می کنی؟
لپ تاپ استوک وارد میشه چون خارجی ها تا قطعات روز میاد سریع تغییر سیستم میدن
کلا اروپایی ها بروز زندگی می کنند

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
لپتاپ زیاد جالبی نیست و من فکر نمی کنم از اول که لپتاپ رو خریداری کردید ۱۲ گیگ رم روش داشته باشه.

از ضعیفی پردازنده این لپتاپ فقط این رو عرض کنم که قدرت پردازشی لپتاپ شما برابری می کنه با قدرت پردازشی گوشی موبایل نوکیا ۳.۲ پایین رده ۲۰۱۹

البته نمی خوام شما رو تشویق به تعویض لپتاپ کنم فقط خواستم قدرت لپتاپ دستتون بیاد

با تکنولوژی نرم افزاری روز بخوای جلو بری و تجربه روانی از کار با کامپیوتر یا لپتاپ داشته باشی الان دیگه نمیشه با زیر ۸ گیگ رم کار کرد و حتما باید لپتاپی تهیه کنید که حداقل ۸ گیگ رم در یکی از اسلات ها داشته باشه و اسلات خالی دیگه ای هم داشته باشه

حتما لپتاپی که خریداری می کنید دو تا هارد داشته باشه و یکیش ssd باشه تا سیستم عامل روان کار کنه

سخت افزار لپتاپ هم سعی کنید حداقل i5 نسل ۳ اینتل باشه

یک تجربه هم خدمت شما عرض می کنم شاید از خیر استفاده از لپتاپ گذشتید : سال ها پیش بنده کیس مردم رو می خریدم، به خیال خودم قیمت مناسب، طرف برمی داشت پول سیستم رو میداد گوشی موبایل و من هی می خریدم دیگه دیدم اصلا مشتری دیگه کامپیوتر نمی خره و من موندم و چندین کامپیوتر رو دستم. اونم با مانیتور های crt

الان هم برای وب گردی و کارهای ساده مثل دانلود، بهتره با گوشی موبایل همراه باشید و اگر کار حرفه ای تر می خواید، یک می نی کیس خوب و مانیتور ۲۴ تهیه کنید. واقعا هیچ لذتی از لذت کار با PC بیشتر نیست. برخلاف نظر اکثر مردم من فکر می کنم کامپیوتر رومیزی هیچ وقت از بورس نمی افته ولی لپتاپ و تبلت کم کم جاشون رو میدن به گوشی موبایل

مهمترین نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که درسته لپتاپ شما ضعیف هست ولی مدل جدید هست و ممکنه خرید لپتاپ ddr3 مربوط به ۹ سال قبل شما رو پشیمون کنه موقع فروش لپتاپ روی ddr4 بودنش مانور بدید ایشالا که خوب فروش بره

اون پردازنده سلرون سال ۲۰۲۰ هم بدک نیست. اگر بگید اون لپتاپ که پردازنده سلرون هست کدام مدل هست و چه قدر بودجه برای تعویض لپتاپ فعلی با اون سلرون موجود هست، میشه تصمیم بهتری گرفت تا ببینید نسبت به هزینه ای که می کنید ارزش تغییر داره یا نه

بالا