برگزیده های پرشین تولز

ارز

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
به نظرتون بین دلار و یورو و پوند کدومشون بالاتر خواهد رفت؟؟؟
الان که دلار وضعش عالیه
نظر شما چیه؟
چی ارزش سرمایه گذاری داره؟؟

ای بچه پولدار
ای مایه دار
رو یورو سرمایه گذاری کن

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
سلام
به نظرتون بین دلار و یورو و پوند کدومشون بالاتر خواهد رفت؟؟؟
الان که دلار وضعش عالیه
نظر شما چیه؟
چی ارزش سرمایه گذاری داره؟؟

$ وضعیتش عالیه؟؟!!!!!!!!!!!!!

دقیقا بنده یه معامله روی E/U انجام دادم و هنوز دارامش....همین الان که دارم این پست رو میزنم نرخ برابری یورو در مقابل $ 1.2938 هست ....دقیقا در 1 ماه و نیم پیش این نرخ برابری شد 1.1876 تو یک ماه بیش از 1000 پوینت دلار در مقابل یورو تضعیف شد!!! و این حالت صعودی با اعلام دو تا خبر از آلمان و انگلیس (در جهت مثبت برای پوند و یورو) همچنان ادامه داره....

البته این بازار جهانی هست.

بازار ایران رو راستش نمیدونم ....چون اینجا برای کنترل واردات و صادرات ، همین جور نرخ تورم و..... ارزش کاذب درست میکنند در مقابل دلار.....

در هر صورت احتمال داره تو ایران حتی دلار از این هم ضعیف تر بشه هیچ گونه تغییری تو ایران نکنه و ادامه به افزایش قیمتش تو ایران!!!:blush:

ولی من الان باشم به پوند خیلی بیشتر فکر میکنم تو این بازار جهانی:)

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
نرخ دلار طی چند ماه اخیر خوب بود اما از ابتدای همین ماه به یک باره ارزشش کم شد هم نسبت به یورو ، هم نسبت به دلار استرالیا ، هم پوند ، هم دلار نیوزلند .... نمیدونم بازار جهانی چقدر رو بازار ایران تاثیر میزاره وپیشنهاد میکنم فعلا دلار نخر .

حسین جان پوند رو خوب اشاره کرده ... به تازگی یک روند صعودی رو شروع کرده ، نمیشه گفت حتما بالا میره اما حدقال احتمالش از دلار بیشتره :دی

ولی من یورو رو بیشتر از بقیه توصیه میکنم .

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
ين ين ين

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
نمودارها رو ببين و وضع اقتصاد كشورها چون ژاپن تو ركود نبوده وحشتناك رشد كرده چين هم همينطوره ولي دولتش مانع ميشه ولي ژاپن نه

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
الان شما میگید رو پوند سرمایه گذاری کنم؟؟

تو هفته ای که گذشت دلار استرالیا فوق العاده درمقابل همه ی جفت ارزها تقویت شد. دلیل اصلی اون هم بالا رفتن سبد قیمتی کالاهای مصرفی در کل دنیا هست.

ارزش دلار استرالیا کاملا نسبت مستقیم با قیمت کالا های مصرفی مثل ذرت و پنبه و چرم و .... داره ( چون گشوری هست با صادارت کالاهی soft)قابل فاصد شدن)

از طرفی قیمت جهانی طلا درحال بالا رفتن هست و چون استرالیا یکی از قوی ترین صادر کنندگان و تولید کنندگان طلا هست فوق العاده به تقویت این ارز کمک میشه

و نکته مهم دیگه نرخ بهره ی بانکی تو استرالیا به 4% رسید که این یک رکورد محسوب میشه در دنیا و باز هم به تقویت این ارز کمک میکنه.....

اگر اهل ریسک هستی پیشنهاد من الان حداقل تا 1 ماه آینده خرید دلار استرالیا هست.

ولی اگر دنبال یه کار بی دردسر تر و کم سود تر هستی بنده حتما تو بورس خودمون پیشنهاد خرید شرکتهای مصرفی و تولیدات غذایی رو میکنم.

موفق باشی

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
حالا که بحرانی نفتی مهار شده دلار و پوند و نفت چی میشن ؟؟؟

dark_angel

Registered User
لایک‌ها
0
الان برای سرمایه گزاری بهترین واحد پول ریال ایران میباشد.
چون به خواست خدا ایران از هیچ بحران مالی و قطعنامه های کاغذپاره ای آسیب ندیده.
و الان در خود غرب مردم و دولت به جمع آوری و ذخیره سازی ريال ایران همت گماشته اند تا سود کلانی حاصل نمایند.

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حالا که بحرانی نفتی مهار شده دلار و پوند و نفت چی میشن ؟؟؟

اول از همه بکم عزیز تحلیل های من کاملا شخصی هست و خدایی نکرده کسی رو به ضرر نندازه ، چون دوره تحلیل بنیادی من داره تمام میشه و این چند هفته وقت گذاشتم رو بازار از راه تحلیل بنیادی این نظرات رو میگم.اصلا پیشنهاد داده نمیشه که چشم بسه به خاطر یه سری حرفها معامله ای انجام بشه.

اما نفت.

یکی از رههای تحلیل چگونگی رفتار ارز ، نفت هست ، چون کالای لیدر محسوب میشه تو اون سبد کالای که بالا اشاره کردم.

ارز $ نسبت کاملا عکس داره با ارزش تورم سبد کالا ، یعنی اگر سبد کالا افزایش پیدا کنه $ کاهشی میشه و بلعکس

و gbp)پوند) کامل نسبت مستقیم داره.....

دقت شود که رو دو جفت ارز کالا نقش زیادی رو بازی نمیکنه به نسبت مثلا دلار استرالیا یا دلار نیوزلند. اما در حالت عادی در اقتصاد جهان این اتفاق میفته.

الان نفت به نقطه ی رزیستنس 80$ رسیده و به دلیل اینکه هم اوپک و هم گشور های خارج اوپک ، تولید رو افزایش دادند و هم قول گشور های بزرگ نفتی برای پر کردن کمبود صادارت نفت ایران دادن(بعد از تحریم) و کم شدن در خواست به خصوص در فصل گرم(این مسله کاملا متفاوت هست در گشور آمریکا به دلیل حمل نقل بیش از حد در فصل گرما در آمریکا) ارزش نفت به بیش از 80تا 83 دلار پیش بینی نمیشه و انتظار در جهت تضعیف قیمت نفت هست تا چند هفته ی دیگر.

این به صورت معمول نشون میده ارزش $ زیاد و ارزی مثل پوند تضعیف میشه ولی یادتون باشه که این در حالت کاملا عادی به وجود میاد و الان اون دوره وجود نداره...

به نظر بنده پوند به دلیل شاخص های مثبتی که تو این چند هفته داشته احتمال تقویت بیشتری داره .

اما $ هم به چند سری دلایل احتمال تقویت در مقابل یورو رو داره ، چون به محدوده ی over buy رسیده.

بهترین کار تو این موقع برای بنده معامله کردن با جفت ارزهای دیگری هست که احتمال یک طرف ضعیف بشه و یک طرف قوی باشه باشه که این مستلزم حساب کردن ارزش بازدهی اون ارزها هست.

پ.ن:مشگلات و بحرانهای سیاسی و طبیعی نهایت تاثیری که بر روی ارزها میگذارند فقط20% هست.هدف اصلی حرکت قیمت بر میگرده به مولف های اقتصادی مربوط به اون ارز.

در حالت جنگ و حملات تروریسی این قضایا تا حدودی متفاوت میشه و خریدارن دنبال ارز با ثبات و ایمن هستند.

Arashdn

Registered User
لایک‌ها
47
این سرمایه گذاری اجبارا باید تو ارز باشه نه ریال
فعلا پیشرفت دلار خیلی عالی بوده و پسرفت یورو هم جدی من یه مزانی ریت رو 1.6 چنج کردم ولی الان 1.25 هست ...
من فکرم پیش دلاره
شما چطور؟؟

ALI 50

Registered User
لایک‌ها
8
در آنيده اي نزديك دلار پيشرفت خواهد كرد

بالا