• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

از ایران خسته شدی؟؟؟؟ این مطلبو حتما بخون!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Film_iran

کاربر حرفه ای بازی های کامپیوتری
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2013
نوشته‌ها
960
لایک‌ها
483
محل سکونت
ایـــــــران
چندی پیش Artemy Lebedev، از فعالان طراحی وب، سفری به کره شمالی داشت. او عکس‌های بسیار جالبی در جریان سفرش به این کشور عجیب و غریب گرفته است؛ کشوری که حقیقتا از آن اطلاعات بسیار کمی در دسترس ذهن‌های کنجکاو است…
northk1.jpg


به محض رسیدن به فرودگاه بایستی تلفن همراه‌تان را تحویل دهید، هیچ سرویس رومینگی در دسترس نیست. هیچ شخصی با تلفن همراه دیده نمی‌شود. اما استفاده از لپ‌تاپ اشکالی ندارد، به نظر می‌رسد که کره شمالی‌ها از کارت‌هایی باخبر نیستند که توانایی تبدیل لپ‌تاپ به تلفن همراه را دارد.
خبری از اینترنت نیست، تنها اینترانت وجود دارد.

northk3.jpgوقتی که به کره شمالی وارد می‌شوید به شما یک راهنما و یک راننده اختصاص می‌دهند و همیشه همراه‌تان هستند. شما نمی‌توانید خودتان هتل را ترک کنید. برنامه روزانه شامل ۲ تا ۳ بازدید تفریحی می‌شود. در هتل می‌توانید BBC، چندین شبکه از چین و همچنین شبکه NTV روسیه را مشاهده کنید

northk6.jpg


نفت تقریبا وجود ندارد بنابراین بیشتر کارها دستی انجام می‌شود.

northk10.jpg


northk11.jpgدر شهر روشنایی‌ها ساعت ۱۱ خاموش می‌شوند. شهر در شب ترسناک است. خبری از روشنایی در خیابان‌ها نیست.

northk16.jpg


در طول روز آسانسور برای ۱۵ دقیقه کار نمی‌کند.

northk17.jpg


تمام «پیونگ‌یانگ» به این شکل است. از راهنما درباره خانه‌های قدیمی پرسیدم، او گفت، پیرها دوست ندارند که به خانه‌های جدید بروند، زندگی در این خانه‌ها را می‌پسندند.

northk20.jpg


در ساحل کره شمالی، سیم خاردارهای برق‌دار شده وجود دارند تا از این طریق شهروندان کره شمالی فکر شنا کردن به سرشان نزند. و البته شما اجازه عکس گرفتن هم ندارید.

northk31.jpg


northk77.jpg


در حدود ۱۰ درصد از جمعیت در ارتش خدمت می کنند. عبور از سربازان غیرممکن است.

northk24.jpg


در نزدیکی مرز دو کره، جاده برای مقابله با هجوم دشمن آماده است. مکعب‌های بزرگ برای این است که با افتادن به جاده، تانک‌های دشمن را به تله بیاندازند.

northk28.jpg


تنها تبلیغات در کره شمالی، تبلیغاتی برای یک ماشین است (ساخته شده با همکاری کره جنوبی) که آن را تنها در پایتخت خواهید دید.

northk36.jpg


هر شهروند در کره شمالی، نشانی از «کیم ایل سونگ» بر سینه‌ی خود دارد؛ به جز کودکان و خدمتکاران که احتمالا این نشان به دلیل پوشیدن لباس کار مخفی شده است.
شما نمی‌توانید این نشان را خریداری کنید.

northk46.jpg


همانطور که گفته شد، شما نمی‌توانید آزادانه در کره شمالی حرکت کنید. همه جا ایست بازرسی وجود دارد. وقتی که ماشین از ایست بازرسی عبور می‌کند، راننده چراغ می‌زند. احتمالا به این معنا است که فردی خارجی در حال عبور است.

northk63.jpg


ورودی مترو فرسوده به نظر می‌رسد.

northk51.jpg


نوشته‌ایی وجود دارد که معنایش می شود: «کیم جونگ ایل» – خورشید قرن ۲۱ ام!

NPK.jpg


ترن‌ها از ۴ واگن ساخته شده‌اند. درب‌ها با دست باز شده و خودکار بسته می‌شوند.

northk54.jpg


ویژگی شهرها، نبود ماشین است. همه پیاده مسیر را طی می‌کنند، گاهی اوقات از تراموا و اتوبوس‌ها استفاده می‌کنند. دوچرخه نایاب و گران‌قیمت است.

northk56.jpg


northk57.jpg


روند ساخت هتلی نیز از ۱۹۹۱ متوقف شده است. توصیه شد که از نزدیک عکسی گرفته نشود، البته…
northk82.jpg


البته اشکالی ندارد که از فاصله‌ی دور این کار را انجام دهیم!

northk83.jpg


کره‌ای‌ها عادت دارند در هنگام راه رفتن، دست‌هایشان را در پشت محکم کنند. به ندرت مردان لباس‌های روشن می‌پوشند.

northk84.jpg


تمام خارجی‌ها را به تماشای پارک اصلی می‌برند. محلی‌ها اجازه ورود ندارند!

northk88.jpg


ما برخی از قوانین عجیب:
سکونت مادام العمر در یک محل مگر با اجازه حکومتی!
با وجود اینکه طبیعت کره‌شمالی بسیار زیبا و دل‌انگیز است و تنوع آب و هوایی شگفت‌انگیزی دارد اما مردم این کشور در هر نقطه از این سرزمین که روزگار می‌گذرانند باید تا آخر عمر همان‌جا بمانند و حق خروج از منطقه محل سکونت خود را ندارند و اگر زمانی هوای سفر به سرشان بزند یا بخواهند برای کاری از روستا یا شهر خود خارج شوند، حتما باید اجازه حکومتی داشته باشند، در غیر این صورت قانون را شکسته‌اند و مجازات خواهند شد.
بیدار شدن رأس ساعت شش با صدای شیپور!
قوانین حاکم بر کره‌شمالی تمامی جوانب زندگی مردم را تحت کنترل قرارداده و بر تمامی بخش‌های زندگی‌شان به نوعی تاثیر گذاشته است. تقریبا ۵۰سال است که مردم کره‌شمالی صبح‌‌ها با نواختن صدای شیپوری که راس ساعت شش به صدا درمی‌آید و از طریق بلندگو در تمام مناطق پخش می‌شود از خواب بیدار می‌شوند.
برنامه های اجباری قبل از آغاز فعالیت های روزانه!
آنها موظف هستند پیش از شروع کار روزانه، در مقابل مجسمه کیم ایل جونگ و پدر او ادای احترام کرده و سر تعظیم فرود آورند. همه مردم کره‌شمالی موظف هستند با لباس‌های رسمی خاص از منزل خارج شوند یا علامت مخصوصی روی لباس داشته باشند تا وزارت اطلاعات و امنیت این کشور از اینکه چه افرادی در حال عبور و مرور هستند، آگاهی کامل داشته باشد؛ البته کار به همین‌جا ختم نمی‌شود و آنها باید پس از رسیدن به محل کار ده دقیقه‌ای را هم باید وقت بگذارند و به سخنرانی‌های مافوق خود گوش دهند و پس از آن پنج دقیقه علیه دشمنانشان شعار بدهند. پس از انجام تمامی این کارها تازه نوبت آغاز فعالیت روزانه می‌شود و آنها می‌توانند کار خود را شروع کنند.
خدمت سربازی؛ ده سال!
در پیونگ یانگ، پایتخت کره‌شمالی، هر دو ساعت یک‌بار از بلندگوهایی که صدای بسیار قوی‌ای دارند در گوشه‌گوشه شهر مارش نظامی پخش می‌شود تا قدرت ژنرال‌های این کشور به رخ همه کشیده شود. آنها بنا بر عادتی دیرینه کیم جونگ ایل، **** کشور خود را ژنرال صدا می‌زنند؛ البته دادن چنین لقبی به او چندان هم بیراه نیست چراکه خدمت سربازی اجباری در این کشور گاهی به ده سال هم می‌رسد.
عدم حق استفاده از خودرو برای رفتن به محل کار!
مردم این کشور برای رفتن به محل کار خود حق استفاده از خودرو را ندارند و معمولا با دوچرخه رفت‌و‌آمد می‌کنند. استفاده از خودرو تنها مختص به بالا رتبه‌های نظامی این کشور است.
هیچ خانواده‌ای حق خواب دیدن ندارد!
پس از پایان کار و فعالیت روزانه، شب‌‌ها ساعت نه در سراسر کره‌شمالی خاموشی زده می‌شود و به این ترتیب مردم خود را برای یک روز کاری دیگر آماده می‌کنند. نکته عجیب دیگر این است که در کره‌شمالی هیچ خانواده‌ای حق خواب دیدن ندارد و اگر پدر و مادری صبح از خواب بیدار بشوند و خوابی را که شب قبل دیده‌اند تعریف کنند، فرزند آنها موظف است تا علاوه بر خوابی که والدینش دیده‌اند خواب خود را هم به نماینده وزارت اطلاعات و امنیت کشور که در کلاس‌شان حضور دارد، گزارش دهد.
عدم استقلال رسانه ها!
در کره‌شمالی هیچ رسانه خصوصی دیده نمی‌شود و ۱۲ روزنامه و ۲۰ نشریه موجود در این کشور کاملا تحت نظر دولت هستند و بی‌آنکه خبرنگاری وظیفه تهیه گزارش‌‌ها را برعهده داشته باشد، مطالب آنها را خبرهایی تشکیل می‌دهد که هر روز از وزارت اطلاعات و امنیت دریافت و دقیقا همان اطلاعات بدون کوچک‌ترین تغییری منتشر می‌شود؛ در تمام رسانه‌های کره‌شمالی، انتشار هرگونه خبر ناخوشایند در مورد کره‌شمالی در همه زمینه‌‌ها از سیاسی و اجتماعی گرفته تا اقتصادی و فرهنگی به شدت ممنوع است.
باوجود قحطی و گرسنگی، عدم پذیرش کمک‌های غذایی دیگر کشورها!
با توجه به اینکه دولت مسؤول آذوقه‌رسانی و تهیه مواد لازم به صورت کوپنی در کره‌شمالی است، درآمد ماهانه مردم بسیار ناچیز است؛ در بیشتر موارد هم نه کمک‌های دولت و نه درآمد مردم کفاف مایحتاج و نیازهای اولیه آنها را نمی‌دهد و فقر و قحطی بر بسیاری از خانواده‌های این کشور حاکم شده و سالانه چندین هزار نفر از آنها به دلیل گرسنگی جان می‌دهند.
دولت کره‌شمالی با وجود نیازهای شدیدی که به کمک‌های غذایی دیگر کشورها دارد اما به خاطر اینکه معتقد است این غذاها روی طرز فکر مردم اثرات سوء دارد و برای اینکه از آلودگی فرهنگی که نتیجه مصرف این غذاهاست در امان بماند، از پذیرفتن آن سر باز می‌زند. شدت قحطی و گرسنگی در این کشور به حدی‌ است که سازمان تغذیه جهانی وابسته به سازمان ملل در این‌باره به شدت هشدار داده است.
ممنوعیت ورود هرگونه خبرنگار و عکاس به کره شمالی!
مسؤولان این کشور نه‌تنها از پذیرفتن هرگونه کمک امتناع می‌کنند بلکه ورود هرگونه خبرنگار و عکاس را هم به کره‌شمالی ممنوع کرده‌اند؛ البته نه‌تنها ورود اصحاب رسانه به این کشور ممنوع است
مرگ و تیرباران سرنوشت شهروندان تماس گیرنده با تلفن به خارج!
خروج شهروندان کره‌ای هم از کشورشان به شدت کنترل می‌شود و اگر شخصی بخواهد به دنیای بیرون از کره قدم بگذارد به عنوان عامل دشمن دستگیر می‌شود؛ این قانون آنقدر سختگیرانه در این کشور به اجرا درمی‌آید که اگر فردی حتی از طریق تلفن با خارج از کشور تماس برقرار کند، ممکن است سرنوشتی جز مرگ و تیرباران در انتظارش نباشد؛ به عنوان مثال در ماه مارس امسال یک شهروند کره‌شمالی که در یکی از شرکت‌های نظامی کره‌شمالی مشغول به کار بود با تلفن همراه خود با یکی از دوستانش که در سال ۲۰۰۱ به سئول پایتخت کره‌جنوبی گریخته بود، تماس گرفت و در مورد قیمت برنج و شرایط زندگی در کره‌شمالی با او صحبت کرد؛ این کار او از طرف دولت تخطی از قوانین تلقی شد و در نتیجه حکمی جز اعدام برای او صادر نشد. این درحالی است که مدتی بعد خبرگزاری یون‌‌هاپ، مرگ فرد خاطی به نام جونگ را تایید کرد و گفت این شهروند اولین فرد در کره‌شمالی است که به دلیل تماس با خارج از کشور اعدام شده، اما جزئیات بیشتری از این ماجرا منتشر نکرد.
در کره‌شمالی فقط یک شرکت مخابراتی تلفن همراه که منطقه پایتخت، پیونگ یانگ، را پوشش می‌دهد مشغول به فعالیت است. مشترکان این شرکت مخابراتی حق استفاده از خدمات این شرکت برای تماس با خارج را ندارند. در نتیجه بسیاری از شهروندان کره‌شمالی برای تماس با بستگان و اقوام خود که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند از تلفن‌های همراهی که به طور غیرقانونی از چین به کره‌شمالی وارد شده‌اند، استفاده می‌کنند.
شرط ازدواج؛ رضایت وزارت اطلاعات آری، رضایت خانواده خیر!
اگر پسر و دختری در کره‌شمالی قصد ازدواج با یکدیگر را داشته باشند، رضایت خانواده آنها هیچ نقشی در این ازدواج ندارد بلکه این وزارت اطلاعات و امنیت این کشور است که صلاحیت ازدواج این دو نفر را صادر می‌کند. به این ترتیب که هم پسر و هم دختر باید یک گزارش کامل از نحوه آشنایی، میزان علاقه، علت آشنایی و … را به وزارت امنیت ارائه بدهند. پس از این مرحله و بررسی‌های لازم و شناسایی تمامی اقوام دختر و پسر برای آنها قرار مصاحبه صادر می‌شود و پس از حضور دختر و پسر و پاسخ دادن به سوال‌های خاص اگر مورد مشکوکی دیده نشود، اجازه ازدواج آنها صادر می‌شود.
با تمام این تفاسیر مردم کره‌شمالی از زندگی خود ناراضی نیستند و معتقدند خوشبخت‌ترین انسان‌های روی زمین هستند

I Love You Iran :D
 

Mehdiwol

Registered User
تاریخ عضویت
3 اکتبر 2012
نوشته‌ها
4,074
لایک‌ها
20,249
محل سکونت
Old Trafford
کشور ارواح , تفاوتش با کره جنوبی قابل وصف نیست با اینکه وسعت هر دو کشور تقریبا در یک اندازه و مردم جفتشون از یک خون و نژاده
خدمت سربازی؛ ده سال!

عدم استقلال رسانه ها!

ممنوعیت ورود هرگونه خبرنگار و عکاس به کره شمالی!
مشابه همچین قوانینی هم در ایران وجود داره هر چند با شدت کمتر
 

Q__Q

Registered User
تاریخ عضویت
12 جولای 2012
نوشته‌ها
609
لایک‌ها
3,357
خب حالا که چی؟ مثل اینه که بیای بگی فلان مرض داره پدرمو درمیاره یکی دیگه برگرده بگه برو خدارو شکر کن که سرطان نداری.
 

♣ACE

Registered User
تاریخ عضویت
27 می 2011
نوشته‌ها
1,318
لایک‌ها
1,385
محل سکونت
tehran
شاید این حرف برای همه مفهوم نباشه !
یک مجموعه استبدادی و خودکامه در همه جا به یک شکله .. حالا یه جا میاد یه سری رفتار ها رو قانون میکنه و مردم رو مجبور به انجام .. یه جا دیگه میاد شکل تقدس بهش میده و رهنمون به انجام .. مهم بطن هر دو هستش که تا ریزترین وجزیی ترین رفتارهای شخصی رو هم میخاد براتون تصمیم گیری کنه ( تو راه درست رو تشخیص نمیدی .. من بهت میگم چیکار کن تا سعاتمند بشی )
اگر موشکافانه و با منظور به رفتارهای اجباری که به نظر استارتر عزیز خیلی عجیب و غریبه نگاه کنیم کاملن میتونیم در مقام مقایسه همین رفتارها به شکلی دیگر و قالبی دیگر اینجا هم ببینیم .. حالا اینکه اونجا اجباریه و اینجا به صورت رهنمود برمیگرده به قدرت دیکتاتوری و ترس از ناامنی و هرج و مرج
 

aryamehr1368

Registered User
تاریخ عضویت
13 ژوئن 2014
نوشته‌ها
1,486
لایک‌ها
4,170
محل سکونت
گیلان
واقعا تاسف آور ک کشور ک نمیشه اسمشو گذاشت باتلاق کره شمالی رو با ایران مقایسه میکنن خداروشکر تو ایران ازاین چیزا نیست تلفن همراه رو الان متکدی ها هم دارن همراه با نسل سوم سربازی فقط آموزشیش سخت بقیش بچه بازی خروج از ایران هم ک آزاد هر جا دلت خواست برو همه هم ک دوست دختر وپسر هستن مشروب و مواد هم ک ب ملیون لیتر و کیلو مصرف میشه ماهواره هم ک همه دارن اینترنت هم فیلترشکنش هست وزارت اطلاعات هم ک ب زندگی کسی کارنداره تا سیاسی نباشی یارانه هم هست هیچ کی دیگه گرسنه نمیخوابه حداقل چیز واسه خوردن هست لباس و تیپم هرکی هرچی دوست داشت میزنه توپارتی و ها عروسی ها هم رقص و بزن و بکوب براه خیلی ها هم بخاطر مشکلات اقتصادی میگن اینجا خوب نیست هیچ جا ایران نمیشه اگه مشکلات اقتصادی هم حل بشه خیلی عالی میشه من ترجیح میدم ماهی 600 هزارتومن داشته باشم توایران باشم تا اینکه برم خارج از ایران چندبرابر دربیارم بهم بخاطر ایرانی بودن بگن تروریست یا صبح تا شب بخوام انگلیسی حرف بزنم
 

Film_iran

کاربر حرفه ای بازی های کامپیوتری
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2013
نوشته‌ها
960
لایک‌ها
483
محل سکونت
ایـــــــران
قابل توجه اونایی که میگن ایران جای خوبی نیست و از پشت کامپیوتر ادای روشن فکرارو در میارن

الان افغانستان هم از کره جنوبی بهتره!! یارو تو کره شمالی با خارج ارتباط برقرار کرده گرفتن کشتنش :|

الان شما چی کم داری؟ تفنگ بالاسرته ؟ آزادی نداری؟ کلهم چی کم داری؟ درسته بعضی از چیزامون بی کیفیت ولی داریمش!!

در آخر بهتر نگاه بچه گانه به قضیه نداشته باشیم و کمی فکر کنیم رو این موضوع که واقعا کشور ما خیلی خوبه !!

وگرنه فشار رو همه هست!! مگه آمریکا با این همه دبدبه کبکبش فقیر نداره؟ مگه همین آمریکا به مشکل اقتصادی نخورده بود؟

به خدای احدو واحد من خودم بعد از خوندن این مطلب واقعا دوباره به ایران علاقه مند شدم شما هم بیاین تا دست به دست هم دهیم تا میهن خویش را کنیم آباد :D
 

Tidus

Registered User
تاریخ عضویت
28 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,419
لایک‌ها
11,628
دقیقا کجاش از ایران بدتره؟ چرا حساب نمی کنید که اونجا مثلا حجاب اجباری نیست یا حکومت تئوکراسی یا ازدواج تو سن پایین یا عدم تساوی بین زن و مرد و ...؟ اونجا فقط با مردمشون صداقت بیشتری دارن و رسما بدون کنترل و... یه سری چیزا رو ازشون گرفتن، مثلا مثل اینجا اینترنت نمی دن بین 40 نفر شیر شه و باهاش نشه هیچ غلطی کرد و رسما اینترانت دادن!
خودتون یکم فکر کنید به این نتیجه می رسید!
یکی از بچه ها گفت مثل اینه که یه مریضی بدی گرفته باشی به خودت القا کردی خدا رو شکر فلان مریضی رو نگرفتم! مثلا سرطان گرفته باشی بگی خوبه ابولا نگرفتم!
 
Last edited:

♣ACE

Registered User
تاریخ عضویت
27 می 2011
نوشته‌ها
1,318
لایک‌ها
1,385
محل سکونت
tehran
North Korea > Iran

@Tidus
گرامی جدا چرا میرن خر از قبرس میارن؟ :)
گرامی اگر در زمینه تولید خر تا بحال خود کفا نشدیم توطعه دشمن هست
انشالاه با کم کردن سرعت اینترنت و اتش زدن کتابهای غیر مقدس به زودی در این زمینه هم چشم دشمنان را کور میکنیم
 

amin7s

Registered User
تاریخ عضویت
9 دسامبر 2014
نوشته‌ها
135
لایک‌ها
116
شاید این حرف برای همه مفهوم نباشه !
یک مجموعه استبدادی و خودکامه در همه جا به یک شکله .. حالا یه جا میاد یه سری رفتار ها رو قانون میکنه و مردم رو مجبور به انجام .. یه جا دیگه میاد شکل تقدس بهش میده و رهنمون به انجام .. مهم بطن هر دو هستش که تا ریزترین وجزیی ترین رفتارهای شخصی رو هم میخاد براتون تصمیم گیری کنه ( تو راه درست رو تشخیص نمیدی .. من بهت میگم چیکار کن تا سعاتمند بشی )
اگر موشکافانه و با منظور به رفتارهای اجباری که به نظر استارتر عزیز خیلی عجیب و غریبه نگاه کنیم کاملن میتونیم در مقام مقایسه همین رفتارها به شکلی دیگر و قالبی دیگر اینجا هم ببینیم .. حالا اینکه اونجا اجباریه و اینجا به صورت رهنمود برمیگرده به قدرت دیکتاتوری و ترس از ناامنی و هرج و مرج
فرمایشتون کاملا متین و به جاست دوست گرامی,
نکته ای که منو مایوس تر از این هم میکنه عدم آزادی حقیقی در سراسر جهانه به طوری که فقط نمود های عدم آزادی متفاوته اما نفس عمل,به بند کشیدن انسان,یکسانه.
عدم وجود آزادی حقیقی در جهان غرب هم هست.
در غرب ممکنه فرد عدم آزادی خودش رو چندان ملموس حس نکنه اما با القای نیازهای کاذب و تزریق اندیشه با استفاده از قدرت رسانه, به شکلی انسان رو در بند قرار میده و البته در عین حال با مسخ فرد اجازه نمیده که بند های نامرئی رو ببینه.به قول آقای یوسف اباذری به شما صد قالب میدن و شما رو مجبور میکنن که یکی از صد قالب رو انتخاب کنید.
البته قدر مسلمه که آزادی در اروپا چند ده برابر آزادی در کره شمالیه و قابل قیاس نیستن اما بهر حال در هر دو شکل حکومت(کره شمالی و غرب) قدرت فکر از فرد گرفته میشه و اندیشه بهش تزریق میشه.
با تشکر از استارتر.
 

aryamehr1368

Registered User
تاریخ عضویت
13 ژوئن 2014
نوشته‌ها
1,486
لایک‌ها
4,170
محل سکونت
گیلان
یکی میگفت حجاب زوری گفتم یعنی چی گفت یعنی بخوام با دوست دخترم برم لب دریا بالباس زیرهمو بغل کنیم نمیشه گفتم خوب کس دیگه ای اگه بخواد با خواهرت بره با همین وضع ناراحت نمیشی ی دفعه داغ کرد آزادی یعنی با خواهر و مادر مردم حال کن مواظب خواهرو مادر خودتم باش یعنی بخوای ناموس مردم لخت شن ولی ناموس خودت پوشیده بره کسی نبینتش کسی نره طرفشون چقد جالب:D
 

amin7s

Registered User
تاریخ عضویت
9 دسامبر 2014
نوشته‌ها
135
لایک‌ها
116
یکی میگفت حجاب زوری گفتم یعنی چی گفت یعنی بخوام با دوست دخترم برم لب دریا بالباس زیرهمو بغل کنیم نمیشه گفتم خوب کس دیگه ای اگه بخواد با خواهرت بره با همین وضع ناراحت نمیشی ی دفعه داغ کرد آزادی یعنی با خواهر و مادر مردم حال کن مواظب خواهرو مادر خودتم باش یعنی بخوای ناموس مردم لخت شن ولی ناموس خودت پوشیده بره کسی نبینتش کسی نره طرفشون چقد جالب:D
:)
از این گونه تضادها متاسفانه تو جامعه ایرانی زیاد هست,یعنی فرد تکلیفش با خودش روشن نیست,نه رومی روم نه زنگی زنگی.
یه عبارت معروف میگه "ایرانیا میدونن چی نمیخوان اما نمیدونن چی میخوان".
 

Nigga

Registered User
تاریخ عضویت
19 می 2014
نوشته‌ها
487
لایک‌ها
4,018
سن
124
محل سکونت
West Coast
کره ی شمالی یه نوع بدبخت هست و ما یه نوع دیگه.نمیشه گفت کدوممون بدبخت تر هستیم!
آدم کامنت ها میخونه میفهمه چرا مملکت به این روز افتاده!یعنی لیاقت شرایطی بهتر از این نداریم.
22 بهمن نزدیکه آماده بشین خودتون جر بدین تا بتونیم به دلار 5 هزار تومنی برسیم.:general601:
 

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
تاریخ عضویت
3 دسامبر 2011
نوشته‌ها
1,075
لایک‌ها
3,581
سن
36
واقعا" بشر خلق شده که چی بشه : دی
 

Tidus

Registered User
تاریخ عضویت
28 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,419
لایک‌ها
11,628
:)
از این گونه تضادها متاسفانه تو جامعه ایرانی زیاد هست,یعنی فرد تکلیفش با خودش روشن نیست,نه رومی روم نه زنگی زنگی.
یه عبارت معروف میگه "ایرانیا میدونن چی نمیخوان اما نمیدونن چی میخوان".
کدوم تضاد؟ :)
اگه تو کشوری غیر از ایران باشه هیچ کدوم از این حرفا نیست. همین ایرانم یه 3-4 سال آزادی بدن درست می شه، فقط اوایلش مشکل خواهد داشت...
دیگه از افغانستان بدتر داریم؟ اونجا هم کم کم داره جا میوفته ولی زمان بیشتری می بره... مثل پاکستان.
این حرف شما در مورد "تضاد" مثل اینه که تو کشور افریقای مرکزی زندگی کنیم و بگی اینجا آدم می خورن به خاطر همین مواظب باش کسی اعضای خونواده ات رو نخوره! یه جبر جغرافیایی مسخره محدود به یک کشور کوچیک...
 

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
تاریخ عضویت
25 آگوست 2011
نوشته‌ها
5,573
لایک‌ها
31,847
محل سکونت
Sin City
ایران هم نسخه بهتر از همون ورژن کره شمالیه
البته کره شمالی چندتا چیز داره که بهتره ایرانه

فقط امیدوارم راهی رو که کره شمالی رفت ایران نره
 

amin7s

Registered User
تاریخ عضویت
9 دسامبر 2014
نوشته‌ها
135
لایک‌ها
116
کدوم تضاد؟ :)
اگه تو کشوری غیر از ایران باشه هیچ کدوم از این حرفا نیست. همین ایرانم یه 3-4 سال آزادی بدن درست می شه، فقط اوایلش مشکل خواهد داشت...
دیگه از افغانستان بدتر داریم؟ اونجا هم کم کم داره جا میوفته ولی زمان بیشتری می بره... مثل پاکستان.
این حرف شما در مورد "تضاد" مثل اینه که تو کشور افریقای مرکزی زندگی کنیم و بگی اینجا آدم می خورن به خاطر همین مواظب باش کسی اعضای خونواده ات رو نخوره! یه جبر جغرافیایی مسخره محدود به یک کشور کوچیک...
بله دوست گرامی حق با شماست
منظور من از تضاد یه پارادایم کلی و یا یک نقص ذاتی نیست.
جامعه ایرانی در تضارب میان سنت و مدرنیته دچار سرگشتگی شده و صد البته این مساله مختص به ایران نبوده و دائمی هم نخواهد بود.کما اینکه در غرب هم میتونستیم این بحران هویت رو در قرن هجده و نوزده ببینیم.البته با سه چهار سال گذر زمان که فرمودید خیلی موافق نیستم.درسته که به دلیل پیشرفت فناوری و همه گیر شدن اطلاعات سرعت تغییر خیلی شدت گرفته اما واقعا به زمان نسبتا زیادی احتیاج هست تا تضاد موجود هضم بشه.
موفق باشید
 

Film_iran

کاربر حرفه ای بازی های کامپیوتری
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2013
نوشته‌ها
960
لایک‌ها
483
محل سکونت
ایـــــــران
در ضمن اینترنت ما اگه آزادی نداره این همه کاربر ایرانی تو فیس بوک و لاین و وایبر و سایت های دیگه چطور میرن؟

اگر ایران بخواد میتونه تمام این فیل..تر ش..کنارو جمع کنه ولی بهتون آزادی داده شما قدرشو نمیدونید

اگر تو آمریکا بودی و وقتی همچین مطلبی ارسال میکردی میومدن میریختن با هلیکوپتر در خونت میبردنت اونوقت معنی آزادی و روی خوش اسلام میدیدی که الان نیای اینطوری شعار بدی !!

این همه آرامشو و زندگی خوب داریم بیشتر تکنولوژی هارو داریم بازم نا شکر ولی فقط اینارو بلده اینجا بگه الان دو تا مامور برن در خونش جفت میکنه میره یه گوشه قایم میشه انکار میکنه حرفاشو برید شکر خدا کنید ما به کجا داریم میریم؟!!
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا