برگزیده های پرشین تولز

از بین دو مودم Asus DSL-N10 B1 و D-Link DSL-2730U کدام یک را پیشنهاد میکنید ؟

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
سلام

از بین دو مودم Asus DSL-N10 B1

و D-Link DSL-2730U

کدام یک را پیشنهاد میکنید ؟

مودم D-Link DSL-2730U از چیپ Broadcom آمریکا استفاده میکنه که خیلی کم داغ میکنه و پایداری اینترنت

و قعطی کم از مزایای چیپهای این شرکت هست. توی لینک زیر میتونید مشخصات این مودم و چیپهای استفاده

شده در اون رو ببینید :

http://wikidevi.com/wiki/D-Link_DSL-2730B_rev_T1

ولی مودم Asus ظاهرا از چیپ Ralink یا Trendchip استفاده میکنه که ساخت تایوانه و در داغ کردن با هیتر

مسابقه میگذاره. از این چیپ ها در اکثر مدلهای مودمهای TP-Linkو D-Link استفاده میشه.

متاسفانه من لینکی از چیپست های به کار رفته در این مودم پیدا نکردم ولی این لینک مدل Asus N10 هست

که از چیپ های Ralink و Trendchip استفاده کرده و حدس میزنم که مدل N10 B1 هم از همین چیپها استفاده

کرده :

http://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N10

طبق نظر کاربران از لحاظ آنتن دهی مودم Asus نسبت به مودم D-Link با چیپست Broadcom از عملکرد بهتری

برخورداره، حالا نمیدونم اونی که میگه آننن دهی Asus بهتر از D-Link آیا هر دو تا رو با هم تست کرده یا اینکه

فقط از روی علاقه به مارک Asus این حرف رو زده. از طرف دیگه این مودم از طرف شرکت معروف Asus ارائه

شده و خوب Asus به ارائه محصولات با قطعات با کیفیت مشهوره.

حالا من موندم که از بین این 2 مودم کدام یکی رو انتخاب کنم ؟

لطفاً من رو راهنمایی کنید. با تشکر

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
راجب روترها میگم.
از نظر انتن دهی چیزی که من تست کردم بین linksys / Tenda/ Asus / Tplink یک انتن و 2 انتن و 3 انتن اونقدر که روش تبلیغ میشه فرق نیست . هر 4 تا سری N هستند. روی برد اینها خیلی حساب نکنید.بحث چیپست هم Broadcom تو خیلی مواقع خوب جواب داده.من الان خونه و محل کارم W150 تندا رو گذاشتم که چیپ برادکام داره. یک مقدار فریم ورش نسبت به asus ضعیفتره و امکانات پایینتری داره روی هم رفته اما در کل خوب جواب میده.
توی مودمهایی هم که نام بردید 2730 نسبتا بی دردسر بوده . اما به هر صورت یه نکته هم هست / به هر صورت سازگاری هم متفاوته . ما روی صبانت با تندا راحتر از دیلینک جواب گرفتیم . در حالی که روی اسیاتک کاملا برعکس بوده این مساله.

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
راجب روترها میگم.
از نظر انتن دهی چیزی که من تست کردم بین linksys / Tenda/ Asus / Tplink یک انتن و 2 انتن و 3 انتن اونقدر که روش تبلیغ میشه فرق نیست . هر 4 تا سری N هستند. روی برد اینها خیلی حساب نکنید.بحث چیپست هم Broadcom تو خیلی مواقع خوب جواب داده.من الان خونه و محل کارم W150 تندا رو گذاشتم که چیپ برادکام داره. یک مقدار فریم ورش نسبت به asus ضعیفتره و امکانات پایینتری داره روی هم رفته اما در کل خوب جواب میده.
توی مودمهایی هم که نام بردید 2730 نسبتا بی دردسر بوده . اما به هر صورت یه نکته هم هست / به هر صورت سازگاری هم متفاوته . ما روی صبانت با تندا راحتر از دیلینک جواب گرفتیم . در حالی که روی اسیاتک کاملا برعکس بوده این مساله.

ممنون از راهنمایی شما، منم آخر سر گول این تبلیغات رو خوردم و Asus DSL-N10 B1 رو گرفتم

مودم خوبیه، رابط گرافیکی قسمت تنظیمات اون نسبت به مودمهای دیگه زیباتر و راحت تره

هنوز آنتنش رو تست نکردم، از لحاظ گرما نسبت به مودم Linksys که دارم با تفاوت خیلی کم،

گرمای بیشتری تولید میکنه اما اونقدر که توی سایتها میگفتن نیست. فقط نفهمیدم چیپست

این مودم ساخت کدام شرکته چون توی هیچ سایتی راجع به چیپست این مودم اطلاعاتی

نداده، اگه اطلاعاتی نجستم احتمالاً مجبور بشم با پیچ گوشتی بیفتم به جونش تا بفهم چیپ

این مودم ساخت کدام شرکته.

من این مودم رو با گارانتی ویستا 112/000 هزار تومان گرفتم ولی با گارانتی رهنمون فناوری

اطلاعات این مودم رو 133/000 تومان قیمت گرفتم. حالا چیزی که نفهمیدم اینه که مگه

Asus چند تا کارخانه ساخت مودم توی چین داره ؟

از لحاظ قطعات اینها با هم فرق دارن که قیمتشون متفاوته یا اینکه هر وارد کننده قیمت دلخواه

خودش رو میده ؟

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
ممنون از راهنمایی شما، منم آخر سر گول این تبلیغات رو خوردم و Asus DSL-N10 B1 رو گرفتم

مودم خوبیه، رابط گرافیکی قسمت تنظیمات اون نسبت به مودمهای دیگه زیباتر و راحت تره

هنوز آنتنش رو تست نکردم، از لحاظ گرما نسبت به مودم Linksys که دارم با تفاوت خیلی کم،

گرمای بیشتری تولید میکنه اما اونقدر که توی سایتها میگفتن نیست. فقط نفهمیدم چیپست

این مودم ساخت کدام شرکته چون توی هیچ سایتی راجع به چیپست این مودم اطلاعاتی

نداده، اگه اطلاعاتی نجستم احتمالاً مجبور بشم با پیچ گوشتی بیفتم به جونش تا بفهم چیپ

این مودم ساخت کدام شرکته.

من این مودم رو با گارانتی ویستا 112/000 هزار تومان گرفتم ولی با گارانتی رهنمون فناوری

اطلاعات این مودم رو 133/000 تومان قیمت گرفتم. حالا چیزی که نفهمیدم اینه که مگه

Asus چند تا کارخانه ساخت مودم توی چین داره ؟

از لحاظ قطعات اینها با هم فرق دارن که قیمتشون متفاوته یا اینکه هر وارد کننده قیمت دلخواه

خودش رو میده ؟

تبریک میگم انتخاب خوبی کردی دوست عزیز
من چند ساله دارم از محصولات ایسوز استفاده می‌کنم (بین مودم‌هاش DSL-N13 و DSL-N10) و واقعا راضیم.
N13 خداییش یچیز دیگه بود که یی از دوستان برای تست برد و بعد دیگه نیاورد. از N10 هم واقعا راضیم بجز مشکلش با ایفونم که نمیدونم چرا همش وای‌فای قطع میشه ازش در صورتیکه هیچ دیوایس دیگه‌ای حتی آیپد هم این مشکلو نداره!
داغ کردن بین مودم‌های ایسوز یچیز عادیه من مدلی ندیدم که داغ نکنه و البته هیچوقت هم مشکلی ایجاد نکرده. من مودمم فقط زمانی که نتم تموم میشه و من یادم میره شارژ کنم، برای اینکه شارژم اعمال بشه برای ۵ دقیقه خاموش میشه و بقیه مواقع همیشه روشنه (معمولا ۲-۳ ماهی یبار خاموش می‌کنم)
برای رفع گرماش اگه اصرار دارین حتما خنک‌تر باشه، یکم از سطحی که روش هست یکم فاصله بدین مثلا ۲ تا تیکه چوب یا سنگ زیرش ۲ طرف بذارین تا هوا زیرش جریان داشته باشه و مشکلتون براحتی حل میشه

در مورد قیمت هم قیمت ایسوز یکیه دوست من، هر شرکتی یه قیمت میذاره و این طبیعیه توی بازار ایران چون شرکت مادر گارانتی نداره توی ایران

بالا