برگزیده های پرشین تولز

از نظر شما بهترین SSD چه برندی و چه مدلی از آن است؟

از نظر شما کدام برند بهترین SSDها را تولید میکند؟

• Total voters
    39

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
سلام به دوستان عزیز
همونطور که میدونید بنده در زمینه واردات SSD یه فعالیتکی میکنیم. منتهی اونچه که ذهن منو در گیر کرده اینه که برندی و چه مدلی از اون بهترینه و بیشترین خواهان رو داره. به عبارت بهتر اینکه، اگه شما خودتون بخواید یک عدد SSD بخرید و از نظر مدلی که تو بازار هست هم محدودیتی نداشته باشید چه برندی رو خرید میکنید و چه مدلی از اون رو انتخاب میکنید. تأکید میکنم که اگه فرضاً هر مدل و برندی که بخواید در دسترستون باشه، کدوم رو انتخاب میکنید.
البته بنده در این زمینه یه تاپیک هم در یکی از فرومهای خارجی گذاشتم که نتایج جالبی داشت که نشون میداد ذائقه ایرانی ها با خارجی ها چقدر فرق میکنه و این ممکنه به خاطر در دسترس نبودن همه برندها در ایران باشه.

به هر حال از دوستانی که بنده رو در این زمینه کمک می کنند تا بتونم SSD هایی رو وارد کنم که جزء بهترین هاست کمال قدردانی رو دارم.

ضمناً دوستان دقت داشته باشند که هر برندها همه محصولاتشون خوب نیست و همچنین هر مدلی هم همه حجمهاش خوب نیست و کم پیدا میشه که مثلاً یک مدل از یک برند در تمامی حجمها بهترین باشه.

با توجه به اینکه در ایران ظرفیتهای 60 تا 120 گیگابایت بیشترین خریدارو داره لطفاً دوستان دقت داشته باشن که محصولی رو که پیشنهاد میدن در این دو ظرفیت جزء بهترین ها باشه.

ضمناً از اینکه در نظر سنجی شرکت میکنید ممنونم. :)

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
سلام به دوستان عزیز
همونطور که میدونید بنده در زمینه واردات SSD یه فعالیتکی میکنیم. منتهی اونچه که ذهن منو در گیر کرده اینه که برندی و چه مدلی از اون بهترینه و بیشترین خواهان رو داره. به عبارت بهتر اینکه، اگه شما خودتون بخواید یک عدد SSD بخرید و از نظر مدلی که تو بازار هست هم محدودیتی نداشته باشید چه برندی رو خرید میکنید و چه مدلی از اون رو انتخاب میکنید. تأکید میکنم که اگه فرضاً هر مدل و برندی که بخواید در دسترستون باشه، کدوم رو انتخاب میکنید.
البته بنده در این زمینه یه تاپیک هم در یکی از فرومهای خارجی گذاشتم که نتایج جالبی داشت که نشون میداد ذائقه ایرانی ها با خارجی ها چقدر فرق میکنه و این ممکنه به خاطر در دسترس نبودن همه برندها در ایران باشه.

به هر حال از دوستانی که بنده رو در این زمینه کمک می کنند تا بتونم SSD هایی رو وارد کنم که جزء بهترین هاست کمال قدردانی رو دارم.

ضمناً دوستان دقت داشته باشند که هر برندها همه محصولاتشون خوب نیست و همچنین هر مدلی هم همه حجمهاش خوب نیست و کم پیدا میشه که مثلاً یک مدل از یک برند در تمامی حجمها بهترین باشه.

با توجه به اینکه در ایران ظرفیتهای 60 تا 120 گیگابایت بیشترین خریدارو داره لطفاً دوستان دقت داشته باشن که محصولی رو که پیشنهاد میدن در این دو ظرفیت جزء بهترین ها باشه.

ضمناً از اینکه در نظر سنجی شرکت میکنید ممنونم. :)
بنظرم کورسیر اول از همه و بعد هم ocz
کورسیر 90 هم داره
موفق باشید

1985ha

Registered User
لایک‌ها
826
از لحاظ اقتصادی کینگ استون به صرفست

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
بنظرم کورسیر اول از همه و بعد هم ocz
کورسیر 90 هم داره
موفق باشید
ممنونم. لطف کردید.
از لحاظ اقتصادی کینگ استون به صرفست
ممنونم از نظرتون ولی من بیشتر روی کیفیت و خواست دوستان تأکید دارم. یعنی کدوم برند بیشتر خواهان داره و کدوم رو بیشتر می پسندند؟

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
من SSD با برند های A-DATA , PATRIOT , OCZ استفاده کردم! تفاوت خاصی ندیدم بینشون!
در استفاده عادی برند زیاد مهم نیست!(البته برند های شناخته شده)

ولی اگه کاربر حرفه ای هستید، بنظر من OCZ کمی بهتر هست!

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
من SSD با برند های A-DATA , PATRIOT , OCZ استفاده کردم! تفاوت خاصی ندیدم بینشون!
در استفاده عادی برند زیاد مهم نیست!(البته برند های شناخته شده)
ولی اگه کاربر حرفه ای هستید، بنظر من OCZ کمی بهتر هست!
ممنونم دوست عزیز بابت نظرتون. ولی آیا این نظرتون فقط راجع به SSDهایی هست که در ایران پیدا میشن؟ یا اینکه نه، حتی در بین برندهایی که در ایران نیست هم باز OCZ بهترینه؟

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
ممنونم دوست عزیز بابت نظرتون. ولی آیا این نظرتون فقط راجع به SSDهایی هست که در ایران پیدا میشن؟ یا اینکه نه، حتی در بین برندهایی که در ایران نیست هم باز OCZ بهترینه؟

من نگفتم OCZ بهترین هست! بین این 3 برند که بالا نوشتم، بنظر من تا حدودی بهتر هست!
در کل بنظر من کاربر عادی زیاد متوجه نمیشه! حتی در کار های معمولی SATA2 و SATA3 بودنش هم زیاد مشخص نیست(البته نه این که کلا مشخص نباشه!) دلیلش هم اینه که SSD بیشتر از اینکه ماکس سرعت رید و رایتشون مهم باشه، سرعت دسترسیشون مهم هست که در کار های عادی خیلی بیشتر به چشم میاد!

sanup2006

Registered User
لایک‌ها
107

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
منم اگر بخوام ssd بخرم میرم سمت OCZ
همشهری یه 64 بیار خودم میخرم ازت.
نمیدونم چطوریه ولی OCZ خیلی تو ایران طرفدار داره. ولی در خارج کشور خیلی زیاد طرفدار نداره. نه که نداره ولی خوب نه اینطور دیگه.
درباره واردات OCZ هم تو فکرش هستم.انشاءالله اونم وارد میکنم.

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
من نگفتم OCZ بهترین هست! بین این 3 برند که بالا نوشتم، بنظر من تا حدودی بهتر هست!
در کل بنظر من کاربر عادی زیاد متوجه نمیشه! حتی در کار های معمولی SATA2 و SATA3 بودنش هم زیاد مشخص نیست(البته نه این که کلا مشخص نباشه!) دلیلش هم اینه که SSD بیشتر از اینکه ماکس سرعت رید و رایتشون مهم باشه، سرعت دسترسیشون مهم هست که در کار های عادی خیلی بیشتر به چشم میاد!
بله درسته متوجه شدم. ولی نظر من این بود که خیلی از برندهای دیگه هم تو دنیا هست که تو ایران اصلا طرفش نمیرن. یعنی اصلا تعریفی ازش نمیشه در حالی که برند عالی ای هست مثل: Samsung, Plextor, Mushkin ,...
منظور من این بود که چرا از اینا نامی برده نمیشه؟
به نقل از sanup2006 :
منم اگر بخوام ssd بخرم میرم سمت OCZ
همشهری یه 64 بیار خودم میخرم ازت..
نمیدونم چطوریه ولی OCZ خیلی تو ایران طرفدار داره. ولی در خارج کشور خیلی زیاد طرفدار نداره. نه که نداره ولی خوب نه اینطور دیگه.
درباره واردات OCZ هم تو فکرش هستم.انشاءالله اونم وارد میکنم.

hdavoodh

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
16,196
فکر کنم برای یوزری که خاص نباشه بحث price/performance اهمیت داره اگه قرار باشه برا یه 128 بهترین نوع 600 تومن بدم .! ارزش داره بهترینو داشته باشم ...ضمن اینکه تو بعضی موارد اختلاف ها بسار کمه

pishini

Registered User
لایک‌ها
450
كورسير نوعه جي تي ساتا٣بهترينه

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
فکر کنم برای یوزری که خاص نباشه بحث price/performance اهمیت داره اگه قرار باشه برا یه 128 بهترین نوع 600 تومن بدم .! ارزش داره بهترینو داشته باشم ...ضمن اینکه تو بعضی موارد اختلاف ها بسار کمه
یعنی کسی هست که برای یک SSD که 128GB حجم داره 600 هزار تومان پول بده؟ اگه کسی باشه من حتما میارم ولی بعیده که کسی 600 برای یک SSD 128GBی پول بده. چون همین الانش کسی حاضر به پرداخت 800 هزار تومان برای خرید Mushkin 240GB که یک برند کاملا آمریکاییه نیست بنابراین چطور میتونه 600 برای خرید یک 128 بده هرچند بهترین باشه؟
البته هر چند همین چند روز پیش یک نفر حاضر شد 720 هزار تومان برای خرید یک عدد Plextor M5P 128GB پول بده ولی اگه باقی افراد حاضر باشن 600 بدن، میشه به تعداد بالا بهترین SSD رو وارد کرد. هر چند بعید میدونم کسی چنین پولی بده.
كورسير نوعه جي تي ساتا٣بهترينه
دوست عزیز فکر میکنم منظور سؤال منو متوجه نشدید. چون منظورم اینه که در تمام دنیا بهترین کدومه؟ و جواب شما فکر میکنم فقط ناظر به بازاره ایرانه.

200x200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوستان با هارد دیسک HDD ساتا معمولا 2-3 دقیقه طول می کشد تا سیستم روشن شود و تمام فایلهای استارت آپ را لود کند و آماده استفاده شود. با این هاردهای SSD چقدر طول میکشه؟

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
دوستان با هارد دیسک HDD ساتا معمولا 2-3 دقیقه طول می کشد تا سیستم روشن شود و تمام فایلهای استارت آپ را لود کند و آماده استفاده شود. با این هاردهای SSD چقدر طول میکشه؟
طبق نظر اکثری که میگن نهایتاً 15 تا 20 ثانیه.

eelia.vision

Registered User
لایک‌ها
282
کروشیال - سامسونگ - موشکین
البته هرکدوم توی حجمهای مختلف بر دیگری غلبه پیدا میکنه
من برای مصرف شخصی تو بازار جهانی غیر از این ۳ رو انتخاب نمیکنم(همیشه بحث سرعت نیست . فاکتور هزینه صرفه توی انتخاب هممون موٍتر هست.نظر سنجی هم میخواد به این سمت بره وبه این نتیجه برسه که کدوم میتونه با توجه به کشش بازار و در نظر گرفتن پول و پرفرمنس انتخاب مناسب تری باشه)

tkalen

Registered User
لایک‌ها
0
به نظرم اینطوری خیلی به نتیجه نمی رسید.یه نکته نشناختن خیلی از این برند هاست چون اصلا تو ایران نبوده، کمتر کسی سمتش میره.مگر اینکه یکی بیاره یا با قمت پایین ویا گارانتی خوب بفروشه تا شناخته بشه.یه مسئله دیگه هم هست، من الان خودم یه مدل که به نظرم بهترینه رو میگم ولی وقتی میخوام پول بدم به سایر مسائل هم نگاه میکنم. چون خودم درحال خرید ssd هستم اینو میگم. مثلا الان بین خرید یه مدل خوب نسبتا گرونه بدون گارانتی با یه مدل معمولی با گارنتی موندم. بالاخره کم پولی نیست. تصمیم نهایی هم زمان خرید معلوم میشه.برای همین میگم نمی تونید خیلی رو نظرسنجی حساب کنید.
بهترین پیشنهادی که براتون دارم اینه که با توجه به این که خودتون سرمایه واردات جنس رو دارید،و درصورتی که بتونید زمان واردات رو به 15 روز برسونید،درخواست هارو بگیرید و آخر ماه بیارید. با دریافت 10 درصد قیمت هم مطمئنید که خریدار واقعیه، هم جنسا رو دستتون نمیمونه. این طوری خودتون هم متوجه میشید که چه مدل و برندی طرفدار داره.

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
نسبت به شرایط ما تو ایران، گزینه‌هام اینتل و پلکستور و کراشیال‌ـه. نمی‌دونم کیفیت سامسونگ تو SSD چه‌طوره، ولی احساس می‌کنم با آزمایشگاه‌ها و استراتژی تولیدش از بقیه لیست بهتر باشه. وقتی ضمانت‌نامه درست و حسابی وجود نداره، خرید برند‌های دیگه، اون هم با درآمدی که داریم، اصلا معقول نیست.
اگر جایی بودم که می‌تونستم از RMA استفاده کنم، شاید از OCZ هم استفاده می‌کردم. با این علم که به زودی هم خراب بشه..

ehsan1344

Registered User
لایک‌ها
354
کروشیال - سامسونگ - موشکین
البته هرکدوم توی حجمهای مختلف بر دیگری غلبه پیدا میکنه
من برای مصرف شخصی تو بازار جهانی غیر از این ۳ رو انتخاب نمیکنم(همیشه بحث سرعت نیست . فاکتور هزینه صرفه توی انتخاب هممون موٍتر هست.نظر سنجی هم میخواد به این سمت بره وبه این نتیجه برسه که کدوم میتونه با توجه به کشش بازار و در نظر گرفتن پول و پرفرمنس انتخاب مناسب تری باشه)
خیلی ممنونم آقا ایلیا. البته برندهای دیگه ای هم در حال خودی نشان دادن هستند مثل Plextor M5P که اون هم مثل کروشیال از کنترلر Marvell استفاده میکنه و سرعت خوبی هم داره هر چند قیمت بالایی هنوز.
به نظرم اینطوری خیلی به نتیجه نمی رسید.یه نکته نشناختن خیلی از این برند هاست چون اصلا تو ایران نبوده، کمتر کسی سمتش میره.مگر اینکه یکی بیاره یا با قمت پایین ویا گارانتی خوب بفروشه تا شناخته بشه.یه مسئله دیگه هم هست، من الان خودم یه مدل که به نظرم بهترینه رو میگم ولی وقتی میخوام پول بدم به سایر مسائل هم نگاه میکنم. چون خودم درحال خرید ssd هستم اینو میگم. مثلا الان بین خرید یه مدل خوب نسبتا گرونه بدون گارانتی با یه مدل معمولی با گارنتی موندم. بالاخره کم پولی نیست. تصمیم نهایی هم زمان خرید معلوم میشه.برای همین میگم نمی تونید خیلی رو نظرسنجی حساب کنید.
بهترین پیشنهادی که براتون دارم اینه که با توجه به این که خودتون سرمایه واردات جنس رو دارید،و درصورتی که بتونید زمان واردات رو به 15 روز برسونید،درخواست هارو بگیرید و آخر ماه بیارید. با دریافت 10 درصد قیمت هم مطمئنید که خریدار واقعیه، هم جنسا رو دستتون نمیمونه. این طوری خودتون هم متوجه میشید که چه مدل و برندی طرفدار داره.
البته این هم پیشنهاد خوبیه هر چند بنده این طرحو قبلاً در این تاپیک اجرا کرده بودم ولی متأسفانه اون موقع که قیمت دلار خوب بود کسی نتونست بهمون اعتماد کنه و خودم مجبور شدم با سرمایه خودم این کارو انجام بدم حالا هم که کار از کار گذشته.
البته تو فکر کارهای خیلی زیادی هستم که اگه بتونم اجراییش میکنم. فعلا دارم مقدماتشو جور میکنم یه دامنه خوب و خوش اسم هم گرفتم به نام P30Store که اگه بتونم یه سایت و فروشگاه راه بندازم. اگر هم باز خدا یاری کرد شرکت و کارانتی محصولات کمیاب رو هم در نظر دارم که یک کم هزینه بره و نیاز به پشتوانه مالی داره که اگر اون طرفی که میخوام باهاش این کارو شروع کنم راضی بشه انشاءالله اونم راش میندازیم ولی خوب کمی زمان بره.

بالا