برگزیده های پرشین تولز

از چه راهی وبسایتم را دو زبانه کنم بهتره ؟

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
سلام . وبسایت من به زبان فارسی هست . قصد دارم کنارش مطالب را به انگلیسی هم ترجمه کنم و داخل سایت قرار بدم .
تا جایی که من می دونم دو راه برای اینکار وجود داره
یکی استفاده از ساب دامین هست مثلا :
en.yoursite.com
و دیگری ساخت در دیرکتوری مثلا :
yoursiten.com/en

به نظر شما کدوم راه بهتره ؟ و چرا ؟

+ سایت من مطالبش به زبان فارسی هست اما تمام لینک ها به صورت انگلیسی هستند از جمله لینک مطالب. اگه لینک مطالب در ساب دامین یا ساب دایرکتوری عینا یکی باشه اما زبان مطالبش متفاوت باشه مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

ali2829

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دوست عزیز
بهتره سابدامنه باشه نه ساب دایرکتوری
در مورد سوالتون هم عرض کنم که خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد اگر سابدامنه باشه
ضمنا توصیه میکنم برای دو زبانه کردن سایت وردپرسی از پلاگین ها استفاده نکنین چون باعث بروز مشکلاتی میشه که بیشتر برای سئو سایت لطمه میزنه تا اینکه مفید باشه.

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
سلام . وبسایت من به زبان فارسی هست . قصد دارم کنارش مطالب را به انگلیسی هم ترجمه کنم و داخل سایت قرار بدم .
تا جایی که من می دونم دو راه برای اینکار وجود داره
یکی استفاده از ساب دامین هست مثلا :
en.yoursite.com
و دیگری ساخت در دیرکتوری مثلا :
yoursiten.com/en

به نظر شما کدوم راه بهتره ؟ و چرا ؟

+ سایت من مطالبش به زبان فارسی هست اما تمام لینک ها به صورت انگلیسی هستند از جمله لینک مطالب. اگه لینک مطالب در ساب دامین یا ساب دایرکتوری عینا یکی باشه اما زبان مطالبش متفاوت باشه مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

سلام

وبسایت من بزبان انگلیسیه و از این روش برای سایر زبانها (شش زبان دیگه) استفاده میکنم که هم آسونتره و هم امکان اضافه و کم کردن سایر زبانها بسادگی وجود داره:
yoursiten.com/lan/de
yoursiten.com/lan/fr
. . .

موفق باشید

cuweb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام. گوگل خودش گفته خیلی فرق نداره ساب دامنه یا سابفولدر، اما اخیرا اگر دقت کرده باشید خودش ساب دامنه ها را به ساب فولدر منتقل کرده. بنابراین استفاده از ساب فولدر را پیشنهاد می کنم.
اگر سایت وردپرسی دارین، از پلاگین مناسب استفاده کنید، مشکلی پیش نمیاد. من برای دو تا از سایتهام استفاده کردم و راضی ام.

بالا