برگزیده های پرشین تولز

از چه نوع بانک اطلاعاتی استفاده کنم ؟

صنم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تازه می خوام یه برنامه بانک اطلاعاتی بنویسم به نظر شما از چه بانک اطلاعاتی برای جداولم استفاده کنم که بعد ا در آخر در گزارشگیری و یا نگهداری رکوردهایم دچار مشکل نشم .

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
به نقل از صنم :
سلام
من تازه می خوام یه برنامه بانک اطلاعاتی بنویسم به نظر شما از چه بانک اطلاعاتی برای جداولم استفاده کنم که بعد ا در آخر در گزارشگیری و یا نگهداری رکوردهایم دچار مشکل نشم .

ببينيد انتخاب ديتابيس براي منم هميشه مشكل بزرگي بوده. شايد مسخره باشه ولي وقتي ديتابيسم و انتخاب ميكنم تا 50 درصد كارم تموم شده محسوب ميشه.

اين وسط بايد ببيني چيكار ميخواي بكني؟ ميخواي يه سيستم ساده طراحي كني كه چهار تا تيبل داره يا اينكه دو تا گزارش ساده يا ....؟/؟
من در موارد ساده BDE يا Access رو پيشنهاد ميكنم. اگه فيلد Blob داريد اينا ديگه مناسب نيستن.
در حالتهاي پيشرفته تر من MS SQL يا اوراكل رو هم استفاده ميكنم اما به قول يكي از دوستام انگار با شات گان رفته باشم شكار گنجشك!!!!

اين شد كه كليه كارهاي من ختم ميشه به MySql كه هم ساده و سبكه هم راحت قابل استفاده هست هم اينكه مطمئنا خوب جواب ميده (همين فروم با 600 مگ حجم ديتابيس سند حرف من!!)

خوب براي گزارش گيري اگه از دلفي استفاده ميكني مشكلي نخواهي داشت چون دست آخر همشون يه جور ميشن.
در مورد ذخيره اطلاعات و نگهداري هم بايد بگم اصولا ما از ديتابيس استفاده ميكنيم كه اينكارو برامون انجام بده تا خودمون نگرانش نباشيم. پس اصولا سوال منتفي هست!

صنم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
اگه ازaccess استفاده کنم در یک جدول می توانم تا 150000 رکورد را نگهداری کنم ؟ من تا حالا از mysql استفاده نکردم خودش مثل access یک نرم افزار جدا داره و یا اگر بخواهیم برنامه را بعد از install کردن نصب کنیم باید درایور جدایی برای mysql نصب کنیم ؟

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
اگه رکورد Blob نداری مشکلی نیست. اما اگه داری من توصیه میکنم سراغ Access نری. برای اون یکی : بله شما باید MySql نسخه ویندوز رو نصب کنی (مجانی هست و توی سایت MySql.com )
البته بعد از نصب یه دی ال ال هست که به اسم libmysql.dll که باید توی دایرکتوری سیستم کپی شه.
برای کار با دلفی هم این کامپوننت ها هستن که دقیقا شبیه BDE هستن و راحت قابل استفاده هستند : http://sourceforge.net/projects/zeoslib/

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
مشکل mysql اینه که کار کردن باهاش نصبت به accessسخت تروه و راهنمای فارسی هم نداره شاید من ندیدم اگه راهنمای فارسی سراغ داریدمیشه به من هم بگید در ضمن میخواستم از بانک اطلاعاتی accessبرای نگهداری پسورد کاربرا استفاده کنم میشه بگید چطوری میشه امن یا مخفیش کرد

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
در م.رد راهنمای فارسی بگد اصولا تا به حال راهنمای فارسی دیدید که بدرد بخوره؟ اینم روش.
در مورد اون مساله مخفی کردن نام کاربری و کلمه رمز باید از HASH کردن کلمه استفاده کنی. در اصل کلمه رمز در جدول نخواهد بود بلکه Hash آن که قابل بازکشت هم نیست توی جدول گذاشته میشه. وقتی کاربر خواست وارد شه اول کلمه رمزی کعه میده Hash میکنی و بعد اونو مقایسه میکنی نه کلمه رمز اصلی رو

واسه توضیح بیشتر یه تاپیک جدید بار کنی بد نیست.

ghaem

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از صنم :
سلام

به نظر من هيچي بهتر از MicroSoft SQL Server نيست!
سخت ولي مايه دار!

بالا