برگزیده های پرشین تولز

از کجا می شود دامین backorder کرد ؟

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
کجا می شود دامین های در حال expire را با یک قیمت منصفانه backorder کرد ؟

moniker جای خوبی هست ؟

اگر چند نفر از registrar های مختلف یک دامین را backorder کنند , تکلیف چیست ؟ دامین به کدامشان می رسد ؟

d_ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
1-شما که BackOrder میکنین باید اول دامین Expires بشه..اون هم نه اینکه تاریخش بگذره بلکه دامین به حالت Delete برسه
2- هزینه اش حدود 20 دلار
3- اگه چند نفر BackOrder بدن به اونی میرسه که تاریخ اش جلو تر از بقیه بوده
4- اکثر مواقع که دامین یه چیز خیلی خوب هست خود رجیسترار Auction اش میکنه و به این مراحل نمیرسه
5- بیشتر از Godaddy استفاده میکنند

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
1-شما که BackOrder میکنین باید اول دامین Expires بشه..اون هم نه اینکه تاریخش بگذره بلکه دامین به حالت Delete برسه
2- هزینه اش حدود 20 دلار
4- اکثر مواقع که دامین یه چیز خیلی خوب هست خود رجیسترار Auction اش میکنه و به این مراحل نمیرسه

تاييد ميشه ! ;)

salehnia

Registered User
لایک‌ها
16
به عقیده کاربران وب استفاده از سریس backorder گوددی یعنی از دست دادن دامین که گوددی هزینه ای تقریبا 18 دلار میگیره .
ولی اگر براتون دامین ارزش فراوانی داره توصیه میکنم از سرویس http://www.pool.com اسفاده کنید .

omidco2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

شمشاد جان ، شما هر شب یه 7/8 تا پست ندی خوابت نمیبره فکر کنم!:D علی آقا خودش گفته دیگه ! تایید میشه چه صیغه ایه!!! :lol:

حداقل یه چیز اضافه میکردی:rolleyes:

(البته پست منم دست کمی نداشت ولی نمیشد نگم. با اجازه صاحب تاپیک)

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
البته چندتا رجیسترار دیگه هم هستند مثل SnapNames و pool که بین 59 - 60 دلار میگیرن واسه این کار
در مورد اونکه به کدوم زودتر میرسه دقیق نمیدونم اما اگه توی همون رجیسترار چند نفر دومین رو درخواست بدن یه مزایده توی همون ثبت کننده و به صورت محدود گذاشته میشه و از بین اونها برنده مزایده دومین رو در اختیار میگیره

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به عقیده کاربران وب استفاده از سریس backorder گوددی یعنی از دست دادن دامین که گوددی هزینه ای تقریبا 18 دلار میگیره .
ولی اگر براتون دامین ارزش فراوانی داره توصیه میکنم از سرویس http://www.pool.com اسفاده کنید .
تایید میشه :D

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
2- هزینه اش حدود 20 دلار

اگر یکی از moniker بیاد Backorder کنه و یکی هم از godaddy بیاد backorder کنه
این ها که ثبت کننده های متفاوتی هستند

کدامشان سریع تر به محض اینکه دامین آزاد بشه می توانند درجا ثبتش کنند

چون من چند سال پیش خونده بوم روش کار backorder یک همچین چیزیه که درخواست ثبت دامین را هر چند دقیقه یک بار می فرسته که به محض ازاد شدند ثبت بشه

حالا هر کدام بیشتر این کار را تکرار کنند بلطبع باید شانس ثبت کردن دامین در زمان آزاد شدنش بیشتر باشد
غیر از اینه ؟

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
بحث جالبي هست

اقا اگر امكان داره بيشتر توضيح بديد

d_ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اصلی ترین نکته اینه که برادر هیچ کس نمیاد تجربیات اش رو نه با من نه با شما به اشتراک بزاره...باید خودت امتحان کنی و اینقدر BackOrder بدی و پولت به فنا بره تا بفهمی وقتی من میگم شما که هنوز قیمت 3 تا دامین پایه 3-4 رو نمیدونی 100% تو Backorder هم رویا پردازی کردید..

بعدشم روش کار هم این نیست !
شما که BackOrder میدی یه درخواست فرستاده میشه به رجیسترار دامین (یه چیزی تو مایه درخواست ترانسفر) اون دامین در صورت Delete شدن برای شما رزرو میشه..حالا فرض کن شما امشب درخواست رو دادی من فردا صبح دامین هم به Delete کشید پس میشه مال شما..حالا این وسط من تا زمانی که همون دامین دوباره کارش به Delete نکشه تو رزرو میمونم...

یعنی اینجوری نیست که Registrar ها با هم مسابقه ping کردن دامین بزارن چرا؟چون ساعت روز و دقیقه ای که دامین میره برای Delete مشخص هست..

________________________________________________________________________________________

اون مورد هم که دوستان Godaddy رو قبول ندارن ..باید بگم خوب Godaddy هم دوستان(یکی اش خود من) رو قبول نداره..ولی 18 دلار کجا و 60 دلار کجا.!.

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
البته اینم تجربه خودمه که دارم میگم ، 85% دامنه هایی که آماده آزاد شدن هستند توسط SnapNames و Pool رجیستر میشن واسه یوزرهاشون که درخواست دادن!
در ضمن واسه فرستادن BackOrder پولی گرفته نمیشه مگر اینکه دومین مال شما بشه به طور 100%

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
از کجا می شه ساعت دقیق آزاد شدنه یک دامین را فهمید ؟

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
شمشاد جان ، شما هر شب یه 7/8 تا پست ندی خوابت نمیبره فکر کنم!:D علی آقا خودش گفته دیگه ! تایید میشه چه صیغه ایه!!! :lol:

حداقل یه چیز اضافه میکردی:rolleyes:

(البته پست منم دست کمی نداشت ولی نمیشد نگم. با اجازه صاحب تاپیک)

اميد خان تو اين فروم فقط من تاييد ميشه را ميگم !؟
حيف كه دوستمي وگرنه ريپورت ميدادم :D:D
تاييد ميشه يه چيز عاميانه هست و منم به جاي اينكه حرف هاي علي خان را با يه كلمه كم و زياد بگم اومدم تاييد كردم و اصلا قصد افزايش پست نداشتم !! اگر ميخواستم پست هام زياد شه مثل بعضيا الان تو اين 2 سال بالاي 3000 پست داشتم !!!

پست خودت الان اسپم هست !:D

omidco2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اصل

اون مورد هم که دوستان Godaddy رو قبول ندارن ..باید بگم خوب Godaddy هم دوستان(یکی اش خود من) رو قبول نداره..ولی 18 دلار کجا و 60 دلار کجا.!.

مشکل همینه دیگه! اگه گوددی ما رو قبول داشت . ما هم دوسش داشتیم!!

ولی من با شما کاملا موافقم. backorder که بخواد واقعا عمل کنه و کسی دیگه دنبال ثبت دامین همون لحظه و توی همون شرایط نباشه با همون 18 دلار بهتره اقدام بشه تا 60 دلار. البته اکثرا واسه دامین های پر اهمیت backorder بی فایدست . ولی مثلا یه دامینی میشناسید که ممکنه کسی دقیقا 1 روز یا 2 روز بعدش منتظر گرفتنش باشه خوب به نسبت کار خوبیه. البته بازم به شرطی که دامینی نباشه که خود اون شرکت ثبت کننده دامین بگیره.

من یادمه یه دامینی داشتم که خیلی ام معروفش کردم یه بنده خدایی ازم دزدید. دامین رانک خوبی گرفته بود. و بعدم اکسپایر شد. خلاصه حتی با اینکه مدت زیادی گذشته بود ولی بازم آخرش که میخواستم backorder بدم خود اون شرکت ثبتش کرد. پس زیاد کار چندان به درد بخوری نباید باشه.

پ.ن : شمشاد جان ما خیلی ارادت داریم رفیق. میدونی که شوخی میکنیم ولی خیلی تابلو بود دیگه قبول کن.!;):D

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
چرا از چیزی که نمیدونید حرف می زنید ؟
دامین bid.info توی یکی از همین Auction های خصوصی که گفتم به یک نفر آدم عادی مثل من و شما واگذار شد

fractal

Registered User
لایک‌ها
1
سه شرکت عمده تو این زمینه فعالن :
1-NameJet.com که قبلا اسمش clubdrop.com بود
طرف قرارداد با enom و ریسلرهاش
2-SnapNames.com طرف قرارداد با نتسول
3-pool.com طرف قرارداد با domainscout,dynadot و چند تا شرکت کوچیک دیگه
وقتی شما دومینی رو که در وضعیت pending delete هست بک اودر میکنید اگه فقط شما اون دومین رو
بک اردر کنید بعد از اکسپایر متعلق به شما میشه اما اگه دومین بدرد بخوری باشه و چن نفر بک اردر داده باشن دومین وارد آکشن خصوصی میشه
اینکه دومین دقیقا کی آزاد میشه معلوم نیست
قبلا سر ساعت 12 شب به وقت سرورهای شرکت وریساین (verisign) که متولی دومینهای .com,.net,org
هست دومین ازاد میشد
اما اخیرا وریساین این رویه رو عوض کرده به این شکل که بعد از اکسپایر تا سه روز بعد به شکل تصادفی دومین رو ازاد میکنه هر کی سریع تر بود....
اینکه کدوم بهتره من با هرسه تا کار کردم
دومینهایی که namejet میگیره با قیمت های مناسبتری تو اکشن میشه گرفت این دوتای دیگه بخصوص pool خودشون اتوماتیک پروکسی بید میذارند و قیمتو بالا میبرن
بهترین دومینی که من از pool گرفتم paypall.com بود 2-3 سال پیش 7500$ برام اب خورد که البته می ارزید روزی حدود 30$ درامد داشت که بعد از چند ماه از ترس ای بی فروختمش رفت..

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
جدیدا دومین ها بین ساعت 6 تا 8 به وقت GMT آزاد میشن ، البته استثنا هم داره توش !

بالا