برگزیده های پرشین تولز

اساتید یک کمکی به ما برسونن..برای انتخاب یه زبان برنامه نويسي.

behroozferdowsi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.اگه میشه منو یه راهنمایی بکنین.من عزمم رو جزم کردم که هر جور شده یه زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم...چند تا از دوستان بهم ویژوال بیسیک رو پیشنهاد کردن...یه سری دیگه هم C++.حالا من موندم از چی شروع کنم.می خواستم نظر شما رو هم بدونم .بعد انتخاب کنم. :D .ممنون.

KambizZandi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام
شما اول بايد براي خودتون مشخص كنيد كه اصلا با اين برنامه نويسي چكاري ميخواهيد انجام بديد.
ولي در كل بايد اول از زبانهاي ساده و راحت مثل VB شروع كنيد و با اون اصول برنامه نويسي رو در Platform مورد علاقتون ياد بگيريد. مثل Windows
و بعدش كه پايه رو قوي كردين بريد سراغ يك زبان حرفه اي مثل سي-شارپ و يا سي پلاس پلاس

littlerabbit

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
6
دلفي هم انتخاب خوبيه. به نظر من از وي بي خيلي بهتره (اين نظر منه و دعوا هم ندارم)

Segments

Guest
لایک‌ها
0
سلام...
معذرت ميخوام ولي شما مطمئني ‍ C# در حد C++ هست؟؟؟
يعني اين دوتا واقعا هم سطح هستند؟؟!!

Segments

Guest
لایک‌ها
0
سلام...
از برنامه نويس قديمي و با تجربه يكبار اين سوال تو رو پرسيدم گفت:
از هر زبوني ميخواي شروع كني سعي كن نسخه قبليش رو خوب
يادبگيري تا Base برنامه نويسيت قوي باشه...
منظورش اين بود اگه ميخواي سراغ ++C بري برو C رو ياد بگير...
يا VB : بيسيك و Delphi : پاسكال...
تو اتخاب اينا خودت ميتوني انتخاب كني ... مهم اينه كه يكدومش رو بگيري و واقعا خداشي ....
اما يه برنامه نويس ديگه ميگفت VB راحته اما Delphi يه چيزي بين
VB و ++C هست...
موفق باشي....
فعلا...

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
من هم بد بختي pascal, visual basic (v5), c, c++ و يك كم java بلدم...اما هيچ كدوم را كامل بلد نيستم و در حد آكادميك تجربه دارم! من مي دونم بايد دست كم يه زبون بدونم!
به پايه برنامه نويسي آشنا شدم مي گفت...به غير از OOP كه تازه شروع كردم... مي گيد همين رو ادامه بدم؟ يا برم اول c رو خدا شم؟!!

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نظرم من ابتدا بهتر Data Structure رو خوب ياد بگيري يعني پايه برنامه نويسي رو قوي كني. زبانهاي برنامه نويسي از نظري پايه باهم يكي هستند و اختلاف خيلي كمي باهم دارند.
من خودم زبانهاي C, C++, Java, VB & ... رو كار كردم ولي هيچ كدام كاملا بلد نيستم الان هم دارم سعي مي كنم ويژوال بيسيك رو خوب ياد بگيرم

Segments

Guest
لایک‌ها
0
سلام..
اگه تو زمينه برنامه نويسي وب ميخواي كار كني Java خداست...
اما اگر بيشتر رو Application ميخواي مانور بدي برو سراغ يه زبون آبجكتي چون
ميگي C رو بلدي تا حدي پس وقتت رو ديگه براش نذار... برو سراغ ++C ولي اگر فكر ميكني
رو پاسكال مسلط تري برو سراغ Delphi . اگر هم شروع كردي اول از ورژن 5 شروع كن...
موفق باشي...
فعلا...
امير

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون...من راستش فكر مي كنم بهتر باشه با sql و oracle كار كنم....جزو وب مي شه نه؟ به net. يا vb هم مربوط مي شه؟

Segments

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از milad_sm :
ممنون...من راستش فكر مي كنم بهتر باشه با sql و oracle كار كنم....جزو وب مي شه نه؟ به net. يا vb هم مربوط مي شه؟

سلام...
sql يا oracel بانكهاي اطلاعات هستند...
يعني شما وقتي با يك زبون OOP برنامه مينويسي
ميتوني براي ايجاد بانك اطلاعاتي در درون برتامتون از اين
نرم افزار ها استفاده كنيد...
امير

mahdi3466

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ميخواستم يه توصيه خوب به همه دوستان كنم
هر كى مي خواد برنامه نويسى رو عمقى ياد بگيره با javascript شروع كنه . واقعا عاليه واسه شروع
اصلا هم مهم نيست كه براى چى ياد مي گيريد. اينكه براى وب باشه يا اپليكيشن يا اپلت و ... مهم نيست مهم اينه كه چطور استارت بزنى و راه بيفتى و چطور كلاج و گاز رو هماهنگ كنى. وقتى ياد گرفتى, هر ماشين ديگه اى رو ميتونى راه بندازى
وقتى منطق برنامه نويسى رو ياد بگيرى بقيه اش بازى با دستوراته . يه بازى ساده حتى ساده تر از قايم موشك
مثل خود من كه همين طورى شروع كردم و الان هم ادعا ميكنم خيلى موفق هستم
ضمنا 12 تا زبون برنامه نويسى بلدم
فعلا باى

www.mahdikh.5u.com

Sajjad1364

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنظر من ابتدا با یه زبان ساده ویژوال شروع کن بعد سراغ سی شارپ برو . چون از C++ خیلو آسونتره و خوش قلقتره.

شما میتونی ابتدا با ویژوال بیسیک یا دلفی شروع کنی .

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
بنظر من ابتدا با یه زبان ساده ویژوال شروع کن بعد سراغ سی شارپ برو . چون از C++ خیلو آسونتره و خوش قلقتره.

شما میتونی ابتدا با ویژوال بیسیک یا دلفی شروع کنی .

البته احتمالا ایشون تا الان استاد دات نت شدن! قضه مربوط به سه سال پیشه سجاد عزیز!

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
Delphi یعنی برنامه نویسی آزادانه

Visual Studio کلا یعنی امپرالیست مایکروسافتی ...

.net فعلا در تاخت و تاز است و می رود ولی همون جور که برای گوگل فعلا آینده ای دور و دراز وجود نداره ، برای .net هم همین جور ، در Delphi Studio شما می تونی هم API کار کنی هم .net ولی اگر می خوای فلک را سخت بشکافی و طرحی نو در اندازی باید بری سراغ php ،
- چون سرور ساید نیست پس آینده داره
- طرف مایکروسافت نیست
- چون آینده بیشتر برنامه ها به وب ختم به خیر می شه ، php می تونه راه گشای تو باشه

دوستانی که می خواهند پوست من رو بکنند ، کمی دندون روی جیگر بگذارند تا Google Office در بیاد ، برنامه های وبی مانند Windows Live و مشابه اون از طرف Yahoo و AOL به وجود بیایند ، بعدش بیایید به من گیر بدید ، در ضمن در مورد آینده گوگل هم باید بگم الان گوگل هیچی نیست جز یک سری پروژه های نیمه کاره ، اگر ! اگر !! اگر !!! گوگل نتواند همه این ها رو در یک مجموعه راه حل های کلی به کاربر برسونه ، در برابر سرمایه گذاری دیگران کم خواهد آورد ، نمونه : Google Earth و Gmail و GTalk و GDesktop Search ، همه این ها به شکست انجامیده و گوگل به روی خودش نمی یاره ، تنها بازو های Google Ads و Search واسش مونده ...

حالا اینا چه ربطی داشت ؟

هیچی واسه جلوگیری از سوء تفاهم گفتم، آقا پرهام ، به نظر من برو Delphi و php یاد بگیر ، در مورد DB هم برو به سراغ Oracle و MySql

سربلند باشی

بالا