برگزیده های پرشین تولز

استخدام قالیباف یا خرید فرش؟

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
سلام دوستان

من همیشه به هنر ایرانی علاقه زیادی داشتم و دارم. اطلاعات خاصی در مورد فرش ندارم و دوست دارم یاد بگیرم. داشتم فکر میکردم آدم یه قالیباف پیدا کنه بهش حقوق بده فرش ببافه بجای اینکه بره فرش رو بخره. من خیلی دوست دارم اینکار رو بکنم چون میدونم به هرحال این درآمد ممکنه مشکل کار یه آدم هم حل بکنه. فقط سوالی که پیش میاد اینه که آیا این کار صرفه داره؟ یا اگر نداره دلیلش چیه!

همونطور که گفتم اطلاعاتم ضعیفه ولی چیزی که با چندتا جستجوی ساده متوجه شدم این هست که مثلا فرش تبریز که هر گره ذرعیش (7 در 7 سانت) 50 گره است حدود یک روز وقت قالیباف رو میگیره این یعنی یه فرش سه متری نقش تبریز از یه نفر حدود دوسال زمان میبره. از طرفی یه فرش با همین مشخصات حدود 15 ملیون تومن فروش میره! (مگر قیمتایی که من دیدم اشتباه باشه) اگر این قضیه درست باشه از نظر اقتصادی یه فاجعه است و معنیش اینه که فرش دستباف داره با قیمت خیلی پایین فروش میره. چون من داشتم فکر میکردم آدم حداقل باید 1500 به قالیباف حقوق بده اگر بیشتر نه ... که مثلا یکسالش میکنه 20 ملیون فقط حقوق قالیباف و با هزینه های دیگه یه فرش سه متری به شیوه ای که من گفتم 25 ملیون درمیاد!

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
برادر حساب کتابات اشتباهه
حقوق بافنده خیلی کمتره
و یک نفر روی یه فرش کار نمیکنه
بگو میخوای چیکار کنی تا راهنمکاییت کنم
اگر سرمایه داشته باشی حدود 100 میلیون میتونی حسابی توش کار کنی و سود کنی

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
حقوق بافنده چقدره؟
من میخوام ببینم صرفه این کار چقدره.
میشه به من به عنوان مثال بگید یه فرشی با کیفیت تبریز مثلا چندنفر/روز میخواد؟

دنبال درآمد خیلی زیادی ازش نیستم میخوام دو سه نفر رو به کار بگیرم یکی دوسال هم دیگه برم فرشم رو تحویل بگیرم. یه مقدار هم ارزون تر از بازار دربیاد کافیه.

در مورد سناریوی حدود 100 ملیون هم توضیح بدید ممنون میشم.

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
فرش تبریز رو اطلاعی ندارم .کیفیت فرش بافت تبریز اصفهان کاشان یزد مشهد فرقی نداره مهم جنس تار و چله و مهارت بافنده و تمیزی کار هست .این نام گذاری ها بیشتر بخاطر طرح و سبک بافت و نقشه های رایج این مناطق هست
حقوق بافنده اکثرا ساعتی و رج بافت هست کاملا هم توافقی هست با مهارت بافنده
یه فرش 2 سال زمان نمیبره چون یه نفر نمیبافه چند نفر میبافن
شما اگر برای دلت میخوای ببافی که داشته باشی خیلی میصرفه برات
اگر برای فروش میخوای بازم میصرفه

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
فرش تبریز رو اطلاعی ندارم .کیفیت فرش بافت تبریز اصفهان کاشان یزد مشهد فرقی نداره مهم جنس تار و چله و مهارت بافنده و تمیزی کار هست .این نام گذاری ها بیشتر بخاطر طرح و سبک بافت و نقشه های رایج این مناطق هست
حقوق بافنده اکثرا ساعتی و رج بافت هست کاملا هم توافقی هست با مهارت بافنده
یه فرش 2 سال زمان نمیبره چون یه نفر نمیبافه چند نفر میبافن
شما اگر برای دلت میخوای ببافی که داشته باشی خیلی میصرفه برات
اگر برای فروش میخوای بازم میصرفه

خیلی ممنون

ببخشید دیر پاسخ میدم. بله من متوجهم قیمت بر اساس ساعت و رج هست. این هم که گفتم منظورم این بود که مثلا میگن فرش تبریز معمولا گره هاش 50 تاس ... خب حالا ممکنه شما اشاره کنید یه قالی فرضا 12 متری چند نفر میخواد که مثلا یک ساله تموم بشه؟ و چقدر هزینه باید کرد؟ سپاس

بالا