برگزیده های پرشین تولز

استفاده آفلاین از گوگل مپ

modirantarah

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
22 آگوست 2014
نوشته‌ها
47
لایک‌ها
11
محل سکونت
تهران
googlemap_android_offline_banner.jpg
من تقریبا هر روز از گوگل مپ استفاده می کنم ؛ با استفاده از گوگل مپ سریعترین مسیر برای رسیدن به مقصد را پیدا می کنم ، حتی برای رفتن به یک منطقه جدید به کمک آن مسیریابی می کنم. می شود گفت گوگل مپ امروزه یک ابزار ضروری به حساب می آید.
اما اغلب به مشکلاتی مانند نبود اینترنت و یا هزینه رومینگ بالا در سفر ها برخورد می کنیم, که در نتیجه آن مجبور هستیم خودمان بدون کمک گوگل مپ به سختی مکان ها را پیدا کنیم.
من برای حل این مشکل چند روش به شما آموزش می دهم ، تا شما با استفاده این روش ها بدون نیاز به اینترنت از نقشه گوگل خود بصورت آفلاین استفاده کنید. و در هر زمانی گوگل مپ را همراه خود داشته باشید.استفاده از گوگل مپ Google Map روی اندروید

برای اینکه بتوانید گوگل مپ را بصورت آفلاین باز کنید و در آن مکان مورد نظر خود را جستجو کنید. هنگامی که در گوگل مپ مکان مورد نظر خود را پیدا کرده اید و باید آن را برای بعد ذخیره کنید. به این صورت که ، OK Maps را در نوار جستجو وارد کنید و یا به آیکون میکروفون ضربه ای بزنید تا بگوید “OK Maps” و یا در نوار جستجو “save map to use offline” را وارد کنید.

با این روش شما می توانید مکانی که ذخیره کرده اید را حرکت دهید و زوم کنید , همچنین تمامی اطلاعات شما نمایش داده خواهد شد. این یک تصویر نیست , بنابراین اگر در مقیاس وسیع نمی توانستید نام خیابان ها را مشاهده کنید ؛ به راحتی می توانید با زوم کردن نام خیابان ها و جزئیات را مشاهده کنید.


مشاهده نام خیابان ها و جزئیات گوگل مپ بصورت آفلاین

یک راه دیگر نیز برای ذخیره نقشه در گوگل مپ می باشد. بر روی مکان مورد نظر خود ضربه بزنید و نگه دارید تا یک پین قرمز رنگ ظاهر شود و پین را در آن مکان رها کنید. سپس به پایین اسکرول کنید و “save map to view offline” را انتخاب کنید تا در صورت آفلاین نیز نقشه در دسترس شما باشد.


ذخیره مکان مورد نظر در گوگل مپ

هنگامی که فایل را در دستگاه خود ذخیره کردید بر روی آیکون “شخص” کلیک کنید تا وارد صفحه مشخصات خود شوید. در این روش شما در صورت اتصال به اینترنت نیز می توانید به نقشه آفلاین “offline maps” دسترسی داشته باشید.


گزینه Offline Maps در Google Map

ذخیره نقشه ها به فضای زیادی احتیاج ندارد.

احتیاط های ضروری
برخی از محدودیت ها برای استفاده از نقشه در حالت آفلاین وجود دارد, یکی از این محدودیت ها حجم مکانی که ذخیره کرده اید. به عنوان مثال تهران و مکان های اطراف آن کمی بیش از حد اجازه ذخیره فایل است و شما یک پیام دریافت خواهید کرد که نمی توانید آن را ذخیره کنید. در این حالت شما باید مناطق اطراف را جدا ذخیره کنید , یعنی باید نقشه ی مورد نظر خود را به مقیاس های کوچکتر و کمتر تقسیم کنید و سپس ذخیره کنید.

از محدودیت های دیگر در دسترس نبودن ناوبری و نبود توانایی جستجو در فایل نقشه , در حالت آفلاین می باشد. همچنین نقشه ای که دانلود کرده اید تنها به مدت 30 روز ذخیره می ماند و پس از آن بطور خودکار حذف خواهد شد.


مشخصات اپلیکیشن اندروید گوگل مپ
 
بالا