برگزیده های پرشین تولز

استفاده از تمام رم سیستم

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
من رم کامپیوترم 8 گیگ هست امام همون طور که میدونید تو ویندوز 32 بیت بیشتر از 3 و نیم گیگ رو نمیشه استفاده کرد
سوالی که داشتم اینه که حتما برای استفاده از کل رم باید ویندوز 64 بیت رو نصب کنم ؟؟؟
Cpu دوال کور 2 هسته e8400 هست
میتونم از این سی پی یو برای ویندوز 64 بیت استفاده کنم ؟؟؟

ghazal-m

Registered User
لایک‌ها
42
فقط سی پی یو لازم نیست باید تمام قطعات از جمله مادربورد هم ۶۴بیت باشه. فقط با ۶۴بیت میتونی از کل رم استفاده کنی

عجب تا حالا عبارت مادربورد و دیگر قطعات 64 بیتی نشنیده بودم . دوست عزیز مطلبی که شما فرمودید کلا اشتباه است. عملیات پردازش بر عهده پردازنده هست که به صورت 32 بیتی یا 64 بیتی عمل می کند و نه قطعه دیگری . امروزه تمام پردازنده ها 64 بیتی هستند و پردازنده هایی که فقط 32 بیتی هستند بسیار قدیمی هستند و امکان نصب حتی ویندوزهای 64 بیتی رو نخواهند داشت . چنانچه حافظه سیستم بیش از 4 گیگابایت باشد نصب ویندوز 64 بیتی برای استفاده از کل حافظه کفایت می کند

nimaspp

Registered User
لایک‌ها
737
عجب تا حالا عبارت مادربورد و دیگر قطعات 64 بیتی نشنیده بودم . دوست عزیز مطلبی که شما فرمودید کلا اشتباه است. عملیات پردازش بر عهده پردازنده هست که به صورت 32 بیتی یا 64 بیتی عمل می کند و نه قطعه دیگری . امروزه تمام پردازنده ها 64 بیتی هستند و پردازنده هایی که فقط 32 بیتی هستند بسیار قدیمی هستند و امکان نصب حتی ویندوزهای 64 بیتی رو نخواهند داشت . چنانچه حافظه سیستم بیش از 4 گیگابایت باشد نصب ویندوز 64 بیتی برای استفاده از کل حافظه کفایت می کند

اگر اشتباه گفتم ببخشید آخه منم از جایی خونده بودم که باید تمام قطعات ۶۴ بیت باشه و همچنین نرم افرازها تا از همه ی رم استفاده بشه.

j_2006_n

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,542
سلام دوستان

من یک مدت بر روی ویندوز 32 بیتیم از برنامه مشاهده پیوست 4GB-RAMPatch-Multilingual-12.7.2010.zip که دوستان همین فروم بهم پیشنهاد دادند استفاده می کردم که تقریبا کارم رو راه انداخته بود و مشکلی هم نداشت , ولی اگر مشکلی با نصب ویندوز مجدد ندارید پیشنهاد می کنم یک ویندوز 64 بیتی نصب کنید :)

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341

البته به نظرم بهتره بگیم به سوکت سی پی یوی مادربورد هم مربوط میشه...

Errick

Registered User
لایک‌ها
173
نه داداش معماری 32 بیت و 64 بیت فقط معماری ساخت میکرو چیپ های متمرکز cpu هست و ربطی به مادربورد و رم و چیزای دیگه نداره... ولی نرم افزارها فرق میکنند و برای اجرای نرم افزار روی cpu های 64 بیت باید ورژن 64 بیت اون نرم افزار را در اختیار داشته باشی
برای استفاده از رمهای بیشتر از 4 گیگ در ویندوز 32 بیت خوده مایکروسافت یک پچ داده که میتونی نصب کنی و تمام رم را بکار بگیری
در ضمن از سری E2500 به بعد همه cpu ها از معماری 64 بیت استفاده کردند و هر دو ویندوز را ساپورت میکنند
البته توصیه من بهت اینه که تا میتونی اگر محدودیت نرم افزاری نداری از ویندوز 64 بیت استفاده کن چون از تمام پرفورمنس دستگاه استفاده میکنه و کارایی بالاتری نسبت به 32 بیت داره

بالا