برگزیده های پرشین تولز

استفاده از مقایسه تاریخ در اکسس

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
چند وقت پیش بود که متوجه شدم تو اکسس وقتی فیلدی رو برابر date قرار میدم، تاریخ رو فقط به صورت میلادی ذخیره میکنه، یعنی مقلا 30/2/86 و... رو ذخیره نمیکرد چون توو میلادی نیست...
اینجا مطرح کردم و تصمیم گرفتم به صورت رشته و text تو بانکم ذخیره کنم...
الآن نیاز دارم رکورد هائی که قبل یا بعد از یک تاریخ مشخص هست رو استخراج کنم...
قبلا اینطور استفاده میکردم..

cls.Sql = "SELECT nameus,familyus,ostan,city,age,datereg,reg FROM addlist where datereg>=#" +Trim(txtdate1.Text) + "#' and regus='yes'"

ولی الآن که تاریخ رو به صورت یه رشته و Text تو اکسس ذخیره میکنم ، این جواب نمیده..(حتما چون فیلدم date نیست )
چطور میتونم اینکار رو انجام بدم، یعنی رکوردهائی که فیلد datereg اون قبل از تاریخ خاصیه select کنم..؟

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
کسی نمیخواد راهنمائی کنه منو؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
در اکسس تاریخ فارسی رو باید بصورت عدد شش یا هشت رقمی ذخیره کنین - اینجوری مقایسه ها هم راحتتر هست هم سریعتر.

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
دوست عزیز، یک روز کامل منتظرم میمونم تا جوابی ببینیم، اون رو هم کامل نمیدید؟
خواهشن بیشتر توضیح بدید؟ وقتی تو یه قیلد که به صورت Text تعریف شده،تاریخ رو ذخیره کنم، چطورتو دستو sql فیلد رو با یه تاریخ مقایسه کنم؟
اون روشی که گفته شد چطوریه؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
تو اين جور مواقع من با همون تاريخهاي ميلادي كارامو انجام ميدم و فقط موقع نمايش اونو به شمسي تبديل ميكنم.:blush:...

اینهم راه حل خوبی هست بخصوص اگر کارهای محاسباتی (نه مقایسه) روی تاریخ داشه باشیم.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
دوست عزیز، یک روز کامل منتظرم میمونم تا جوابی ببینیم، اون رو هم کامل نمیدید؟
خواهشن بیشتر توضیح بدید؟ وقتی تو یه قیلد که به صورت Text تعریف شده،تاریخ رو ذخیره کنم، چطورتو دستو sql فیلد رو با یه تاریخ مقایسه کنم؟
اون روشی که گفته شد چطوریه؟

خوب شما اصولا" نباید تاریخ فارسی رو بصورت متن ذخیره کنین بخصوص وقتی قرار باشه یک سری عملیاتی هم روش انجام بدین.

یا باید فیلد رو بصورت long integer تعریف کنین و برای نمایش یا در فرم ورودی از input mask بصورت ##/##/## استفاده کنین و یا اینکه از روش جناب kaveh_d استفاده کنین. من طبق عادت همون روش عددی رو استفاده میکنم.

tabeez

Registered User
لایک‌ها
0
مرسی دوستان، تصمیم گرفتم تاریخ رو میلادی ذخیره کنم و وقت نیاز به شمسی تبدیل کنم..

Graveworm ، mazoolagh و Kaveh عزیز ، مرســـی

بالا