برگزیده های پرشین تولز

استفاده از يوزر و پسورد براي تاييد هويت كاربر

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
من يه مشكل اساسي تو برنامه هايي كه مينويسم دارم و اون امنيت ورود هست يعني هر كس اطلاعاتش مخفي از بقيه بمونه من يه راحل ابتكاري دارم و اون اينه كه فايل ديتابيس پسوردها رو قبل از بستن برنامه يه گوشه مخفي ميكنم و موقع اجرا قبل از اينكه برنامه بالا بياد اونو دوباره كپي ميكنم تو محل اصلي اين ميتونه زود لو بره و براي همين زياد امن نيست تا اينه تو يه تاپيك ديگه پرسيدم و مدير برنامه نويسي يه چيزايي گفت كه من از اون اينطور فهميدم كه بايد رشته رو به كاراكتر تبديل كنم و بعد كد اسكي اونو با يه عدد جمع كنم و ذخيرش كنم بعد هر بار كسي ميخواد وارد بشه اول يوزر و پسسش رو با همون كليد تغيير بدم بعدش با بانك اطلاعاتي مقايسش كنم
به نظر من اين راه خوبيه ولي به سختيش نمي ارزه چون امكان ريسك بالايي داره(البته از راه حل من بهتره)
به هر حال اين تاپيك رو درست كردم تا شما هم روشهاتون رو بگيد و به يه نتيجه درست حسابي برسيم

arezae

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از djpeiman :
من يه مشكل اساسي تو برنامه هايي كه مينويسم دارم و اون امنيت ورود هست يعني هر كس اطلاعاتش مخفي از بقيه بمونه من يه راحل ابتكاري دارم و اون اينه كه فايل ديتابيس پسوردها رو قبل از بستن برنامه يه گوشه مخفي ميكنم و موقع اجرا قبل از اينكه برنامه بالا بياد اونو دوباره كپي ميكنم تو محل اصلي اين ميتونه زود لو بره و براي همين زياد امن نيست تا اينه تو يه تاپيك ديگه پرسيدم و مدير برنامه نويسي يه چيزايي گفت كه من از اون اينطور فهميدم كه بايد رشته رو به كاراكتر تبديل كنم و بعد كد اسكي اونو با يه عدد جمع كنم و ذخيرش كنم بعد هر بار كسي ميخواد وارد بشه اول يوزر و پسسش رو با همون كليد تغيير بدم بعدش با بانك اطلاعاتي مقايسش كنم
به نظر من اين راه خوبيه ولي به سختيش نمي ارزه چون امكان ريسك بالايي داره(البته از راه حل من بهتره)
به هر حال اين تاپيك رو درست كردم تا شما هم روشهاتون رو بگيد و به يه نتيجه درست حسابي برسيم

بنظر من نميشه يك روش واحد براي همه برنامه ها يا سيستمها پيشنهاد داد. بايد مشخص بشه كه برنامه چيه و بعد در اين مورد نظر داد. راه حلي كه گفته ايد يك راه نسبتا وب و عموميه كه براي بيشتر برنامه ها قابل استفاده است اما بنظر من در بسياري از خالتها ميشه اينكار را راحتتر انجام داد. بخصوص اگه برنامه شما تحت شبكه باشه كنترل كاربر خيلي راحتت انجام ميشه.

پيشنهاد مي كنم اگر سوالي در مورد اضافه كردن امنيت و سطح دسترسي به برنامه داريد حتما در مورد خود برنامه و كابرد اون و محيط استفاده اون بيشتر توضيح بديد تا دقيقتر بشه صحبت كرد.

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
مثلا یه چیزایی راجع به encript کردن شنیدم ولی اصلا نمی دونم چطوریه یا اینکه خود دلفی یوزر نیم و پسورد ورود به یه دیتا بیس اکسز رو وارد کنه

Mavix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

براي بالا بردن امنيت رمز ، ميتوني :

1- از توابعي براي Decode و Encode استفاده کني.

2- از تاريخ Modify فايل حاوي رمز ، جهت کنترل تغييرات در آن فايل ، استفاده کني.

بالا