برگزیده های پرشین تولز

استفاده موقت از phpBB به صرفه هست يا نه؟

pejman1358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اينجوری که تو توافقناه IPB خوندم خيلی از امکاناتش رو نسخه مجانی ممنوعه. از اونجايی که قراره سايت مورد نظر خرج خودشو در بياره می تونه هزينه رو بده ولی مشکل اينجاست که دو-سه ماه طول می کشه که اين هزينه تامين بشه.
فکر می کنم اگه اين دو ماه phpBB رو استفاده کنم:
1- برای تبديل phpBB به IPB بايد هزينه اضافی پرداخت کرده؟
2- برای تبديل آيا احتياجی به دونستن کار با ديتا بيس هست؟
مشکلات احتمالی ديگه می تونه باشه؟ چه راه حلی پيشنهاد می کنيد؟

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
تا جایی که من میدونم نسخه رایگان IPB تمام امکانات کافی برای یک فروم رو داره. نگران چیزی نباش.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ehsan :
تا جایی که من میدونم نسخه رایگان IPB تمام امکانات کافی برای یک فروم رو داره. نگران چیزی نباش.
یه دونه فروم جمع و جور رو با زوپ درست کنیم بهتره یا بریم دنبال ای پی بی و پی اچ بی بی !!!!!!! ای پی بی فارسی شده این ورژن 2 اون اگه هست کجاست

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
سلام. پژمان چه چيزي مي خواي که نداره؟ امکاناتي که نسخه full داره ايناست( البته اينا توي سري 1.3.x بود ):
ميل سرور hivemail- امکان استفاده از Invision Power Dynamic Lite ( که يه پورتال ساده است و البته توي نسخه 2.0pf1 اسمش به portal تغيير پيدا کرده و توي اين انتشار به صورت رايگان بود)- ساپورت کامل-
همين.

مهرداد جان xoops يه سيستم پورتال مديريت محتواست که يکي از بخشهاش انجمنه که با newbb کار ميکنه که بر اساس PHPbb نوشته شده. مقايسه Xoops با IPB و PHPbb درست نيست چون هر کدوم براي کاري هستند.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kami :
سلام. پژمان چه چيزي مي خواي که نداره؟ امکاناتي که نسخه full داره ايناست( البته اينا توي سري 1.3.x بود ):
ميل سرور hivemail- امکان استفاده از Invision Power Dynamic Lite ( که يه پورتال ساده است و البته توي نسخه 2.0pf1 اسمش به portal تغيير پيدا کرده و توي اين انتشار به صورت رايگان بود)- ساپورت کامل-
همين.

مهرداد جان xoops يه سيستم پورتال مديريت محتواست که يکي از بخشهاش انجمنه که با newbb کار ميکنه که بر اساس PHPbb نوشته شده. مقايسه Xoops با IPB و PHPbb درست نيست چون هر کدوم براي کاري هستند.
من می خوام یه فروم با اعضایه محدود راه بندازم !این IPB و PHPbb هرکدوم واسه چه کار خوبن و به درد چه کسانی می خورند
والا این IPB ورژن 2 فارسیشو گیر نیوردم ولی انگلیسیشو دارم ولی اگه فارسیش بود ازش استفاده می کردم PHPbbهم که ورژن اخرش که فارسیش هست !پدر منو رو لوکال درمیاره و نتونستم اونتور که می خوام تغییرش بدم !فقط تا الان زوپ را تونستم هرجوری می خوام توش دست ببرم !!ولی نمی دونم این 2.0.07 ازنظر امنیت و کار راه اندازی به درد می خوره یا نه هرچند از نظر امکانات نسبت به اون دوتایه دیگه ضعیف تر هست !!!
واگه الان از زوپ استفاده کنم بعدا دیتا بس اونو به اون دوتایه دیگه می تونم استفاده بکنم!!!! :blink:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
در ضمن اين سه تا كه من گفتم اگه ميشه يه مقايسه و توضيحي درمورد امنيت-سرعت لود صفحات فردندلي بودن با يوزرها و موتورهاي جستجو بگي !!!!!!!

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
ببين جانم. xoops يه سيتم مديريت محتواست که به صورت پورتال هست. يعني چي؟ يعني اين که يه سري اکانات به شما ميده مثل انجمن- بخش دانلود- بخش خبر- بخش مقالات- ( و چندين و چندين مورد ديگه مي تونيد بهش اضافه کنيد.).
IPB ( نسخه trial ) فقط و فقط و فقط و فقط يک انجمن براي شما ميسازه.( البته اونقدر مودهاي زيادي داره که مي تونيد خودتون پورتالش کنيد.).
PHPbb هم فقط و فقط و فقط يک انجمن براي شما مي سازه.( و اين هم آن قدر مود و هک داره که بشه باهاش يه پورتال توپ ساخت و البته چند نمونه پورتال پيش ساخته هم داره.).

و اما مقايسه:
گفتم که مقايسه بين xoops و اون دو تاي ديگه درست نيست. ولي با اين حال:
از نظر سرعت لود شده صفحه ها به ترتيب از سريع به کند:
IPB
PHPbb
xoops

از نظر کاربر پسند بودن( به دليل امکانات انجمن ها فقط) به ترتيب از خوب به ضعيف:
IPB
PHPbb
xoops

از نظر امنيت( در مورد امنيت xoops اطلاع چندان دقيقي ندارم ولي گفته ميشه از بيشتر پورتال ها امن تره) به ترتيب از بالا ترين امنيت به پايين ترين:
IPB
و با اختلاف بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار زياد
PHPbb

در مورد IPB2.0 فارسي شده. شما اگه توي همين انجمن ميگشتيد پيدا مي کرديد. اينجا رو نگاه کنيد:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=105123&postcount=29

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kami :
ببين جانم. xoops يه سيتم مديريت محتواست که به صورت پورتال هست. يعني چي؟ يعني اين که يه سري اکانات به شما ميده مثل انجمن- بخش دانلود- بخش خبر- بخش مقالات- ( و چندين و چندين مورد ديگه مي تونيد بهش اضافه کنيد.).
IPB ( نسخه trial ) فقط و فقط و فقط و فقط يک انجمن براي شما ميسازه.( البته اونقدر مودهاي زيادي داره که مي تونيد خودتون پورتالش کنيد.).
PHPbb هم فقط و فقط و فقط يک انجمن براي شما مي سازه.( و اين هم آن قدر مود و هک داره که بشه باهاش يه پورتال توپ ساخت و البته چند نمونه پورتال پيش ساخته هم داره.).

و اما مقايسه:
گفتم که مقايسه بين xoops و اون دو تاي ديگه درست نيست. ولي با اين حال:
از نظر سرعت لود شده صفحه ها به ترتيب از سريع به کند:
IPB
PHPbb
xoops

از نظر کاربر پسند بودن( به دليل امکانات انجمن ها فقط) به ترتيب از خوب به ضعيف:
IPB
PHPbb
xoops

از نظر امنيت( در مورد امنيت xoops اطلاع چندان دقيقي ندارم ولي گفته ميشه از بيشتر پورتال ها امن تره) به ترتيب از بالا ترين امنيت به پايين ترين:
IPB
و با اختلاف بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار زياد
PHPbb

در مورد IPB2.0 فارسي شده. شما اگه توي همين انجمن ميگشتيد پيدا مي کرديد. اينجا رو نگاه کنيد:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=105123&postcount=29
تشكر بسيار از بابت راهنماي!
البته اين سوال چون تازه كارم مي پرسم اگه از زوپ استفاده كنم ديتابس انجمن هاش قابل تبديل به ديتابس اون دوتايه ديگه هست يا نه؟؟

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
بايد باشه. ولي سخته.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kami :
بايد باشه. ولي سخته.
از نظر موتور هاي جستجو اين ورژن اخري هاي اين سه تا چطورند؟؟؟؟؟؟؟؟ كدوم بهتره؟؟
اين وي بولتن رو به هيچ صراتي نميشه مفتي استفاده كرد؟؟(البته هاست من همينجاست و منظورم هم استفاده قانوني ولي مفتي هست) :D :D

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
بهريتنشون براي موتورهاي جستجو vbb3.x هست چون يه آرشيو HTML از کل مطالب انجمن مي سازه. ( البته ميشه غير فعالش کرد).
IPB2.0 هم همچين امکاني داره به اسم lofi version اونم يه نسخه HTMl از مطالب انجمن ها مي سازه.
براي PHPbb هم يه هک هست که ميگند اين کارو مي کنه ولي امتحان نکردم.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kami :
بهريتنشون براي موتورهاي جستجو vbb3.x هست چون يه آرشيو HTML از کل مطالب انجمن مي سازه. ( البته ميشه غير فعالش کرد).
IPB2.0 هم همچين امکاني داره به اسم lofi version اونم يه نسخه HTMl از مطالب انجمن ها مي سازه.
اين وي بولتن رو به هيچ صراتي نميشه مفتي استفاده كرد؟؟(البته هاست من همينجاست و منظورم هم استفاده قانوني ولي مفتي هست)
زوپ و ناک تو موتورهای جستجو چطور هستند؟

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
چرا ميشه ولي نه روي اين سرور . روي يه سروري بايد باشه که توي روسيه يا اوکراين يا ويتنام باشه که از نظر اونا گور باباي کپي رايت.
در مورد اون دوتا اطلاع چنداني ندارم.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از kami :
اين وي بولتن رو به هيچ صراتي نميشه مفتي استفاده كرد؟؟(البته هاست من همينجاست و منظورم هم استفاده قانوني ولي مفتي هست)
زوپ و ناک تو موتورهای جستجو چطور هستند؟

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
مهرداد جان بابا يه پستو سه بار فرستادي؟ خوب ديدمش بابا. جوابم دادم.

بالا