منتخب بازارچه

اسنپ چت چیست؛ آموزش، ویژگی ها و معرفی تکنیک های جالب

rezahaghi321

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
1 می 2019
نوشته‌ها
48
لایک‌ها
19
اسنپ چت (Snapchat) یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار دنیا است که ویژگی های منحصربه‌فردی دارد. در این مطلب می‌خواهید به آموزش اسنپ چت و ترفندها و تکنیک های آن بپردازم.

1579081613376.png
از آنجاییکه در کشور ما اکثر افراد فقط از یک شبکه‌ی اجتماعی یا اپلیکیشن پیام‌رسان استفاده میکنند، احتمالا بسیاری از افراد به جز اینستاگرام و تلگرام با شبکه‌های اجتماعیِ دیگر و اپلیکیشن‌های پیام‌رسانِ دیگر غریبه هستند و نسبت به آن‌ها اطلاعاتی ندارند. یکی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و تا حدودی شبکه‌ی اجتماعی، سرویس محبوب Snapchat است که کاربران بسیاری را در سراسر دنیا برای خود جذب کرده است.
از زمان آغاز به کار آن در سپتامبر 2011، شبکه اجتماعی اسنپ چت رشد فوق‌العاده‌ای داشته و در حال حاضر دارای بیش از 210 میلیون کاربر فعال روزانه است. این برنامه به خصوص در میان نوجوانان و جوانان محبوبیت زیادی دارد. برای کسانی که تازه می‌خواهند وارد دنیای این شبکه اجتماعی شوند، آشنایی با قسمت‌های مختلف آن می‌تواند کار سختی باشد و این افراد نیاز به یک مرجع آموزش اسنپ چت دارند. این برنامه در سال‌های اخیر آن‌قدر تغییرات داشته که با هر بار آپدیت اسنپ چت باید به یک راهنما مراجعه کرد و این شبکه اجتماعی در وضعیت کنونی، تفاوت زیادی با هنگامی که عرضه شد دارد.
در این مطلب برای راحتی شما می‌خواهیم یک آموزش اسنپ چت کامل ارائه کنم تا بتوانید به راحتی وارد دنیای این اپلیکیشن شده و با ویژگی ها و تکنیک های اسنپ چت آشنا شوید. در ادامه با من همراه باشید.

1579081870062.png
اسنپ چت چیست؟
اسنپ چت را می‌توان یک پیام‌رسان با ویژگی خاص دانست؛ تمامی پیام‌ها چند ثانیه بعد از دیده شدن پاک می‌شوند. درواقع کاربران می‌توانند تصاویر یا ویدیوهای خود را به دوستان‌شان ارسال کنند و بعد از مشاهده شدن، این پیام‌ها خودبه‌خود از بین می‌روند. البته دوستان شما می‌توانند از این مطالب از طریق گوشی عکس بگیرند که در این صورت، شما اعلانی دریافت کرده و از این کار مطلع می‌شوید. موقت بودن این ارسال‌ها باعث می‌شود که کاربران به راحتی بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. این نوع ارتباط مانند دنیای واقعی است که تمامی لحظه‌ها در گذشته می‌مانند.

قابلیت ها و ویژگی های اسنپ چت
هر شبکه اجتماعی، زبان مخصوص به خود را دارد که قبل از استفاده باید با آن‌ها آشنا شوید. در زیر می‌خواهم به برخی از ویژگی های اسنپ چت و نام آن‌ها بپردازم.
اسنپ (Snap): منظور از اسنپ، عکس یا ویدیویی است که در این برنامه به دوستان خود می‌فرستید. یک ویدیو می‌تواند حداکثر 10 ثانیه باشد. تمامی اسنپ‌ها بعد از مشاهده شدن توسط تمام کسانی که به اشتراک گذاشته شدند، حذف می‌شوند؛ مگر اینکه آن‌ها را به استوری خود اضافه کنید. در این صورت، آن‌ها بعد از 24 ساعت حذف می‌شوند. اسنپ‌های باز و مشاهده نشده بعد از 30 روز حذف می‌شوند.

آموزش اسنپچت

استوری‌ها (Stories): بخش استوری اسنپ چت، تمامی عکس‌ها و ویدیوهایی را نشان می‌دهد که با تمامی دوستان اسنپ چت خود به اشتراک می‌گذارید.
استوری‌های سفارشی (Custom Stories): این مورد از ویژگی های اسنپ چت به گروه‌ها اجازه می‌دهند تا با هم استوری بسازند. شما می‌توانید استوری گروهی (Group Story) بسازید که افراد مشخصی می‌توانند در آن اسنپ به اشتراک بگذارند؛ یا یک استوری مکانی (Geofenced Story) بسازید که به دوستان و دوستان آن‌ها اجازه می‌دهد در صورتی که در یک موقعیت مشخص هستند، بتوانند در استوری اشتراک داشته باشند.

طریقه نصب اسنپ چت

اسنپ استریک (Snapstreak): اگر شما و یکی از دوستان‌تان در طی سه روز متوالی به همدیگر اسنپ ارسال کنید، دارای اسنپ استریک هستید. در این حالت یک ایموجی آتش را کنار نام دوست خود به همراه عددی که نشان دهنده تعداد روزهایی که اسنپ استریک داشته‌اید، مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید که چت‌ها در اسنپ استریک محاسبه نمی‌شوند و باید اسنپ ارسال کنید.
فیلتر (Filter): فیلترهای اسنپ چت روشی جالب برای اضافه کردن ظاهری جذاب برای اسنپ‌های شما با جلوه‌های ویژه است. فیلترها می‌توانند بر اساس اتفاقات و روزهای خاص، موقعیت یا زمان روز تغییر کنند.

ویژگی های اسنپ چت

لنز اسنپ چت (Snapchat Lens): لنزها به شما اجازه می‌دهند تا جلوه‌های ویژه متحرک به تصاویر یا ویدیوهای خود اضافه کنید. بر خلاف فیلترها، شما می‌توانید از لنز، زمانی که در حال ثبت تصویر هستید، استفاده کنید.

ویژگی های اسنپ چت

فیلتر مکانی (Geofilter): این نوع از قیلترهای SnapChat مخصوص موقعیت مکانی هستند که در آن قرار دارید.

ویژگی های اسنپ چت

اسنپ کد (Snapcode): اسنپ کدها انواعی از کدهای منحصربه‌فرد مانند QR هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها افراد مختلف را به لیست دوستان خود اضافه کنید. هر کاربر در اسنپ چت یک اسنپ کد به صورت خودکار دارد و می‌تواند کدهای بیشتری هم که به سایت‌های دیگر لینک می‌دهند، ایجاد کند.

ویژگی های اسنپ چت

چت: نسخه پیام‌رسان Snapchat برای اشخاص و گروه‌ها است. پیام‌ها بعد از اینکه مشاهده شدند، محو می‌شوند.
خاطرات (Memories): خاطرات، یکی از ویژگی های اسنپ چت است که مربوط به دوربین آن می‌شود. با این ویژگی می‌توانید از اسنپ‌ها و استوری‌های خود، نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در موبایل شما ذخیره شوند. شما می‌توانید اسنپ‌های قدیمی خود را از طریق Memories، منتشر کنید.

آموزش اسنپ چت

صفحه کشف کردن (Discover Page): اگر از بخش دوربین اسنپ چت به سمت چپ سوایپ کنید، این صفحه را مشاهده خواهید کرد که استوری‌های سایر افراد را نشان می‌دهد. این اشخاص شامل کسانی می‌شوند که شما به حساب آن‌ها مشترک شده‌اید یا آن‌ها مواردی هستند که الگوریتم‌های اسنپ چت بر اساس علایق شما نشان می‌دهند.

اسنپ مپ (Snap Map): این ویژگی، موقعیت مکانی شما و سایر دوستان‌تان را نشان می‌دهد؛ برای دست یافتن به اسنپ مپ باید صفحه ‌نمایش را مانند حالتی که عکس را از حالت زوم خارج می‌کنید، با دو انگشت لمس کنید. اگر نمی‌خواهید موقعیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، می‌توانید خود را در حالت شبح (Ghost Mode) قرار دهید.

ویژگی های snapchat

کارت‌های زمینه (Context Cards): کارت‌های زمینه از اطلاعات شرکای Snapchat مانند Tripadvisor و Foursquare استفاده می‌کنند تا اطلاعات اضافی درباره مکانی که در یک اسنپ ذکر شده‌ را ارائه دهند یا به شما اجازه می‌دهند تا کارهایی مانند رزرو رستوران را انجام دهید. شما می‌توانید به کارت‌های زمینه از طریق سوایپ کردن به بالا در یک استوری یا اسنپ، دسترسی پیدا کنید.
بیتموجی (Bitmoji): بیتموجی یک آیکون کارتونی است که در پروفایل شما به نمایش گذاشته می‌شود و شما آن را می‌سازید. از زمانی که اسنپ چت اپلیکیشن بیتموجی را خریداری کرده، آن را در شبکه اجتماعی خود از جمله در اسنپ کدها استفاده کرده است.

تکنیک های اسنپ چت ؛ از ساختن گروه تا تشخیص نام آهنگ
حال که با موارد اساسی Snapchat آشنا شدید، می‌خواهم به برخی از ترفندهای دیگر و تکنیک های اسنپ چت اشاره کنم که ممکن است حتی اگر کاربر قدیمی باشید، از آن‌ها اطلاع نداشته باشید.


برقراری تماس صوتی و تصویری در Snapchat
با استفاده از برنامه اسنپ چت می‌توانید با دیگران ارتباط چت صوتی و تصویری هم برقرار کنید. بعد از اینکه برنامه را باز کردید، به سمت راست سوایپ کنید تا به بخش دوستان وارد شوید. روی دوستی که می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید، به سمت راست سوایپ کنید. برای برقراری ارتباط تصویری کافی است روی آیکون دوربین در وسط تصویر ضربه بزنید. بعد از اینکه طرف مقابل قبول کرد، می‌توانید با او به صورت تصویری مکالمه کنید. اگر نمی‌خواهید آن‌ها قیافه شما را ببینند، می‌توانید روی آیکون دوربین سبز بزنید. با این کار می‌توانید تصویر دوست خود را ببینید ولی او نمی‌تواند تصویر شما را ببیند. اگر شما تماس ویدیویی دریافت می‌کنید، می‌توانید رد کنید (دکمه سمت چپ)، قبول کنید (دکمه وسط) و یا فقط تماشا کنید (دکمه راست).

تکنیک های اسنپ چت

برای برقرار تماس صوتی هم کافی است آیکون گوشی را بزنید. مراحل این بخش هم مانند قبل است که می‌توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.
تکنیک های اسنپ چت


نحوه پاک کردن پیام و استوری فرستاده شده
اگر پیامی را به اشتباه فرستادید، می‌توانید آن را قبل از مشاهده شدن حذف کنید. برای این کار به چت مربوطه رفته و روی پیام (متن، تصویر یا ویدیو) که می‌خواهید، انگشت خود را زده و نگه دارید. با این کاری پیامی مبنی بر حذف آن مشاهده می‌کنید که باید گزینه Delete را انتخاب کنید. با این کار، شخصی که پیام را به او فرستاده بودید، اعلانی مبنی بر اینکه آن پیام را حذف کردید دریافت می‌کند ولی نمی‌تواند آن را باز کند.

آموزش حذف پیام در اسنپ چت

برای پاک کردن استوری هم در صفحه اصلی برنامه به سمت چپ سوایپ کنید و آیکون سه نقطه بالا و سمت راست را بزنید. استوری که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کرده و آیکون سطل زباله در سمت پایین و سمت راست صفحه را بزنید و در نهایت، گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف پیام اسنپ چتآموزش ذخیره کردن چت ها در اسنپ چت
پاک شدن سریع چت‌ها گاهی می‌تواند گمراه کننده باشد؛ مثلا یادتان نیاید که آخرین بار درباره چه چیزی صحبت می‌کردید. اگر می‌خواهید پیامی را در اسنپ چت ذخیره کنید، کافی است روی آن بزنید. با این کار، پس زمینه آن پیام به رنگ خاکستری درمی‌آید و عبارت Saved در کنار آن ظاهر می‌شود. شما می‌توانید این کار را برای پیام‌های خود و یا دیگران انجام دهید. با تکرار این کار، پیام از حالت ذخیره درمی‌آید. تمام کسانی که در چت حضور دارند، از روی پس زمینه خاکستری می‌فهمند که کدام پیام ذخیره شده است.

ذخیره پیام اسنپ چت جدید


نحوه ساختن گروه در اسنپ چت
با سوایپ کردن به راست به بخش دوستان بروید و آیکون حباب گفتگو را در بالا و سمت راست صفحه بزنید. در صفحه جدید، گزینه New Group را در بالا بزنید. نام کسانی که می‌خواهید به گروه اضافه کنید را تایپ کنید. شما می‌توانید تا 31 نفر را به گروه اضافه کنید. بعد از اینکه دوستان خود را اضافه کردید، نام گروه را در بالا و کادر Name Group وارد کنید و بعد از آن، Chat with Group را در پایین صفحه بزنید تا گفتگو آغاز شود. پیام‌هایی که در گفتگوی گروهی ارسال می‌شوند، بعد از 24 ساعت حذف خواهند شد.

نحوه ساخت گروه در اسنپ چت

اگر می‌خواهید اعضای جدیدی اضافه کنید، نام گروه را تغییر دهید، تنظیمات اعلان‌ها را تغییر دهید یا گروه را ترک کنید، می‌توانید آیکون سه خط را در بالا و سمت چپ زده و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

آموزش ساخت گروه در اسنپ چت


تشخیص نام و خواننده آهنگ ها با Snapchat
بسیاری از افراد از این ویژگی اسنپ چت خبر ندارند. شما می‌توانید نام آهنگی که در جایی در حال پخش است را از طریق اسنپ چت بفهمید. برای این کار بعد از اینکه برنامه را باز کردید، وقتی آهنگ در حال پخش است، روی نمایاب دوربین بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا نام و خواننده آهنگ به شما نشان داده شود.

ترفند های اسنپ چت


_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
شاید نتوان اپلیکیشن اسنپ چت را هم رده اپلیکیشن هایی چون اینستاگرام رده بندی کرد اما نباید فراموش کرد که اسنپ چت در جهان رقمی بالغ بر 203 میلیون کاربر دارد که به خودی خود عدد قابل توجهی محسوب می شود و با پشتیبانی این اپلیکیشن از 8 زبان زنده دنیا، بسیاری از کمپانی های معروف به خصوص برند های گروه سنی نوجوان تاکید بسیاری بر فعالیت در این شبکه اجتماعی دارند و روز به روز به کاربران این شبکه اجتماعی محبوب و سرزنده افزوده می شود.
همان‌طور که گفتم، ویژگی های اسنپ چت با هر آپدیت آن تغییر پیدا می‌کنند که گاهی این تغییرات، اساسی هستند. پیشنهاد می‌کنم همیشه آخرین نسخه اسنپ چت را دانلود کنید زیرا ویژگی‌های هیجان‌انگیز جدیدی ممکن است در انتظار شما باشد. نظر شما درباره این شبکه اجتماعی چیست؟
 

Takpar_R

Registered User
تاریخ عضویت
12 آگوست 2013
نوشته‌ها
502
لایک‌ها
188
تو ایران که مسدوده فعلا
 
بالا