برگزیده های پرشین تولز

اسکریپت مدیریت مرسولات

microsoftkey

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با سلام

یک اسکریپت ساده مدیریت مرسولات برای یک شرکت حمل و نقل مرسوله میخوایم

کارش اینه :

فکر کنید یک شرکت حمل و نقل یک دفتر ایران داره یک دفتر توی چین . مشتری ها با دفتر ایران زنگ میزنن و قیمت میگیرن و بعدش میگن قیمت تاییده برید بسته منو بردارید از چین یا هر کشور دیگه

الان در حالت عادی باید درخواست رو میل بزنن برای دفتر چین که دفتر چین برو یک مرسوله 3 کیلویی از ادرس فلان جا بردار . دفتر چین هم بر میداره بسته رو از ادرس مبدا و برش میداره میاره تو انبار خودش تو مبدا ( چین ) بعدش به دفتر ایران میگه رسید مرسوله به انبار تو چین .

دفتر ایران بعدش بعد از 10 روز که تعداد مرسولات رسید به 20 تا مثلا به مبدا میگه بسته شماره 3 و 2 . 6 .و 8 رو یکی کن و بفرست ایران .

دفتر چین هم اونا رو یکی میکنه و میفرسته

این پروسه همش دستی و با میل انجام میشه . حالا من میخوام خودکار بشه به این صورت :

یعنی دفتر چین درخواست حمل گرفت بیاد تو سیستم یک مرسوله اضافه کنه بگه دفتر چین از فلان ادرس در جین به یک مرسوله 2 کیلویی رو با ابعاد فلانی برو بردار به مقصد اقای ایکس در ایران . وقتی مرسوله اضافه شد بشینه توی بخش مرسولات در دست پردازش .

دفتر چین درخواست رو میبینه . بررسی میکنه . اگه رفت هماهنک کرد بسته رو برن بردارن وضعیت مرسوله رو عوض میکنه در حال جمع اوری از مبدا و. سیو میکنه . وضعیت نهایی بسته هم عوض میشه تو سیستم . وقتیم مرسوله رو رسوند به دفترش . میزنه وضعیتش رو رسیده به انبار

وقتی وضعیت مرسوله شد رسیده به انبار خودکار بسته از بخش در دست پردازش میره توی موجودی انبار و. دفتر ایران میفهمه که یک بسته تو انبار چین داره . به مرور که بسته ها بیشتر شده هر وقت خواست چندتا بسته رو ارسال کرد به سمت ایران میره تو سیستم تیک 10 تا بسته رو میزنه درخواست حمل رو میزنه و میگه فلان بستهها رو به این ادرس تو ایران ارسال کن

وقتیم چین ارسال کرد وضعیتش رو عوض میکنه به ارسال شده و میره تو بخش ارسال شده

نکته : هر مرسوله یک کد رهگیری باید خودکار براش به ممحض ورود به سیستم ساخته بشه که کد رهگیری رو بدیم به مشتری و مشتری بتونه کد رهگیری رو سرچ کنه و وضعیت های اخری بستشو ببینه

این اسکریپت کلا 4 صفحه داره بخش مدیریتش به این شرح :

صفحه اصلی : لیست 10 مرسوله جدید و بازی که دفتر ایران وارد سیستم کرده و از چین خواسته تا پیکاپ کنه رو نشون میده در یک جدول

مرسولات دست پردازش

موحودی انبار :

بارهای ارسال شده

کارشناس و سطح کاربری

( 2 تا فرم درخواست حمل هم داره ) .

توجه : این اسکریپت باید 2 تا خروجی فرم اکسل م داشده باشه برای 2 تا مدرک حمل که توضیحات لازمه بدم

یک سری تصاویر هم دستی ساختم که بهم پیام بدید تا براتون ارسال کنم - عکسا رو ببینید بهتر متوجه میشید

توجه :من از این اسکریپت ها زیاد نوشتم برای مشتریام ( نمونه هاش رو میتونم بدم ببینید ) - خودم پروژه میگیرم برا برنامه نویسام . دو نمونه از این پروژه رو برای یک جای دیگه نوشتم ولی با خصوصیات دیگه بین 4 تا 5 روز کاری با برنامه نویسای قبلیم . هزینشم همین مقداری پرداخت کردم که بودجه پروژه زدم پس لطفا قیمت و زمان نجومی ندید .

بودجه : 300 الی 400 هزار تومن
زمان : بین 4 الی 5 روز کاری میخوام تموم بشه
یک درصدی پیش میدم بقیه هم اخر کار

کسی که کارش خوب باشه میتونم بهش قول بدم همیشه از من کار بگیره و پروژه خوب بیاد سمتش

dibawebhost

Registered User
لایک‌ها
137
درود، مورد شما انجام میشه. در صورتی که جزئیاتی باقی مونده پیام خصوصی کنید
بامهر

sir-mammad

Registered User
لایک‌ها
101
سلام
وقت شما بخیر