برگزیده های پرشین تولز

اشتراک اینترنت وایرلس در شبکه داخلی

mehdider_5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

من در محلی که میخواهم اینترنت را شیر کنم یک سرور و تعدادی کامپوتر وجود دارد اینترنت از نوع اینترنت وایرلس است که به یکی از کارت شبکه های کامپوتر client متصل شده است اولاً من نمیخواهم از طریق کامپوتر سر ور اینترنت را شیر کنم و میخواهم از طریق یکی از اکامپوتر های client اینترنت را شیر کنم برای همین برای آن کامپوتر دو تا کارت شبکه تهیه کرده ایم یکی برای اینترنت و دیگردی برای شبکه داخلی مشخصات سرور این است ( برای سرور در 10 تا ip استاتیک تعریف شده ااست که از شماره 192.168.1.1 تا 192.168.1.10 است و از 192.168.1.10 به بعد را dhcp تعریف کرده اند که ip server ، 192.168.1.2 است یعنی ip استاتیک و بقیه کلاینت ها دارای Ip اتوماتیک است و بر روی سررور dns , get way هم تعریف شده است یهنی این دو تا نیز 192.168.1.2 هستند )حال مشکل من این است من طبق سرچ فهمیدم که از دو طریق میتوانیم اینترنت را شیر کنم یکی از طریق ics و دیگری از طریق rras

1- در راه حل اولی آن طوری کهمن متوجه شدم (شاید برداشتم درست نباشد ) کارت شبکه ای را که به اینترنت وصل است را شیر کنم و بعد در کامپوترهای دیگر getway )آنها را برابر ip کامپوتری قرار دهم که دارای اینترنت است اما من در اینجا یک مشکل دارم و آن هم این است که کامپوترهای من ip اتوماتیک دریافت میکنند و باتبع در اتوماتیک getway ;که در سرور برایشان تعریف شده است را قبول میکنند حال من باید چه کنم آیا اصلاً این روش درست است

2- rras : چگونه میتوانیم از آن استفاده کنم با دو تا کارت شبکه ای که یکی به اینترنت و دیگری به شبکه داخلی وصل است

ضمناً کامپوتر client که من میخواهم از طریق آن اینترنت را شیر کنم win 2003 است

ممنون میشوم راهنمائی فرمائید

mehdider_5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

سایت برنامه نویس هم رفتم ولی مشکل من این است که سرور قبلاً getway تعریف شده و در مورد rras نیز توضیحات کاملی پیادا نکردم اگر میشود توضیح دهید

ممنون

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
اگر به کتاب های انگلیسی علاقه دارید و مشکلی ندارید : : :

کتاب 70.291 -> Windows 2003 Network Infrastrcutr از انتشارات میکروسافت و جزو MCSE هست رو بگیرید .

Chapter 10 و Lssson -> Dial-Up Access Server کامل توضح داده .

البته این هم توی صف مقلاتی هست که من می خوام بنویسم اما خوب زمان می بره

mehdider_5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

شما فقط سایت و مقاله معرفی میکنید آیا اصلاً مشکل من را میخوانید و راه حل اارائه بدهید

با تشکر

SoftDevCo

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام

من در محلی که میخواهم اینترنت را شیر کنم یک سرور و تعدادی کامپوتر وجود دارد اینترنت از نوع اینترنت وایرلس است که به یکی از کارت شبکه های کامپوتر client متصل شده است اولاً من نمیخواهم از طریق کامپوتر سر ور اینترنت را شیر کنم و میخواهم از طریق یکی از اکامپوتر های client اینترنت را شیر کنم برای همین برای آن کامپوتر دو تا کارت شبکه تهیه کرده ایم یکی برای اینترنت و دیگردی برای شبکه داخلی مشخصات سرور این است ( برای سرور در 10 تا ip استاتیک تعریف شده ااست که از شماره 192.168.1.1 تا 192.168.1.10 است و از 192.168.1.10 به بعد را dhcp تعریف کرده اند که ip server ، 192.168.1.2 است یعنی ip استاتیک و بقیه کلاینت ها دارای Ip اتوماتیک است و بر روی سررور dns , get way هم تعریف شده است یهنی این دو تا نیز 192.168.1.2 هستند )حال مشکل من این است من طبق سرچ فهمیدم که از دو طریق میتوانیم اینترنت را شیر کنم یکی از طریق ics و دیگری از طریق rras

1- در راه حل اولی آن طوری کهمن متوجه شدم (شاید برداشتم درست نباشد ) کارت شبکه ای را که به اینترنت وصل است را شیر کنم و بعد در کامپوترهای دیگر getway )آنها را برابر ip کامپوتری قرار دهم که دارای اینترنت است اما من در اینجا یک مشکل دارم و آن هم این است که کامپوترهای من ip اتوماتیک دریافت میکنند و باتبع در اتوماتیک getway ;که در سرور برایشان تعریف شده است را قبول میکنند حال من باید چه کنم آیا اصلاً این روش درست است

2- rras : چگونه میتوانیم از آن استفاده کنم با دو تا کارت شبکه ای که یکی به اینترنت و دیگری به شبکه داخلی وصل است

ضمناً کامپوتر client که من میخواهم از طریق آن اینترنت را شیر کنم win 2003 است

ممنون میشوم راهنمائی فرمائید
راه حل:

دوست عزیز برای Share کردن اینترنت بهتره که از ICS و بر روی کلاینتی که XP هست این کار رو انجام بدی.

1- IP کلاینتی که اینترنت داره رو باید دستی به این 192.168.0.1 تغییر بدی.
2- بقیه کلاینت ها IP شون از 192.168.0.2 تا 192.168.0.255 باشه.
3- برای مثال توی DHCP Range IP رو از 192.168.0.3 بده تا 192.168.0.255 و IP 192.168.0.2 رو هم برای Server رزرو کن.
4- توی DHCP - Server Options یک آپشن به نام Router و با ارزش (Value) ا 192.168.0.1 اضافه کن. اینطوری همه Getway ها به 0.1 تغییر می کنند.
5- در آخر هم ICS رو روی کلاینت اینترنت دار فعال کن.

این بهترین و راحت ترین راه هست.

wazet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته از وین روت هم می تونی استفاده کنی. مشتاق دیدار جناب بهروز خان

mehdider_5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و تشکر از پاسخ شما دوست عزیز در مورد ics اما مشکل این است که شما فکر کنید که من اصلاً بدون دخالت سرور باید کار شیر را انجام دهم (شما منظورتان از dhcp ، dhcp سرور بود یا نه ) , ip server نیز 192.168.1.2 است و باید بر win 2003 عمل شیر را انجام دهم و ویندوز آن کامپیوتر را به خاطر برنامه هائی که در آن نصب است نمی توانم به xp تغییر دهم حال اگر میشود راهکاری ارائه دهید ضمناً من شنیدم ااز rras نیز میتوانم استفاده کنم اما چگونه نمیدانم آیا از ics میتوان در 2003 هم استفاده کرد

با تشکر

katakalle

Registered User
لایک‌ها
1
اونی که اینترنت بهش وصله رو باید ip ثابت بدی ، بعد برو تو DHCP و توی options یه پارامتر به اسم router بزار و IP اون اینترنت سرور رو بده!
حالا میمونه sHARE کردن که کلی برنامه داره
من از KERIO WINROUTE استفاده می کنم
البته برای بار اول یه ذره ممکنه گیج بشی ×

بالا