برگزیده های پرشین تولز

اشتراک اینترنت کامپیوتر با گوشی از طریق Wireless ٠

Sayrex

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
147
سلام امروز میخوام آموزش تصویری طریقه به اشتراک گذاری اینترنت کامپیوتر رو با گوشی براتون بگذارم . توجه کنید که گوشی شما باید دارای سیستم Wireless یا همان WLAN باشد . همچنین کامپیوتر شما باید دارای سیستم Wireless باشد .

اگر سیستم شما وایرلس ندارد شما میتوانید با صرف هزینه 25-30 هزار تومان این دستگاه را تهیه کنید و از امکانات آن بهره ببرید . این دستگاه معمولا به شکل ها زیر است :

lks4504-h1.jpg

این یک کارت وایرلس است که بر روی مادر برد شما نصب میگردد .

1010075371.jpg

این یک وایرلس از نو USB است که در بازار های تهران هم موجوده و قیمتی بین 25-30 هزار تومان داره ( خود من هم از همین نوع استفاده میکنم )

حال شما بعد از خرید و نصب آنها باید درایور های آنها را هم نصب نمایید . بعد از نصب درایور های آنها 2 شکل کوچک در پایین کامپیوتر شما نمایان می گردد که نشان دهنده نصب شدن وایرلس بر روی سیستم شما است :

89543954454330481214.jpg

همچنین در قسمت network connection کامپیوتر شما گزینه Wireless Network Connection نمایان میگردد :

89127956347290446923.jpg

خوب . حال شروع به کارز میکنم . بر روی Wireless Network Connection کلیک راست کرده و Propertis را انتخاب کنید . سپس بر روی internet Protocol TCP/IP دو بار کلیک کنید و آن را به شکل زیر در آورده و OK را بزنید .

11276766970516053594.jpg

سپس در همان قسمت بر روی ٌWirelss Network کلیک کرده تا منوی زیر نمایان شده :

68645924641489584987.jpg

در این منو ابتدا گزینه Use Windows to configure my wireless network setting را تیک بزنید سپس بر روی گزینه Add کلیک کنید که قسمت زیر نمایان می شود .

39274763863626700871.jpg

آن را به صورت شکل بالا تنظیم کرده و OK را بزنید سپس کلا خارج شوید . دوباره به قسمت network connection خود رفته و این بار بر روی اکانت اینترنت خود کلیک راست کرده و propertis را انتخاب کنید . سپس در قسمت Advenced با شکل زیر روبرو می شوید با شکل زیر روبرو خواهید شد :

60977825343844911181.jpg

تیک قسمت قرمز را بزنید و سپس در Home network connection گزینه wireless network connectin را انتخاب کنید و سپس OK کنید .
حال کار ما با کامپیوتر تمام شده است . بهتر است به سراغ گوشی برویم .

خوب می ریم سراغ قسمت بعدی تنظیمات مربوط به موبایل هست :

ابتدا به Menu - Tools - Settings - Connection -Access Points رفته

58017635667469503043.jpg

و New Acceess Point را انتخاب کنید .

00876487283029407700.jpg

گزینه های آن را به صورت زیر پر کنید :

کد:
Conection Name : [COLOR=Red]Mobile[/COLOR]
Data bearer : [COLOR=Red]Wireless LAN[/COLOR]
Access Point Name : [COLOR=Red]Enter Manually - Pc[/COLOR]
Network Status :[COLOR=Red] Public [/COLOR]
WLAN network mode :[COLOR=Red] Ad-hoc[/COLOR]
WLAN security Network : [COLOR=Red]Open Network[/COLOR]

بقیه گزینه ها رو هم بگذارید همان شکل بماند . حال دکمه Option را بزنید و Advenced Setting را انتخاب کنید :

3 گزینه زیر را بدین صورت کامل کنید :

کد:
Ad-hoc Channel : [COLOR=Red]User Defined - 1[/COLOR]
Proxy Server Address : [COLOR=Red]None[/COLOR]
Proxy Port Number : [COLOR=Red]0[/COLOR]
سپس بر روی IPv4 Setting کلیک کرده :

81707414624867285253.jpg

و تنظیمات آن را به صورت زیر تغییر می دهیم :

کد:
Phone Ip Address : [COLOR=Red]192.168.0.2[/COLOR]
Subnet Mask : [COLOR=Red]225.225.225.0[/COLOR]
Default Getway : [COLOR=Red]192.168.0.1[/COLOR]
DNS address : [COLOR=Red]Automatic[/COLOR]

سپس Back را بزنید و روی قسمت IPv6 Setting کلیک کنید :

42239436906352486451.jpg

و تنها گزینه آن را که DNS address هست رو به Well-known تغییر دهید . سپس Back را بزنید تا به قسمت Access Points ها بروید خواهید دید که یک اکسس پوینت به نام Mobile ساخته شده است .

حال کافی است به Menu - Web بروید و بر روی آن کلیک کنید . یک آدرس اینترنتی به آن داده و منتظر بمانید تا قسمت Select Access Points نمایان شود . حال در آن خواهید دید که گزینه ای به نام Mobile دارد . بر روی آن یک بار کلیک می کنیم . و منتظر می مانیم . بعد از گذشت چند ثانیه با پیغام Web . No Geteway Replay رو برو می شویم . اگر به پایین مانیتور خود دقت کنید خواهید دید آیکن های مربوط به وایرلس از :

89543954454330481214.jpg

به

50062302510811922766.jpg

تغییر کرده هست . حال یک بار به Menu - Web بروید و بر روی یک آدرس اینترنتی کلیک کنید . این بار در قسمت Select Access Point : گزینه Search For WLAN را انتخاب کنید . خواهید دید که گزینه ای به نام Pc که همانا اینترنت کامپیوتر شما می باشد را پیدا کرده . بر روی آن کلیک کنید و از وب گردی و کلیه امکانات اینترنتی از جمله دانلود فایل با سرعت بالا - آپ دیت نرم افزار های گوشی - دانلود موزیک - استفاده از قسمت شبکه بازی های N-Gage II در گوشی های نوکیا و ... بهره ببرید .

منبع : www.PersianMobiles.com

Last edited by a moderator:

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
گوشی p990 گزینه اکسس پوینت را ندارد برای آن چه میشود کرد؟

Sayrex

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
147
شما به صورت طبیعی وارد WLAN گوشیت بشو و اقدام به سرچ کن . خود به خود پیدا میکنه و وصل میشه . فقط تنظیمات کامپیوتر یادت نره که بالا توضیح دادم .

alirezanasibi

Registered User
لایک‌ها
8
من نمیفهمم چرا تب Wireless Network در صفحه wireless network connection properties برای لپ تاپ من که وایرلس داره نیست.

Mohammad.d

Registered User
لایک‌ها
0
عزیز اول که ممنون از آموزش
بعد هم سوالی که دارم اینه که من الان با آنتی ویروس آویرا کار میکنم وقتی فعاله نمیزاره موبایل به پی سی وصل بشه ولی غیر فعال بشه مشکل حله !
میخوام ببینم تنظیماتش رو از کجا باید پیدا کنم که هم اینترنت وصل باشه و هم آنتی ویروسه غیر فعال نشه !

ممنون

Sayrex

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
147
در قسمت فایر والريال، ip مروبط به گوشی را از حالی غیر فعال در بیاورید تا گوشی بتونه با اون آی پی وصل بشه .

AMINOSHARIE

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از توضیحات و راهنمایی ....اما...

من میخواهم لپ تاپ رو که وایرلس داره به پی سی ام که براش D-LINK DWA 110 گرفتم وصل کنم تا هارد رو به اشتراک بزارم و از امکانات دیگه استفاده کنم ...... با دستورالعمل دوستان موفق شدم شبکه رو بشناسه اما هر کار کردم نتونستم بخشی از هارد رو که به اشتزاک گذاشته بودم ببینم ... حتی REMOT DESKTOP هم نشد ..لطفا راهنماییم کنید...ممنون:happy:

Alghoochi

Registered User
لایک‌ها
1
از آموزش خیلی ممنون.
ولی یه نکته رو بگم ip آدرس کامپیوتر شما هر چی باشه مهم نیست.
ولی فقط باید هنگام ساخت connection مقدار default gateway رو با ip آدرس کامپیوتر خودتون پر کنید.
یه سوال : وایرلس تا فاصله چند متری جواب می ده؟ یعنی برد مفیدش چفدره؟
چون من تو یه سایت خوندم تا 40 متر جواب میده

Alghoochi

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
ممنون از توضیحات و راهنمایی ....اما...

من میخواهم لپ تاپ رو که وایرلس داره به پی سی ام که براش D-LINK DWA 110 گرفتم وصل کنم تا هارد رو به اشتراک بزارم و از امکانات دیگه استفاده کنم ...... با دستورالعمل دوستان موفق شدم شبکه رو بشناسه اما هر کار کردم نتونستم بخشی از هارد رو که به اشتزاک گذاشته بودم ببینم ... حتی REMOT DESKTOP هم نشد ..لطفا راهنماییم کنید...ممنون:happy:

برو تو my network places کامپیوترت.
تو network tasks رو گزینه setup a wirless network for a home or small office کلیک کن.
هم تو کامپیوترت هم تو لپ تاپت اینکارو بکن. دقت کن که اسم شبکه ات تو هر دو حالت یکی باشه.
بعد از اینکه این کارو کردی فقط کافیه رو view workgroup computers کلیک کنی تا کل کامپیوتر های رو شبکه رو پیدا کنه.

امیدوارم این روش به دردت بخوره

HamedDooDoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه مودم دیتاشیین وایرلس دارم.
اگه میشه بگین چطور میشه با موبایل با اینترنت وصل شد.
اگه به اطلاعاتی نیاز دارین به من ایمیل بزنین. [email protected]
از برنامه عالیتون متشکرم.

mohsen40

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه ي دوستان. اگه ميشه واسه 5800 هم يه آموزش بذاريد. آخه خيلي منو هاش متفاوته. ممنون.

yoyoyo_friend

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اشتراک اینترنت از طریق بلوتوث هم ممکنه؟

hps1

Registered User
لایک‌ها
0
با adsl معمولی نمیشه ؟ اگه هست راهنمایی کنین>

hamedkia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام چرا عکسها نمایش داده نمی شود

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319

muhamad1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام ممنون از راهنمایتون من 5800دارم هر کاری کردم وصل نشد به وایرلس لپ تاپم میشه منو راهنمایی کنید

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
من تونستم بين كام و موبايل شبكه درست كنم ولي مشكل اينجاست كه ديگه نميتونم به نت وصل بشم

يعني چطوري ميشه با وايرلس هم به نت وصل بود و هم به گوشي؟

ataamini

Registered User
لایک‌ها
8
حالا انقد پاسخ ميديد!
پي تي چه بي در و پيكر شده!

بالا