برگزیده های پرشین تولز

اشتراک DIAL UP با ADSL

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام خدمت دوستان
یه سئوال برام پیش اومده احتمال میدم جوابش منفی باشه اما باز از شما می پرسم شاید اینطور نباشه.
الان من یک اشتراک ADSL دارم. آیا امکانش وجود داره که کسی از طریق DIAL UP به کامپیوتر من وصل بشه و من اینترنتم رو با اون به اشتراک بذارم ؟ پیشاپیش از همتون ممنونم.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
پاسخ که آری هست. ولی من فقط با ویندوز سرور میتونم راهنمایی کنم. اجازه بدین ببینیم کسی روی xp بلد هست یا نه.

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام جناب مازولاق
اگه لازم باشه ویندوز سرور هم نصب می کنم. اگه نصب کنم راهنمایی می کنی؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
سلام ، اگر اکانتینگ نیاز نباشه خیلی ساده است.
برای شروع یک ویندوز سرور ببندین (بدون هیچ سرویس اضافی - فقط rras) و یک مودم دایال آپ هم براش بگذارین. خط adsl رو هم بهش وصل کنین (با اترنت باشه). فقط میمونه تنظیم rras که بعد از اینکه سرور آماده شد خبرش رو بدین.

arashkhan

کاربر فعال
لایک‌ها
7
استاد درست میگن ..

در مورد ویندوز XP هم به خاطر محدودیت هایی که هست فقط 1 کانکشن فعال می تونه باشه

خوب نمیشه این محدودیت ها رو برداشت ؟
من هنوز ویندوز سرور گیرم نیومده. کدوم نسخه اش رو پیشنهاد می کنید ؟ آیا ویستا نسخه سرور داره؟ آیا با خود ویستا میشه این کارو کرد؟

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
نه دیگه ... اینا محدودیت هایی هستند که خود میکروسافت اعمال کرده

بالاخره باید یه فرقی بین ویندوز معمولی با ویندوز سرور باشه :D

برای کار شما ویندوز 2003 Server Standard هم جوابگو هست اما خوب ماکه نمی خوایم پول لایسنس بدیم پس Enterprise بگیرید ...

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
خوب، من همیشه به این موضوع شک داشتم که آیا میشه بیشتر از یک کانکشن دیال آپ به XP برقرار کرد یا نه که جناب بهروز خان جواب قطعی رو دادن.
البته فکر میکنم اگر اکانتینگ radius روی xp نصب کنیم مشکلی نداشته باشیم (البته این رو هم مطمئن نیستم).

ضمنا" آرش خان 2 مطلب رو هم بد نیست مروری بکنین. یکی مقاله بسیار مفید جناب بهروز خان که در مورد اشتراک اینترنت هست و یکی هم من تو بخش شبکه BMC گذاشته بودم در مورد راه اندازی سرور دایال آپ.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
نه کاری به radius نداره .. اصلا این محدودیت توی ذات ویندوز xp هست که نمیگذاره بیشتر از یک کانکشن فعال به داخل ( incoming ) وجود داشته باشه

hussein1363

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احتمالا شما بتونید به وسیله incoming و شیر connection ADSL اینکارو انجام بدید که احتمالا با مشکل مواجه می شید (چون کانکشن شیرینگ می بایست آی پی کامپیوتر سرور 192.168.0.1 باشد )که برای رفع این مشکل می تونید به وسیله Rout table ویندوز اکس پی پرو و incoming connection به سادگی مشکل و حل کنید http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/route.mspx?mfr=true
البته من خودم انیکارو نکردم

xsystem

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من هم اين سوال را دارم - آيا امکانش هست با برنامه اي در ويندوز ايکس پي - ADSL رو شر کنيم که بشود از طريق dialup به دستگاه وصل شد و از آن استفاده کرد ؟

بالا