آژانس هواپیماییdaftare shoma
nexpay

اصلا سایت ساختن به چه درد می خوره ؟

شروع موضوع توسط Tiva ‏2 اکتبر 2005 در انجمن گفتگوی آزاد

1. Tiva

Tiva Registered User

اینم تاپیك جدید !
    آقایونی كه سایت دارن ! اصلا سایت به چه درد می خوره ؟؟ چه مزیت و چه معایبی داره ؟؟ سایت ساختن چه سودی داره ؟؟

برید ببینم تا چقدر می تونید این تاپیك رو منحرف كنید :p

2. hwt

hwt کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار مدیر انجمن

خوب هركسي به دلايلي سايت ميزنه .
    1-درد و دلهاي شخصي
    2-كسب در امد
    3-اموزش
    4-اطلاع رساني
    5-پز دادن !
    6-خودشناسي !
    و..........................................

3. Bahram.ws

Bahram.ws Registered User

اگه به درد نمیخورد که اصلا به وجود نمیومد!
    بزرگترین مزیتش که جنبه ی اطلاع رسانیشه معایبشم که خوب هر چیزی بدون عیب نمیشه!
    اگه سایتی باشه که یه پولیم تو جیب طرف بره خوب اینجوری سودم داره!
    دیگه سوالی نبود؟ ;-)

4. DTSG

DTSG Registered User

Kasani Ke site Hai Barraye Pishraft Sanate Internet Misazan Baraye Ona BE Dard mikhore

Man Khodam www.ChoobZani.com Ro Rah Andakhtam

Bozorgtarin Website Service Kharido Forosh Va Harajie Irane

Radio In Site Ham Emrooz Rah Andakhtam

Halesha Mikonam

:blush:

5. mahdi206

mahdi206 Registered User

از شما كه عضو قديمي اين فوروم هستين انتظار نميره كه پينگليش بنويسين. لطفا اگه ميشه پستتون رو اديت كنين و فارسي بنويسين.

6. AliMOSTAFA

AliMOSTAFA کاربر تازه وارد

میدونی من تا حالا بیشتر از 14 تا سایت برای خوردم درست کردم. خنده دار نیست عجیب هم نیست. حدود یه 65 تایی هم برای مردم سایت ساختم. ولی واقعا اگه از خودم بپرسم برای چی سایت زدم جوابی که به درد تو بخوره و تو رو قانع کنه پیدا نمیکنم. دوست داشتن قانعت نمیکنه قطعا باید جای من یا اونایی که سایت زدن و موفق بودن باشی تا بفهمی چه حس و حال شیرینی داره.

یادمه وقتی برای اولین بار از کامپیوتر خونمون کاننکت شدم به اینترنت و آدرس یاهو و پرشین بلاگ رو که وارد کردم و مدت ها چرخ میزدم بین سایت ها هیچی برام از خود سایت مهم نبود. مثلا این سایت رو کی درست کرده چقدر زحمت برده یا چیزای دیگه. به تنها چیزی که فکر نمیکنم این بود که چه کسی و با چه هدفی این سایت رو درست کرده اما چند سال بعدش که خودم اولین سایت خودم رو روی یه سرور مجانی راه انداختم و 4 تا خط توش کشیده بودم روزی 100 بار می رفتم توش و اون 4 تا خط و عکس رو نیگاه میکردم و قند تو دلم آب میشد. همون موقع یادمه با دوستای دیگم میرفتم کافینت و سایته رو نشونشون میدادم و اونا میخندیدن و میگفتن اه بابا بیکاری و از این چیزا...یا اینکه خوب چی تو سایتت داری؟ عکس داری فیلم داری؟ جوک داری چی داری توش پس؟ اه این که نشد سایت جم کن بابا

ولی خوب اونی که سایت زدن رو دوست داره فکر این چیزا نیست و از زاویه دیگه ای همه چیزشو میبینه.

من منظورم از سایت زدن کسی هست که برای دل خودش یا علاقش سایت میزنه نه اینکه یه نفر بیاد پول بده به یکی برای شرکتش یه سایت بزنه قاطی نکنید اینا رو با هم. من از دید یه طراح سایت میگم

سرتونو درد اوردم از طرفی هم نمیدونم یوزرهای این قسمت چه جور آدمایی هستن ولی اینو دنبال میکنم اگه کسی ادامه بده:blush:

7. Tiva

Tiva Registered User

مسئله شخصی رو آره درك می كنم ! هر كس ممكنه چون دلش خواسته بره به سایت بزنه ! اما خوب امیدوارم بعد از مدتی مجبور نشه اونو جمع كنه .. به هر حال این سایت های فارسی كه جدیدا مثل فیلم-فارسی های قدیمی شدن و دارن مثل اونها كار می كنن ، می خوام بدونم چه سودی ( مادی یا معنوی ) داره ؟؟ كه آدم بیاد این همه هزینه كنه براش ؟؟

8. Shahed

Shahed Registered User

هدف من از ایجاد سایت (گرفتن هاست و دامین ) همانا داشتن یدونه ایمیل با نام خودم بود!
    اونم بیشتر واسه پز دادن !

9. Mahiar0

Mahiar0 کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها

من هم اوایل کلا خواستم ببینم چی هست بدن دوست داشتم هر چی مطلب بدرد بخور است تو سایتم
    بزنم
    ولی بعد فهمیدم چه پولی میشه در اورد الان هر چی سایت می زنم برای پوله
    این سایت جدیدم هم همش شده لینک تبلیغاتی:(

وگرفتن هاست چون اوایل ویلاگ داشتم

10. Shahed

Shahed Registered User

الان چقدر درامد داری ازش؟
    با چقدر ویزیتور؟
    چه جوریه این قرارداد بستنش؟

11. Tiva

Tiva Registered User

كسب درآمد چه جوری و به چه شیوه ای ؟؟
    یك سئوال : شما خودت به عنوان یك كاربر معمولی اینترنت ، حاضری وقتت رو توی یك وب سایتی بگذرونی كه 90% از صفحه با بنر های تبلیغاتی و لینك های بی خود ! تبلیغاتی پر شده باشه ؟؟؟؟ ( - من كه حاضر نیستم - )

12. hwt

hwt کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار مدیر انجمن

دقيقا منم حاضر نيستم . واقعا اعصاب ادم خورد ميشه

13. avajang.com .leftjee.ir.right
  14. Mahiar0

تازه چشم شیطان کور این مخابرات گیر نده
    داره دوباره در امد میره بالا
    قبلا تا 500هزار تومان هم گرفتم ولی iroonikids.com فیلتردربوداغون شدیم
    الان دوباره ماه پیش 200هزار تومانی گرفتم:(

ویزیتور بستگی داره کدوم سایتtafrihi.com روزی 4000تا5000 ویزیتور داره هیت نه ها!
    اومدن دیدن کلیکی کار می کنم یکی 70ریال یکی 30ریال و...
    اما خداروشکر هنوز ایرونی کیدز که فیلتر باورم نمیشه که هنوز در امد داشته باشه برام نون قدیم بودنشو می خوره
    اگر این ادبرایت پول بده که عالی میشه:(
    دیگه هم فکر نکنم از فیلتر بیاد بیرون همون موقع اگر اقدام می کردم شاید بیاد بیرون الان دیگه به هیچ وجه نمی شه دیگه چیزای گیر توش هست:blink:

15. Mahiar0

من اره حاضرم
    از الاف بودن تو خیابون دنبال این واون بودن که بهتره:blink:
    یا تو سایت هایxxx گشتن
    کیه بدش بیاد که درامد داشته باشه از من الاف که اگر سایت نداشتم 1ریال هم درآمد نداشتم بهتره که
    بهتره که الکی وقتم برم تو روم های یاهو تلف کنم چرت پرت بگیم وگوش کنیم
    خداروشکر با این پول یه 2ماه رفتم برای خودم یه کامپیوتر نو خریدم برای خودم :rolleyes:
    این سایت تفریحیtafrihi.com رو نمی خواستم تبلیغاتی کنم می خواستم واقعا تفریحی باشه یه دفعه دیدم مشتری داره:happy:

البته هر کسی نظری داره یه ایده ای

16. Shahed

Shahed Registered User

ها؟ چقد ؟ من قلبم ضعیفه ها ! ه ه ه ه (صدای نفس زدن ) [​IMG]

17. Mahiar0

???
    چی شد مگه؟:blink:
    اینجا بیمارستان نزدیک نیست ها نیا تو پس که قلبت می ایسته:D
    هر چند برای شما تهرانی ها پولی نیست:blink: :D :blink:

18. Tiva

Tiva Registered User

خب شاه پسر اگر این اعداد واقعی هست چرا روش رو با ما در میان نمی ذاری تا ما هم یك سودی ببریم و یك دعایی در حق تو :p ؟

19. Mahiar0

واقعی بودنو که هست
    فقط کافیه بازدیدت بالا باشه
    بعد فعلا سایت هایی هستند که کلیکی پول میدن یه سری هم بایه سایت های خاص کار می کنند
    www.1000toman.com
    www.iranbartar.com
    www.tablighir.com
    https://s.hostingprod.com/@www.pooyaonline.com/ssl/admethod/fa/

ودارن زیاد میشن
    این 2تای اولی معتبرن ترند
    تو قسمت درامد وبمسترها برید ببینید
    یکمی هم پز بدم من جزو اولین کسانی بودم که با این شرکت ها کار کردم واز طریق من سایت ها دیگر بیشترنشون اشنا شدند با این سایت

20. AliMOSTAFA

AliMOSTAFA کاربر تازه وارد

ایرونی کیدس تو منو میشناسی. یه مدت سایت تکدیس دستم بود یاته؟ خیلی اون سایت رو دوسش داشتم. ولی چرا من اون سایت رو زدم و از کجا جرقه اون سایت تو ذهنم زده شد؟

یه روز خیلی اتفاقی رفتم توی یه سایت تفریحی اسمش تاریشا بود فکر کنم. بازم اتفاقی روی لینک ( تبلیغات در تاریشا ) کلیک کردم. دیدم چه تعرفه هایی نوشته! یکماه لوگوی شما فلان قسمت 60 هزار تومن. اونورتر 40 تون. اونورتر 200 تومن و....:eek:

از اونجایی که سایت زدن هم برام آب خوردن گفتم. گفتم من که تا حالا اینهمه سایت واسه این و اون درست کردم. یه سایت تفریحی هم بزنم برای خودم. مثلا پیش خودم هم حساب کردم خوب این کنار سایته یه ستون میخوره که 20 تا لوگو ظرفیت داره و این حرفا. هر چند خودتم خوب میدونی که من چقدر به تکدیس میرسیدم و همه وبمسترهای سایت تفریحی مخصوصا بهش غبطه میخوردن مخصوصا این آخریاش که کلا سبکشو تغییر دادم. خوب بین سایت های تفریحی تک بود! ولی حتی 1 بارم یک درخواست برای تبلیغ سایت یا کالا یا....نداشتم.
    البته بعد از 6 ماه اولی که تکدیس رو درست کردم کلا فکر گرفتن تبلیغات رو در مورد اون از کلم بیرون کشیدم و اگه یادت باشه همه لوگوها و تعرفه ها و... رو هم جمع کردم و فقط برای دل خودم آپدیت میکردم و ظاهرشو تغییر میدم. یعنی فقط برام یه کلاس بود

مدت ها گذشت من اینقدر سایت زدم که نگو ولی هیچ وقت سایت فارسی درست نکردم. حتی وب سایت شخصی خودمو هم انگلیسی ساختم....چرا؟

من هیچ وقت یادم نمیره که وقتی سایت تکدیسمو راه انداختم همزمان با من چندین سایت دیگه هم شروع به کار کردن و با منجرهاشون در ارتباط بودم. خیلی بچه های با استعدادی بودن سایت هاشون هم خیلی عالی بودن. ولی همه با یه ذوق و شوقی وارد میشدن و کم کم وقتی میدیدن حتی نمیتونن پول هاستشونو هم در بیارن کم کم اصلا سایت داشتن و ساختن و... رو فراموش کردن و سایتهاشون هم یکی یکی ناپدید شد.

ممکنه یکی بیاد بگه نه من یه سایت زپرتی ساختم و هر ماه هم ازش دارم گونی گونی اسکناس میکشم بیرون
    بله ممکنه اینطور باشه که هر چند تجربه من و خیلی های دیگه نشون میده اصلا تبلیغات در اینترنت هنوز اون فرهنگ خودشو نتونسته پیداه کنه و...
    ولی من میدونم که خیلی از سایت هایی که توسط اشخاص بصورت فردی راه اتفاده بخاطر اینکه در آمدزایی جالبی نداره. باعث دلسرد شدن منجر اون شده و.....

با این وضعیت هم پیشرفت ایران به سمت دنیای اینترنت و.. از نظر فنی محتوی سیستم و.... دیگه خیلی کند هست کاریشم نمیشه کرد. حالی این هیچی به بحث ما ربط نداره

ولی من که همیشه از این وضعیت ناراضی بودم. نه برای خودم! برای بقیه دوستام که میان سایت میزنن با کلی ذوق و شوق ولی کم کم دلسر میشن و کنار میکشن.
    من در مورد اونایی که وضع مالیشون بهشون این امکان رو میده که سایت بزنن و هیچ احتیاجی به یه درآمد دیگه دارن حرف نمیزنم. من دارم مورد اونایی که مثل خودم بودن حرف میزنم

من وقتی اولین بار اون سایت تکدیس رو راه انداختم هیچج وقت یادم نمیره که زمانی بود که حتی پول اینترنت و تلفن خودم رو هم نداشتم که پرداخت کنم. من تا جایی که میتونستم و اون موقع در توانم بود هر کاری تونستم برای اون سایت کردم ولی حتی 1 ریال هم برای من منفعت نداشت. ولی خیلی های دیگه اون موقع مثل من بودن که بیخیال سایت هاشون شدن و حق هم داشتن. البته موضوع من یه کم فرق داشت چون من با تمام وجودم عاشق طراحی و برنامه نویسی و این کارا بودم. برای همین دست به هر کاری زدم البته نه تو اینترنت تا تونستم سایت هام رو سرپا نگه دارم و دوباره برگشتم و قلمرو خودمو تو اینترنت بسط دادم.

خوب همینجوری الکی الکی ما خیلی از استعدادهامون رو از دست میدیم.

حالا چیکار کنیم؟ چه سایت داشتن سخت نباشه واسه بعضی ها؟ آخه تو هر کاری چشم آدم باید یه چیزی ببینه و دلش به یه چیزی خوش باشه. همینطوره نه؟ حالا فکر کن فلان سایت ایرانی که هر هفته بهترین و عالیترین مطالب در موضوع خودش رو که ارائه میده! اگه ببینه این سایت براش درآمدی هم داره چه ذوق و شوق بیشتری به خرج میده؟ بخدا اینجوریه نگید نه!

تک و توکی هم ممکنه به شما پیشنهاد تبلیغ بدن ولی خوب همیشه اینطوریه نیست اینو هم نمیشه انکار کرد!

+++++++++++++++++++++

خوب دیگه غر نزنیم حالا باید ببینیم چیکار میشه کرد؟

من یه خواهش دارم از کسائیه این پست رو دارن میخونن و دلشون هم یه کم حرفای بالا رو قبول داره:

میشه اینجا فکرامون رو بذاریم روی هم چه راه هایی داریم و چه سیستمی میتونیم پیاده کنیم. میدونم حتما میگید نمیشه و فلان و از این حرفا. ولی بالاخره و قطعا میتونیم یه قدم مفید هر چند کوچیک برداریم نه؟ کم کم قدم دوم رو هم میشه برداشت.
    اگه کسی فکر میکنه من میخوام اینجا از فکر و ایده کسی سو استفاده کنم بقیه نوشته هام رو نخونه. ولی من فقط دلم میسوزه برای همون دوستاییم که بخاطر اینکه حتی هزینه هاستشون رو هم نتونستن پرداخت کنن ولی سر تا پا استعداد و خلاقیت بودن....!

خوب حالا من چی میگم؟ حتما یه چیزی مثل سیستم تبلیغاتی گوگل رو تو خیلی از سایت ها دیدید. چیز خوبیه . خیلی از سایت های ایرانی و خارجی هم خودشون همچین سیستم هایی راه انداختن حالا موفق با نا موفق. منم نمیگم اگه یه اینطور چیزی راه بندازیم مشکل سایت های فارسی هم حل میشه! نه منظورم این نیست فقط خواستم یه مقدمه باشه و یه کم به هدف نزدیکتر بشیم. خوب من حقیقتش نمیدونم چه کاری میشه کرد ولی همینو بگم که من یه برنامه نویسی قدرتمند وب هستم! من نمیخوام هم از خودم تعریف کنم ولی اینو بگم که من عاشق کارم هستم. من کنکور و دانشگاه و... رو هم در حالیکه میتونستم در رشته نسبتا عالی ادامه تحصیل بدم و برم دانشگاه و... ولی بقدری عاشق اینکارها هستم که الان 3 ساله اصلا کنکور ندادم چون همون سال اول وارد این دنیا شدم و....و 24 ساعته هم پای کامپیوتر هستم و کامپیترم هم شده مونس و همدمم. نه دوستی دارم نه.....

خوب اینو گفتم که بگم من هر کاری باشه به بهترین شکل انجام میدم و خودم همه کارهاشو انجام میدم و هر چقدر هم هزینه ببره خودم میدم ولی من طرح و ایده جالبی ندارم یکی باید کمک کنه.

نمیدونم متوجه شدید منظورم چی بود؟ امیدوارم شده باشید! من فقط میخوام یه سیستم راه بندازم که مثلا مثلا! برای فرض میگم ها!!!
    مثلا اینکه یه جوری از سایت های خارجی هم به سایت های ایرانی پول برسه:blink: بخدا خنده دار نیست. منظور من گرفتن تبلیغات از سایت های خارجی مثل گوگل و.. نبود. سیستم ما باید اینقدر قدرمتند باشه که سایت خارجی خودشون بیان نه بریم دنبالشون........
    خط بالا فقط یه فرض بودا گفتم که نخندید! شما باید بگید چطوری!!!
    من هر چی تو ذهنه شما باشه رو پیاده میکنم و هیچ محدودیتی هم ندارم. من اصلا و به هیچ وجه نمیخوام از این سیستم به من سودی برسه نه اصلا!!! فقط میخوام گرفتن تبلیغات برای سایت های ایرانی واقعا راحت تر بشه و بیشتر رواج پیدا کنه!
    نمیدونم چه کار میشه با بازدیدهای یه سایت ایرانی کرد؟ این انرژی رو صرف چی کنیم؟ یکسری قوانین هم حتما لازمه.... . چرا تبلیغات تو تلوزیون ایران اینقدر زیاده و جا افتاده و داره منفجر میشه ولیب تبلیغات تو اینترنت نه؟ تقصیر ندارن. آخه یه جای معتبر شما به من بگید که مثلا یکسری سایت مفید رو زیر پوشش خودش داره و میاد تبلیغات شرکت ها رو میگیره و میده به سایت ها؟ منظور من اینه!!!

:( بچه ها بخدا نمیدونم چه کار میشه کرد و دیگه دارم هزیون مینویسم ولی بخدا هیفه این همه سایت ایرانی هست. اگه هر کی 1 قدم بر داره موفق میشیم. نه؟ من که بخدا بیخیال سایت فارسی شدم و الان 1 سایت فارسی هم ندارم ولی باید به فکری برای تبلیغات تو سایت های ایرانی کرد. آخه چرا فلان سایت که تازه راه افتاده بیاد تبلیغشو بذاره تو سایت من و بذور پولشو هم بده. چرا فلان پفک نمکی نره تبلیغاشو بذاره تو فلان سایت جوک مثلا
    یا سامسونگ نره تبلیغ مانیتور جدیدشون نذاره توی فلان سایت معرفی بازیهای کامپیتوری و....!

بچه ها یا به نوشته های بالا میخندید و احیانا بهم پست تیکه دار میدید. یا اینکه به پیشنهادی چیزی دارید
    به هر حال گفتم من هر کاری بتونم انجام میدم هیچ محدودیتی هم ندارم. من فقط ناراحت اونروزی هستم که 4 تا سایت داشتم که روزی 40 هزار بازدید داشت ولی پول اینترنت و تلفن خودم رو هم نتونستم بدم و مجبور شدم برم.......
    حرف دلم بود یا مسخره کن با بگو بابا نمیشه یا....
    من خیلی وقته دارم به این فکر میکنم ولی حقیقتش وقت نکردم درست و حسابی به این فکر کنم ولی چه کسی طرح و ایده جالبی بده چه نده بالاخره من یه قدم مفید در این راه بر میدارم ولی دیرتر. دیگه اینکه هیچی فکر کنم خوب بحث رو منحرف کردم نه؟

غلط های تایپی رو ببخشید

21. shifte shab

shifte shab Registered User

سايت خيلي خوبه .. بچه پسنده!!!!!!!!

zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانی