برگزیده های پرشین تولز

اصول و مبانی معماری و شهرسازی

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
:happy: سلام خدمت دوستان:happy:

من برای درس اصول و مبانی شهرسازی باید یه پروژه تحویل بدم و تا 2 هفته دیگه هم فرصت دارم:( ولی نمی دونم از کجا باید کسب اطلاعات کنم و پروژه رو به کمک کدوم منبع باید بنویسم:(

موضوع هم اینه:قوانین یکی از شهر ها در ایام قدیم؟:blink: :wacko: اگر متوجه نشدید مثالی می زنم تا منظورم رو درک کنید مثلا خود استاد یه جلسه قوانین کامل شهر تهران در زمان رضا خان رو جمع آوری کرده بود قوانینی مثل نحوه رفت و آمد مردم در خیابان ها و بازار و قوانینی در مورد پیاده رو ها(مثلا فروشنده ها حق نداشتند بساط خودشون رو در پیاده رو ها پخش کنن و سد معبر کنن و همچنین کسی حق نداشت استرهای خود رو از پاده رو ها بگذرونه و ...... همه اینها مو به مو با مجازات هاش و جزاهایی که برای تخلف در نظر گرفته شده بود در اون مقاله ذکر شده بود:wacko: ) و یا قوانینی در مورد آب انبار ها و جوب ها(مثلا تا جایی این قوانین مو به مو و ریز بود که تا تف کردن در آب جوب ها رو هم مشخص کرده بود) در مورد بازار و رفت و آمد مردم هم قوانین جالبی بود مثل اینکه اگر کسی به دلیل رعایت نکردن قوانین استر خود رو از میان مردم رد کند و بوی بد و بدن کثیف آن باعث اذیت مردم شود و یا حیوان در بازار کثافت کاری کند بلافاصله استر توبیخ شده و از صاحب ان گرفته می شود و خود فرد به کار کردن در معادن(بدون دستمزد) تا مدتی معین محکوم می شود:wacko:

در مورد عیاشی کردن در می کده ها و قمار بازی و ولگردی و کفتر بازی در ملا عام و مواردی مانند این هم مو به مو صحبت کرده بود و جرایم رو توضیح داده بود.........:blink: :lol:

سرتون رو درد نیارم کلا در مورد قوانین اجتماعی که هر شخص باید اونا و در جامعه رعایت کنه توضیح داده بود.حالا به ما گفته شما هم یه سری قوانین رو به عنوان تحقیق برای من بیارید(مثلا قوانین زمان هخامنشی و یا قوانینی که در مورد شهرهایی چون هگمتانه و بابل و شوش و...... در قدیم وضع شده بوده) ولی من هر کتابی رو دیدم چیز بدرد بخوری نیافتم و اگر هم مطلبی بود از 1 صفحه و 1 پاراگراف تجاوز نمی کرد و به طور کلی اشاره کرده بود:( کتابی منبعی مقاله ای سایتی یا به طور کلی چیزی سراغ ندارید که بتونه منو در این زمینه کمک کنه و منبع خوبی برای من باشه؟؟؟؟؟

هم اکنون(تا 2 هفته دیگه) نیازمند یاری سبزتان هستیم:blink: :happy:

بالا