برگزیده های پرشین تولز

اطلاعاتي راجع به كار كشاورزي داريد؟ لطفا در اختيار بقيه بگذاريد

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

در مورد كشت اركيده ابتدا چند تا سؤال بكنم:
با روش كشت باف اون نشا يا ساقه‌ي كوچيك گل توليد ميشه يا خود گل به صورت كامل؟
خود گل بايد به روش معمولي(خاكي) كشت بشه يا هيدروپونيك؟ (براي كنترلرهاي گلخونه‌اي، كنترل دما و رطوبت و ph و خلاصه سيستمهاي الكترونيكي و مكانيكيش مي‌توني رو ما هم حساب كني)
مزایای کلی پرورش گل های زینتی :
سود بالا در فضای کم تر نسبت به گلخانه های معمولی
اين "گلخانه‌هاي معمولي" منظورت چه گلخونه‌ايه؟
حالا خودتم یه تحقیق از گلخانه پرورش گل های زینتی بکن !! به ما هم بگو
کلا بهتره این سوال ها رو از کسی پرسید که کارهایی مثل این رو شروع کرده باشه
من فعلا تو فکر اینکار ها نیستم
چون نظر من اینه که نمیشه تنهایی کاری رو از صفر شروع کرد یا باید دنبال یه تجربه دار گشت یا جایی تجربه رو بدست آورد
من فکر نمی کنم جایی به طور تخصصی پرورش این گل رو آموزش بده ولی من اگه بخوام اینکار رو ادامه بدم بعد از اینکه تکثیرش رو یاد گرفتم میرم توی کلاس های آموزشی برای پرورش گل های زینتی شرکت می کنم تا بیشتر آشنا بشم
حتی به علت ریسک بالا فکر می کنم بعد از کلاس ها باید تو یه دونه از این گلخانه مشغول به کار بشم
من تا حالا قريب به 5 بار شهرك گلخونه‌ايه هشتگرد رفتم، براي خريد زمين مناسب گلخونه(قيمت زمين و كيفيت آب و ...) از شرق تا گرمسار و از غرب تا قزوين رفتم.
راجع به كشت گلخونه‌اي خصوصا هيدروپونيك تحقيقات خيلي ابتدايي كردم(در حدي كه هِر رو از بر تشخيص بدم) به شدت هم به اين كار علاقه‌مندم. اگه شما پايه‌ي واقعي باشي من هم پايه‌ات ميشم، شايد از بچه‌هاي اين فاروم يكي دو نفر ديگه هم پايه بشن!
در مورد اون 2.5 ميليارد و 6 ميليارد (نون صنعتي!) هم من كه نگفتم اينقدر پول دارم و مي‌خوام اين كار رو بكنم هرچند كه 80%ش وامه!
نه آقا اين خبرها نيست! من هم مثل شما دنبال يه كاريم كه با سرمايه‌ي ماكزيمم 50-60 ميليون نقد(2-3 نفر بشيم نفري 15-20 تومن بذاريم وسط) در ابتدا راه بيافته و اگه لازم داشت بشه يه مقدار معيني(بسته به نوع كار) هم روش وام گرفت و يا علي از تو مدد!

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
سلام
گذاشتم چند وقت از این بحث بگذره شاید کس دیگه ای هم به جمعمون اضافه بشه
به این ترتیب فکر می کنم از طریق پیام خصوصی یا خارج از فروم به بحثمون ادامه بدیم بهتره

سلام

در مورد كشت اركيده ابتدا چند تا سؤال بكنم:
با روش كشت باف اون نشا يا ساقه‌ي كوچيك گل توليد ميشه يا خود گل به صورت كامل؟
خود گل بايد به روش معمولي(خاكي) كشت بشه يا هيدروپونيك؟ (براي كنترلرهاي گلخونه‌اي، كنترل دما و رطوبت و ph و خلاصه سيستمهاي الكترونيكي و مكانيكيش مي‌توني رو ما هم حساب كني)

کشت بافت اصولا به تولید یک توده سلولی که بخش های متمایز یافته داره باید تبدیل بشه و لی در این مورد هنوز اطلاع کاملی ندارم
اين "گلخانه‌هاي معمولي" منظورت چه گلخونه‌ايه؟
گلخونه خیار ، گوجه و موز و...
من تا حالا قريب به 5 بار شهرك گلخونه‌ايه هشتگرد رفتم، براي خريد زمين مناسب گلخونه(قيمت زمين و كيفيت آب و ...) از شرق تا گرمسار و از غرب تا قزوين رفتم.
راجع به كشت گلخونه‌اي خصوصا هيدروپونيك تحقيقات خيلي ابتدايي كردم(در حدي كه هِر رو از بر تشخيص بدم) به شدت هم به اين كار علاقه‌مندم.
خوبه مثل اینکه واقعا جدی هستید برای شروع کار
اگه شما پايه‌ي واقعي باشي من هم پايه‌ات ميشم، شايد از بچه‌هاي اين فاروم يكي دو نفر ديگه هم پايه بشن!
ولی من فعلا آمادگی شروع کار رو ندارم حداقل تا پاییز سال بعد که درسم تموم بشه !!!

+++++++++
در هر صورت فکر میکنم از طریق پیغام خصوصی ادامه بدیم بهتره

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
:D:D:Dخيلي با حال بود!
پسر نقره‌اي بهشون بگو كه من هنوز هيچ پيغام خصوصيي برات نزدم.

راستش پيامش رو خوندم ولي وقت پاسخ دادن رو تو اون لحظه نداشتم. از طرفي اين دوستمون هم كه تا سال ديگه نميتونه فعاليت جدييي(چقدر "يي":wacko:) بكنه، لذا همكاري جدي با ايشون منوط به بيكاريه ما تا سال آينده‌ست!(منظورم از بيكاري عدم شروع جدّيه يه فعاليت جديده!)

راستي از سنندج برگشتي؟

ghodrat

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
من کارشناس علوم دامی یا همون تغذیه دام یا دامپروری هستم.
سال 83 فارغ التحصیل شدم و الان 1 سال است که با دوستانم در تخصصهای زراعت ( کارشناس ارشد) باغبانی (کارشناس ارشد) اقتصاد کشاورزی و ماشینهای کشاورزی( کارشناسی ارشد) خاک شناسی شرکت فنی و مهندسی به راه انداخته ایم و تازه بعد از 15 ماه به امید خدا تازه قرار است شروع به سود دهی کند.
نظر من گلخانه بهترین گزینه است گوجه و خیار فقط
اینجا یکی از دوستام هم قارچ داره هم خیار یه سمند خریده یه زمین 1000 برای گلخانه
سال قبل همین موقع هزینه تموم شده واحد 1000 متری گلخانه خیار توی اداره 35000000 میلیون هزینه شده بود.
بهتره با اجاره 5 ساله محضری شروع کنید براتون به صرفه تره .

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام آقا قدرت(و البته همه دوستان!)
بهتون خوشامد ميگم و از راهنمايي‌هاتون هم متشكرم!

به نظرتون گلخونه براي گل يا ميوه‌ها(علي‌الخصوص توت فرنگي) مناسب نيست؟ ميشه از لحاظ بازاري بفرماييد چرا؟(از اون نظرات كارشناسانه!;))
اینجا یکی از دوستام هم قارچ داره هم خیار یه سمند خریده یه زمین 1000 برای گلخانه
ببخشيد آقا قدرت من متوجه نشدم اين دوستتون از قارچ سمند و زمين خريده يا از گلخونه؟ نكنه ماكسيماش رو بعد از ورود به اينكار و از روي اجبار تبديل به سمند كرده؟:lol:(شوخي كردم;))
خيار براي تمام فصلها جواب ميده؟ چون گوجه كه تو تابستون خيلي ارزونه! نكنه برا صادرات ميگي؟ يا حتما چيزي ميدوني كه ما نميدونيم. تو رو خدا به ما هم بگو، ما تشنه‌ي حقيقتيم!:rolleyes:
اوضاع وام چطوره؟
اجاره يه گلخونه نزديكه تهران چند درمياد؟
به گلخونه اجاره‌اي هم وام ميدن؟
راجع به هزينه يه گلخونه و درآمدش ميشه يه كم توضيح بدي؟
و هزاران سؤال ديگر در جشنواره زمستاني سؤالات كشاورزي!

هيچي ديگه هنوز نيومده يه كاري كردم كه از اومدنت پشيمون بشي!

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام برادر
بابا نگو اونجوري ديگه... بي‌تو هرگز;)
اين آقا قدرت نميدونم كجا رفته ديگه پيداش نيست! فكر كنم پست من رو خونده، چشش ترسيده:D

مخلص همه

ghodrat

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
اجازه بدین یکی یکی جوابتون بدم
ببینید شما هر گلخانه ای بخوایین بزنیین تا بزور اون بتونیین وام بگیرین سخت در اشتباهین چرا ؟
چون دولت پول رو یهویی نمیده دستتون شما ببیرین اتیش بزنین برای این کاره باید خلاقیت داشته باشین

تا بتونیین با یک بیستم هزینه یه کار عالی راه بندازین .
از همون ابتدا به ساکن شروع به کار بزرگ نکنیین حداقل 4 دوره که میشه دو سال در یک مجموعه

کوچک مثلا 100 متری اقدام به کشت کنید تا یاد بگیرین بوته های خیار چرا می میرن چرا خیارهاتون

بدشکله چرا روش مثل زگیل شده چرا مگسهای ریزی داخل گلخانه است چرا خیارتون با اینکه ابتون

شرینه مزه تلخی داره ، این از این
توت فرنگی واریته مقاوم و پر محصولش توی بانه استان کرمانشاه عمل میاد که در طول پاییز هم میوه

میده بر خلاف سایر واریته هادر ضمن چون بوته توت فرنگی خزنده است در گلخانه باید در ارتفاع حداقل

یک متری براش میز درست کنید.و خرجش گرونتر در می اد.
این دوستم با اجاره زمین و کشت خیار گلخانه ای و در ادامه با پرورش قارچ دکمه ای تونسته این دارایی

رو اضافه کنه.
گوجه بستگی داره بعضی وقتا قبل از تابستون 600 تومن و زمستون تا 1500 هم رسیده که بیشتر

رستورانها و کبابی ها مشتری آن هستند و به نسبت خیار ریسک قیمیتی بالایی دارد.
منظور از گلخانه برای تمام فصول نیست شما بعد از اتمام عرضه خیار محلی محصول گلخانه را

عرضه میکنید نه بلافاصله بلکه حدود 20 روز تا یه ماه بعد و 10 روز یا دوهفته قبل از عرضه محصول

محلی گلخانه را تمام و برای کشت بعدی آماده می شین.
وام اگه سند داشته باشین وثیقه بذارین می تونیین .
من تهران نیستم. از قیمت اونجا بی خبرم.
اگه اجاره تون 5 ساله و محضری باشه میتونیین وام بگیرین .
در امد ش بستگی به عرضه محصول در موعد خاص آن دارد.
-------------------------------------------
چون هییت مدیره تصمیم می گیره کی عضو بشه یا نه من نمی تونم . ولی تصمییم و برنامه ریزی برای

آینده اینه که فعالیت شرکت را بسط بدیم ان شا ء الله اگه همکاری لازم بشه استخدام کنیم کما اینکه 2 نفر

را در حال مذاکره و عقد قرارداد هستیم و 5 نفر دیگر را در طول زمستان مذاکره خواهیم کرد اینطوری

سود شرکت زیاد تقسیم نمی شه و ود بیشتری به اعضا می رسه.
----------------------------------------------
من این تاپیک را گم کرده بودم فکر کردم شاید کسی اون بالا نیاورده ولی دوباره امروز دیدمش
اگه سوالی بود که بتونم جواب بدم می تو نین بپرسین
سوالهای بعدی ...

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا سلامٌ عليكم
به قول فرنگيا "اِكسلنت"!
با اجازه يكي يكي سؤالهام رو مطرح كنم:
برای این کاره باید خلاقیت داشته باشین تا بتونیین با یک بیستم هزینه یه کار عالی راه بندازین
منظورت چيه كه با يك بيستم هزينه يه كار عالي راه‌بندازيم؟! آيا منظورت همون 100 متر گلخونه‌ست؟ يعني اون 100متر درآمد هم ميده كه بخواد عالي هم باشه؟ البته به احتمال قوي منظورت رو نفهميدم!
از همون ابتدا به ساکن شروع به کار بزرگ نکنیین حداقل 4 دوره که میشه دو سال در یک مجموعه کوچک مثلا 100 متری اقدام به کشت کنید
ببينم آيا امكان داره كه ما به جاي يك دوره‌ي پايلوت جهت كسب تجربه از يك متخصص داخل گلخونه مون استفاده كنيم(حالا كار ندارم به صورت شريك يا استخدامي يا پاره وقت) تا راه و چاه رو ظرف همون 1-2 سال بهمون ياد بده؟
اون 100 متر گلخونه چقدر هزينه‌ش ميشه(منهاي قيمت زمين!)؟
منظور از گلخانه برای تمام فصول نیست شما بعد از اتمام عرضه خیار محلی محصول گلخانه را عرضه میکنید نه بلافاصله بلکه حدود 20 روز تا یه ماه بعد و 10 روز یا دوهفته قبل از عرضه محصول محلی گلخانه را تمام و برای كشت بعدی آماده می شین
منظورت اينه كه ما 2 هفته قبل از عرضه محلي(مگه اين عرضه محلي معلومه دقيقا چه زمانيه؟!) محصول رو بچينيم و انبار كنيم تا 20 روز بعد از عرضه محلي ببريم بازار؟
فعلا تا همين‌جا باشه تا باقيش رو بعداً بپرسم;)

ghodrat

Registered User
لایک‌ها
2
و سلام
اگه شما بخواهین از طریق جهاد کشاورزی اقدام به تاسیس واحد پرورشی قارچ دکمه ای کنین به احتمال 95 درصد سرمایه ای که باید داشته باشین تا تقدیم کنیین 150 میلیون تومن ناقابل است .
این هزینه شامل ماشین آلات مثل تراکتور یا بیل مکانیکی یا وانت حمل لوازم است . شامل اتاق پاستوریزاسیون اتاق رشد و...
سیستم تهویه و گرمایشی و تامین رطوبت .
در صورتی که با کمی خلاقیت می توانیین بدون دخالت دولت حداقل با اجاره یک واحد دامی یا مرغداری و ضد عفونی و... که سالانه حدود 600 تومن اینجا اجاره شه اگه خودتون و خانواده کارکنیین هزینه کارگر ندارین .
اگه به جای ماشین آلات از بیل معمولی کمک بگیرین کارتون سخته ولی هزینه 50 میلیون کم می شه
می توانیین تا 200 متر مربع را دو سه نفری انجام بدین این از خلاقیت
-----------------------
متخصص اگه منظورتون فارغ التحصیل باغبانی است من تا حالا تو کسی این جرات راندیدم بلکه باید علاوه بر اون اگه نباشه هم مشکلی نیست تجربه داشته باشه .کسی هم که تجربه داره بستگی داره اگه هفته ای دوبار بیاد و کار را نظارت کنه ماهی 100 تومن از تون میخواد ولی در مقابل درامدش خوبه البته اگه انصاف داشته باشه .شاید از شما بخواد 5 میلیون بدین تا یه ساله بهتون یاد بده.
باید فکرتون باز باشه شما احتمال زمین دارین خوب لازم نیست اسکلت بندی صنعتی داشته باشین با 100 متر می تونین یه واحد 3*30 متری داشته باشین که روزی حداقل 30 کیلو خیار میده خوب شما 7 شاخه میلگرد لازم دارین با پلاستیک uv گلخانه ای همراه با پایه سیمانی جهت نگه داشتن میگردها -سیستم دمنده و مشعل گازسوز یا گازوییلی
-------------------------
برای عرضه محصول منظورم اینه که نزدیک شروع عرضه خیار محلی چون کم کم کشاورزا محصولشون رو شروع به برداشت میکنن قیمت شروع به افت میکنه بعد از زمان مناسب هم که دیگه جالیز ها محصول نمیدن و تو بازار کم می شه قیمت افزایش پیدا میکنه انبار داری را از ذهنتون خارج کنیین منظورم مدیریت گلخانه است که با خیار محلی تلاقی نکنه و قیمت پایینی نداشته باشه.
خوب اینجا خیار محلی از خرداد شروع میشه وتا آخر شهریور کم کم تمام میشه معلومه که گلخانه نمی صرفه یا صرفه کمتری داره پس بنابراین بهترین موقع اواخر فروردین تا اواواخر خرداد است و اواسط مهر تا اوائل دی

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان
آقا قدرت دستت درد نكنه! احوال داش ew چطوره؟

و اما سؤالات: (البته سؤالام متمم سؤالات برادر ewيه)
اگه ما فرضا 150 ميليون بذاريم و بريم جهاد وام بگيريم با همه توصيفاتي كه كرديد سال اول و سال دوم و سال سوم به بعد چقدر سود ساليانه‌مونه؟(با احتساب كسب تجربه و ضررهاي احتمالي در دو سال اول!) چند متر حداقل متراژ زمينمونه؟ و ميزان برداشتمون در واحد سطح چقدر ميشه؟
حالا اگه اون 200متر زمينمون رو به قول شما اجاره كنيم،‌ چقدر سرمايه اوليه مي‌خوايم؟ سال اول و سال دوم و سال سوم به بعد چقدر سود ساليانه‌مونه؟ و ميزان برداشتمون در واحد سطح چقدر ميشه؟
راستي شما كجايي كه مرغداري سالي 600هزار تومن اجارشه؟:eek:
--------------------------------------------------------------------------
در مورد متخصص هم به نظر من با حسابهاي سرانگشتيي كه امثال ما ناشيا ميكنن سالي 5 ميليون اونهم فقط براي دو سال اول به نسبت درآمدش خيلي خوبه! اينطور نيست؟ راستش با بيان اين مطلب كه در مورد متخصص فرموديد من نسبت به اون گلخونه‌ پايلوت 100متري خيلي بي‌ميل شدم يعني به نظرم نيازي بهش نداريم ضمن اينكه اون روزي 30 كيلو خيار رو هم نه ميشه بفروشي نه ميشه بخوري!;)
-------------------------------------------------------------------------
از خرداد تا شهريور رو چيكار بايد بكنيم؟ از دي تا فروردين رو چطور؟ فكر كنم سمپاشي و از اين حرفها! درسته؟

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه
آقا من اگه بفهمم چطور ميشه كه اين تاپيكهاي من يه هو اينطوري جني ميشه خدايي كلي از مشكلاتم حل ميشه!:blink:

آقا قدرت پس كجا رفتي؟ سؤالاتم بي‌ادبانه بود؟! داش ew تو كجايي بيا بابا دلمون تنگ شد!

آقا قدرت من يه 100متر جا تو تهران دارم مي‌خوام گلخونش كنم، ميتوني كمكي بهم بكني؟ نترس بابا نقدي نه فقط مشاوره‌اي!:D

منتظرم
مخلص همه

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به همه.

دوستان عزیز من دانشجوی ترم 2 رشته مهندسی کشاورزی با گرایش زراعت و اصلاح نباتات هستم.

میخواستم بدونم ایا ضمن تحصیل میتونم در رابطه با رشتم یه کار پاره وقت هم گیر بیارم جایی؟

اگه کسی میدونه خواهش میکنم بگه.... مرسی

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

تاپیک شما جنی نمیشه ، همه منتظرن شما بیای یه پست بدی ، بیان جواب بدن:D
باور کن انقدر گرفتارم که اصلا گیج شدم:( ، راستی شما پروژه RF انجام نمیدید؟ یه پروژه نسبتا نون و آبدار بهمون پیشنهاد شده ، ولی من الان اصلا وقتشو ندارم ، داره از دست میره:(
سلام ew جان من تا امروز نميتونستم وارد اين فاروم بشم، پيغامت رو تو تو ايميلم ديدم ولي هيچ راه ارتباطيي غير از اينجا نداشتم! در ارتباط با پروژه‌ي RF هم اگه يه مقدار توضيحات بيشتر بدي برات ميپرسم.

مخلص همه
آقا قدرت هم كه هنوز در محاق به سر ميبره:(

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه.

دوستان عزیز من دانشجوی ترم 2 رشته مهندسی کشاورزی با گرایش زراعت و اصلاح نباتات هستم.

میخواستم بدونم ایا ضمن تحصیل میتونم در رابطه با رشتم یه کار پاره وقت هم گیر بیارم جایی؟

اگه کسی میدونه خواهش میکنم بگه.... مرسی
دوست عزيز اگه در زمينه كشت گياهان گلخانه‌اي اطلاعات عملي داري بگو، من همونطوري كه تو دو تا پست قبل هم گفتم مي‌خوام يه گلخونه 100متري راه‌بندازم تا بعدا گسترشش بدم! اگه ميتوني كمكي بكني بيا با هم همكاري كنيم. اگر هم كسي رو وارد تو اين زمينه داري، لطفا معرفي كن تا با هم وارد صحبت بشيم.

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
دوست عزيز اگه در زمينه كشت گياهان گلخانه‌اي اطلاعات عملي داري بگو، من همونطوري كه تو دو تا پست قبل هم گفتم مي‌خوام يه گلخونه 100متري راه‌بندازم تا بعدا گسترشش بدم! اگه ميتوني كمكي بكني بيا با هم همكاري كنيم. اگر هم كسي رو وارد تو اين زمينه داري، لطفا معرفي كن تا با هم وارد صحبت بشيم.

سلام دوست عزیز برات پی ام گذاشتم.

بخون .... :)

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

بخون .... :)
توی خونه میشه کرم خاکی پرورش بدی. یه کاری هست که وقتی ازت نمیگیره یه درآوده کمک دستی هم داره.

با فروش کرما و کمپوست میتونی درآمد کمکی خوبی داشته باشی.

مخصوصا اگر نزدیک مکان های ماهیگیری زندگی کنی میتونی بصورت فصلی تو فصل هایی که ماهیگیری رونغ داره کرمهای چاقو چله رو با قیمت خوبی بفروشی.

کمپوست رو هم میتونی به باغچه گل خونه ها و گل فروشی ها بفروشی.

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
از کرم خاکی میشه خیلی چیزا تهیه کرد:

میشه در سطح وسیع کرم تولید کرد. کرمارو خشک کرد بعدشم پودر کرد بعد به عنوان غذای فوق مقوی و پروتئین بالا به مرغداریها فروخت.

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

بخون ....
NEONAZ جان احتياجي به pm نيست همه چيز رو همينجا بگو از كسي هم خجالت نكش اينها همه خودين! پاسختون رو هم تو چند خط آينده به صورت خودكار عرض ميكنم.(چون با پاسخ آقا ew مشتركه!)
اگر شما میخوای تنهایی این گلخونه رو راه بندازی، قاعدتا من نباید دخالت کنم ، (دورم زدی ) ، ولی اگر دو نفری باشه ، من نظرم اینه که دانشجوی ترم 2 ،از نظر تخصصی کمکی نمیتونه بکنه. البته قصد جسارت به آقای neonaz رو ندارم ،ولی وقتی آدم میخواد روی یه کاری سرمایه (که از جون عزیزتره) بذاره ،باید تعارف رو کنار بذاره.
بابا داش ew قضيه رو سياسي نكن من همش يه نيمچه پشت بوم 100 متري دارم كه اگه بشه! مي‌خوام يه گلخونه توش بزنم دليلش هم اول براي دل خودم و همه دوستداران طبيعته و دوم آشنايي هر چه بيشتر با مشكلات و معضلات اينكار ان‌شاءالله براي فازهاي بعدي! طبق برآوردم خود گلخونه منهاي سيستمهاي كنترلي نبايد بيش از 1-2 ميليون تومن دربياد، به فرضم كه 200-300 تومن تا 1 ميليون هم ساير سيستمهاش خرج برداره در نهايت كل قضيه زير 5 ميليون بايد هزينه‌ش بشه(اگه كارشناسي اينجا هست كه اين برآورد من رو قويا رد ميكنه لطفا بگه!) خوب با اين هزينه اگه بشه در وهله اول يه محلي ايجاد كرد كه بشه توش صفا كردخودش كليه(راستش چند وقتيه خيلي دلم يه همچين چيزي مي‌خواد!)، حالا خيار گوجه‌ش رو هم به عنوان مثال پخش ميكنيم بين فك و فاميل يا ميوه فروشيها و رستورانهاي محل و در نهايت تجربه هم بدست مياريم.

خوب اگه قضيه عملي بشه و كسي بخواد يه قسمتي از سرمايه(همون زير 5ميليون رو!) بذاره كه به اميد خدا رسما با هم راهش ميندازيم و همكاري ميكنيم و ادامه ميديم، اگر هم نخواد پول بذاره و فقط بخواد بياد وارد ماجرا بشه باز هم قدمش رو چشم بنده(البته شركا خودشون بايد چشمشون رو قرض بدن به من ربطي نداره!;) ) بياد و وارد بشه منتها بهتره تا جايي كه ميتونه كمكهاي كارشناسانه‌ي عملي و غير نقدي از خودش در كنه!

و اما كرم خاكي كه دوست جديدمون انسانه خوب پيشنهادش رو داد اگه يه نموره توضيح عملي هم چاشنيه كارشون بكنن بنده به نوبه خودم ازشون كمال تشكر رو خواهم داشت! در حال حاضر جمال تشكر رو از ايشون داريم كه وارد بحث شدن!:lol: (يه دوستي داشتيم كه در اين موارد يه جمله‌اي از خودش صادر ميكرد با اين مضمون" يخ كني يخچال فرنگي")
مخلص همه دوستان

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

اینجا نمیشه در مورد پروژه صحبت کرد:f34r: ، الان pm من دوباره مشکل پیدا کرده (دفعه پیش ویروس باعثش شده بود) ، درست که شد ،جزئیات رو pm میزنم
آقا اين اينيل منه اگه دوست داشتي به اين آدرس ايميل بزن و توضيحات پروژه رو بگو:
[email protected]

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
توی خونه میشه کرم خاکی پرورش بدی. یه کاری هست که وقتی ازت نمیگیره یه درآوده کمک دستی هم داره.

با فروش کرما و کمپوست میتونی درآمد کمکی خوبی داشته باشی.

مخصوصا اگر نزدیک مکان های ماهیگیری زندگی کنی میتونی بصورت فصلی تو فصل هایی که ماهیگیری رونغ داره کرمهای چاقو چله رو با قیمت خوبی بفروشی.

کمپوست رو هم میتونی به باغچه گل خونه ها و گل فروشی ها بفروشی.

داریوش جان میشه بیشتر توضیح بدی ما مستفیض شیم؟
مراحلش چطوریه و چه امکاناتی میخواد؟

بالا