برگزیده های پرشین تولز

اطلاعاتی درباره سفره خانه داری بيا شايد چيزی گيرت اومد

Meysam.Lumia

Registered User
لایک‌ها
33
سلام
در مورد متراژ به نظرم 150 تا 250 متر متراژ مناسبی باشه
ملک هایی که برای سفره خونه هستن خیلیاش همراهش جواز هم هست و میاد رو قیمت اجاره نباشه هم همون طور که گفتید یا باید اجاره کنید یا با هزینه ی بالا خودتون بگیرید
سفره خونه هم اگه ورود مجردی نباشه اصولا دعوایی صورت نمیگیره و مناطق بالا تهران هم که اصلا کسی دعوا نمیکنه اصل مشکل با اماکنه ...
بغل دانشگاه ها بسیار مکان مناسبیه اگرم نشد به نظرم غرب و شمال تهران خیلی مناسب تره واس این کار
هرچی مکان بزرگ تر باشه به افراد بیشتری به عنوان اشپز و کمک اشپز و سالن کار و ... نیاز مندید
مهم ترین چیز تو این کار دیزاین سفره خونس و وسایلی که میخرید با توجه به بوجه ای که گفتید سفره خونه ی خوبی میشه جمع کرد
اگه باز هم سوالی داشتید پ.خ بدید خوشحال میشم کمکتون کنم

Last edited:

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
سلام
در مورد متراژ به نظرم 150 تا 250 متر متراژ مناسبی باشه
ملک هایی که برای سفره خونه هستن خیلیاش همراهش جواز هم هست و میاد رو قیمت اجاره نباشه هم همون طور که گفتید یا باید اجاره کنید یا با هزینه ی بالا خودتون بگیرید
سفره خونه هم اگه ورود مجردی نباشه اصولا دعوایی صورت نمیگیره و مناطق بالا تهران هم که اصلا کسی دعوا نمیکنه اصل مشکل با اماکنه ...
بغل دانشگاه ها بسیار مکان مناسبیه اگرم نشد به نظرم غرب و شمال تهران خیلی مناسب تره واس این کار
هرچی مکان بزرگ تر باشه به افراد بیشتری به عنوان اشپز و کمک اشپز و سالن کار و ... نیاز مندید
مهم ترین چیز تو این کار دیزاین سفره خونس و وسایلی که میخرید با توجه به بوجه ای که گفتید سفره خونه ی خوبی میشه جمع کرد
اگه باز هم سوالی داشتید پ.خ بدید خوشحال میشم کمکتون کنم
بسيار ممنون از راهنماييتون;);)
حتماً اگر چيزی به ذهنم رسيد پيام ميدم خدمتتون:D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
مجوز رو نگرفتم ولی انگار میشه اجاره کرد
مجوز سفره خونه روی یک ملک خاص داده میشه. یعنی شما نمیتونی ملک دلخواه رو انتخاب کنی و مجوز رو به اونجا منتقل کنی. باید از هر کسی که مجوز رو اجاره میکنی، ملکش رو هم اجاره کنی. معمولا هم افرادی که اینجوری اجاره میدن، مورد های خوبی از نظر تجاری نیستن... اگر هم شما به اصطلاح آبادش کنید، بعدا در تمدید اجاره به مشکل بر میخورید. به نظر من تا زمانی که سرمایه لازم برای خرید مجوز و ملک رو ندارید، این کار رو نکنید. یه رستوران سنتی یا معمولی، گزینه خیلی بهتریه

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
سلام. این کارا یه سری ریزه کاری ها داره که شما باید تو کارش باشی. اصلش همون مجوزه که میدونم به هر کی و ادم معمولی نمیدن به راحتی. بعد جا و مکان مهمه که اگر سد معبر کنین برای جا پارک و اینا باید یه چیزی هم به شهرداری و ... بدین.

اگر میخوای همه چیشو بدونی یا باید بری چند وقت جایی کار کنی دستت بیاد اونم اشنا باشه که راه و چاه و نشونت بده. یا یکیو پیدا کنی که تمام اطلاعات رو بده بهت . اونم برای تهران. جای خوبم شمال تهران فکر نکنم بشینن قلیون بکشن تو محیط سنتی:D برو تو محله ها بگرد ببین کسی هست وضعشون چجوریه مشتری دارن یا نه.

Meysam.Lumia

Registered User
لایک‌ها
33
سلام. این کارا یه سری ریزه کاری ها داره که شما باید تو کارش باشی. اصلش همون مجوزه که میدونم به هر کی و ادم معمولی نمیدن به راحتی. بعد جا و مکان مهمه که اگر سد معبر کنین برای جا پارک و اینا باید یه چیزی هم به شهرداری و ... بدین.

اگر میخوای همه چیشو بدونی یا باید بری چند وقت جایی کار کنی دستت بیاد اونم اشنا باشه که راه و چاه و نشونت بده. یا یکیو پیدا کنی که تمام اطلاعات رو بده بهت . اونم برای تهران. جای خوبم شمال تهران فکر نکنم بشینن قلیون بکشن تو محیط سنتی:D برو تو محله ها بگرد ببین کسی هست وضعشون چجوریه مشتری دارن یا نه.
شمال تهران سنتی نیستن مدرن و خیلی باکلاس هستن و تا 200-250 هزارتومن برای یه قلیون و سرویس همراش میدن !

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
شمال تهران سنتی نیستن مدرن و خیلی باکلاس هستن و قیمت هم تا 200-250 هزارتومن برای یه قلیون و سرویس همراش هم میدن

اره منم گفتم بره ببینه. اونجایی که ۲۰۰ ۲۵۰ میگیره باید ببینه ملکشو با چقدر اجاره میده.

این تهران لعنتی محل با محلش فرق داره همه چیزش.
به نظرم فست فود اونجا سودش بیشتر و دردسرش کمتره تا بخواد بره مجوز و این داستانا رو پیگیری کنه. فقط باید کیفیت و آشپز خوب پیگیر باشه.
محلیت و پاخور هم مهمه همچنان.

البته من دیدم غذای اشغال هم میدن مردمرصف میکشن میخرن. کسی هم اعتراض نمیکنه.
حیف الان اسمش یادم نیست. از این ها که چندتا شعبه دارن‌ و سر اسمش مشتری داره.

Meysam.Lumia

Registered User
لایک‌ها
33
اره منم گفتم بره ببینه. اونجایی که ۲۰۰ ۲۵۰ میگیره باید ببینه ملکشو با چقدر اجاره میده.

این تهران لعنتی محل با محلش فرق داره همه چیزش.
به نظرم فست فود اونجا سودش بیشتر و دردسرش کمتره تا بخواد بره مجوز و این داستانا رو پیگیری کنه. فقط باید کیفیت و آشپز خوب پیگیر باشه.
محلیت و پاخور هم مهمه همچنان.

البته من دیدم غذای اشغال هم میدن مردمرصف میکشن میخرن. کسی هم اعتراض نمیکنه.
حیف الان اسمش یادم نیست. از این ها که چندتا شعبه دارن‌ و سر اسمش مشتری داره.
اره فست فود هم کار خوبیه ولی سفره خونه لامصب همش سوده فقط هم به خاظر قلیون خودمم خیلی به فکرشم حیف چنین سرمایه ای ندارم :general107:
خخ فلافلی مامان جون نیست احیانا ؟ :D
در کل امید وارم این دوستمون به همراه رفیقاش موفق باشن و کارشون بگیره

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
اره فست فود هم کار خوبیه ولی سفره خونه لامصب همش سوده فقط هم به خاظر قلیون خودمم خیلی به فکرشم حیف چنین سرمایه ای ندارم :general107:
خخ فلافلی مامان جون نیست احیانا ؟ :D
در کل امید وارم این دوستمون به همراه رفیقاش موفق باشن و کارشون بگیره

:D نه داداش اسمشو یادم نیست میدونم سمت بالای های چمران و اوین اون طرفا.

اقا این کارا کار هر کسی نیست. سرمایه زیاد که میخواد بعد تو کارم کلی ریزه کاری داره. یعنی از بیرون میبینی میگی راحته.
اینکه دم کی ها رو باید ببینی هم بماند.

خلاصه تو این زمانه پول پول میاره.
من خودم تو فکر کار ازاد زیاد بودم اخرش دیدم نمیتونم. وقتم داره طلف میشه.
امیدوارم دوستمون موفق شه.

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
مجوز سفره خونه روی یک ملک خاص داده میشه. یعنی شما نمیتونی ملک دلخواه رو انتخاب کنی و مجوز رو به اونجا منتقل کنی. باید از هر کسی که مجوز رو اجاره میکنی، ملکش رو هم اجاره کنی. معمولا هم افرادی که اینجوری اجاره میدن، مورد های خوبی از نظر تجاری نیستن... اگر هم شما به اصطلاح آبادش کنید، بعدا در تمدید اجاره به مشکل بر میخورید. به نظر من تا زمانی که سرمایه لازم برای خرید مجوز و ملک رو ندارید، این کار رو نکنید. یه رستوران سنتی یا معمولی، گزینه خیلی بهتریه
اکثر جوز ها رو يه ملک هست ولی جا بجا ميشه کرد به شرطی که ملک جديد اون شرايط لازم برا مجوز رو داشته باشه
خيلی هم جواز کسب دارن ولی اجاره ميگيرن مغازه رو سال بعد که جابجا ميشن که نميرن يه جواز ديگه بگيرن
اين رو درباره اين سفره خونه مطمئن نيستم بايد تحقيق کنم (اگر شما موثق اطلاع دارين که جواز رو نميشه انتقال داد يه ندا به من بدين)
از اون لحاظ که آبادش کنی طرف بياد بندازتت بيرون اين ديگه رسم شده که يه بی عرضه يی يه ملکی ميرسه بهش يا ميخره
ميشينه مثل کفتار ببينه چه شغلی اينجا ميگيره مشتريش هم جمع که شد يه يا علی ميگه و عذر زحمت اون بنده خدا که تمام کار بازار يابی رو کرده ميخواد
بايد شا.... تو قانون اين مملکت که فقط راه دزديش خوب بازه
اگه اطلاعاتی از رستوران معمولی دارين بگين

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72

مجوز رو اگر به خانواده شاهد بدن من از يکی از آشنايان کمک ميگيرم مجوز به اسم اون ميشه آدم مطمئنی هست پول هم نميگيره مفت ميشه
ميشه از کسی که شاگرد يه سفره خونه بوده و ميچرخونده در قبال مبلغی مشاوره گرفت يا اصلاً به عنوانه شاگرد خودت استخدام کنی
مطمئناً تو اين بازار کار الان خيلی ها با سابقه کار اينطوری دنبال کار هستن هم از بيکاری درمياد هم مشکل ما حل ميشه
هدف اين تاپيک هم پيدا کردن چنين فردی هست:D:D

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
مجوز رو اگر به خانواده شاهد بدن من از يکی از آشنايان کمک ميگيرم مجوز به اسم اون ميشه آدم مطمئنی هست پول هم نميگيره مفت ميشه
ميشه از کسی که شاگرد يه سفره خونه بوده و ميچرخونده در قبال مبلغی مشاوره گرفت يا اصلاً به عنوانه شاگرد خودت استخدام کنی
مطمئناً تو اين بازار کار الان خيلی ها با سابقه کار اينطوری دنبال کار هستن هم از بيکاری درمياد هم مشکل ما حل ميشه
هدف اين تاپيک هم پيدا کردن چنين فردی هست:D:D

اره یه همچین چیزایی میخواد برای مجوز.کلا یه هزینه ای برای خرج های غیر منتظره کنار بذار‌.:D
شما از شاگرد و کارگر که اطلاعاتی گیرت نمیاد انچنان. باید بری در سطح مدیریتی یا سر کارگری ازشون سوال کنی. به خرجشم میرزه چون تجربه شو یا باید کسب کنی یا بخری.

این جور جاها مثل رستوران بعضی ها درصدی کار میکنن با مالک. البته طرف اشنایی کسی باید باشه. اونجوریم برای شروع بد نیست اگر بشه.

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
اره یه همچین چیزایی میخواد برای مجوز.کلا یه هزینه ای برای خرج های غیر منتظره کنار بذار‌.:D
شما از شاگرد و کارگر که اطلاعاتی گیرت نمیاد انچنان. باید بری در سطح مدیریتی یا سر کارگری ازشون سوال کنی. به خرجشم میرزه چون تجربه شو یا باید کسب کنی یا بخری.

این جور جاها مثل رستوران بعضی ها درصدی کار میکنن با مالک. البته طرف اشنایی کسی باید باشه. اونجوریم برای شروع بد نیست اگر بشه.
نهايت اينه که يه آشنايی به کار رو يه مدتی تا کار بيفته رو غلتک با حقوق خوب به عنوانه مشاور و هماهنگ کننده به کار ميگيريم
کلاً من که نميخام صبح تا شب بشينم اونجا دود بخورم بالاخره يکی بايد باشه که يه خورده از بقيه وارد تر باشه گند نزن
همون طرف ميتونه کارا رو بچرخونه فقط بايد حواسم به دو دره کردنش باشه که اونم با يه صندوق و يه صندوق دار تقريباً حل ميشه
البته تجربه کار به اين صورت رو دارم ميدونم چجوری ميشه که سرم کلاه نره
الان انقدر تو بازار اعتماد موج ميزنه برادر با برادر درصدی کار نميکنه

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
دوستان اگه محله يا منطقه ای که اين کاسبی اونجا بگيره رو بگن ممنون ميشم:cool:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,448
1 میلیارد تومن بذازی برا سفره خانه؟؟!!!
سالی چقدر درامد داره مگه؟
امنیت شغلی داره؟

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
1 میلیارد تومن بذازی برا سفره خانه؟؟!!!
سالی چقدر درامد داره مگه؟
امنیت شغلی داره؟
بعضی ملکا فقط 1 ميليارد رهنش ميشه
داريم امکان سنجی ميکنيم
امنيت تو ايران يه جکه شما هر شب تو انبار باروت بخوابی الان نره هوا يه بار حتماً ميره هوا

satare

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام. جای اینکه کافه بزنی یه مشت دود بره توی دل و ریه مردم یه جای بازی برای بچه ها بزن که وسیله ورزشی باشه و برای استفاده از اون وسایل هزینه کمی بکیر هم یه کار خیر کردی هم بقیه رو به ورزش تشویق کردی تا اینکه دود کنن توی حلقشون. میتونی در کنارش بازی های فکری و میتونی یه مکانی هم در کنارش بزاری برای مواد غذایی انواع شکلات بستنی بادکنک هرچیزی که به بچه مر بوط میشه بیاری چون بچه اکر چیزی رو بخاد والدینش براش تهیه میکنند هرطور ک شده پس از این مورد استفاده کن.
باشکا بزنی جواب میده . یه مربی بدنسازی بیار
امیدوارم که نظرت در مورد کافه و قلیون عوض بشه . امنیت شغلی هم داری . مجوز هم فکر کنم درد سر ساز نباشه در این زمینه گرفتنش.
اگر هم میخای رستوران بزنی یه جای شیک بزن قلیونم نیار .

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
سلام. جای اینکه کافه بزنی یه مشت دود بره توی دل و ریه مردم یه جای بازی برای بچه ها بزن که وسیله ورزشی باشه و برای استفاده از اون وسایل هزینه کمی بکیر هم یه کار خیر کردی هم بقیه رو به ورزش تشویق کردی تا اینکه دود کنن توی حلقشون. میتونی در کنارش بازی های فکری و میتونی یه مکانی هم در کنارش بزاری برای مواد غذایی انواع شکلات بستنی بادکنک هرچیزی که به بچه مر بوط میشه بیاری چون بچه اکر چیزی رو بخاد والدینش براش تهیه میکنند هرطور ک شده پس از این مورد استفاده کن.
باشکا بزنی جواب میده . یه مربی بدنسازی بیار
امیدوارم که نظرت در مورد کافه و قلیون عوض بشه . امنیت شغلی هم داری . مجوز هم فکر کنم درد سر ساز نباشه در این زمینه گرفتنش.
اگر هم میخای رستوران بزنی یه جای شیک بزن قلیونم نیار .
عزيزه دل قرن قرن مجرد ها و جی اف و بی اف هست بيزنس های مربوط به اونا ميگيره و پول در مياره
شخصا ترجيح ميدادم ديسکو و بار و اينا رو بزنم ملت شاد شن تا اينکه سرطان بگيرن پولی هم زياد گير من بياد ولی الان ميشه؟
اينا سياست های کلان کشوری هست که کلاً ملت کدام سمت برن
تو همون دبی که 2 ساعت با تهران فاصله داره قليونی هست شب به شب اندازه کل بازار تهران دخل داره ديسکو هست هر شب بالای 1 ميليارد فقط سود ميده اونم کجا تو وسط يه بيابان
حالا اينجا الان من بايد بيام تاپيک بزنم ببينم چی بکنم که دهن خودم و پولام و اعتبارم يه شب توسط يه آقا زاده صاف نشه
اونم تو مملکتی که جوان ايرانی بايد هر شهر کلفتی تو دنيا ميرفت ميگفت آقاتون اومد تعظيم کنيد
اونوقت فکر کردی جای نگرانی برای جای بازی بچه ها بايد باشم الان؟

بالا