برگزیده های پرشین تولز

اعتبار چك بيشتره يا سفته؟

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
سفته دیگه!
فقط باید جلوی خودت بنویسه و انگشت بزنه...

نگه بهت مینویسم برات پست میکنم!:blink:

به بینم دلیل تاکید بر اینکه جلوی خودت بنویسه چیه؟به خاطر اصل بودن اثر انگشت؟ در ثانی مگه اثر انگشت هم می خواد؟:blush:

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
الان قوانین قبلی تغییر که نکرده..؟؟؟؟؟؟
ینی چک بدون قید کلمه ضمانت از سفته بیتره دیگه؟؟؟؟؟
سفته هم که خوبی خودش رو داره.
پس با چک حله.

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
هر چی ازش بگیری اگر بخواهد نده دستت به جایی بند نیست . مرد مومن داران برای فروش یک مانتو که یارو پولش رو بعدا بیاره بده گوشواره و النگو گرو میگیرن یعنی برای همین پول کم هم دیگه نمیتونه به چک و .... اعتماد کنه تو میخوای 20 تا بدی دست یارو ؟ فوقش به قول خودت گیرش که انداختی میاد میره قسطیش میکنه ماهی 50 هزار تومان بهت میده تا خلاص بشه . در مورد توقیف اموال هم حتی اگر 1 روز زود تر از شکایت تو بره همش رو بکنه به اسم مثلا زنش هیچ کاری نمی تونی بکنی

mehrdadnew2006

Registered User
لایک‌ها
1
هر چی ازش بگیری اگر بخواهد نده دستت به جایی بند نیست . مرد مومن داران برای فروش یک مانتو که یارو پولش رو بعدا بیاره بده گوشواره و النگو گرو میگیرن یعنی برای همین پول کم هم دیگه نمیتونه به چک و .... اعتماد کنه تو میخوای 20 تا بدی دست یارو ؟ فوقش به قول خودت گیرش که انداختی میاد میره قسطیش میکنه ماهی 50 هزار تومان بهت میده تا خلاص بشه . در مورد توقیف اموال هم حتی اگر 1 روز زود تر از شکایت تو بره همش رو بکنه به اسم مثلا زنش هیچ کاری نمی تونی بکنی
واقعا ؟ یعنی انقده مملکت بی قانونه ؟

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
اگر طرفتون بی پدر مادر و شیطون باشه از این هم بدتره . فقط کافی است بتونه خونش رو عوض کنه یا حال و حوصله سر و کله زدن با مامور و اینها رو داشته باشه . فوق فوقش 24 ساعت هم بازداشتگاه رو حاضر باشه بره . زیاد به این قانون ها دقت نکنید . خیلیها میان 20 تا 20 تومن از این و اون میگیرن بعد هم سفت پای درد سرهاش وای میسن خوب براش صرف میکنه 400 تومن بخوره .

Last edited:

sabzsib

Registered User
لایک‌ها
14
بنده بعنوان کسی که در کار آزاد هستم عرض میکنم که در حال حاضر کار قانونی ای در ایران نیست که سالی 100 درصد سود داشته باشد که حداقل 60 درصد را به شماو 40 درصد هم به خودش برسد.
به نظر بنده اصلا قابل اعتماد نیست. و قضیه بسیار مشکوک است.

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
بنده بعنوان کسی که در کار آزاد هستم عرض میکنم که در حال حاضر کار قانونی ای در ایران نیست که سالی 100 درصد سود داشته باشد که حداقل 60 درصد را به شماو 40 درصد هم به خودش برسد.

صد در صد این حرف درسته . آشنایان ما که دزد نبودن برای 1 میلیون ماهی 30 تومان میداد بعد از 4 ماه زنگ زد گفت دیگه نمی تونم بیایین اصل پولتون رو بگیرین برید . اینها که سود نجومی میدهند کلاه بردارن

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876

سلام :

واقعا موندم شما چجوري چنين حرفي ميزني ... اگر شما توان دراوردنش رو نداري دليل بر اين نيست كه نميشه

در آورد ... مگه هر كس پولداره دزده ؟ يعني هيچ كس مغذش كار نميكنه و اگر كار كرد اسمش ميشه دزد ؟

من فقط يك نوع مثال در كاري كه خودم هستم رو ميزنم تا شما چنين حرفي نزني ... البته اگر مارو دزد خطاب نكني

همين الان دز شمال طرف محمود آباد زمينهايي هستن 220 متري كه قيمتش بين 20 تا 22 ميليون هست

ما عيد يك 220 متري خريديم 20 ميليون تومان . به دليل اينكه شما تراكم نميخواد بخري و مثل تهران نيست

ميتوني روي 5 طبقه بسازي ... 5 تا 160 متر ميتوني شما بسازي كه مجموعش ميشه 900 متر مجموع

متري 300 هزار تومن هزينه ساختش ميشه كه 900 تا 300 هزار تومن ميشه 270 ميليون تومن

زمين هم تو چون 5 طبقه داره توش ساخته ميشه يعني 20 ميليون بايد تقسيم بر 5 بشه كه ميشه 4 ميليون

4 ميليون هم تو 160 متر جاش بديد و روي متري 300 هزار تومن اضافه كنيد ... ميشه 325 هزار تومن

در واقع شما با متري 325 هزار تومن يك زمين 220 متري داريد كه توش 5 طبقه 160 متري داريد ميسازيد

مجموع ميشه 292 ميليون تومن خرج كل كه شما همش رو يك جا نميديد و داريد كم كم پرداخت ميكنيد

كل ساختمون حدودا 7 ماه تا 8 ماه تموم ميشه ... و در آخر شما متري 700 تا 850 ( كم كم تا زياد زياد )

ميتوني بفروشي ... يعني در بد ترين و كساد ترين بازار متري 700 هزار تومن و در بهترين حالت متري 850

حالا تازه اومدي پول خورد خورد گذاشتي و يك جا بر ميداري ... بعد از يك مدت كه شناخته هم بشي

ميتوني بيشتر وسايل براي ساخت رو قسطي بخري اعم از ميل گرد و سيمان و غيره ( زماني كه شناختنت )

پس بعد از 8 ماه پول شما تقريبا 2 برابر و نيم ميشه ( اگر درست و بازاريش رو حساب كني خيلي بيشتر چون

پول رو كم كم وارد كردي و يه جا برداشتي ) اين نه دزديه نه كلاه برداري نه كار كثيف و نه هيچ چيز ديگه

پس اگر تو اين مدت كسي حتي ماهي 5 % هم سود بده كه خودم دارم ميدم آيا جاييش ضرر داره ؟

يا دزديه ؟ يا خلاف قانونه ؟ پس دليل نميشه شما تو بازاري ميبيني مثلا ماهي 4 % در مياري بگه هر كي بيشتر

ميده دزده ;) خيلي بيزينس ها هست كه سالي 5 تا 10 برابر سود ميده دوست عزيز

بستگي داره آدم چقدر زرنگ باشه و مخش كار كنه ... احتياجي به دزدي و اين حرفا هم نيست

صد در صد این حرف درسته . آشنایان ما که دزد نبودن برای 1 میلیون ماهی 30 تومان میداد بعد از 4 ماه زنگ زد گفت دیگه نمی تونم بیایین اصل پولتون رو بگیرین برید . اینها که سود نجومی میدهند کلاه بردارن

جواب بالا براي شما هم هست ... بازم ميگم ممكنه يكي پول بدي دستش سود كه نكنه هيچ ماهي 10 %

هم ضرر بده اما دليل نميشه كه نشه پول دراورد ... يك نمونه كاري كه شديدا پول توشه مثلا لوازم خانگي

هستش و همينطور لوازم ارايشي ... نه اينكه بري هر جا يه مغازه بزني بگي سود كو ؟ اينكه خودت نمايندگي

بگيري و بتوني بازارياب خوب جذب كني بايد ببيني چه سودي ميده ... يكي از دوستاي ما تو كار لوازم آرايشي

( اسم ماركش يادم رفته يادم اومد مينويسم ) ميگه اون كسي كه اومد نمايندگي گرفته سرمايش تو 2 سال

10 برابر شده ... خداد تا بازارياب جمع كرده دور خودش و فروشش بي نظيره ... پس خيلي ها دارن پول

در ميارن ... بازم يه نمونه همين سايت istgah ... كلا 10 ميليون نزاشته ... الان ماهي 20 تا داره بر ميداره

همه اينها فكر و خلاقيت و ايده رو ميطلبه . بازم ميگم هر كس پول خوب در مياره دليل نميشه كه داره دزدي ميكنه

Last edited:

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
ممکنه . یکی انفجاری یک مدت بتونه اما درازمدت نه

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
ممکنه . یکی انفجاری یک مدت بتونه اما درازمدت نه

بابا به خدا خيلي كارا هست توش پوله ... حالا من دونه دونه نميتونم بگم اما خيلييييييييييييييييي هارو ميشناسم

دارم پول خوب در ميارن جدا از دزدي و كلاه برداري و نميدونم هايپ و اين جور چيزا ... بازم يه نمونشو بهت ميگم

يكي از دوستاي نزديك پسر عموم هم ميره لباسهاي شيك مثل پالتوهاي زيبا با طرح هاي زيبا از فرانسه

و ايتاليا ميبره چين ... با پارچه اونا از رو اين طرح ها با جنس درجه يك كپي ميزنه و مياره ايران پخش ميكنه

وضع ماليشم توپ شده ... چون پالتوهاي مثلا 1 ميليون تومني تا 4 تومني رو ميخره و با همه چيش براش حدود

100 در مياد چون تعداد بالا ميده تو چين بزنن براش ... بعد هم تو ايران به مغازه دار حدود 200 تا 300 ميده

اون هم به مغازه دار ... تو خونه كسي شو لباس بزاره بين 400 تا 500 ميفروشه ... كل كارش هم 2 تا 4 ماه

طول ميكشه ... يعني بين 2 تا 3 برابر كل پولش تو 2 تا 4 ماه بهش بر ميگرده و وضعشو ميبينم ميفهمم چقدر

توپ داره كار ميكنه ... باز يه مورد ديگه ميگم ... يكي هم داره الان غذاي دام و طيور رو درست ميكنه

و بد فرو داره پول در مياره ... ميره ماهي و تيغ ماهي و صدف و اينارو با دستگاه مخصوص كه قيمتشم ارزونه ( فكر

كنم 30 ميليون تا 50 ميليون ) خورد ميكنه و خشك ميكنه و بسته بندي ميكنه و جالبه بدوني كه كل محصول

1 سال بعدشم جلو جلو ازش ميخرن ... چند تا ديگه مثال بزنم براتون ؟ راستي اسم اون لوازم آرايشي

يادم اومد ... اوريف ليم هست كه بد داره پول در مياره وارد كنندش ... يا بازم يه مثال ديگه كه نگي فقط 2 سه تا

كار توش سوده ... باز يكي از آشناها با 4 پنج نفر ديگه جمع شدن ميرن چين فقط ساعت ميارن

ساعت مچي و رو ميزي و از اين ارزونها كه تو خيابون و اينا ميفروشن ... بيا ببين چه سودي دارن ميكنن

از چين دونه اي 1000 براشون در مياد تعداد بالا ... كلش 1500 با آوردن براشون تموم ميشه

پخش كننده كلي دارن و دونه اي 3500 تا 4000 ميفروشن ... اما مثلا يهو 200 ميليون 300 ميليون پول ميزارن

فقط هم تو كار همين ساعت آشغاليايي هستن كه ميبيني خندت ميگيره ولي بيا ببين چه سودي دارن ميكنن

بازم مثال بزنم ؟ همه اينا دزديه ؟ همشون دزدن ؟

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
حرفت رو قبول دارم داره در میاره اما همین آدم معتبر نیست پول بدی دستش . اینها دارن انفجاری پول در میارن یک دفعه وا میریزن

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
حرفت رو قبول دارم داره در میاره اما همین آدم معتبر نیست پول بدی دستش . اینها دارن انفجاری پول در میارن یک دفعه وا میریزن

ببين دوست عزيز من اينكه معتبر هست يا نيست ديگه بستگي به خودت داره كه چيا ازش بگيري و چجوري باهاش

معامله كني ... من در جواب دوستم كه گفت الان كسي نميتونه تو سال 100 % سود كنه اينارو نوشتم

يا شما كه گفتي دوستاتون بعد 4 ماه سود دادن گفتن بيا اصل پولتو بگير ... ميگم خيلي كارهاي ( خيليييييييي )

هست كه ميشه توش پول دراورد ... اما فكر و ايده ميخواد ... زرنگي ميخواد ... اينكه دوست ديگمون ميگه من

تو بازارم و ميدونم نميشه دراورد تمام اين مثالهارو زدم ... جزيياتشم گفتم كه بدونيد فقط حرف نيستش

اينكه يك دفعه وا بريزه ديگه بستگي به طمع و اين چيزا داره كه اون به خود فرد ديگه بر ميگرده

فاركس پول سازه شديد ... يكي ميخواد ماهي 20 تا 30 % در بياره راحت در مياره يكي ميخواد 1 ماهه 800 % سود

كنه 2 ماه ميشه ماه 3 ميشه 0 ... وگرنه تو همين فاركس كه همه ميگن ضرر ماهي 10 تا 15 % مثل آب خوردن

در مياد ... باز مثال ميزنم همين عطر و ادكلنهايي كه تو شيشه ميريزن و رو كاغد تستر ميزنن و ميدن

دست شما تو پاساژ ها ... ميدوني اوني كه داره اين كارو ميكنه ( تا اونجايي كه من شنيدم 1 نفر كل اين سيستم

رو گرفته دستش تو كل تهران ) چه سود وحشتناكي داره در مياره ؟ يكي از فروشنده هاشو يه بار ديدم باهاش

صحبت كردم گفت از 8 سال پيش اينطورا شروع كرده اين اقا و از همين راه داره پول در مياره و اگر بگم

وضعش بهتر از رفسنجا..ني نيست بد تر هم نيست ... ميگفت سود 8 تا 12 برابر داره ميكنه رو هر شيشه

مثلا همون شيشه 8000 تومني كه ميفروشه به شما كل پول عطر يا ادوكلنش با پول شيشه و ايناش براي

بين 700 تا 1000 در مياد ... پس يه نگاه بكني ميبيني دوروبرت خيلي ها هستن كه حتي تو اين بازار كساد

سودشون كم كه نشده هيچ بيشتر هم شده

همين Ice Pack كه شما داريد ميخوريد اگر بدونيد داستان صاحبش چي بوده خندتون ميگيره

اين آدم بدهكار بوده و پول بدهيهاشو نداشته بده ... يه روز همه بدهكارارو جمع ميكنهو ميگه اگر پولتون رو ميخوايد

به من 6 ماه فرصت بديد ... اگر منو بندازيد زندان براتون پول نميشه ... خلاصه بهش وقت ميدن كه يه مغازه اجاره

ميكنه و مياد تو اين پك مخصوص با مواد مخصوص اونو صاطي ميكنه و ميده دست مردم و همين آقا الان

20 تا مغازه از خودش داره 3 تا هم تو دبي داره و مثل اينكه تو انگليس و اينا هم داره ... الان بخواي ازش

نمايندگي بگيري بايد 200 ميليوني پياده شي ... تازه تمام مواد و ليوان و ني و مبل و همه چيش رو بايد از

خودش بخري ... باز مثال ميخوايد ؟ هايداااااااا ... يادمه دم مدره دبيرستان ما اولين بار مغازه باز كرد

و دقيقا يادمه ساندويچ هاشو 200 ميداد و ما ديديم يه متر ساندويچ ميده 200:lol: از اونجا شد كه هايدا الان اينجاست

خلاصه فكر خوب و ايده همه كار ميكنه ... شك نكنيد

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
واقعا حال كردم با پستت !

دمت گرم..

آره پست خوبی بود ولی خب این هایی که شما فرمودی
عده ی معدودی بودن همه کارها هم نیاز به سرمایه 20 تومن به بالا
داشت....:(

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
آره پست خوبی بود ولی خب این هایی که شما فرمودی
عده ی معدودی بودن همه کارها هم نیاز به سرمایه 20 تومن به بالا
داشت....:(

چرا عده اي معدود ؟ چند تا ديگه برات مثال بزنم ؟ بعد هم خوب با جيب خالي كه نميشه بيزينس كرد

صحبت سر اينه كه خيلي راحت ميشه سالي 100 تا 400 % بدون دزدي و كلاشي و اينا دراورد

mikel jaskon

Registered User
لایک‌ها
162
بابا به خدا خيلي كارا هست توش پوله ... حالا من دونه دونه نميتونم بگم اما خيلييييييييييييييييي هارو ميشناسم

دارم پول خوب در ميارن جدا از دزدي و كلاه برداري و نميدونم هايپ و اين جور چيزا ... بازم يه نمونشو بهت ميگم

يكي از دوستاي نزديك پسر عموم هم ميره لباسهاي شيك مثل پالتوهاي زيبا با طرح هاي زيبا از فرانسه

و ايتاليا ميبره چين ... با پارچه اونا از رو اين طرح ها با جنس درجه يك كپي ميزنه و مياره ايران پخش ميكنه

وضع ماليشم توپ شده ... چون پالتوهاي مثلا 1 ميليون تومني تا 4 تومني رو ميخره و با همه چيش براش حدود

100 در مياد چون تعداد بالا ميده تو چين بزنن براش ... بعد هم تو ايران به مغازه دار حدود 200 تا 300 ميده

اون هم به مغازه دار ... تو خونه كسي شو لباس بزاره بين 400 تا 500 ميفروشه ... كل كارش هم 2 تا 4 ماه

طول ميكشه ... يعني بين 2 تا 3 برابر كل پولش تو 2 تا 4 ماه بهش بر ميگرده و وضعشو ميبينم ميفهمم چقدر

توپ داره كار ميكنه ... باز يه مورد ديگه ميگم ... يكي هم داره الان غذاي دام و طيور رو درست ميكنه

و بد فرو داره پول در مياره ... ميره ماهي و تيغ ماهي و صدف و اينارو با دستگاه مخصوص كه قيمتشم ارزونه ( فكر

كنم 30 ميليون تا 50 ميليون ) خورد ميكنه و خشك ميكنه و بسته بندي ميكنه و جالبه بدوني كه كل محصول

1 سال بعدشم جلو جلو ازش ميخرن ... چند تا ديگه مثال بزنم براتون ؟ راستي اسم اون لوازم آرايشي

يادم اومد ... اوريف ليم هست كه بد داره پول در مياره وارد كنندش
... يا بازم يه مثال ديگه كه نگي فقط 2 سه تا

كار توش سوده ... باز يكي از آشناها با 4 پنج نفر ديگه جمع شدن ميرن چين فقط ساعت ميارن

ساعت مچي و رو ميزي و از اين ارزونها كه تو خيابون و اينا ميفروشن ... بيا ببين چه سودي دارن ميكنن

از چين دونه اي 1000 براشون در مياد تعداد بالا ... كلش 1500 با آوردن براشون تموم ميشه

پخش كننده كلي دارن و دونه اي 3500 تا 4000 ميفروشن ... اما مثلا يهو 200 ميليون 300 ميليون پول ميزارن

فقط هم تو كار همين ساعت آشغاليايي هستن كه ميبيني خندت ميگيره ولي بيا ببين چه سودي دارن ميكنن

بازم مثال بزنم ؟ همه اينا دزديه ؟ همشون دزدن ؟

شركت هرمي "اوريف ليم" كه از سوي وزارت بازرگاني غيرقانوني اعلام شده بود، صبح ديروز با حكم قضايي دادسراي ويژه ناحيه 31 جرايم رايانه‌اي پلمپ شد.

به دنبال عملكرد مشكوك شركت هرمي "اوريف ليم" در شمال شرق تهران، صبح ديروز دفتر اصلي اين شركت در ميان بهت و حيرت بازاریابان شركت بازرسي و پلمپ شد و مديران اصلي مستقر در اين دفتر بازداشت شدند.

براساس اين گزارش 4 نفر از مديران اصلي شركت اوريف ليم به اتهام 250 هزار فقره كلاهبرداري دستگير شدند. بررسي‌هاي اوليه نشان مي دهد مديران اوريف ليم بيش از 70 ميليارد تومان سرمايه ايرانيان را از طريق سيستم هرمي خود جذب كرده‌اند

همزمان با پلمب دفتر اين شركت، عده زيادي از مالباختگان كه عمدتا از دختران بازارياب اوريف ليم بودند، با تجمع در محل دفتر شركت، ضمن اظهار ندامت، خواستار رسيدگي به وضعيت خود شدند.

http://www.gerdab.ir/fa/pages/?cid=1835

البته تایید میشه که با فکر و ایده خوب حتی با جیب خالی هم میشه خیلی بیش از سالی 200-300 درصد درآورد ولی واقعیت خیلی از شرکتها و افرادی که میبینیم با ظاهر کاری آنها فرق میکند.

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
شركت هرمي "اوريف ليم" كه از سوي وزارت بازرگاني غيرقانوني اعلام شده بود، صبح ديروز با حكم قضايي دادسراي ويژه ناحيه 31 جرايم رايانه‌اي پلمپ شد.

به دنبال عملكرد مشكوك شركت هرمي "اوريف ليم" در شمال شرق تهران، صبح ديروز دفتر اصلي اين شركت در ميان بهت و حيرت بازاریابان شركت بازرسي و پلمپ شد و مديران اصلي مستقر در اين دفتر بازداشت شدند.

براساس اين گزارش 4 نفر از مديران اصلي شركت اوريف ليم به اتهام 250 هزار فقره كلاهبرداري دستگير شدند. بررسي‌هاي اوليه نشان مي دهد مديران اوريف ليم بيش از 70 ميليارد تومان سرمايه ايرانيان را از طريق سيستم هرمي خود جذب كرده‌اند

همزمان با پلمب دفتر اين شركت، عده زيادي از مالباختگان كه عمدتا از دختران بازارياب اوريف ليم بودند، با تجمع در محل دفتر شركت، ضمن اظهار ندامت، خواستار رسيدگي به وضعيت خود شدند.

http://www.gerdab.ir/fa/pages/?cid=1835

البته تایید میشه که با فکر و ایده خوب حتی با جیب خالی هم میشه خیلی بیش از سالی 200-300 درصد درآورد ولی واقعیت خیلی از شرکتها و افرادی که میبینیم با ظاهر کاری آنها فرق میکند.

این دوستمون نگفتن که کسائی که توی این شرکت هستند منظور وارد کننده اصلی می باشد
درسته مدیران و اعضای اصلیشو گرفتن ولی مطمئن باشید نفرات اصلی و بانیان و سرمایه گذاراش سود کلان بدست آوردن و اکثرا" رفتن اونطرف یا همینجا حال می کنن

بالا